Jump to content
Dogomania

KrakVet marzec – zgłaszmy kandydatów !!! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?


TYGRYS-ica.

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='itaka']To zależy jak dogo ustali. Miau jest za odstąpieniem jednego miauowego miesiąca w roku tzn. ankieta jeszcze trwa ale raczej ta opcja przejdzie.[/QUOTE]

za jaką kwotę króliki mogą przejeść w roku?chyba taka jedna wygrana zapewniła by im zapasów na 3 lata minimum...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Uważać to ja sobie mogę - tym zajmuje się zarząd SPK i mnie nic do tego.

Poza tym, sporo z was traktuje nas jak gó*no (m.in. ty), od początku wyraźnie podkreślacie co o nas myślicie. A teraz jeszcze morały prawicie, z nosa wzięte. Ja już dawno bym podziękowała za koalicję, ale jak pisałam, ja jestem tylko mały żuczek i ode mnie nic nie zależy.


Tymczasem dziękuję, nie będę sobie psuć nerwów :) Chciałam tylko odpowiedzieć na pytanie Rozi, na kogo głosujemy w tym miesiącu - jakby kto nie doczytał, to napiszę jeszcze raz - na NIKOGO WSPÓLNIE. [B]Zarząd milczy, więc my, forumowicze też.[/B][/QUOTE]

liga rządzi liga radzi liga nigdy Cię nie zdradzi ;)
a widzisz u nas kandydat jest wspolny wybrany w uczciwym głosowaniu
i głosujemy na niego bo uważamy to za słuszne bo jest wspolnym kandydatem a nie dlatego ze "zarząd" tak powiedział ;)

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie bardzo rozumiesz :) SPK to jest formalna organizacja, a dogomania to forum. Widać różnicę? I to ludzie będący członkami SPK decydują, po rozmowach z forumowiczami, z kim wchodzimy w układy komu pomagamy itd. Nie mogłabym np ja, zwykły forumowicz napisać wam teraz, że ok, wchodzimy w układ, bierzemy miesiąc w roku, a potem napisać na forum, że ja ustaliłam... Wyśmialiby mnie :)


Nasz kandydat też zawsze był wspólny, to nie jest jakaś dyktatura, bo widzę że tak to odbierasz :)



Itaka, ja nawet nie będę tego komentować, bo szkoda słów. W ogóle nas nie znasz, nie wiesz, co robimy, jak robimy, a tak szybko oceniasz. Brawo. Pamiętaj, że SPK to formalna organizacja, więc żebyś się nie przejechała na tych swoich, jakże trafnych uwagach.


Agaga, o tym była mowa wiele razy, więc napiszę tylko, że możesz być pewna, że 150 królików zjada dużo, bardzo dużo...

Link to comment
Share on other sites

[I]Króliki[/I] to hasło- skrót.
Na Miau dyskutowaliśmy, a teraz glosujemy o rozszerzeniu koalicji o organizacje zajmujące się innymi zwierzętami (poza psami i kotami).
To mogą być konie, króliki, fretki, gryzonie ...
Gdyby przeszła opcja, że rezygnujemy z jednego miesiąca, decyzję kto startuje(w jaki sposób będzie wyłaniany) i jak dzielą ewentualną wygraną należałaby do tych organizacji.

Dogomaniacy powinni sami zadecydować czy tez chcą podzielić się z innymi zwierzętami i jaki sposób podziału im pasuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Hehe, nie jesteśmy jeszcze w żadnej koalicji, więc czemu niby mamy glosować na kandydata dogo-miau? :)

I jeszcze raz napiszę, tak jak Finetta, że my w tym miesiącu nie głosujemy na nikogo wspólnie - każdy głosuje na kogo mu się podoba, zabronisz nam? Bo nie rozumiem :) Gdybyśmy byli w koalicji, to byśmy glosowali na wspólnego kandydata - ale nie jesteśmy.[/QUOTE]

