Jump to content
Dogomania

"Zaklinacz psów" Cesar Milan


engelina_88

Recommended Posts

[quote name='Tessi&Tola']milagros - jestem Twoim fanem:bye::modla::modla: nie ma to jak wpisik bez czytania poprzednich postów

A swoją drogą to naprawdę niezwykłe, że tyle lat już mamy tv a nadal nie rozumiemy jak to działa i takie emocje potrafi rozbudzić w nas program o facecie, który "odczłowiecza" psy bogatych ludzi. A jaki niesamowity dystans potrafimy za to zachować do wiadomości o klęskach żywiołowych, głodzie, przemocy, maltretowaniu - wtedy to tylko tv, nie szkodzi nikomu... ale program CM ohoho! to już jest po prostu początek końca świata![/QUOTE]

:diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti:
tak ciężko wyciągnąć wtyczkę z kontaktu, nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena']No i tu jest pies pogrzebany. Jak komus sie lepiej powiedzie ,to nie cieszymy sie z tego ,ze blizniemu sie udało (imigrntowi)tylko zazdrosc przemawia przez niektórych. [/QUOTE]
A Ty spokojnie patrzysz jak ktoś zarabia krocie na cudzej naiwności i - w tym wypadku - także cierpieniu przypadkowych ofiar Millanowych metod?
To dobrze, wiedziesz spokojniejsze życie. Mnie to telepie nawet na widok ubezpieczyciela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']:diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti:
tak ciężko wyciągnąć wtyczkę z kontaktu, nie?[/QUOTE]

znam takich, którym do głowy to nie przyjdzie - choć są tak antytelewizyjni, że dyskutują nawet z reklamami:crazyeye: bo swoją drogą, jakież trzeba mieć samozaparcie by oglądać co tydzień faceta, który nas tak wkurza? podziwiam szczerze:-o

Link to comment
Share on other sites

Ja tam co tydzień się nie katuję, ale owszem - wydałam nawet kasę na jego książkę.
Niby jak inaczej miałabym wyrobić sobie opinię?
Niby dlaczego miałabym jej nie wypowiadać ?
:)

[quote name='Tessi&Tola'] A jaki niesamowity dystans potrafimy za to zachować do wiadomości o klęskach żywiołowych, głodzie, przemocy, maltretowaniu [/QUOTE]
Jak mogą szkodzić newsy o klęskach żywiołowych i głodzie? Przecież za tym idą akcje pomocowe i charytatywne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']
:)


Jak mogą szkodzić newsy o klęskach żywiołowych i głodzie? Przecież za tym idą akcje pomocowe i charytatywne.[/QUOTE]
o tu może być różnie.... Pracowałam przy jednej wielkiej akcji pomocy dla powodzian na Zakarpaciu (Ukraina). I wiecie co - jedyne pewne były transporty które sami wieźliśmy, były pewne, że dojadą w konkretne miejsce do konkretnych osób a nie polecą w "kosmos". A i tak mieliśmy milion problemów na granicy ukrainskiej z ichnimi celnikami, bo chcieli tylko "datki".... a przecież wieźliśmy samochody z rzeczami dla ich konkretnych rodaków poszkodowanych w żywiole.

obejrzałam kolejny odcinek CM. śmieszny czasem jest facet. A i tak lubię go obejrzeć (aktualnie na NG White leci jakaś powtórka - kto zdąży moze sobie luknąć). I wcale nie muszę się zgadzać ze wszystkim co robi, przecież blondynką nie jestem ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak mogą szkodzić newsy o klęskach żywiołowych i głodzie? Przecież za tym idą akcje pomocowe i charytatywne.

