Jump to content
Dogomania

Korabiewice - pod skrzydłami Vivy. Wolontariat, adopcje, ogłoszenia!!!


mala_czarna

Recommended Posts

[quote name='ankub']psy biegają tez w józefowie(byłam i wyciągałam stamtąd suke po zle przeprowadzonej sterylce) byłam też w celestynowie zawiezć dary i psy tez biegały[/QUOTE]

Wiem, że tam biegają luzem, ale nie byłam w żadnym z tych schronisk, co chyba jasno wynika z mojego postu... Inna sprawa, że ani Józefów, ani Celestynów dobrymi schroniskami nie są, więc tłumaczenie, że tam też tak jest, nie jest najlepszą drogą :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='koosiek']Wiem, że tam biegają luzem, ale nie byłam w żadnym z tych schronisk, co chyba jasno wynika z mojego postu... Inna sprawa, że ani Józefów, ani Celestynów dobrymi schroniskami nie są, więc tłumaczenie, że tam też tak jest, nie jest najlepszą drogą :p[/QUOTE]
w rudzie śl.gdzie schron jest możliwy psiaki tez biegały luzem(stamtąd tez mieliśmy tymczasa) i w radomiu gdzie schron zrobił na mnie pozytywne wrazenie psiaki też biegały
a dla zainteresowanych czy psy są głodzone
[url]http://www.dogomania.pl/threads/188803-Sunia-ju%C5%BC-bezpieczna-w-hoteliku-u-Lilki-%29-Brakuje-deklaracji-na-kwot%C4%99-35-z%C5%82otych!!!!/page30[/url]
to zdjęcia suni zabranej stamtąd właśnie z dnia przywiezienia jej do hotelu ze schronu
podkreślam jeszcze że nie jestem zadną przyjaciółką właścicielki analizuję tylko fakty i przytaczam swoje opinię,nie wiem co sie dzieje na zapleczu schronu jak usypiane są szczeniaki ani czy psy są leczone(obie suki zabrane przeze mnie były zdrowe)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Zapowiadano na jutro - 26 stycznia reportaż o Korabiewicach. TVN24, "Prosto z Polski", godz. 17.10.
Sam zwiastun dramatyczny. Psy wychudzone, zagryzają się, suki szczenią w wykopanych w ziemi jamach, szczeniaki są uśmiercane niehumanitarnie. I w tym wszystkim pani Magda S.
A tam były też niedźwiedzie (czy jeden?)......[/QUOTE]

Sa też koty :(
[quote name='"Zofia&Sasza"']http://www.facebook.com/?ref=home#!/event.php?eid=126076844123617 Przed chwilą wrzucone na FB. [I]Kolejny dramat rozgrywa się blisko nas. Tym razem sprawa dotyczy prywatnego schroniska niedaleko Warszawy. 3 dni temu „Właścicielka” wyłączyła ogrzewanie w baraku, gdzie przebywa ok. 50 kotów. Stwierdziła, że słoma wystarczy. MYLIŁA SIĘ – 3 SŁABSZE KOTY JUŻ NIE ŻYJĄ. Każdej nocy odchodzi kolejny. ... Poza przejmującym zimnem, brakuje jedzenia, leków, właściwej opieki. Jedna dobra dusza, która dba o zwierzaki ma bardzo ograniczone pole manewru i w jej, swoim oraz wszystkich bliskich śmierci kotów BŁAGAMY WAS O POMOC. Tyle razy byliście z nami, wiemy, że i tym razem nie zawiedziecie, gdy chodzi o bezbronne istotki. W tym momencie naszym priorytetem jest wyciągnięcie i umieszczenie w DT/DS jak największej liczby kotów. Młodzieży do 6 miesiąca życia jest 10 sztuk, 40 sztuk – to koty starsze. Bez szczepień, bez testów, kocurki wykastrowane, kotki bez sterylizacji (taka polityka „organizacji”) część koteczek może być w ciąży. Jak widzicie wszystko tam jest nie tak, jak być powinno. Dodatkowo osoba prowadząca „azyl” jest trudna w kontaktach i niechętna adopcjom, ale przecież nie taki opór już się kruszyło ;) – tę kwestię bierzemy na siebie. Osobom z Warszawy i okolic gwarantujemy dowiezienie kociaka. Nie pozwólmy, bo zamarzały na naszych oczach.[/I][/quote]
Z tej akcji wzięłam 3 kociaki ok. 6-7 tygodniowe. Dla jednej kici było już za późno. Umarła na miąższowe zapalenie płuc. Z tego co wiem, prąd w kociarni znów jest wyłączony... :(
Watek Korabiewic na miau: [URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=121549&start=0[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ankub']w rudzie śl.gdzie schron jest możliwy psiaki tez biegały luzem(stamtąd tez mieliśmy tymczasa) i w radomiu gdzie schron zrobił na mnie pozytywne wrazenie psiaki też biegały
a dla zainteresowanych czy psy są głodzone
[url]http://www.dogomania.pl/threads/188803-Sunia-ju%C5%BC-bezpieczna-w-hoteliku-u-Lilki-%29-Brakuje-deklaracji-na-kwot%C4%99-35-z%C5%82otych!!!!/page30[/url]
to zdjęcia suni zabranej stamtąd właśnie z dnia przywiezienia jej do hotelu ze schronu
podkreślam jeszcze że nie jestem zadną przyjaciółką właścicielki analizuję tylko fakty i przytaczam swoje opinię,nie wiem co sie dzieje na zapleczu schronu jak usypiane są szczeniaki ani czy psy są leczone(obie suki zabrane przeze mnie były zdrowe)[/QUOTE]

