Jump to content
Dogomania

13 latek uratował psa teraz walczy życie...


Marta1990

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tylko martwi mnie co się z psem stało ? Czy uciekł czy go ktoś z tamtąd zabrał? Jak powiedziałam to znajomej to rzekła, że jestem nienormalna, przejmuje się jakimś kundlem a to dziecko mogło stracić życie. Ale przecież wiemy że chłopak jest w szpitalu, a o psie nie wiadomo nic - czy trud chłopca poszedł na marne? Przecież pisało tam że pies był wycieńczony, mógł przecież paść z wycieńczenia .

Link to comment
Share on other sites

Otóż to! Też jestem ciekawa, co z psem, bo, co z dzieckiem wiadomo już.
A swoją droga, uważam, że dogomania i organizacje prozwierzęce powinny odwiedzić chlopaka, wręczyć mu jakiś dyplom, maskotkę psa itp. Ogólnie wart narobic pozytywnego szumu wokół sprawy, niech dzieci dowiedzą się, że chłopak został bohaterem.
Oczywiście zaraz odezwą się glosy, że to zachecanie dzieci, by ryzykowały życie dla "jakiedoś byle psa", ale to już wiadomo z góry i można się nie przejmować z góry.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beta ata']Otóż to! Też jestem ciekawa, co z psem, bo, co z dzieckiem wiadomo już.
A swoją droga, uważam, że dogomania i organizacje prozwierzęce powinny odwiedzić chlopaka, wręczyć mu jakiś dyplom, maskotkę psa itp. Ogólnie wart narobic pozytywnego szumu wokół sprawy, niech dzieci dowiedzą się, że chłopak został bohaterem.
Oczywiście zaraz odezwą się glosy, że to zachecanie dzieci, by ryzykowały życie dla "jakiedoś byle psa", ale to już wiadomo z góry i można się nie przejmować z góry.[/QUOTE]

Bardzo dobry pomysł!
Oczywiście ja już słyszę głosy przeciwne- mieszkam w tym samym miasteczku co chłopiec- jak można tak się dla kundla poświęcić?? Ale większość jest tych pozytywnych . Nazywają go bohaterem, potępiają właściciela psa, który go przywiązał .

Link to comment
Share on other sites

[B]Z obawą weszłam na wątek że przeczytam znowu coś nieprzyjemnego ale mile się rozczarowałam - taka bohaterska postawa u dziecka, BRAVO !!![/B]
[COLOR=green]
[/COLOR] [B][COLOR=green]Jestem za tym abyśmy my dogomaniacy wyrazili swój szacunek i podziw dla tego chłopca, małego Człowieka przez duże C.[/COLOR]

Może faktycznie zdobędziemy jego adres lub adres jego hufca i wyślemy mu kartkę lub kartki, tak jak jest taka akcja z wysyłaniem kartek do chorych dzieci,
co Wy na to ?[/B]

Link to comment
Share on other sites

ja jestem ze Strzegomia niestety nie widziałam tego psa, nie wiem nawet jak on wyglądał. Jest tu bezpański pies- owczarek mix ale on jest od jakiś 2 tyg, martwie się o chłopca, ale i też o tego psiaczka . Właśnie to samo pomyślałam, że pies mógł wrócić do właściciela! Nawet nie wiem , który to kamieniołom , tu jest dużo kamieniołomów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']A ja wsadzę kij w mrowisko - chłopak chojrakował, jak to trzynastolatek, i omal nie przypłacił tego życiem. Pies był przywiązany - nie uciekłby. Należało wezwać dorosłych - choćby tego drużynowego - zabezpieczyć schodzącego linką, cokolwiek.[/QUOTE]

hmm ja się tylko cieszę, że mnie tam nie było, bo skończyłabym tak samo jak ten chłopiec. Nie dlatego ,że chciałabym się popisać, ale z dobroci serca. Niektórzy ludzie jak widzą takie coś działają pod wpływem chwili. Skąd chłopciec miał wiedzieć ,że się poślizgnie. Ja również od razu bym chciała pomóc i nie wzywałabym starszych.
No w sumie chłopak mógł wezwać drużynowego, w sumie też mógłby zostawić psa i sobie pójść. Takie gdybanie nie ma sensu. Pomógł i walczy o życie nie należy go jeszcze dobijać.

