Jump to content
Dogomania

Lola przegrała z chorobą....


malvaaa

Recommended Posts

Zamieszczone przez [B]chauwa[/B]

Uffff... Już po pierwszej wizycie weterynarza. Dziewczyny bardzo się bały ale zniosły dzielnie wszystkie badania. Mają już swoje książeczki. Koszt wizyty 175zł. Od Malvy dostałam 184zł. Zostało im u mnie 9zł. Weterynarz u Loli stwierdził problemy z biodrami o czym pisałam już wcześniej po własnych obserwacjach.[B] Zalecił zakup tabletek na powyższe schorzenie w cenie 75zł (ilość na 3mc leczenia), [/B]dodatkowo dają komfort jeśli psa boli przy chodzeniu, w jej przypadku jest to pewne bo powłóczy nogami po dłuższym leżeniu w bezruchu(sen). Zakup zostawiam do decyzji zainteresowanych. Określił jej wiek na większy niż 8lat(ciężko stwierdzić przez brak 80% zębów). Fortunie nic nie dolega, nie wliczając wychudzenia i panicznego leku przed obcymi. Jak dojdzie do normalnej wagi 30kg (teraz wazy trochę ponad 20kg) będzie pięknym psem:smile:



trudno uwierzyć w tak tanie leki na 3 miesiące, nieźle ściemniała dziewczyna
czy ona kiedykolwiek przedstawiała jakiekolwiek rachunki od weta?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anka_szklanka']Kleszcze koniecznie! Ja znalazłam na sobie już dwa, z czego jeden po dosłownie 3 minutowym wyjsciu przed dom!! U nas na mazowszu jest pogrom jeśli chodzi o babeszje, naprawde... :(

A tymczasem Lolka, zdaje sie o kleszczach nie myśleć...

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-bn6A8oeM4Wg/T3nDncjIa_I/AAAAAAAAFV8/SYrhuqMI-Zw/s800/IMG_1934.jpg[/IMG][/QUOTE]


cudna psinka

Link to comment
Share on other sites

cudna cudna i ma takie mądre oczy, p. Małgosia mówiła dzisiaj że Lola to jej cień :) chodzi za nią wszędzie, i po zachowaniu p. Małgosia stwierdziła że na pewno była na dworze a nie w domu :( teraz już mniej dyszy w pomieszczeniach i chętniej wchodzi do domu oczywiście za p. Małgosią :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malvaaa']

Awit a przytyła troszkę? Lolka to taka typowa starsza pani :)[/QUOTE]

Jak ją głaskałam to czułam kręgosłup i kości miednicy pod ręką.
P.Małgosia mówiła, że on już przytyła....
Być może to też jej budowa, że ma bardziej wystające kości, wygląda ok, ale nie wyobrażam sobie jak musiała być chuda, to jak te kości musiały jej sterczeć........
Biedna, jak musiała głodować....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

czy ja mam przewidzenia czy parę postow zniknęło?

dogo mi nie działało wczoraj, wam też?

a tymczasem podnoszę Lolkę :)

może ktoś dorzuci grosik dla Lolki :(?

jakby ktoś miał jakąś sprawę do mnie to proszę dzwonić, nie ma mnie do niedzieli...

Link to comment
Share on other sites

o kurcze rzeczywiście,
dopiero wróciłam wieczorem się tym zajmę na spokojnie żeby nic nie poplątać, dotarła wpłata od joteska- 30zł - dziękujemy :)

teraz Lola jest kompletnie na zerze :( nie ma na karmę, na nic :(

może ktoś ma jakieś rzeczy na bazarek?

i jeszcze pytanko, to możliwe żeby wiadomości też się skasowały? czy tylko posty i wątki?

edit.

według moich obliczeń brakowało wpłat:

+ 58- bazarek
+ 50- nikolaczek
+ 20- bric
+ 30- joteska

-30zł - puszki dla Loli
- 50zł - obroża na kleszcze

304zł

dołożyłam Loli 56zł

i opłaciłam hotelik, Lola ma na koncie 0zł

Edited by malvaaa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='malvaaa']o kurcze rzeczywiście,
dopiero wróciłam wieczorem się tym zajmę na spokojnie żeby nic nie poplątać, dotarła wpłata od joteska- 30zł - dziękujemy :)

teraz Lola jest kompletnie na zerze :( nie ma na karmę, na nic :(

może ktoś ma jakieś rzeczy na bazarek?

i jeszcze pytanko, to możliwe żeby wiadomości też się skasowały? czy tylko posty i wątki?

edit.

według moich obliczeń brakowało wpłat:

+ 58- bazarek
+ 50- nikolaczek
+ 20- bric
+ 30- joteska

-30zł - puszki dla Loli
- 50zł - obroża na kleszcze

304zł

dołożyłam Loli 56zł

i opłaciłam hotelik, Lola ma na koncie 0zł[/QUOTE]

prywatne też poznikały

Link to comment
Share on other sites

ja też zaproszę na bazarek serduszkowy dla Loli na karmę...