Tamta sunia wyglądała tak jak wyglądała dzieki pewnej osobie, która za wszelką cene pomagała tym bidom. Jednakże pani M. nie zaopatruje schroniska w karme. Woli wydawać pieniądzę na masę innych rzeczy.. :(

Link to comment
Share on other sites

Czas wreszcie odkryć prawdę o Korabiewicach dla postronnych ludzi, liczę na to że ten reportaż spowoduje że zaprowadzi się tam porządek i zaprzestanie się rozmnażania zwierząt które potem czeka zagłada ......[U][B]jak można być tak nieodpowiedzialnym ???!!!!![/B][/U]

Kogoś tu trzeba by było przebadać psychiatrycznie.....bez pieniędzy i kontroli państwa schroniska nie mają prawa bytu, więcej eutanazji a problem by z czasem się rozwiązał.....


myślę, że miesięcznie potrzeba jest minimum 300 pln na utrzymanie jednego zwierzaka w schronisku aby zapewnić mu ciepło, jedzenie i stałą opiekę medyczną oraz stałych płatnych opiekunów (wolontariat mile widziany ale "z doskoku") a więc jeśli jest 100 zwierząt to potrzeba 30000 pln/mies, jeśli 200 zwierząt to 60000 pln/mies, jeśli 300 zwierząt to 90000 pln/mies.
[B][U]Przy 300 zwierzakch budżet takiego schroniska powinien wynosić ponad 1 milion złotych rocznie !!![/U][/B]

Wtedy ma to sens oraz "ręce i nogi".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Ups! Ktoś się chyba podłożył koncertowo ;) SZCZURZALNIA rulez! Wybaczcie ten nie na miejscu radosny nastrój, ale chyba ją wreszcie mają!!![/QUOTE]

Pan Powiatowy Weterynarz miał nieszczególną minę, mam wrażenie że kontrola była tylko na papierze , też mam nadzieję że wreszcie Prokuratura ją dopadnie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waldek']Pan Powiatowy Weterynarz miał nieszczególną minę, mam wrażenie że kontrola była tylko na papierze , też mam nadzieję że wreszcie Prokuratura ją dopadnie....[/QUOTE]


Oczywiście, że na papierze.. przeciez Oni w łape dostają za to, aby wszystko bylo "cacy". A na co idzie kasa ludzi, którzy robia wpłaty na konto fundacji??Itd...

Niestety, ale na teren powinny przyjechac odpowiednie maszyny.... powinny metr po metrze sprawdzic calutki teren. Ciekawe ile psich zwlok by znalezli :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Ups! Ktoś się chyba podłożył koncertowo ;) SZCZURZALNIA rulez! Wybaczcie ten nie na miejscu radosny nastrój, ale chyba ją wreszcie mają!!![/QUOTE]

W koncu, no po prostu w koncu sa dowody na to, że dla tej kobiety wazniejsze jest dobro pajaków, biedronek i .urwa szczurów, niż psów i kotów.... a tekst o kupieniu kangura - no normalnie nie mogę. Pani M. zadowolona jest, że kupila sobie kangurka za 3 tys. zamiast wydac kase na kupno karmy...

-------------------------------------------------------

Mona, gratulacje, ze bylas w stanie powiedziec o tym wszystkim...

Z tego co wiem to w sobote ma byc jakis jeszcze reportaz?? Jakis dluzszy??