Staracie się o to aby być koalicji, więc uważam że już od teraz powinniście przestrzegać reguł - Twoja powyższa wypowiedź nie zachęca do tego aby głosować za tym aby dołączyć Was do koalicji. Takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']
Agaga, o tym była mowa wiele razy, więc napiszę tylko, że możesz być pewna, że 150 królików zjada dużo, bardzo dużo...[/QUOTE]ale chyba nie tak dużo, co 150 głodnych psów w schronisku...a zazwyczaj to 300-500 psów a nie 150.
i chyba karma dla królików nie jest aż tak droga jak psia czy kocia.


zawsze głosuję na kv na wspólnego kandydata. wstyd, że na wielkiej dogomanii jest dosłownie garstka osób, które klikną by pomóc w wygranej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Finetta'][I]Króliki[/I] to hasło- skrót.
Na Miau dyskutowaliśmy, a teraz glosujemy o rozszerzeniu koalicji o organizacje zajmujące się innymi zwierzętami (poza psami i kotami).
To mogą być konie, króliki, fretki, gryzonie ...
Gdyby przeszła opcja, że rezygnujemy z jednego miesiąca, decyzję kto startuje(w jaki sposób będzie wyłaniany) i jak dzielą ewentualną wygraną należałaby do tych organizacji.

Dogomaniacy powinni sami zadecydować czy tez chcą podzielić się z innymi zwierzętami i jaki sposób podziału im pasuje.[/QUOTE]

Ja nie mam nic przeciwko aby jeden miesiąc został odstąpiony innym zwierzakom.
Obawiam się jednak, że na dogo nic nie ustalimy, bo trudno na tym forum ostatnio o jakiekolwiek porozumienia...zresztą tak jak Agaga21 wspomniała- wstyd aby przy tak ogromnym forum garstce osób chciało się tylko głosować. Nie dziwię się, że zawsze jak jest psiowy kandydat, to wyrasta konkurent głosowaniu, bo łatwo nas niestety przegłosować...ehh

Link to comment
Share on other sites

Miau głosuje na Klembów [url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=136410&start=1260[/url] i znaczna większość miauwiczów (fakt, że zdarzają się osoby, które się wyłamują) głosuje zgodnie ze wspólnymi ustaleniami. W tej chwili schronisko w Klembowie ma 226 głosów, hospicjum dla kotów - 211.

W związku z projektem rozszerzenie koalicji, na miau przeprowadzono głosowanie. Jak dotychczas - najwięcej osób jest za oddaniem 1 miesiąca "kociego" innym zwierzakom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Finetta']Miau wie od 3 stycznia
[url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=8398864#p8398864[/url]

