Jump to content
Dogomania

KrakVet marzec – zgłaszmy kandydatów !!! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?


TYGRYS-ica.

Recommended Posts

[quote name='Czoko']Ankieta dla użytkowników dogo będzie tutaj na forum.
Niestety ciągle nie wymyśliliśmy pytań do ankiety, żeby mogła ją utworzyć osoba, która umie to zrobić a potem po jej utworzeniu nie będzie możliwości ich edycji.[/QUOTE]


pytania do ankiety już są
tylko trzeba je sprecyzować ;)

1. Nie, nie jestem za rozszerzeniem koalicji dogo -miau na mniejsze futrzaki
2. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie jednego miesiąca w roku
3. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie dwóch miesięcy w roku

i miesięcy bym nie dzieliła na psi i koci tylko po prostu jeden miesiąc w roku
skoro dogo i miau przez kilka lat się dogadywało na miesiące który jest czyj to myślę, że jak się wplecie miesiąc pomniejszych zwierzaków :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

słuszna uwaga. ale trzeba by to przedyskutować także z ew. organizacjami, które byłyby zainteresowane - poniewaz one mają wiedzę na temat potrzeb, liczebności organizacji etc.

Gosia, ktoś od królików bodaj wyjasnił tutaj dośc dokładnie, że liść salaty i trociny to nie wszystko. to był dośc dlugi, interesujący post, z którego dużo się nauczyłam (ale za chiny ci go nie znajdę). liść salaty i trociny to mniej wiecej tak, jak chappi i i miska z wodą.

co z konfiturą!??!?!?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']pytania do ankiety już są
tylko trzeba je sprecyzować ;)

1. Nie, nie jestem za rozszerzeniem koalicji dogo -miau na mniejsze futrzaki
2. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie jednego miesiąca w roku
3. Tak, popieram rozszerzenie koalicji i odstąpienie dwóch miesięcy w roku

i miesięcy bym nie dzieliła na psi i koci tylko po prostu jeden miesiąc w roku
skoro dogo i miau przez kilka lat się dogadywało na miesiące który jest czyj to myślę, że jak się wplecie miesiąc pomniejszych zwierzaków :)[/QUOTE]

Jak już pisałam jestem za rozszerzeniem koalicji tylko nie wiem do końca na jakich zasadach.
Na miau jest też pytanie co ile dana organizacja może brać udział w krakvecie - tak jak my czyli co 24 miesiące czy 36 (co 3 lata).

Ja jak do tej pory miałam do czynienia ze Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim - wspaniali ludzie! Piękna współpraca i niesamowite serce do zwierząt!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']słuszna uwaga. ale trzeba by to przedyskutować także z ew. organizacjami, które byłyby zainteresowane - poniewaz one mają wiedzę na temat potrzeb, liczebności organizacji etc.

Gosia, ktoś od królików bodaj wyjasnił tutaj dośc dokładnie, że liść salaty i trociny to nie wszystko. to był dośc dlugi, interesujący post, z którego dużo się nauczyłam (ale za chiny ci go nie znajdę). liść salaty i trociny to mniej wiecej tak, jak chappi i i miska z wodą.

co z konfiturą!??!?!?![/QUOTE]
wiem że liśc sałaty itd ale to samo mogłabym pisac o potrzebach koni (wiem, wiem, ze w krakvecie nie mozna wygrać preparatów dla koni)
ale tak jak rozmawiamy o karmie dla psów i karmiedla kotów to nie sądzę, że ktoś kto wygrał bierze karmę i żwirek z najwyższej półki

zdaje się, że dużo osób na dogo jest od prosiaczków morskich, sa też przedstawiciele od szczurów
pytanie do nich czy potrafią się ze sobą porozumieć jak dogo i miau i podzielić wygrana wg własnych zasad :)
myślę, ze pomniejsze futrzaki podpowiedzą z kim mogą wejśc w koalicję i że podejdą do tego racjonalnie
chodzi mi to, żeby nie wyszło ze przypada im jeden miesiac a potem okazuje się ze porozumienia przystapi tylko jedna organizacja
to niestety ale wtedy powinna dostać 1 miesiąc na 2 lata
a i to byłaby w korzystniejszej sytuacji niż kandydaci dogo i miau - bo mieliby regularnie co dwa lata dla siebie wygraną a poszczególny kandydat dogo i miau nie ma takiej gwarancji a jedynie możliwość wystartowania w wewnętrznej ankiecie


[quote name='juli88']Jak już pisałam jestem za rozszerzeniem koalicji tylko nie wiem do końca na jakich zasadach.
Na miau jest też pytanie co ile dana organizacja może brać udział w krakvecie - tak jak my czyli co 24 miesiące czy 36 (co 3 lata).

