Jump to content
Dogomania

KrakVet marzec – zgłaszmy kandydatów !!! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?


TYGRYS-ica.

Recommended Posts

[quote name='Finetta']Nie ktoś.
Ciapusia = dog193


Poza królikami miały być też inne zwierzaki :([/QUOTE]

i wlasnie dlatego potrzebne jest wasze oficjalne stanowisko bo te ktosie beda z Wami utozsamiane na Wasza niekorzysc, powiem wiecej , do tego postu bylam za koalicją bo kroliki strasznie mi pomogly w organizacji transportu Maksa z Radomska i mimo ze nie wypalil bardzo Was szanuje ale albo jedziemy na jednym wozku albo kazdy na swoim!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmm kurcze to rzeczywiście dziwne, może oddziały SPK się nie dogadały w związku z tym jedni apelują o wejście do koalicji a drudzy w tym samym czasie wręcz odwrotnie łącznie z obrażaniem forumowiczów z dogo. Szkoda bo oddział SPK z Torunia właśnie sprawił że teraz całe SPK będzie źle postrzegane na dogo, już nie mówiąc o świnkach, szczurach, fretkach itd. Przykre również że nie widzą różnicy między pomocą dla 30 kotów a 350psów przymierających głodem dla których ta karma może być kwestią życia i śmierci.

Czy ktoś kto zarządza wątkami Krakvetowymi może oficjalnie napisać do zarządu SPK i zapytać jakie jest ich stanowisko w tej sprawie? Bo dopóki oni się nie wypowiedzą to sprawa jest nie rozwiązana.

Link to comment
Share on other sites

[email][email protected][/email] - na ten adres proszę pisać w sprawie stanowiska zarządu SPK co do koalicji

Opinii forumowiczów, moderatorów forum kroliki.net czy też poszczególnych członków SPK proszę nie utożsamiać z opinią Zarządu SPK.

Ponadto SPK będzie źle postrzegane na dogo bo....? Bo być może nie zgodzi się na układy, układziki i inne koalicje?

Gratuluję dziewczyny zdrowego rozsądku i zapraszam na nasze strony [url]www.kroliki.net[/url] [url]www.adopcje.kroliki.net[/url] oraz [url]www.forum.kroliki.net[/url] z którego można wiele się dowiedzieć o działalności SPK :)

Pozdrawiam Was serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia85']
Ponadto SPK będzie źle postrzegane na dogo bo....? Bo być może nie zgodzi się na układy, układziki i inne koalicje?[/QUOTE]

To do dogo i miau był apel o zgodę do przyłączenia się do "układziku" SPK, to nie dogo apeluje do SPK żeby się zgodziło na "układzik".

Będzie źle postrzegane chociażby za teksty o tym że jesteśmy fanatykami którym nie zależy na zwierzętach. Szczególnie że nam właśnie zależy na zwierzętach które przymieraja głodem i dlatego głosujemy na Klembów, a SPK z Torunia zależy na wsparciu "koleżanki" bo gdy chodziło o zwierzęta to chyba rachunek byłby prosty, karma za 11tys dla 30kotów dzięki czemu przez pare miesięcy zaoszczędzą czy karma dla 350psów i 20kotów które bez tej karmy mogą nie przeżyć.

Link to comment
Share on other sites

Chita nie wiem co postanowi Zarząd SPK -bo to on jest organem decyzyjnym ja mogę tylko pisać w swoim własnym imieniu. Próby koalicji były podejmowane już jakiś czas temu i chyba zbyt dużo czasu i nerwów nas wszystkich to kosztuje. Tutaj na forum dogo jest wiele fajnych osób - kilkoro z Was z nam osobiście i naprawdę wiem,że jak sie chce to można ze sobą współpracować i osiągać naprawdę wiele - zarówno w pomaganiu psom, kotom jak i królikom ale współpraca w zakresie konkursu Krakvetu nie wygląda już tak fajnie i nie wiem co jest tego powodem.

Za każdym razem gdy pojawiamy się na horyzoncie (my jako króliki) to wywołujemy skrajne emocje. Nie wiem czy koalicja by mogła temu zapobiec - raczej nie sądzę bo zawsze znajdą się osoby nastawione przeciwko nam czy nawet wam - użytkownikom forum dogo - z resztą sama na pewno to zauważyłaś.