Padła już propozycja wpisania do regulaminu forum sankcji za głosowanie/startowanie wbrew koalicji.[/QUOTE]
To by było dobre wyjście. Jeżeli będzie głosowanie na temat nowego regulaminu forum, będę za tym rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']teraz jest problem z układem, później też będzie... Inna sprawa, że miał próbuje ustalić nowe zasady, dotyczące dogo, bez udziału dogo. Bo to, że jest w ankiecie mowa o rezygnacji przez miał z jednego/dwóch miesięcy w roku to w szerszym kontekście, który można wyczytać w postach, chodzi o to, żeby dogo też zrezygnowało ze swojego miesiąca/miesięcy... Więc cisza tu w tym temacie ogromnie mnie dziwi...[/QUOTE]
Najpierw ustalaliśmy na miau, z czego miau gotowe jest zrezygnować. Absolutnie nikt nie myślał o zmuszaniu dogo do czegokolwiek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Pewna jestem, że większość miauowiczów głosuje zgodnie z ustaleniami. Na wyskoki pazernych pań z Koty.Sos nie mamy przecież wpływu... :( W zeszłym miesiącu inna z nich wojowała z naszym kandydatem.[/QUOTE]
Ja również jestem tego pewna. Mam wrażenie, że pani, która wojowała z naszym kandydatem, wystartuje ponownie w lutym. A jest to pani, która została wybanowana z miau za działalność na szkodę kotów.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wtrącę się..
Uważam,że w porządku byłoby poszerzenie koalicji o gryzonie.Ani świnki morskie,ani króliki nie żyją powietrzem.Muszą też zjeść.Bywają chore,potrzebują sianka,granulatu..I klatek potrzebują..Tak sobie marzę,abyśmy wszyscy byli razem..Potem mogłyby dołączyć org.końskie,bo konie też mają swoje potrzeby.Zjednoczeni bez względu na to jakie zwierzęta najbardziej kochamy możemy więcej...I żadną przeszkodą w sytuacji wspólnych działań byłby dziki kontrkandydat..
Podzielmy się z gryzoniami..Ej,dogomanio -one też chcą żyć,jeść,być zdrowe i bezpieczne..Psy są dla nas najważniejsze,ale w naszych gorących sercach jest miejsce i życzliwość dla tych malutkich zwierzaków..
I one są żle traktowane,rozmnażane bez pojęcia,kupowane dla zabawki dzieciom.są wyrzucane,oddawane gdzieś bez zastanowienia.Los tych maleństw jest równie ważny jak tych naszych najukochańszych psów.
Zaprośmy królikomaniaków,świnkomaniaków do koalicji..
EOT
Elżbieta

Edited by waldi481
Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Agaga, o tym była mowa wiele razy, więc napiszę tylko, że możesz być pewna, że 150 królików zjada dużo, bardzo dużo...[/QUOTE]
ale konkretnie: ile? interesuje mnie wartość liczbowa, przybliżona. bo bardzo, bardzo dużo to żaden konkret. wystarczyłaby wam wygrana raz na cały rok?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"marlinK"']A wiec:
Zaden z kadydatów miau-dogo juz nigdy nie wygra ziarenka karmy.
Ani ziarenka!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]

To jest post z forum Krakvetu. Ktoś usiłuje przeszkadzać i robi nam wszystkim na złość kosztem zwierząt.

Ten post został zgłoszony do administracji i usunięty. Zachował się w moim cytacie.

[url]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=16&t=14623&start=60[/url]

Link to comment
Share on other sites

Tylko pamiętajcie, że na KV można wygrać tylko karmę i żwirek, żadne klatki i inne nie wchodzą w grę. Dla koni nie ma tam nic.

dog193 poparliście zbieractwo wasza sprawa, ja na tej podstawie będę też was oceniać. Jak chce się coś zyskać krzywdą innych zwierząt to jest nie fair, a Wy tak chcieliście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='itaka']Tylko pamiętajcie, że na KV można wygrać tylko karmę i żwirek, żadne klatki i inne nie wchodzą w grę. [B]Dla koni nie ma tam nic.[/B]

dog193 poparliście zbieractwo wasza sprawa, ja na tej podstawie będę też was oceniać. Jak chce się coś zyskać krzywdą innych zwierząt to jest nie fair, a Wy tak chcieliście.[/QUOTE]

bardzo czesto końskie fundacje mają tez pod opieką inne zwierzaki
choć pewnie nie w takiej ilości jak konie
np moja Zwierzę nie jest rzeczą ma ponad 20 koni, z 30 kotów i stale kilkanaście psów w tym najczęsciej są to stare i schorowane kaukazy
i choc wydawacby się mogło, ze psów i kotów nie jest duzo w porównaniu ze schroniskami gdzie ich liczba idzie w setki to taka karma dla tych czworonogów znaczenie pomogłaby koniom, bo wtedy srodki zgromadzone w fundacji byłby przekierowane na konie

btw. przepraszam za ta ligę ale nie mogłam się powstrzymac :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='itaka']
dog193 poparliście zbieractwo wasza sprawa, ja na tej podstawie będę też was oceniać. Jak chce się coś zyskać krzywdą innych zwierząt to jest nie fair, a Wy tak chcieliście.[/QUOTE]
Ooo, kolejne świetne wnioski. Tak jest, o niczym nie marzymy tak, jak o krzywdzie zwierząt. Jeszcze większe brawa dla ciebie :)