-----------------------------------------------------------------

EDIT: W Faktach ma byc jeszcze reportaz. Dobre wiesci sa takie, że TVN jest zainteresowany tym tematem...

Link to comment
Share on other sites

Ciekaw jestem ile ona ma tam psów oraz kotów, nie wspomnę o koniach, niedźwiedziach, kangurze ciekaw jestem co jeszcze........niech ten reportaż będzie przestrogą dla "kochających zwierzęta".....

myślę że w Polsce są jeszcze takie miejsca, choćby dla przykładu u Pani Wahl.....

Link to comment
Share on other sites

Mona chylę czoła! naprawdę... i popłakałam się, że udało nam się zabrać Gacusia i Vanilkę z dziećmi z tego piekła :(

Tych powiatowych drani należałoby odpowiednio potraktować - wredne, zakłamane mordy! :angryy::angryy::angryy: To oni i im podobni są odpowiedzialni za mękę tysięcy psów w tym kraju! Producenci fałszywych opinii :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waldek']Ciekaw jestem ile ona ma tam psów oraz kotów, nie wspomnę o koniach, niedźwiedziach, kangurze ciekaw jestem co jeszcze........niech ten reportaż będzie przestrogą dla "kochających zwierzęta".....

myślę że w Polsce są jeszcze takie miejsca, choćby dla przykładu u Pani Wahl.....[/QUOTE]
Pani Wahl już nie kieruje Ostatnią Szansą ;) Tam zaszły duże zmiany! Ale takich miejsc jest faktycznie multum...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Mona chylę czoła! naprawdę... i popłakałam się, że udało nam się zabrać Gacusia i Vanilkę z dziećmi z tego piekła :(

Tych powiatowych drani należałoby odpowiednio potraktować - wredne, zakłamane mordy! :angryy::angryy::angryy: To oni i im podobni są odpowiedzialni za mękę tysięcy psów w tym kraju! Producenci fałszywych opinii :shake:[/QUOTE]

To prawda że oni też ale myślę że głównie odpowiedzialność ponosi właścicielka , dlaczego oni przymykali na to oczy , z pewnością nie z miłości do zwierząt ani do ich opiekunki, z miłości do czegoś innego ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Pani Wahl już nie kieruje Ostatnią Szansą ;) Tam zaszły duże zmiany! [/QUOTE]

Powinna wrócić do malowania, a zmiany zaszły na lepsze? Przy prawie tysiącu psów potrzeba mnóstwo pieniędzy aby to wszystko uporządkować i wyprowadziś na prostą....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Zmiany w Ostatniej Szansie są ogromne i na lepsze jak najbardziej! Wiele psów poszło do adopcji i już nie ma 1000[/QUOTE]

to świetnie i mam nadzieję że już nie są rozmnażane , to tak na marginesie tego wątku ....

w Korabiewicach też psy się rozmnażały bez kontroli ......może wreszcie ten reportaż coś zmieni ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waldek']Powinna wrócić do malowania, a zmiany zaszły na lepsze? Przy prawie tysiącu psów potrzeba mnóstwo pieniędzy aby to wszystko uporządkować i wyprowadziś na prostą....[/QUOTE]


Zmiany w Ostatniej Szansie są ogromne i na lepsze jak najbardziej! Wiele psów poszło do adopcji i już nie ma 1000

Link to comment
Share on other sites

Kazda chęc zabrania stamtad psiaka musiala byc dokladnie opracowana :( a i tak sie zdarzylo, ze cos poszlo "nie tak" bo Mona musiala isc SAMA I ZA WLASNE pieniadze do weta z jakims psem :(
Na szczescie kilkanascie psow udalo sie zabrac stamtad....

Wszystko w tajemnicy, na watkach nie moglo pasc slowo Korabiewice....bo p.M. ma swoich szpiegów na dgm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Kazda chęc zabrania stamtad psiaka musiala byc dokladnie opracowana :( a i tak sie zdarzylo, ze cos poszlo "nie tak" bo Mona musiala isc SAMA I ZA WLASNE pieniadze do weta z jakims psem :(


I jeszcze inne psiaki, które maja watęk na dogo, ale nie moge znalezc...
Wszystko w tajemnicy, na watkach nie moglo pasc slowo Korabiewice....bo p.M. ma swoich szpiegów na dgm.[/QUOTE]

Tym bardziej się cieszę że wreszcie na Dogomanii "głośno" i otwarcie będzie się pisać o bestialstwie i problemach psychicznych Pani M. a szpiedzy....jeśli są to niech donoszą albo zakopia się jak krety ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...