Fajnie by było gdyby dało się tak po prostu wystartować i wygrać coś dla tych zwierzaków, fajnie gdyby nie były potrzebne do tego żadne układy i koalicje - bo to zawsze będzie wywoływać zbędne emocje.

My chyba nie mamy po prostu na to siły - na ciągłe tłumaczenie i udowadnianie że robimy to i tamto, że krolik jest taki a nie inny ;)

Mamy tyle różnych zajęć, tyle rzeczy do zrobienia, że przynajmniej ja z mojej strony nie chcę angażować się w koalicję bo nie mam na to siły i czasu, chcę i będę popierać poszczególnych kandydatów - namawiając ludzi, znajomych, rodzinę do głosowania tak jak to robię zawsze. Teraz popieram Agn bo ją też znam osobiśice i wiem jakim jest człowiekiem i ile robi dla kotów i królików też - jestem jej bardzo za to wdzięczna dlatego w tym głosowaniu ma moje pełne poparcie i próbuję do tego przekonać też inne osoby.

Kurcze mam do tego prawo a każdy z was ma prawo się z tym nie zgadzać ale nie możecie pisać że teraz SPK będzie miało złą opinię bo to nie o to chodzi - takie opinie mogą być krzywdzące i to nie dla nas jako ludzi bo my się nie musimy lubić i się ze sobą zgadzać, ale pisząc takie rzeczy (w tym dużo gorsze) naprawdę nie pomagacie zmieniać świata na lepsze (jakkolwiek banalnie to brzmi :])
Zarówno wśród forumowiczów dogo jak i użytkowników forum króliczego znajdą się osoby, które powiedzą coś za dużo, które powinny ugryźć się w język - nie mówię, że my jako osoby walczące o króliki jesteśmy święci, ale naprawdę nigdy nie zauważyłam, żeby ktoś podważał potrzebę pomagania psom czy kotom - za to potrzeba pomagania królikom jest często podważana a to jest przykre.

Naprawdę przykre.

Przeczytajcie proszę w wolnej chwili ten wątek - [url]http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12608.1080[/url] - wiem, to jest 55 stron ale warto. To pozwoli spojrzeć na wiele spraw dużo jaśniej - naprawdę chciałabym abyśmy mogli i potrafili sobie pomagać - jako ludzie którzy widzą coś więcej niż tylko czubek własnego nosa.
A tacy jesteście wy - dogomaniacy i my - królikomaniacy ;-)

To tyle z mojej strony....

Jeszcze raz pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[B]"30>350??? szok. "miłośnicy zwierząt":angryy::angryy:od siedmiu boleści!"
[/B]Wyjaśnijcie mi drodzy koalicjanci dlaczego więc nie postanowiliście głosować [URL]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=14699#p116488?[/URL] (Przytuliska u p. Wandy)Tam jest 500 psów i również ciężka sytuacja
P.S. To jest olbrzymie forum i wiem, że wśród was jest wiele wspaniałych osób o własnych przekonaniach i otwartych na dyskusję ze zrozumieniem
Ja, osobiście nie popieram tego typu koalicji, jeśli chodzi o głosowanie.
Bardzo miło, że nas tu nikt nie obraża - patrz cytat:(

Edited by T-T-A
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']hmm kurcze to rzeczywiście dziwne, może oddziały SPK się nie dogadały w związku z tym jedni apelują o wejście do koalicji a drudzy w tym samym czasie wręcz odwrotnie ....[/QUOTE]

SPK ma tylko jeden oddzial, wlasnie w Toruniu.

Link to comment
Share on other sites

Czemu wpychacie mi cytaty, których nie jestem autorem? Mój był tylko o szpiegach i 'pustej beczce po smole' - a te i jeszcze jeden były przypięte do jednego 'ktosia', czyli mnie.

I cały czas piszę, że ja nie jestem członkiem SPK i wyrażam tylko swoje zdanie, jako użytkownik jednego i drugiego forum :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ponownie,

zostałam upoważniona do przedstawienia oficjalnego stanowiska wszystkich członków Stowarzyszenia Pomocy Królikom w tym jego Zarządu co do kwestii udziału w koalicji dogo-miau.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, zrobienie ankiety i próby podjęcia tematu jednakże na chwilę obecną nie mamy zwyczajnej ludzkiej siły aby mocować się z większością nieprzychylnych nam osób i ich komentarzy skierowanych w stosunku do osób związanych bardziej lub mniej z królikami.

