Jump to content
Dogomania

KrakVet marzec – zgłaszmy kandydatów !!! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?


TYGRYS-ica.

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To może zanim przytulisko końsko-psie-kocie stanie do walki o ten miesiąc dodatkowy to będzie musiało spełnić warunek typu,że ma co najmniej X zwierząt dla których w KrakVecie są do kupienia przedmioty lub znajdzie swojego koalicjanta z którym podzieli się wygraną w KrakVecie i suma psów/kotów/krolików z obu przytulisk spełni nasze X?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta666']To może zanim przytulisko końsko-psie-kocie stanie do walki o ten miesiąc dodatkowy to będzie musiało spełnić warunek typu,że ma co najmniej X zwierząt dla których w KrakVecie są do kupienia przedmioty lub znajdzie swojego koalicjanta z którym podzieli się wygraną w KrakVecie i suma psów/kotów/krolików z obu przytulisk spełni nasze X?[/QUOTE]

myślę, ze wszystkie dodatkowe warunki do spełnienia tylko zagmatwają sprawe
wydaje mi się, ze zasady koalicji i jej rozszerzenia powinny być maxymalnie proste żeby uniknąc zbędnych dyskusji


skoro głosowanie w krakvecie zostało zakończone
myślę, że musimy się spręzac tutaj z dyskusją i podejmowac jakies działania
zanim przyjdzie głosowanie w lutym gdzie znów może być interesująco

pytania wstepnie mamy

teraz pytanie, jak już podejmiemy decyzje do kogo się zwrócic
wiemy, że świnki chcą
co z innymi organizacjami ?
sa tutaj jacyś przedstawiciele?
koszatniczki?
szczury?
myszy?
jeże?

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze fretki

To jest stanowisko prezesa Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim.
[url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=8416560#p8416560[/url]

Wynika z niego, że reprezentują też chomiki, koszatniczki i szynszyle
[quote name='"seledynek"']Dziewczyny z SPK przekierowały mnie na ten wątek. Jestem prezesem Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim. Rozmawiamy już ze Stowarzyszeniem Króliczym i Fretkowym o podziale.

Zdaję sobie sprawę, że kotów i psów jest więcej, ale nasze organizacje są malutkie, a podopiecznych wciąż przybywa. Do tego jak ludzie słyszą, że zajmujemy się takimi zwierzakami to najpierw myślą, że to żart, a potem pukają się w główkę mówiąc, że nam odbiło. Dlatego ciężko nam zyskać pomoc. Króliki np. od wielu lat istnieją i mają dotacje od urzędów. My dopiero zaczynamy i niestety jeszcze nie jesteśmy w stanie się tak zorganizować, aby takie dotacje uzyskać. Ale ludzie, którym los małym świnkom nie jest obojętny, zaczynają się u nas gromadzić.

Bylibyśmy bardzo wdzięczni za waszą pomoc :) Wbrew pozorom niewiele jest organizacji pomagającym małym zwierzętom. Chomiki, koszatniczki i szynszyle nie mają swojej jednostki, która by im pomagała. Tą funkcję przejęliśmy my - Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim. Chociaż mamy nadzieję, że w przyszłości takie organizacje powstaną, ponieważ świnek wciąż przybywa. Niestety ludzie uważają, że to świetna sprawa założyć hodowlę świnek morskich, a potem sprzedawać każdą sztukę po 20-30 zł Niestety jak nagle się okazuje, że te zwierzaki się rozmnażają na potęgę, chorują i spore ilości karmy zjadają to są porzucane, zaniedbywane lub co gorsza zabijane...

A tutaj dawna nasza podopieczna - samcziczka Betka uratowana z laboratorium, jej leczenie kosztowało ponad 1000 zł Wielu takim świnkom morskim pomagamy. Gdyby nie my nikt pewnie by nawet nie wiedział, że te małe słodkie stworzonka też potrzebują naszej pomocy.

[url]http://i125.photobucket.com/albums/p76/kalcia0/tymczasy/P1010011-1.jpg[/url]

Nie chcę wdawać się tutaj w polemikę nad dyskusją czy małe zwierzęta powinny dostać pomoc czy nie. Uważam, że każdy z was powinien zagłosować zgodnie z własnym sumieniem.