Ja jak do tej pory miałam do czynienia ze Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim - wspaniali ludzie! Piękna współpraca i niesamowite serce do zwierząt![/QUOTE]

osobiście jestem za 1 m-cem/1 rok
bez wyliczania czy np prosiaczków jest 10 czy 300
wiem, ze to nie bedzie do końca równy podział (skorzystają mniejsze zwierzaki - w moim odczuciu) ale po równo się nie da


sdb - hmm, konfitura - szczerze powiem, ze nie wiem ;)
znów jadę hen daleko gdzie już tylko cyrylicą za miedzą gadają

Link to comment
Share on other sites

Będzie ankieta na dogo czy nie? Może ktoś odpowiedzieć?czy trzeba się żreć na tym wątku ( na co nie mam siły..)
Zapewniam Was,że gryzonie to tez zwierzaki....jak moje.....mam jedną Paję z zoologa,reszta poratowana z róznych stron Polski....Sama niczego nie zdziałam,ale przyzwoicie byłoby przenaczyć jeden miesiąc w roku dla gryzoni...
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/38/120dd175a2d51f5a.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie to mylenie solidarnosci z komuna, efektywnego dzialania z ‘moje pampersy i tak najwazniejsze' jest przyczyna tego, ze dzialania srodowisk prozwierzecych malo efektywnie przyczyniaja sie do poprawy sytuacji zwierzat. Ja mam w nosie umowe i na tym polega demokracja i wolnosc.
Rozdrobnienie, sobiepanstwo, kazdy sobie rzepke skrobie. Nastawienie na siebie, nie na wspolny cel. Trawestujac poete: wielkie serca, zadne spoleczenstwo. A wspolne efektywne dzialanie to jednak chyba nie komuna... Dlugo jeszcze homo sovieticus bedzie sie tego uczyl.

Wszystkim sie nie pomoze, wiec przynajmniej mozna pomoc – wspolnie – podkreslam: wspolnie, wybranemu, rowniez wspolnie, kandydatowi. Nic nie stalo na przeszkodzie, by Agn wygrala miesiac kotow/miau i dogo by ja tez poparlo?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=Em_;18487422Wszystkim sie nie pomoze, wiec przynajmniej mozna pomoc – wspolnie – podkreslam: wspolnie, wybranemu, rowniez wspolnie, kandydatowi. [/QUOTE]
Bez ankiety wewnętrznej i koalicji również w konkursie pojawiłby się zwycięzca, czyli zwierzęta w potrzebie.
Byłby jeden konkurs - prawdziwy- a nie dwa, bo przecież wy macie swój wewnętrzny ( bez darów).
Kandydat, który nie przejdzie przez waszą ankietę praktycznie jakie ma szanse? (Jak to bywa w każdej regule są wyjątki).
Macie tak olbrzymią wiedzę na temat sytuacji w każdym ze schronisk? Mówię o realnej a nie wirtualnej wiedzy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='T-T-A']Bez ankiety wewnętrznej i koalicji również [B]w konkursie pojawiłby się zwycięzca, czyli zwierzęta w potrzebie.[/B]
Byłby jeden konkurs - prawdziwy- a nie dwa, bo przecież wy macie swój wewnętrzny ( bez darów).
Kandydat, który nie przejdzie przez waszą ankietę praktycznie jakie ma szanse? (Jak to bywa w każdej regule są wyjątki).
Macie tak olbrzymią wiedzę na temat sytuacji w każdym ze schronisk? Mówię o realnej a nie wirtualnej wiedzy[/QUOTE]
i co miesiąc wygrywałby najlepiej agitujący kandydat a niekoniecznie najbardziej potzrebujący