Dziękujemy osobom które wykazały się zdrowym rozsądkiem i odpowiednim podejściem do sprawy, które nie są zaślepione złością, zawiścią i które nie patrzą na nas przez pryzmat tego na kogo głosujemy podczas gdy mamy prawo głosować wedle własnego uznania gdyż jak dotąd nie byliśmy i nie jesteśmy związani żadnym układem - z nikim.

Taki stan dużo bardziej nam odpowiada - być może zmniejsza to szanse na wygranie karmy dla królików pochodzącej z konkursu Krakvetu jednakże wolimy swoje siły, czas i chęci poświęcić na efektywną pomoc zwierzętom - niż na branie udziału w nic nie wnoszących dyskusjach ciągnących się miesiącami w wielu różnych wątkach na różnych forach.

Cieszymy się, że są wśród Was osoby, które szczerze chcą pomagać nie tylko psom i kotom ale widzą też potrzebę pomagania innym zwierzętom do jakich zaliczają się króliki. To jest naprawdę bardzo budujące - bo jeszcze do niedawana nie mogliśmy liczyć nawet na jedno przychylne słowo. Dużo się zmienia w kwestii podejścia do innych niż psy i koty zwierząt domowych - co niezwykle nas cieszy i mamy nadzieję, że wszystko będzie zmierzać ku jeszcze lepszemu.

Jesteście wspaniałymi ludźmi - o ogromnych sercach i życzymy zarówno Wam jak i sobie dużo spokoju, rozsądku i obiektywizmu.

Wszystkie osoby, które chciałyby nas wesprzeć - w inny sposób niż proponowanie układów których jesteśmy przeciwnikami ze względu na zbyt dużą ilość złych emocji, które się z tym wiążą - zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami które na bieżąco staramy się opisywać zarówno na naszej głównej stronie [url]www.kroliki.net[/url], na forum.kroliki.net oraz na Facebooku - [url]https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Pomocy-Kr%C3%B3likom/241014363543[/url]

Jeśli byłyby jakieś pytania odnośnie naszego stanowiska w tej kwestii czy też ogólnie naszej działalności bardzo proszę o bezpośredni kontakt ze mną lub zarządem - [email][email protected][/email] - nauczeni doświadczeniem, nie chcielibyśmy kontynuować tematu na forum.

Życzymy powodzenia w dalszej walce o polepszanie losu zwierząt - które bardzo nas wszystkich potrzebują. Liczymy też na efektywną współpracę w tym zakresie - zawsze możecie na nas liczyć, wystarczy się z nami skontaktować. My wiemy, że możemy liczyć na Was bo już nie raz nam to udowodniliście pomagając między innymi w transporcie, w zapewnieniu domów tymczasowych, stałych i w wielu innych kwestiach niezbędnych do dalszego działania.

Pozdrawiamy Was serdecznie - członkowie Stowarzyszenia Pomocy Królikom

Link to comment
Share on other sites

[img]http://www.addemoticons.com/emoticon/cat/AddEmoticons00930.gif[/img] [img]http://www.addemoticons.com/emoticon/cat/AddEmoticons00930.gif[/img] [b][color=#FF0000][size=150]KLEMBÓW!!! KLEMBÓW!!![/size][/color][/b] [img]http://www.addemoticons.com/emoticon/cat/AddEmoticons00930.gif[/img] [img]http://www.addemoticons.com/emoticon/cat/AddEmoticons00930.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

zagłosowałam....
Moim marzeniem na początek jest jeden miesiąc dla gryzoni....bez przepychanek..zapewniam Was,że króliki,myszki,szczurki,świnki morskie,fretkti chomiki itd też potrzebują pomocy..i bez sensu jest przekonywanie ,że ktoś potrzebuje bardziej...każdy tak samo.....
Moje świnki też potrzebowały....

Np Krycha ze schroniska we Wroclawiu...Ulv zapytajcie w razie watpliwości..