A dla naszych sympatyków:
[img]http://www.animalgiftclub.com/acatalog/57329_fc.png[/img]

[url]http://www.swinkimorskie.eu[/url][/quote]

Link to comment
Share on other sites

Ja bym to jednak ujęła następująco:

Czy uważasz, że [B]koalicja dogo-miau[/B] powinna wspierać też mniejsze futrzaki?
1. Nie.
2. Tak, odstępując 1 miesiąc w roku.
3. Tak, odstępując dwa miesiące w roku.

Mam na myśli letnie miesiące.

Link to comment
Share on other sites

ja bym wysłała to do wszystkich fundacji i stowarzyszeń, jakie znajdziemy na necie. także do spk, choćby do wiadomości, nie można ich wykluczyć z wiedzy o tym, co się dzieje. są preżni i mają podopiecznych, a o nich mi chodzi.
wiem, bywa, że się ludzie kłócą, fundacje sie kłócą, fora sie kócą. ja co prawda się nie pokłóciłam, więc mi łatwiej, ale uważam, że dopóki zwierzaki moga zyskać, to się kłóćmy,ale jeśli się da, współpracujmy.
spk może zreszta być wybrane przez grupę tych organizacji jakko kandydat, no nie? jak się zbiorą, czy zrobią sobie forum ( a moze mają?), gdzie będa dyskutowac, wybierać kandydatów - to niby dlaczegi spk miałoby tam wtym nie uczestniczyć? w końcu nie wnikamy w wewnętrzne ustalenia miau, tylko głosujemy tak, jak wybierają oni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Ja bym to jednak ujęła następująco:

Czy uważasz, że [B]koalicja dogo-miau[/B] powinna wspierać też mniejsze futrzaki?
1. Nie.
2. Tak, odstępując 1 miesiąc w roku.
3. Tak, odstępując dwa miesiące w roku.

Mam na myśli letnie miesiące.[/QUOTE]

rozi twoje pytanie wyglądają prawie identycznie jak te zebrane już wcześniej:
1. Nie, nie jestem za rozszerzeniem koalicji dogo -miau na mniejsze futrzaki (myszy,szczury,chomiki,świnki morskie ,szynszyle,fretki inne)
2. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie jednego miesiąca (psio-koci miesiac) w roku dla ogółu mniejszych futrzaków (karencja 24 miesiące)
3. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie dwóch miesięcy (jeden psi jeden koci) w roku dla ogółu mniejszych futrzaków (karencja 24 miesiące)

:)

czyli wiemy, że świnki, szynszyle, koszatniczki są za

ktoś ma kogoś na szczurach? i innych forach?
zdaje się, że szczurki też sa pręzne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']rozi twoje pytanie wyglądają prawie identycznie jak te zebrane już wcześniej:
1. Nie, nie jestem za rozszerzeniem koalicji dogo -miau na mniejsze futrzaki (myszy,szczury,chomiki,świnki morskie ,szynszyle,fretki inne)
2. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie jednego miesiąca (psio-koci miesiac) w roku dla ogółu mniejszych futrzaków (karencja 24 miesiące)
3. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie dwóch miesięcy (jeden psi jeden koci) w roku dla ogółu mniejszych futrzaków (karencja 24 miesiące)

:)

czyli wiemy, że świnki, szynszyle, koszatniczki są za

ktoś ma kogoś na szczurach? i innych forach?
zdaje się, że szczurki też sa pręzne[/QUOTE]

ja proponowałam żeby mniejsze zwierzaki dostały jeden miesiąc, ale bez 24 miesięcznej karencji, tylko te które przystąpią raz w roku wygrywają i dzielą się nagordą, myślę że tak będzie logiczniej żeby każda z tych organizacji dostał 3-4tys raz w roku niż 12tys raz na cztery lata, ale to może oni sami się wypowiedza jak by woleli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']ja proponowałam żeby mniejsze zwierzaki dostały jeden miesiąc, ale bez 24 miesięcznej karencji, tylko te które przystąpią raz w roku wygrywają i dzielą się nagordą, myślę że tak będzie logiczniej żeby każda z tych organizacji dostał 3-4tys raz w roku niż 12tys raz na cztery lata, ale to może oni sami się wypowiedza jak by woleli.[/QUOTE]