[quote name='Evelin'][B]Będzie ankieta na dogo czy nie? [/B]Może ktoś odpowiedzieć?czy trzeba się żreć na tym wątku ( na co nie mam siły..)
Zapewniam Was,że gryzonie to tez zwierzaki....jak moje.....mam jedną Paję z zoologa,reszta poratowana z róznych stron Polski....Sama niczego nie zdziałam,ale przyzwoicie byłoby przenaczyć jeden miesiąc w roku dla gryzoni...
[/QUOTE]


Będzie :)
tylko kwestia czasu :)

a jak się forum świnkowe zaopatruje na rozszerzenie koalicji ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Jeden miesiąc dla INNYCH ZWIERZĄT.
Moim zdaniem jeden miesiąc w roku jest OK, czyli w jednym roku ten miesiąc odstąpiłyby psy, a w następnym roku koty.[/QUOTE]

a ja bym ro zrobiła inaczej: np
styczeń psy
luty koty
[B]marzec inne zwierzaki [/B]
kwiecień psy
maj koty
czerwiec psy
lipiec koty
sierpień psy
wrzesień koty
pażdziernik psy
listopad koty
grudzień psy
styczeń koty
luty psy
[B]marzec inne zwierzaki[/B]
kwiecień koty
maj psy
itd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']a ja bym ro zrobiła inaczej: np
styczeń psy
luty koty
[B]marzec inne zwierzaki [/B]
kwiecień psy
maj koty
czerwiec psy
lipiec koty
sierpień psy
wrzesień koty
pażdziernik psy
listopad koty
grudzień psy
styczeń koty
luty psy
[B]marzec inne zwierzaki[/B]
kwiecień koty
maj psy
itd[/QUOTE]
No to dokładnie na jedno wychodzi - raz psy mają 5 misięcy w roku a koty 6, a potem odwrotnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']No to dokładnie na jedno wychodzi - raz psy mają 5 misięcy w roku a koty 6, a potem odwrotnie.[/QUOTE]

w sumei tak
tylko chodziło mi o to , zeby uniknąć ze w tym roku psy bądz koty bo może nigdy nei nastać taki miesiac a tak jak się powie, ze np marzecz czy inny lipiec jest miesiacem innych zwierzaków to koty i psy grzecznie przesunął się o 1 miesiac :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']a ja bym ro zrobiła inaczej: np
styczeń psy
luty koty
[B]marzec inne zwierzaki [/B]
kwiecień psy
maj koty
czerwiec psy
lipiec koty
sierpień psy
wrzesień koty
pażdziernik psy
listopad koty
grudzień psy
styczeń koty
luty psy
[B]marzec inne zwierzaki[/B]
kwiecień koty
maj psy
itd[/QUOTE]
Moim zdaniem to dobry pomysł. Ale wypowiadam się tutaj jako ja, a nie przedstawicielka forum miau.

Link to comment
Share on other sites

to bardzo dobry pomysł, żeby "inne zwierzęta" nie dotyczyło zimy ani przednówka. fakt, w tej grupie są konie, ale no cóż, nie damy radę wszystkiego ogarnąć.

nie wiem, jak z podziałem wygranej pomiędzy fundacjami. to może być problematyczne w praktyce, może unikajmy potencjalnych miejsc zapalnych, co myślicie?

czyli byłoby zwykłe głosowanie między nimi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']to bardzo dobry pomysł, żeby "inne zwierzęta" nie dotyczyło zimy ani przednówka. fakt, w tej grupie są konie, ale no cóż, nie damy radę wszystkiego ogarnąć.

[B]nie wiem, jak z podziałem wygranej pomiędzy fundacjami.[/B] to może być problematyczne w praktyce, może unikajmy potencjalnych miejsc zapalnych, co myślicie?

czyli byłoby zwykłe głosowanie między nimi.[/QUOTE]


myślę, ze to organizacje musza uzgodnić między soba

mam nadzieję, ze gdy ilość innych zwierzątek sie zwiększy nie będzie problemu z odstąpieniem kolejnego miesiąca byleby by tylko było względnie po równo
a nie tak, ze do np 4 organizacji w koalicji dołączy kolejna i od razu podniesie się szum że 1 miesiąc to za mało

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...