[quote name='agaga21']ale chyba nie tak dużo, co 150 głodnych psów w schronisku...a zazwyczaj to 300-500 psów a nie 150.
i chyba karma dla królików nie jest aż tak droga jak psia czy kocia.[/QUOTE]
Nie, na pewno nie tak dużo. Tak samo jak nie tak dużo je 20 psów czy kotów u prywatnych wolontariuszy, na których też głosowaliście nie raz :roll:


A ile je dokładnie 150 królików? Nie wiem, naprawdę nie wiem. Mogę napisać, ile jedzą moje dwa. Najwięcej schodzi siana - 30zł na miesiąc spokojnie. Siano muszą mieć non stop i przez większość dnia sobie je skubią, jeśli akurat nic innego nie robią. Granulatu ja akurat podaję mało, bo moje jedzą inne rzeczy, u mnie schodzi go ok pół kg na miesiąc, adopcyjne jedzą znacznie więcej, ponieważ ich dieta nie jest tak bogata jak moich (chodzi tu o zieleninę, warzywa, zioła itd). Jeśli chodzi o cenę - na KrakVecie 500g granulatu, który podajemy kosztuje 10,30zł.
I naprawdę był ten temat już poruszany, wystarczy poszukać.


Anouk92, to co, miałam was okłamać, że głosujemy na waszego kandydata? Napisałam, jak jest - czyli że kandydat nie jest u nas wybrany. Jeśli na forum pojawi się informacja - w tym miesiącu SPK popiera kandydata x, to będziemy głosować na kandydata x.

Link to comment
Share on other sites

Dog193, powinnam to napisac do oficjalnego przedstawiciela "krolikow i innych", ale ich tu nie ma. Szkoda. 150 czy 200 kroli to ilosc porownywalna z jednym schroniskiem, jednym kandydatem Dogo czy Miau. Inne zwierzaki, gryzonie itp. to co najwyzej drugie schronisko. Na Dogo i Miau takich schronisk, przytulisk, domow tymczasowych, ktore potrzebuja karmy, sa dziesiatki. Nikt im nie gwarantuje pomocy z Krakvetu nawet co 2-3 lata. Jakie proporcje sa wiec uczciwe? Jeden gwarantowany miesiac w roku (moj typ) jest ok? Jestem za tym, by ustapic malym zwierzakom miejsca w kolejce co 11 miesiac, czyli 1-5-5-1-5-5 ...
To 1/5 czyli 20% tego, co moga dostac wszystkie psy, ktorych sa tysiace w schroniskach, na ulicach i w DT. Uczciwa proporcja?

Link to comment
Share on other sites

Tylko czemu mnie o to pytasz? Nie ja to ustalam, nie jestem członkiem SPK.
Dla mnie ta propozycja jest ok (małe zwierzęta miałyby 2 miesiące w roku, tak?), ale co to zmieni? Z tego co się orientuję, to są przeprowadzane ankiety na miau, wynik pewnie będzie przedstawiony i przedyskutowany z kimś z SPK i tyle. A na końcu pozostanie pytanie - co na to dogomania. Bo póki co, to nie widzę żadnych ankiet, rzeczowych dyskusji, tylko rzucanie błotem. Dobrze, że nie muszę się w to mieszać, tylko głosować :)

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko Ciebie pytam. Zabralam glos w dyskusji. Moim zdaniem jeden miesiac w roku na 5 dla psow i 5 dla kotow. 2 miesiace przy 5 dla psow to 40%. 150 krolikow do tysiecy psow wegetujacych w schronach i na ulicach to nijak nie wychodzi 40%.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...