[quote name='sleepingbyday']też mi sie wydaje, ż eoni lepiej wiedza, co i jak będzie im wygodnie.
obaiwam się, z.e dzielenie się też może rodzic problemy ;-)[/QUOTE]

karencja dotyczczy dogo i miau,
24 m-ce oznaczają ze psio koci kandydat może startować raz na dwa lata


znacie kogoś od szczurków?


bo poki co to mamy stanowisko świnek i królików

też jestem zdania, że jak będ a chcieli to się podziela tak jak im będzie pasowało :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice midnight']Witam.
Postaramy się jak najszybciej określić.
Dziękujemy, że o nas pomyślano.[/QUOTE]

oo szczurki sa :)

alice, ja tylko chciałam napisac dla niezorientowanych
bo nie chciałabym, żeby ktoś z was pomyślam, ze to z naszej strony coś w rodzaju jałmużny w celu zapewnienia sobie poparcia
myślę, ze nie o to chodzi i że większość się ze mną zgodzi
po prostu uważam(y), że aby wygrywał najbardziej potrzebujący to mniejsze futrzaki tez powinny brac w tym udział bo też są potrzebujące
psi i koci kandydat wg ustaleń może startowac w wewnętrznej ankiecie raz na dwa lata
stąd takie a nie inne propozycję rozszerzenia koalicji że 1 albo 2 m-ce w roku dla mniejszych futrzaków


z niecierpliwościa czekam(y) na inf zaciskając kciuki, że zechcecie dołączyć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice midnight']:) Zawsze głosuje na wspólnego kandydata dogo i miau. Chociaż tyle mogę.
Jednak decyzję ogłosić może tylko przedstawiciel prawny Stowarzyszenia.[/QUOTE]
no tak, tylko kwestia przedstawienia naszego stanowsika
swinki chcą
króliki nie chcą a najwięcej miały do powiedznia

bez koalicji wygrywałby nie najbardziej potrzebujący a z najbardziej rozbudowanym PR kandydat :(

Link to comment
Share on other sites

Ale Króliki są "uzależnione" i będą miały prawdziwy problem, kiedy włączą się do Koalicji, a w którymś miesiącu w Krakvecie wystartuje niezależnie Toruń na przykład. Albo Agn. Ja się absolutnie nie dziwię tej zależności, sama bym próbowała pomóc komuś, kto wcześniej pomagał mnie, niemniej Koalicja jest całkiem niezależna od układów i trzeba się głęboko zastanowić, czy zdoła się spełnić warunki w każdej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Ja bym to jednak ujęła następująco:

Czy uważasz, że [B]koalicja dogo-miau[/B] powinna wspierać też mniejsze futrzaki?
1. Nie.
2. Tak, odstępując 1 miesiąc w roku.
3. Tak, odstępując dwa miesiące w roku.

Mam na myśli letnie miesiące.[/QUOTE]

a może co miesiąc wygrywający przekazywałby ustalony procent (np.15%) wygranej kwoty do dyspozycji innych futrzaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']a może co miesiąc wygrywający przekazywałby ustalony procent (np.15%) wygranej kwoty do dyspozycji innych futrzaków.[/QUOTE]
To jest nie do zrobienia organizacyjnie. Przecież jeśli wygrywa np. schronisko, to ja nie widzę sposobu zobligowania dyrekcji do przekazania karmy. Pamiętajcie, wygrana nie zawsze trafia do wolontariuszy miau/dogo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']a może co miesiąc wygrywający przekazywałby ustalony procent (np.15%) wygranej kwoty do dyspozycji innych futrzaków.[/QUOTE]

[quote name='Zofia.Sasza']To jest nie do zrobienia organizacyjnie. Przecież jeśli wygrywa np. schronisko, to ja nie widzę sposobu zobligowania dyrekcji do przekazania karmy. Pamiętajcie, wygrana nie zawsze trafia do wolontariuszy miau/dogo![/QUOTE]

dokładnie tak jak pisze Zofia - tego sie nie da
istnieje obawa ze kandydat nie zechce się podzielić
albo pojawią się głosy, że "co? znowu świnki czy inne mniejsze futrzaki mają dostac karmę za tyle a tyle tysięcy"

zasady muszą być jak najprostsze żeby było jak najmniej potencjanych pkt zapalnych

zresztą 10% (takie sugestie pojawiały się wczesniej) przekazywane co miesiąc daje 120 % rocznie
czyli wychodzi prawie na to samo co 1 miesiac w roku :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...