Jump to content
Dogomania

Korabiewice - pod skrzydłami Vivy. Wolontariat, adopcje, ogłoszenia!!!


mala_czarna

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Material bedzie mozna zobaczyc jeszcze dzis w programie "dzien po dniu" a rozszerzona wersje w sobotnim reportazu
bardzo dziekuje za mile slowa ale nie wywiozlabym tych psów bez Was bo zwyczajnie nie mialabym gdzie, lista naszych psich dzieci, którą podala obraczus jest oczywiscie niepelna, mnie cieszy kazdy z nich, zyja, sa bezpieczne i z kazdym dniem mniej pamietaja tamte czasy, bylo warto i mam nadzieje ze warto bylo rozpetac to cale pieklo zeby wyszlo z teo cos naprawde dobrego i konkretnego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprodex']

Ciekawe czy zareaguja gminy które oddaja tam swoje psy.[/QUOTE]

Nie ma chyba na co liczyć. Gminy mają to w dup.... Pozbywają się problemu, a resztę mają w poważaniu. Kurcze, ale tak w ogóle, to jak to się teraz rozwinie? Wpuszczą jakieś organizacje? Zamkną ten syf? Gdzie te bidy pójdą? Najpierw Celestynów, a teraz to.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mona132']Material bedzie mozna zobaczyc jeszcze dzis w programie "dzien po dniu" a rozszerzona wersje w sobotnim reportazu
bardzo dziekuje za mile slowa ale nie wywiozlabym tych psów bez Was bo zwyczajnie nie mialabym gdzie, lista naszych psich dzieci, którą podala obraczus jest oczywiscie niepelna, mnie cieszy kazdy z nich, zyja, sa bezpieczne i z kazdym dniem mniej pamietaja tamte czasy, bylo warto i mam nadzieje ze warto bylo rozpetac to cale pieklo zeby wyszlo z teo cos naprawde dobrego i konkretnego[/QUOTE]


Liste podalam tylko tych psow ktore znalazlam i ktorymi sie zajmowalam posrednio lub bezposrednio. Ale jest masa psow, ktorym pomagaly inne osoby z dogo i nie tylko, za co ogromnie dziekujemy...

Oczywiscie o kociakach tez trzeba pamietac....

MONA czy sa tam jakies konie??

Link to comment
Share on other sites

[B]Mona[/B] przygotujcie sie na zmowe milczenia, zaprzeczanie faktom, podanym czarno na bialym, amnezji pani Szwarc itp... przerabiamy do tej pory u nas, pracownicy juz wymienieni, zostala sprawdzona ekipa, ale jak czytam zeznania w prokuraturze, to zastanawiam sie, czy to na pewno o naszym schronisku, bo do opisow brakuje tylko bialych kroliczkow :) /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

jestesmy w trakcie tworzenia bardzo rozleglego aktu oskarzenia, liczy sie kazda pomoc w postaci zeznan osób, które mialy to niesczescie widziec sytuacje, które nie powinny miec miejsca: zachowanie wlasccieli, pijani pracownicy, poranione zwierzeta, problem z adopcją, prosze wiec o zglaszanie sie do mnie lub vivy , im nas bedzie wiecej tym lepiej bo p. szwarc bedzie sie wypierala tych psów, sytuacji, wszystkiego. Kiedy reportezy pokazali jej moje zdjecia zwolala wszystkich pracowników i wszyscy zaprzeczyli ze te psy kiedykolwiek widzieli, nie poznali naszego Bialego i innych, bardzo mnie to zabolało bo one umarly tam i przez nich...

Link to comment
Share on other sites

niedziwdzie byly nie z zoo tylko z cyrku, jeden wykupiony od rosjanina.czy nikt nie bierze pod uwage ze brakujace psy byly wirtualne na papierze aby dostac kase z gminy /tak robil znany mi hycel/.znam korabiewice od czasu panstwa gotl.vivy ,nie jest to gorszy schron od innych polskich duzych schronisk,bywam tak teraz rzadziej ,nadal wplacam darowizny i nie nikt mi nie wmowi p.szwarc to morderczyni.moze chodzi komus o teren ale nici z tego bo to wlasnosc prywatna.najlepiej zamknac schron i uzyskac nakaz eksmisji kilkuset psow.powodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']niedziwdzie byly nie z zoo tylko z cyrku, jeden wykupiony od rosjanina.czy nikt nie bierze pod uwage ze brakujace psy byly wirtualne na papierze aby dostac kase z gminy /tak robil znany mi hycel/.znam korabiewice od czasu panstwa gotl.vivy ,nie jest to gorszy schron od innych polskich duzych schronisk,bywam tak teraz rzadziej ,nadal wplacam darowizny i nie nikt mi nie wmowi p.szwarc to morderczyni.moze chodzi komus o teren ale nici z tego bo to wlasnosc prywatna.najlepiej zamknac schron i uzyskac nakaz eksmisji kilkuset psow.powodzenia[/QUOTE]

taka jest informacja na stronie, ale rozmawiałam z wetką z zoo i ona mi powiedziała o tym że niedźwiedzie są zoo, bo mówiłam jej jaki jest syf w Korabiewicach

