Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='pa-ttti']a co złego w takim monopolu? ja bym była za monopolem dla zkwp, jeszcze niech tylko wprowadzą jakieś obowiązkowe przeglądy hodowli- wizyty w hodowlach weryfikujące stan psów i warunków. sobie nie mam nic do zarzucenia, moje psy mają moim zdaniem bardzo dobre warunki, i fajnie jakby każda hodowla tak dbała o swoje psy.
a monopol- czemu nie? bo za wysokie ceny by były? i dobrze. nie każdego stać na psa więc nie każdy powinien go mieć. braliby ze schronisk bo po prostu nie mieliby innego wyjścia, a jeśli ktoś mniej zamożny marzyłby o psie rasowym- to zamiast kupić z pseudo czy giełdy psa przypominającego rasę, odłożyłby na rasowego, lub poszukał w hodowlach jakiegoś tańszego pet-a.[/QUOTE]

ja dziękuje za monopol i takie towarzystwo patrz link i czytaj [URL]http://wyborcza.pl/1,76842,7021529,Producenci_rodowodow.html?as=1&startsz=x[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Powodem do rozmnażania i powiększania liczby niechcianych psów jest 'bo lubię patrzeć na śpiące szczeniaczki'... Dajcie spokój, to się w głowie nie mieści! Mileno, porób sobie zdjęcia i powieś na ścianie, żeby się cieszyć wspomnieniem szczeniaczka, ale to jest kaprys, a nie argument na rozmnażanie psów!! I skoro nie robisz tego dla zysku, to dlaczego jesprzedajesz, a nie rozdajesz chętnym? A, czekaj... bo robisz to dla zysku. Żenada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Monopol jest zły z definicji ;) To zawsze stwarza pole do nadużyć.
Szkoda jednak, że dyskusja na ten temat pojawia się dopiero w momencie, gdy zaczynają wyrastać jakieś kynologiczne "nowo-twory", które nie są konkurencją lecz próbą zalegalizowania pseudo. Szkoda, bo głównie szary Kowalski na tym straci - jeszcze łatwiej będzie go nabić w butelkę.[/QUOTE]


amen, amen, amen :) :) :)
a ZKwP nabrało wody w usta. szkoda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Monopol jest zły z definicji ;) To zawsze stwarza pole do nadużyć.
Szkoda jednak, że dyskusja na ten temat pojawia się dopiero w momencie, gdy zaczynają wyrastać jakieś kynologiczne "nowo-twory", które nie są konkurencją lecz próbą zalegalizowania pseudo. Szkoda, bo głównie szary Kowalski na tym straci - jeszcze łatwiej będzie go nabić w butelkę.[/QUOTE] Straszenie ludzi zaostrzeniem przepisow dot kupna i sprzedazy szczeniat i nakazujacych obowiazkowa przynaleznosc do okreslonego zwiazku kynologicznego jest naruszeniem praw obywatelskich.Nikt nikogo nie przymusza do przynaleznosci do jakiejkolwiek organizacji.Takie sprawy jak obrona praw /a to mi tez gwarantuje konstytucja/rozstrzyga albo rzecznik praw obywatelskich,albo Trybunal Konstytucyjny jest rowniez jeszcze Strasburg.Czy nikt nie mysli o tym?Zwalczajcie hodowle kundelkow ktore walesaja sie potem po wsiach/albo sterylizacja bezplatna/a odczepcie sie od osob ktore maja 1 suczke /czesto z udokumentowanym pochodzeniem/i raz w roku sprzedadza szczeniaki.Skoro jest zapotrzebowanie na tansze psy odpowiadajace rasie to i beda takie hodowle.Pasjonaci -hobbysci moga sie bawic w wystawy itp.Ja bylam czlonkiem dwoch stowarzyszen i wiem jak to wyglada/bywalam na wystawach/i nikt nie zmieni mojego zdania na ten temat.Wypisalam sie i ze ZwK i z drugiego/pomine nazwe bo nie w tym rzecz/Te nowe stowarzyszenia ktore powstaly w ostatnich latach poczatkowo wynikaly z buntu przeciwko praktykom w Zwk a pozniej okazalo sie ze praktyki sa powielane.Sprawdzcie ktop zakladal poszczegolne i w jakim celu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Unikasz odpowiedzi na stawiane pytania. Czy taka hodowla - fabryka powinna mieć ustawowo zagwarantowany byt ?
Czy będziesz za tym , żeby ograniczyć rozmnażanie jednej suki bez rodowodu, a pozwolić rozmnażać hodowlom w których jest 25 ras z rodowodem?
Odpowiedz kierując się tylko dobrem psów.[/QUOTE] Na pewno pani sedzina robi to hobbystycznie a nie dla kasy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='busiu']Powodem do rozmnażania i powiększania liczby niechcianych psów jest 'bo lubię patrzeć na śpiące szczeniaczki'... Dajcie spokój, to się w głowie nie mieści! Mileno, porób sobie zdjęcia i powieś na ścianie, żeby się cieszyć wspomnieniem szczeniaczka, ale to jest kaprys, a nie argument na rozmnażanie psów!! I skoro nie robisz tego dla zysku, to dlaczego jesprzedajesz, a nie rozdajesz chętnym? A, czekaj... bo robisz to dla zysku. Żenada.[/QUOTE]