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images31.fotosik.pl/265/6ce439fa621962fc.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelin']zagłosowałam....
Moim marzeniem na początek jest jeden miesiąc dla gryzoni....bez przepychanek..zapewniam Was,że króliki,myszki,szczurki,świnki morskie,fretkti chomiki itd też potrzebują pomocy..i bez sensu jest przekonywanie ,że ktoś potrzebuje bardziej...każdy tak samo.....
Moje świnki też potrzebowały....
[/QUOTE]
trochę wyżej jest już oficjalne stanowisko SPK w sprawie koalicji napisane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']trochę wyżej jest już oficjalne stanowisko SPK w sprawie koalicji napisane[/QUOTE]

odmowa SPK nie wyklucza koalicji z innymi zwierzakami

ja tam jestem za dołączeniem pomniejszych futrzaków
bez namawiania na siłę SPK

może warto doprowadzić tę dyskusję do końca
była propozycja 1 miesiaca w roku dla innych futrzaków
dla mnie to jak najbardziej ok

na czym staneła dyskusja na miau?

Link to comment
Share on other sites

Ciesze sie niezwykle, ze sa osoby i organizacje pomagajace jeszcze innym zwierzetom, malutkim, bezbronnym. Nie wiedzialam tego, nie znalam tych organizacji. Od razu polecialam na ich strone. Gdyby to ode mnie zalezalo, to jak najbardziej poparlabym, glosowalabym za ich wsparciem. Naprawde, super robota, godna najwyzszego podziwu! Zawsze mnie bolalo, ze te male, mniejsze zwierzatka traktowane sa, jakby to powiedziec, “niepowaznie”. Jakby ich cierpienie bylo mniejsze!? A ludzka bezmyslnosc wobec nich mniej okrutna!? (Nigdy nie zapomne naszych 6 "szczurkow" - ile radosci nam daly, same przezywaly, jak bardzo byly wazne, zywotne, i jak bolal nas, i te zwierzatka, ich >koniec<... na szczescie w najpelniejszym dla nich naszym szacunku).


Nie rozumiem jednak, ba, wrecz razi mnie, boli, mowienie o niecheci do “ukladow” i niby zlych emocjach (m.in. w kontekscie glosowania na Krakvecie).

Koalicja dogo-miau wydaje mi sie bardzo rozsadnym podejsciem, wspolny kandydat - raz koci, raz psi - wybierany jest w drodze glosowania przez ludzi majacych najlepsze rozeznanie, kto jest wiarygodny i kto naprawde potrzebuje pomocy. Jasne, ze liczy sie sila perswazji, argumentacji, jak w kazdym glosowaniu, a ogrom potrzeb jest bezbrzezny, wiec bywa ostro, ostatecznie jednak kazdy wyloniony kandydat na pomoc naprawde zasluguje. Na solidarna pomoc.

Czym wiec jak nie ukladem, “ukladzikiem”, jest poparcie “krolikow” ([U]przypadek to, ze tez z Torunia?[/U]) dla szlachetnego przedsiewziecia hospicjum kociego, jednak niewspolmiernego – liczebnie i poziomem dramatu, w porownaniu z okolo 350 glodujacymi juz jakis czas psami w Klembowie? Czy zakup karmy i zwirku za ponad 10 tysiecy zlotych dla okolo [COLOR=magenta][B]30[/B] [/COLOR]kotow (fakt, zapewniloby spokoj na dluzszy czas) ma wyzsza wartosc niz nakarmienie [COLOR=magenta][B]350[/B][/COLOR] glodujacych psow przez kilka tygodni (co daloby oddech, nieco krotszy niz Agn, bo zwierzat potrzebujacych wiecej, wolontariuszom, szalejacym, zeby choc troche pomoc glodujacym psom, i na walke z gminami o spelnienie obowiazku gmin)?????
Tak, we mnie to budzi zle emocje.

A jeszcze wieksze slowa Agn na Facebooku, ze Klembow sam sobie jest winien, bo “nazbieral” “sobie” psow. Bo chocby i “comiesieczna wygrana mu nie pomoze” (cytuje z pamieci).
I ja wlasnie popieraja “kroliki”???
Agn nie zbiera kotow, tylko jej z nieba spadaja? Niech psy klembowskie nadal cierpia glod, Agn prowadzi swe hospicjum wzorowo i jej koty glodu nie cierpia. Dlatego jej sie nalezy wygrana. I ja poparly “kroliki”?

Juz raz kiedys Torun wygral z glodujacymi psami. Musi miec swietna machine propagandowa. Zadziwiajace, jak nieznane szerzej hospicjum, podobnie jak nieznane szerzej schronisko w Klembowie, to drugie jednak popierane przez potezne dwa fora milosnikow psow i kotow, zbliza sie do “wygranej”.

Prosze wiec nie mowic o “ukladach” niby niechetnie. Ja tu o [B]solidarnosci[/B] pisze.