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

[quote name='mtf zalesie']niedziwdzie byly nie z zoo tylko z cyrku, jeden wykupiony od rosjanina.czy nikt nie bierze pod uwage ze brakujace psy byly wirtualne na papierze aby dostac kase z gminy /tak robil znany mi hycel/.znam korabiewice od czasu panstwa gotl.vivy ,nie jest to gorszy schron od innych polskich duzych schronisk,bywam tak teraz rzadziej ,nadal wplacam darowizny i nie nikt mi nie wmowi p.szwarc to morderczyni.moze chodzi komus o teren ale nici z tego bo to wlasnosc prywatna.najlepiej zamknac schron i uzyskac nakaz eksmisji kilkuset psow.powodzenia[/QUOTE]
------------------
I tu mnie zatkało..
EOT
E/W

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']Obawiam się że po tym reportażu nie da się w najbliższym czasie wyciągnąć żadnego zwierzaka, myślę że nikogo teraz nie wpuści.[/QUOTE]

może być trudno, ale jak będą chęci trzeba spróbować, z tego co wiem w soboty jeżdżą tam wolontariuszki, więc jakby chęci były to na siłę, ale wyciągnie się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']niedziwdzie byly nie z zoo tylko z cyrku, jeden wykupiony od rosjanina.czy nikt nie bierze pod uwage ze brakujace psy byly wirtualne na papierze aby dostac kase z gminy /tak robil znany mi hycel/.znam korabiewice od czasu panstwa gotl.vivy ,nie jest to gorszy schron od innych polskich duzych schronisk,bywam tak teraz rzadziej ,nadal wplacam darowizny i nie nikt mi nie wmowi p.szwarc to morderczyni.moze chodzi komus o teren ale nici z tego bo to wlasnosc prywatna.najlepiej zamknac schron i uzyskac nakaz eksmisji kilkuset psow.powodzenia[/QUOTE]
Nie wiem, ja już któryś raz czytam przedziwny post mtf zalesie... zdumiewający... niestety negatywnie.
Nie no pewnie, lepiej pozwolić by się psy zagryzały, jadły jeden drugiego... przecież widok psa który oprócz głowy ma zjedzone wszystko i został jedynie kręgosłup to naturalne, tak? .... sorry za sarkazm, ale ktoś tu wyraźnie nie widzi rzeczy oczywistych. Pewnie, hodujmy szczury na drążkach, kangury... a psy będą się żarły i będą poranione i ponagryzane.... zwłoki będą leżały to i tam... ale najważniejsze, że kobieta kocha zwierzęta.... Nie no, nie mogę czytać tych wpisów chyba, muszę je omijać, bo mną telepie, że ktoś w ogóle może myśleć, że tam jest dobrze, bo ona kocha zwierzęta....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprodex']Miejmy nadzieje ze jak bedzie o schronie głosno to moze sie cos zmieni.

Ciekawe czy zareagują gminy które oddają tam swoje psy.[/QUOTE]

a skąd, myślisz, ze gminy oddające psy do Olkusza zareagowały jakoś?? Wcale.. po prostu twierdzą : "a co my mamy zrobić z bezdomnymi psami"???

Link to comment
Share on other sites

obejrzałam reportaż :-(
mam ogromną nadzieję, że coś ruszy i że Viva będzie w stanie zebrać zeznania i dowody od byłych wolontariuszy i pracowników, bo ewidentnie bez tego przy widocznych panujących tam układzikach nic się nie zdziała...bo jak inaczej rozumie fakt, że od tylu lat takie rzeczy się tam dzieją a kontrole przebiegają pomyślnie - wszystkie zwierzęta są zdrowe i przeszczęśliwe?

jak dobrze, że zostało to nagłośnione, gratuluję pomysłodawcom reportażu i osobom biorącym w nim udział - dzięki takim ludziom świadomość i empatia w społeczeństwie zaczyna wzrastać!

udostępniam artykuł tvn24 na fb razem z linkiem do petycji do prokuratora

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...