To pytanie można odwrócić. Która hodowla psów z rodowodem rozdaje je bezpłatnie ?
Ile osób tu wypowiadających boi się , aby w ustawie hodowla psów nie została zapisana jako działalność gospodarcza. Dlaczego ?. Odpowiedź jest prosta . Małe miedniczki ich suczek mogą nie poradzić sobie z zaspokojeniem luksusowego życia swojej pani i odkładaniem na jej emeryturę w ZUS-ie. Jeśli ktoś nie płaci składki ZUS to znaczy , że jedynym źródłem jego utrzymania są pieski. Są żałosne jęki tych osób , którzy dalej chcą być na utrzymaniu piesków, a w przyszłości opieki społecznej , bo konto ze składkami daje wynik 0.

Edited by turystka milena
Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']To pytanie można odwrócić. Która hodowla psów z rodowodem rozdaje je bezpłatnie ?[/QUOTE]

Jakie rasy sprzedajesz?
Jakie badania robisz? Np. pod kątem dysplazji, czy innych chorób charakterystycznych dla danej rasy?
Sprzedajsz szczenięta, czy rozdajesz je?
Jaką karmą je karmisz?
Czy potencjalny nabywca może na miejscu obejrzeć matkę/ojca?
Czy można obejrzeć papiery/pochodzenie szczeniąt?