(Do ktorej “kroliki” tez, i slusznie wg mnie, sie odwoluja. Ale jakos dziwnie ja pojmuja w styczniu 2012).

Link to comment
Share on other sites

ja natomiast mam pomysła na rozszerzenie koalicji. jasne, ze spk nie jest jedyna organizacją i co więcej niby dlaczego mieliby reprezentować wszystkie gryzonie? zreszta do tego nie dążą, ale tak sie jakoś ułożyło, ze z nimi były rozmowy o koalicji.

a może zrobić tak, że wygrzebiemy namiary do wszystkich gryzoniowych organizacji - na necie się znajdzie, no i dogo/miau też pewnie znają trochę - z propozycją koalicji i róznymi wariantami. jest potrzebujących gryzoni mniej niż kotów i psów, stąd pomysł np dwóch miesięcy w roku, ale przeciez zapewniamy im głosy. do tej pory raczej nieobecni w krakvetowych rozdaniach. co wy na to?
możemy im ew poddać pomysł, że w celu zapewnienia jednogłosu gryzoni warto może, żeby się celowo (jak dotacja celowa ;-)) w tej sprawie, między sobą porozumieli? moze to potrwa ale warto. gryzonie potrzebują pomocy i powinniśmy zrobić co się da, żeby do rozszerzenia koalicji doszło. uważam, że to nasz etyczny obowiązek - poczuwac się do solidarności z wolontariuszmai walczącymi z takimi samymi problemami, co my, czyli z bezdmonością i cierpieniami mającymi jedno źródło - człowieka.

w pewnym sensie oni mają gorzej, bo świadomość ludzka dotycząca szczurów czy królików, w porównaniu z psami i kotami, to dno i dwa metry mułu. co zresztą i wśród nas było widac, a jesteśmy wyżej polskiej przeciętnej.

Link to comment
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za! (choc nie uwazam, ze potrzebujacych pomocy "gryzoni jest mniej niz kotow i psow", one sa po prostu mniej spektakularne, mniejsze, mniej widoczne, ale jest ich cale mnostwo).
Problem polega jednak na pojmowaniu solidarnego podejscia, o czym juz pisalam wyzej.

Link to comment
Share on other sites

liczbę samych bezdmonych psów ocenia się na 100 lub 200 tysięcy (nie jestem pewna, myślałąm, że 100, ale ktoś mi ostatnio pisał, ze 200 000).
myslisz, ze bezdomnych gryzoni jest tyle samo!?


(więcej-mniej ma znaczenie tylko przy podziale miesięcy, a nie stawia pytania, czy w ogóle rozszerzać koalicję ;-))

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze jest ich ogromnie duzo. A wolontariuszy nimi sie zajmujacymi znacznie mniej niz tych "psich" i "kocich". O proporcje chodzi, a ogrom potrzeb i cierpienia wymaga solidarnej pomocy. Ja ciagle o tej solidarnosci (jakos mi historycznie w leb moj glupi zapadla:-).

Link to comment
Share on other sites

sbd zauważ jeszcze jedno że psi czy koci kandydat może startowac raz na 2 lata
a pomniejsze futrzaki miałyby wygraną 2 x w roku (wg podziału ze dwa miesiace dla nich)
osobiscie jestem z opcją rozszerzenia koalicji ale odstąpienia 1 miesiaca w roku co i tak daje mniejszym futrzakom wygraną 1 raz na 12 miesiacy a kandydatom dogo miau 1 x na 24 miesiace
chociaż i tak zauważyłam, ze dogo-miau stara sie głosowac wg potrzeby na najbardziej potrzebującego kandydata ale też ptarzy sie kto już kiedyś wygrała kto jeszcze nie i daje się szansę tym co jeszcze nie uzyskali we wcześniejszych latach/miesiącach pomocy

jeśli chodziłoby o podział kiedy przypada miesiac mniejszych futrzaków można się umówic ze co roku będzie to np marzec czy kwiecień
czy wg wyboru w/w futrzaków ten miesiac w którym mają największe potrzeby

przepraszam wszystkich fanów pomniejszych zwierzaków ale jakoś poza moim wyobrażeniem jest żeby były bardziej potrzebujące w karmę i żwirki niż psy i koty
nei pisze tutaj o leczeniach i innych wydatkach


btw może rozszerzymy też koalicję o konie ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...