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo, że chciał dobrze. Ale za wzór innym dzieciom raczej bym go nie stawiała. Niestety, dzieci działają kierując się emocjami, a nie rozsądkiem. Jakby pies się topił, to byłaby potrzeba chwili - tutaj wystarczyło zwrócić się o pomoc do jakiegokolwiek dorosłego, choćby do rodziców - podobno mieli telefony ze sobą.

Link to comment
Share on other sites

Również jestem za tym, żeby chłopca jakoś wyróżnić.
[URL="http://www.dogomania.pl/members/69134-Dogo07"][B]Dogo07[/B][/URL]
już zaproponowała. A ja jestem za tym, żeby zdobyć jednak adres hufca i wysłać Małemu Bohaterowi podziękowanie. Osobno trzeba też poprosić "opiekuna" tej drużyny harcerskiej, żeby za ciosem tego nieszczęśliwego wypadku przeprowadził na jednej ze zbiórek pogadankę jak powinniśmy się zachowywać widząc okrucieństwo wobec zwierząt, ze szczególnym naciskiem na to, żeby jednak przede wszystkim zanim podejmie się jakieś kroki najpierw powiadamiać dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

Juz ktoś wpadł na to aby Chłopaka nagrodzić i przekuwa pomysły w czyn- można się dołączyć;)
[URL]http://swidnica.naszemiasto.pl/artykul/1110001,laptop-dla-dzielnego-harcerza,id,t.html#4d5ce531947d085f,1,3,3[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę że chodzi o podkreślenie dobroci serca, wrażliwości i odwagi której bardzo często dorosłym ludziom brak albo gdzieś ją dorastając zatracili, najwyżej jakaś pogadanka w szkołach jak się rozsądnie zachować w takiej sytuacji by mogła dopełnić pozytywnej wymowie tego czynu.
Co by nie napisać , ja jestem pod wrażeniem.
Wiadomo jakie są czasy, jak z ludzką wrażliwością jest, dlatego tym bardziej takie rzeczy pozytywne należy podkreślać i cenić.

Link to comment
Share on other sites

W pełni popieram! Moje ukłony dla Chłopca!:)

[quote name='Dogo07'][B]Z obawą weszłam na wątek że przeczytam znowu coś nieprzyjemnego ale mile się rozczarowałam - taka bohaterska postawa u dziecka, BRAVO !!![/B]
[COLOR=green]
[/COLOR] [B][COLOR=green]Jestem za tym abyśmy my dogomaniacy wyrazili swój szacunek i podziw dla tego chłopca, małego Człowieka przez duże C.[/COLOR]

Może faktycznie zdobędziemy jego adres lub adres jego hufca i wyślemy mu kartkę lub kartki, tak jak jest taka akcja z wysyłaniem kartek do chorych dzieci,
co Wy na to ?[/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Juz ktoś wpadł na to aby Chłopaka nagrodzić i przekuwa pomysły w czyn- można się dołączyć;)
[URL]http://swidnica.naszemiasto.pl/artykul/1110001,laptop-dla-dzielnego-harcerza,id,t.html#4d5ce531947d085f,1,3,3[/URL][/QUOTE]

Szczerze mówiąc, chyba nie podoba mi się pomysł nagradzania wrażliwości czy bohaterstwa za pomocą materialnej, drogiej rzeczy, jak laptop. Odznaczenie powinno być raczej symboliczne...

Link to comment
Share on other sites

To nawet nie była odwaga, to była po prostu bezmyślność. Bo pomagać można z rozsądkiem, nie wiem jakim trzeba być inteligentem, żeby pchać się do obcego psa, który jest na dość niestabilnym terenie bez odpowiedniego zabezpieczenia. Oczywiście nie wolno zostawic psa w takiej sytuacji, ale takie działanie też nie jest godne naśladowania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...