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę iz trzeba koniecznie zainteresować media osobą naszej społeczniczki ,a zarazem asystentki pana posła Suskiego z PO . Przecież rzeczą niedopuszczalna jest aby osoba publiczna , reprezentująca posła w taki sposób obrażała i zastraszała inne osoby . :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Ja myślę iz trzeba koniecznie zainteresować media osobą naszej społeczniczki ,a zarazem asystentki pana posła Suskiego z PO . Przecież rzeczą niedopuszczalna jest aby osoba publiczna , reprezentująca posła w taki sposób obrażała i zastraszała inne osoby . :eviltong:[/QUOTE] Nie wiedzialam do tej pory ze ta pani jest asystentka p.posla,przeciez tym mozna zainteresowac komisje do ktorych skierowana zostala nowelizacja ustawy.Sa jeszcze inne partie ktore umieja przestrzegac praw obywatelskich i ktore ew.tez chca zdobywac glosy w wyborach.Jesli ktos ma mozliwosc zainteresowania mediow to bardzo prosze,bo ja zainteresuje lokalne/a byc moze pojdzie to w Polske/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']Straszenie ludzi zaostrzeniem przepisow dot kupna i sprzedazy szczeniat i nakazujacych obowiazkowa przynaleznosc do okreslonego zwiazku kynologicznego jest naruszeniem praw obywatelskich.Nikt nikogo nie przymusza do przynaleznosci do jakiejkolwiek organizacji.Takie sprawy jak obrona praw /a to mi tez gwarantuje konstytucja/rozstrzyga albo rzecznik praw obywatelskich,albo Trybunal Konstytucyjny jest rowniez jeszcze Strasburg.Czy nikt nie mysli o tym?Zwalczajcie hodowle kundelkow ktore walesaja sie potem po wsiach/albo sterylizacja bezplatna/a odczepcie sie od osob ktore maja 1 suczke /czesto z udokumentowanym pochodzeniem/i raz w roku sprzedadza szczeniaki.Skoro jest zapotrzebowanie na tansze psy odpowiadajace rasie to i beda takie hodowle.Pasjonaci -hobbysci moga sie bawic w wystawy itp.Ja bylam czlonkiem dwoch stowarzyszen i wiem jak to wyglada/bywalam na wystawach/i nikt nie zmieni mojego zdania na ten temat.Wypisalam sie i ze ZwK i z drugiego/pomine nazwe bo nie w tym rzecz/Te nowe stowarzyszenia ktore powstaly w ostatnich latach poczatkowo wynikaly z buntu przeciwko praktykom w Zwk a pozniej okazalo sie ze praktyki sa powielane.Sprawdzcie ktop zakladal poszczegolne i w jakim celu.[/QUOTE]
Dobrze mówisz. Zauważ też, że wszystkie głosy obiektywne w tym wątku, są zaraz szufladkowane, a poziom wypowiedzi sięga krawężnika... Ja nie wiem, kto tu jest, kto, ale agresja tych wystąpień poddaje w wątpliwość ich ponoć "szczytny" cel...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']Jesli ktos ma mozliwosc zainteresowania mediow to bardzo prosze,bo ja zainteresuje lokalne/a byc moze pojdzie to w Polske/[/QUOTE]
Straszysz? szantazujesz? Nie zapominaj ze ta asystentka w slusznej sprawie ma za soba ludzi ja popierajacych, a z pseuduchami na stos.

Edited by Ada-jeje
literowka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Straszysz? zantazujesz? Nie zapominaj ze ta asystentka w slusznej sprawie ma za soba ludzi ja popierajacych, a z pseuduchami na stos.[/QUOTE] Ja nie strasze/podobno nikogo i niczego sie nie boicie/to wy straszycie ,grozicie i wyzywacie .Ja po prostu pisze o tym jakie mam prawa jako obywatel demokratycznego kraju.A jesli chodzi o sterylizacje,to zamiast powolywac nowe stanowiska pracy i oplacania ich z naszych podatkow moze nalezalo by te pieniadze przeznaczyc na sterylizacje bezplatna i w duzym stopniu zalatwiona bedzie populacja niechcianych psow.Tyle w temacie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Jedną rasę ( część z rodowodami, część nie ) + kundelka[/QUOTE]

Jedna rasa, a zagospodarowane całe piętro?
To inaczej: ile masz w tej chwili na stanie zaciążonych suk?
Czemu część psów ma papiery, a reszta nie?
Czy sunię kundelkę też dopuszczasz?
Po ile sprzedajesz szczenięta?

Link to comment
Share on other sites

Woland ma rację z tym szufladkowaniem postów dot. ustawy, jak również z agresja przeciwko tym którzy odważą się powiedzieć na nią złe słowo. Ale cóż Polska to dziki kraj w którym ustawy powstają często na cmentarzach i podobno w majestacie prawa.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A czy możemy wrócić do sedna sprawy i zostawić personalne wycieczki po drugiej stronie drzwi?