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/225872-Podaruj-serduszko-starszej-suni-Loli-cegiełkowy-do-23-04-2012r?p=18964002#post18964002"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/225872-Podaruj-serduszko-starszej-suni-Loli-cegiełkowy-do-23-04-2012r?p=18964002#post18964002[/URL]




hop hop hop

Edited by malvaaa
Link to comment
Share on other sites

ah ta Lola...
nie jest za dobrze, Lolka w domu nie zgadza sie z psami, zaatakowała Reksia, nie ugryzła ale.....ciągle się odgraża, powarkuje. Na zewnątrz jest lepiej, mają sie jak ominąć. Przez to musimy oddzielać psy, raz te siedzą zamknięte w pokoju, raz Lola, a bardzo tego nie lubi, szczeka, wyje, choć wszystko widzi bo ma w drzwiach tylko taką furteczke jak dla niemowląt.
Po drugie Lola nie trzyma czystości :( Na początku myslałyśmy, że to stresowe, sporo psów w pierwszych dniach posikuje. Albo że w tym wieku po prostu musi częściej, to więcje w ciągu dnia spedza czasu na zewnątrz. Ale ona chyba nawet przez sen posikuje, co wstaje z posłania to ono jest mokre i to sie zdarza codziennie. Czy jakieś wieści na ten temat były od chauwy? Podejrzewam, że nie.....

Link to comment
Share on other sites

Zapomnij o wieściach od Chauwy... :( Wygląda na to, że Lola "terroryzowała" m.in. Dixie i stąd pewnie potem te jej "strachy". Za posikiwanie Lolucha wylądowała na zewnątrz i tyle. Może Propalin by pomógł - on chyba nie tylko na posterylkowe nietrzymanie moczu, ale w ogóle na nietrzymanie?... A z pęcherzem wszystko OK? Biedna Lolusia.

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałam z p. Małgosią...

i wygląda na to że Lola nie trzyma moczu :( siusia tam gdzie leży, pod siebie, na wszystkie posłania, dywany, p. Małgosia ma już nie przyjemny zapach w domu... i niestety Lola będzie musiała zamieszkać w kojcu... szkoda mi jej strasznie bo ona jest cudowna i kochana ale z drugiej strony nie dziwie się p. Małgosi... kojec jest w budowie, jeszcze tylko buda... kolejną obawą jest to że Lola może to strasznie przeżyć, jak p. Małgosia wychodzi z domu Lola strasznie szczeka i piszczy, więc nie wiemy jak zachowa się zamknięta sama :( dobrze, że idzie lato... jeśli chodzi o inne psiaki to p. Małgosi wydaje się że ona zachowuje się tak z zazdrosci o człowieka :( nie podskakuje tylko Basterowi, jest od niej większy i mniej więcej w tym samym wieku...

p. Małgosia spróbuje ''złapać'' siuśki Loli i damy je na badania, żeby wykluczyć stany zapalne... rozmawiałam z p. wet i ona jednak stawiałaby na starcze nie trzymanie moczu :( i zaleciła lek jakiś na ''I"" lub ludzki odpowiednik- tańszy...

ehh, jestem załamana, bo kto pokocha i przygarnie sunie która siusia tak gdzie śpi i ma 11 lat :(

Lola nie ma ani grosza na następny miesiąc, a mnie nie stać żeby zapłacić 360zł :(

Link to comment
Share on other sites

Propalin nie jest tani, ale bardzo skuteczny. I ma szanse rozwiązać problem tak, że będzie można przerwać jego podawanie. Tak było w przypadku naszej 10-letniej ONki Tosi - pomógł dosłownie "od ręki". Dzięki temu Lola nie musiałaby lądować w kojcu...

Link to comment
Share on other sites

Malvaaa wklej sobie poniższy banerek. Ten Twój nie jest podlinkowany:

[INDENT][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/225872-Podaruj-serduszko-starszej-suni-Loli-cegiełkowy-do-23-04-2012r"][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/1660/beztytuubuy.png[/IMG][/URL]
[/INDENT][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/progress.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia nagle zaczęła nie trzymać moczu. Najpierw pobraliśmy siusiu do badania na stan zapalny, wszystkie badania krwi czy leukocyty nie są podwyższone i okazało się że wszystko jest ok, ale siusiała pod siebie ciągle. Można oczywiście podawac Incurin, ale tylko wtedy jak są zaburzenia hormonalne, dlatego trzeba zrobić badania hormonów. Poza tym strasznie trudno dobrać dawkę Incurinu i jest mało pomocny i mało skuteczny. W końcu moja Lucky weszła na Propalin i problem się skończył. Teraz zmniejszamy dawkę. Także Malva nie załamuj się, Lolci można pomóc. Jest to możliwe, tylko trzeba zrobić badania aby wykluczyć zapalenia pęcherza. Acha i moja sunia miała też robiony usg pęcherza i rtg kręgosłupa części lędźwiowej w celu wykluczenia zwyrodnień, jako przyczyny (ucisk byłby tu przyczyną).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...