oj Filofendron, chciałabym być taką idealistką jak Ty i wierzyć, że dziennikarze jeżdżą tam by pomóc a telewizja by nakłonić do uczestniczenia w akcjach charytatywnych. Ale nie wiedzieć czemu, jak pomyślę czasem ile kosztuje pobyt takiego reportera w trzecim świecie i ile za te pieniądze naprawdę można nakarmić dzieci, to dopiero mi się nóż w kieszeni otwiera... I w porównaniu do tego, uczucia jakie wzbudza we mnie CM są doprawdy, delikatnie rzecz ujmując, nijakie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']
oj Filofendron, chciałabym być taką idealistką jak Ty i wierzyć, że dziennikarze jeżdżą tam by pomóc a telewizja by nakłonić do uczestniczenia w akcjach charytatywnych. [/QUOTE]
Nie napisałam przecież, że wierzę w każdy news. Wręcz przeciwnie - mam do tv dystans jakby mi ktoś postawił elektryczne ogrodzenie dla psów ;)
Wierzę natomiast, a raczej mam takie oczekiwanie, że pewne zawody muszą mieć swoją etykę. I ona jest tym bardziej obowiązująca, im bardziej ów zawód dotyka żywych istot, które mogą cierpieć. Nie przeszkadzają mi metody, jeśli mają uzasadnienie. Przeszkadza mi show - jest, moim zdaniem, nieetyczny.

Link to comment
Share on other sites

show z założenia musi być nieetyczny, zawierać w sobie jakieś treści kontrowersyjne, śmieszyć jednych, oburzać innych - show nie służy niczemu poza robieniem kasy - jesli tak na to spojrzeć to CM doskonale wpisał się w ten nurt i mnie to jakoś nie razi... nie oczekiwałam od niego pomocy w tresurze, po prostu czasem trzeba się na coś pogapić w tv i spośród setek show emitowanych aktualnie to i tak nie wydaje mi się takie złe:razz:

Nie uważam, by metody stosowane przez CM (kto je opracował i kiedy też mnie nie interesuje, tak jak nie interesuje mnie skąd perfekcyjna pani domu wie jak wywabić plamę z buraków) były szczególnie brutalne, to są metody "na skróty". Za to możecie mnie zlinczować, ale uważam, że pies ma naprawdę dużo mnie zwojów mózgowych od nas i niektóre metody, które naruszałyby godność i przestrzeń osobistą dziecka, dla psa są po prostu oczywiste. Np. ta, że jak ty włazisz mi pod nogi to ja mam prawo Cię nadepnąć (lub odepchnąć), że jak nie chcesz mi oddać jedzenia, które dostałeś ode mnie, to mam prawo Ci je odebrać, że mam prawo iść w wybranym przeze mnie kierunku i w moim tempie, że mam prawo decydować kto wchodzi do mojego domu...itd.
Ja moich psów nie przepraszam i nie proszę o nic, po prostu wymagam od nich ciągle tego samego - to jasny układ dla obu stron. Wydaje mi się też, że taki jest główny przekaz CM - zdecyduj się człowieku, czego chcesz i bądź konsekwentny.
To powiedziałam ja, obejrzawszy w swym życiu 4/5 odcinków "zaklinacza", bo szczerze mówiąc, trochę mnie nudzi... A dla tych, którzy stawiają na cierpliość, zaufanie i wiarę w cud polecam "Zaklinacza koni":razz: (który też mnie zanudził na śmierć notabene:evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Nie napisałam przecież, że wierzę w każdy news. Wręcz przeciwnie - mam do tv dystans jakby mi ktoś postawił elektryczne ogrodzenie dla psów ;)
Wierzę natomiast, a raczej mam takie oczekiwanie, że pewne zawody muszą mieć swoją etykę. I ona jest tym bardziej obowiązująca, im bardziej ów zawód dotyka żywych istot, które mogą cierpieć. Nie przeszkadzają mi metody, jeśli mają uzasadnienie. Przeszkadza mi show - jest, moim zdaniem, nieetyczny.[/QUOTE]
to na pewno nie dziennikarze. Etyka dziennikarza jest specyficzna, i to bardzo. Bardzo bardzo nawet. Najlepiej wejść z butami tam gdzie się juz nie da i wycisnac do granic możliwości. Byle nakład czy info miało publikę....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada95']Być może i na skróty...ale za duże na skróty! On używa prawie samych korekt ! te psy są zlęknione ,stłamszone i zestresowane! Uważam ze to za duży koszt show .....[/QUOTE]
a jak sobie wyobrażasz tygodnie pracy nad "siad" czy innym "zostaw" przeciez to takie nudne dla widza. Szoł iśc musi takie jego prawo.
a i tak z uporem maniaka oglądam każdy odcinek, no prawie każdy. I po ostatnim (psy Hollywood) stwierdziłam, ze mieszkać na plaży nie chcę, bo mają tam brzydkie domy pozbawione duszy. Zawsze coś z każdego odcinak staram się wyciągnać dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donvitow']Właśnie . Trafione w sedno. Domy dla nowobogackich.:)
Z każdegio odcinka coś dla siebie i psów wyciągnąć pozytywnego.
No i nie demonizować korekt.:)[/QUOTE]
o to to właśnie. Halloween też nie akceptuję ale kocham dynie i z tego powodu, że nie lubię tego święta mam też nie lubić jego głównego atrybutu? Otóż nie - człowiek od tego ma rozum i wolną wolę aby wybierał to co uważa za słuszne i w danym momencie potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Kłopot w tym, że pan z mojego osiedla za słuszne i potrzebne uważa wywalanie suki na grzbiet, bo nie przychodzi na zawołanie, a właściciel asta, który nas zaatakował, skorygował go szarpnięciem i nogą tak, że aż się ludzie oglądali, dlaczego pies tak płacze - z całą pewnością udało mu się odwrócić uwagę psa od nas, to fakt - nie powinnam narzekać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Kłopot w tym, że pan z mojego osiedla za słuszne i potrzebne uważa wywalanie suki na grzbiet, bo nie przychodzi na zawołanie, a właściciel asta, który nas zaatakował, skorygował go szarpnięciem i nogą tak, że aż się ludzie oglądali, dlaczego pies tak płacze - z całą pewnością udało mu się odwrócić uwagę psa od nas, to fakt - nie powinnam narzekać.[/QUOTE]

bo tak odbierają Cezara ludzie, jego 'dotyk' w słabiznę, przekształcają na solidnego kopniaka... :shake: kiedyś znajoma mi psiara, z całkiem ogarniętym tervikiem, dawala rady pani ze sporym kundelkiem który niemiłosiernie ciągnął na smyczy(a pani była starsza i ciężko jej było). i wlaśnie po millanowskiemu trzymała psa za sobą i szturchała nogą w słabiznę. właścicielka jakoś nie umiała tego powtórzyć i nic z tego nie wyszło

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że ludzie Go małpują.:).

Sam staram się z tych programów jak najwięcej dla siebie.:)/ a pośrednio dla psów w schronisku.:) wyłowić.:). Czyli " małpuję momentami Millana;)//. Tak samo kilkoro znajomych wolontariuszek.:). I efekty raczej mamy dobre/nieskromnie stwierdzę./:). Oczywiście nie w 15 minut. Spokojniej i bezpieczniej/ na psa " agresywnego"wyciągnietego z poznańskiego schroniska na prośbę forum rasowego " straciłem " trzy miesiące:) jeżdżąc do niego w wolne dni nawet dwa razy dziennie. Ale mieszka do dziś w Domku.:). Dwu suń/ jednej z lasu i jednej krzyczkówny nie udało nam się socjalizować.:( tak samo i CM swojego przypadku. CM się wycofał pozostawiając ją po sterylizacji jako " psa wolnobiegającego". A i my się wycofaliśmy i sunie są rezydentkami schroniska / niestety/.
Tak że przyznaję .:) Ludzie małpują CM.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...