Fakt nr 1 - psów w Polsce jest po prostu za dużo. Bez rozdrabniania się na to czy są to psy ze schronu ( tam też psy nie biorą się z powietrza ), z pseudo czy te z rodowodem. Wszystkich psów, w porównaniu do ilości dostępnych domów dla nich, jest za dużo.

Fakt nr 2 - wejść w posiadanie psa jest zdecydowanie za łatwo. Każdy sadysta, niedojrzały psychicznie dresiarz, emeryta-alhoholik, egoistyczna paniusia potrzebująca modnego jurka do torebki, rodzic chcący zaspokoić chcicę potomka i każdy inny nieodpowiedzialny ludź może w każdej chwili nabyć psa.
O ile wolontariusze zajmujący się adopcjami czy dobre hodowle ( te, które nie są nastawione wyłącznie na zysk) odeślą takich ludzi z kwitkiem, to już pseudohodowle, właściciele "przypadkowych" miotów, Ci którzy rozmnażają dla zaspokojenia własnych kaprysów ( tudzież uczuć rodzicielskich) i -niestety- część schronisk mają absolutnie w nosie komu oddają psa. :shake:

Ja uważam, że to właśnie jest główny problem - psa może mieć każdy bez znaczenia na to jaką wiedzę posiada. Ja bym bardzo chciała, żeby wszystkie psy - bez znaczenia na swoje pochodzenie - trafiały do dobrych, świadomych i kochających domów. Takich, które traktują je jako członków rodziny, dbają, zapewniają im wszsystkie potrzeby i nie porzucą jak pies się znudzi/będzie stary lub chory/ wyjdzie z mody.
Mam nawet pomysł ( przyznaję - dość utopijny ) jak do tego dojść . Wprowadźmy egzamin na posiadanie psa, coś na kształt egzaminu na prawo jazdy. Każdy zainteresowany adopcją/ kupnem musiałby przejść kurs i zdać egzamin - dopiero po jego zdaniu mógłby "zdobyć" psa.


[quote name='Daniela'].Skoro jest zapotrzebowanie na tansze psy odpowiadajace rasie to i beda takie hodowle[/QUOTE]

Ja mam zapotrzebowanie na tańszego Nissana Navara z tego roku, proszę mi dostarczyć :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']
a ZKwP nabrało wody w usta. szkoda.[/QUOTE]
Tylko co ZK mogłoby teraz powiedzieć, żeby dobrze zabrzmiało? Sytuacja jest jak świeża rana - jakiekolwiek stanowisko by nie zajęli, i tak będzie źle.
Z drugiej strony - nie wykluczam, że mają to po prostu głęboko w nosie (jako organizacja, nie jako poszczególni ludzie - hodowcy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']Straszenie ludzi zaostrzeniem przepisow dot kupna i sprzedazy szczeniat i nakazujacych obowiazkowa przynaleznosc do okreslonego zwiazku kynologicznego jest naruszeniem praw obywatelskich.[/QUOTE]
A czy kiedy sprzedajesz/kupujesz samochód i z tego tytułu musisz podporządkować się pewnym wymogom formalnym, jak podatki, wyrejestrowanie/zarejestrowanie, ubezpieczenie i odpowiedzialność aż do kolejnej sprzedaży lub złomowania, to też czujesz, że Twoje prawa obywatelskie są naruszane? (Przepraszam za porównanie, ale ludzie jakoś łatwiej przyjmują na siebie obowiązki związane z samochodem niż z psem i jego potomstwem. Każdy samochód ma swojego właściciela, a pies - nie, choć żywy.)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rowdy']Jeśli Pani myśli, że tak nie jest to bardzo się Pani myli, w naszym świecie już też tak postępujemy nawet z ludźmi. Proszę zapoznać się z metodą zapłodnienia in vitro.
Pomijam tu aspekt moralny, stwierdzam fakt.
Jeśli chodzi o zwierzęta mamy do wyboru dwie drogi utrzymamy istniejące rasy, albo pozwolimy się zwierzętom dobierać tak jak chcą one, rezultat: pies w typie labradora we wszystkich odmianach barwnych i różnej jakości włosa i nieobliczalnej psychice.
Wybór do nas należy.
Rozmnażanie podobnego z podobnym jest sytuacją jaką Pani opisała właśnie w swoim przykładzie tylko dzieje się troszkę wcześniej - tylko, że w przypadku zwierząt w typie wynik jest nieprzewidywalny. W hodowli mogę spróbować kompensować u potomstwa pewne niedostatki, w przypadkowym doborze partnerów pozbawiam się tej szansy. Hodowca zostawi sobie szczenie, nie zawsze najlepsze z miotu, ale to, które jest mu potrzebne w prowadzeniu linii, rozmnażacz takie, jakie ma wzięcie na rynku.
Acha, nawet gdyby wszystkim hodowcom związkowym zabronić miotów, to w skali kraju nie miałoby to żadnego znaczenia.[/QUOTE]
Po pierwsze był to żart :)
No ale jak już to weźmy go poważnie, choć porównanie z In Vitro u ludzi jest mało trafne, a proszę mi wierzyć że z racji zawodu trochę o tym wiem.
Z resztą się oczywiście zgadzam, chodź sądzę że powinno się zaprzestać rozmnażania aby te psy które są w tej chwili miały dom. Nie na zawsze. Dla mnie osobiście nie ma większego znaczenia wygląd psa, ja lubię i te rasowe i te nie rasowe, dla mnie jest to sprawa drugorzędna, chodzi mi tylko o dobro tych które się już urodziły. Rozumiem podejście hodowców u których np. rodzą się labradory które w przyszłości wykorzystywane do pomocy niepełnosprawnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Jedna rasa, a zagospodarowane całe piętro?
To inaczej: ile masz w tej chwili na stanie zaciążonych suk?
Czemu część psów ma papiery, a reszta nie?
Czy sunię kundelkę też dopuszczasz?
Po ile sprzedajesz szczenięta?[/QUOTE]

Ze 130 m pieski zajmują 80. Mają luźno. Dwie suczki urodziły 31 grudnia ( przed wejściem w życie ustawy ). Suk ciężarnych nie mam. Kupowałam z rodowodami. Znajomy , który wystawiał pieski podsumował wystawy tak : " tam jest korupcja większa niż w polskiej piłce". Odpuściłam, nie wystawiam. Szczeniaczki o tej samej urodzie co w internecie, u mnie są za 50 - 70 %. Dlatego prawie się nie ogłaszam, poza regionem. Nic nie przerasta.
Kundelka nie rodziła, w czerwcu będzie miała 4 lata. Działka jest ogrodzona i zamknięta, tak więc kawaler musiałby wylądować z góry. Szczepiona raz w roku jest jak i pozostałe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']A jesli chodzi o sterylizacje,to zamiast powolywac nowe stanowiska pracy i oplacania ich z naszych podatkow moze nalezalo by te pieniadze przeznaczyc na sterylizacje bezplatna i w duzym stopniu zalatwiona bedzie populacja niechcianych psow.[/QUOTE]
Na dogo nie wiele wykrzyczysz. Nie trac swojej energi a madrosci przekaz tam gdzie mozesz cos wskorac. Pisac umiesz, wiec do dziela.
[COLOR=black][B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ZK nie jest tutaj żadna wyrocznia i niech tak lepiej zostanie . Moim zdaniem trzeba zmienic niektóre zapisy nowej ustawy szczególnie te które dyskryminują hodowców niezrzeszonych .Potrzeba wprowadzić jasne przepisy na temat hodowli psów i innych zwierząt to znaczy określić min ilość miejsca max ilość zwierząt w hodowli wprowadzic nakaz czipowania każdego szczeniaka oraz księgę ewidencjonująca każdego narodzonego psa. Za złamanie któregoś z powyższych zakazów powinno się zasądzać zakaz prowadzenia hodowli oraz dotkliwe kary finansowe.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...