Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Elke - oczywiście, że możesz. Musisz natomiast poinformować na wątku psa, dla którego robisz bazarek, że go robisz oraz po zakończeniu bazarku rozliczyć się z niego :) Przeczytaj regulamin bazarków, żeby Mod nie wpadł srogo karać w zapalczywym gniewie;)
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA[/URL]!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']Elke - oczywiście, że możesz. Musisz natomiast poinformować na wątku psa, dla którego robisz bazarek, że go robisz oraz po zakończeniu bazarku rozliczyć się z niego :) Przeczytaj regulamin bazarków, żeby Mod nie wpadł srogo karać w zapalczywym gniewie;)
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA[/URL]![/QUOTE]

Dziękuję za odpowiedź, poczytam regulamin i może mi sie uda ......bo nie znam się na tym i nie wiem jak się za to zabrac :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elke']Dziękuję za odpowiedź, poczytam regulamin i może mi sie uda ......bo nie znam się na tym i nie wiem jak się za to zabrac :)[/QUOTE]

popatrz jeszcze na jakiś przykładowy bazarek z tych co są teraz czynne i popatrz jak to jest wizualnie zrobione
i do dzieła :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot']aha i powrócę do pewnego poruszanego tu tematu a propos przebijania kwot o 1 zł na minutę przed....... ktoś mówi że w ten sposób uzbiera się więcej kasy ale co to jest ta złotówka? gdyby ten ktoś przebił fant np na kilka godz przed a mi by na nim zależało to ja bym przebiła i tak dalej i tak dalej. pamiętam kiedyś spodobały mi się spodnie-licytowałam się z ciotką ze dwa dni aż cena była dużo wyższa-w ten sposób można zdobyć więcej pieniążków na psiaki. to nie jest tak że ktoś to traktuje jako być albo nie być-bo ktoś tak wcześniej napisał ale właśnie po to żeby podbijać ceny i więcej zarabiać. a jeżeli przez 7 dni nie ma chętnych np na książkę biorę ją za wywoławczą i nic nic aż tu nagle o 21:59 przebija ktoś o złotówkę to co to za biznes dla psiaka?? gdyby post pojawił się np o 12 przebiłabym itd.

Jedynie uczciwą licytacją można uzbierać więcej pieniędzy. Jak się coś komuś spodoba to będzie walczył i rzucał na stół kasę-ja kiedyś miałam u siebie na bazarku koszulkę i spodobała się dwóm ciotkom-walczyły walczyły i wyszło za nią 33 zł-wygrała chainsavlady!!!! Wystawiłam ją bodajże za 7 zł, gdyby ktoś przebił ją za 8 zł na minutę przed to poszłaby za 8 zł a nie za 33 zł. Rożnica to 25 zł!!!!!!!!

Myślę że taki zapis powinien się znaleźć w regulaminie. Bazarki powstały po to żeby zbierać na psiaki jak najwięcej. A powyżej macie najlepszy przykład że dzięki UCZCIWEJ rywalizacji dwóch ciotek na psiaki poszło ok 25 zł więcej-to 3 puszki karmy przykładowo.[/QUOTE]Jaki zapis? Jak udowodnisz, że osoba nie trafiła akurat na przedmiot zainteresowania na minutę przed końcem? Zabronić licytowania o złotówkę? Też źle, bo niektóre rzeczy niestety więcej nie są warte..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Jaki zapis? Jak udowodnisz, że osoba nie trafiła akurat na przedmiot zainteresowania na minutę przed końcem? Zabronić licytowania o złotówkę? Też źle, bo niektóre rzeczy niestety więcej nie są warte..[/QUOTE]
To raz, a dwa... na tym forum, zwłaszcza w dziale bazarków, pojawiają się osoby, które zupełnie nic nie mają wspólnego z miłością do zwierząt. Traktują dział bazarku jako źródło tanich zakupów, stąd i np. przebitki 1 złotówkowe na chwilę przed zakończeniem. Owszem, można by to ukrócić poprzez np. ograniczenie, że dopuszczalna przebitka wynosi... (tu podana kwota). Jednakże... "załatwiając" tym zapisem nie dogomaniaka załatwilibyśmy i nas samych. Wśród nas też są przecież osoby, które zarazem chcą wspomóc psa jak i coś tanio kupić (a tani zakup to nie zbrodnia). Czemu? Bo najzwyczajniej w świecie im się nie przelewa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']To raz, a dwa... na tym forum, zwłaszcza w dziale bazarków, pojawiają się osoby, które zupełnie nic nie mają wspólnego z miłością do zwierząt. Traktują dział bazarku jako źródło tanich zakupów, stąd i np. przebitki 1 złotówkowe na chwilę przed zakończeniem. Owszem, można by to ukrócić poprzez np. ograniczenie, że dopuszczalna przebitka wynosi... (tu podana kwota). Jednakże... "załatwiając" tym zapisem nie dogomaniaka załatwilibyśmy i nas samych. Wśród nas też są przecież osoby, które zarazem chcą wspomóc psa jak i coś tanio kupić (a tani zakup to nie zbrodnia). Czemu? Bo najzwyczajniej w świecie im się nie przelewa...[/QUOTE]

ale jak komuś zależy i potem ma mieć niesmak że ktoś coś przebił o 1 zł przed końcem i jest mniej pieniążków dla zwierząt to trzeba od razu wystawiać za odpowiednią cenę
osobiście wychodze z założenia że ceny bazarkowe powinny być uczciwe i adekwatne do wartości przedmiotu
sama ustawiam ciut niższe niż np na allegro traktując jednak bazarki jako coś co ma słuzyć zwierzakom a nie jako czysty handel

Link to comment
Share on other sites

I ja naprawdę rozumiem Twoje podejście i zasady niemniej nie są one dla wszystkich obowiązującymi.
Czystym przypadkiem, szukając info o jakimś kosmetyku, trafiłam na babskie forum, rzut oka, doczytałam, co chciałam i... nagle, parę postów poniżej, reklama bazarków z dogo w stylu: [I]A wiecie dziewczyny, że jest takie forum...., a tam można się tanio obkupić, ubrać itd. Żeby to zrobić trzeba się zarejestrować i... [/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa'] parę postów poniżej, reklama bazarków z dogo w stylu: [I]A wiecie dziewczyny, że jest takie forum...., a tam można się tanio obkupić, ubrać itd. Żeby to zrobić trzeba się zarejestrować i... [/I][/QUOTE]

eee yyy
a ja naiwnie myślalam, ze ludzie tutaj sa dla zwierzaków a nie dla tanich rzeczy ech

a potem wychodzą kwiatki, ze ktoś coś komuś wysłał bez uprzedniej zapłaty
wtedy to wogole wychodzi zajebiście tanio
ech, głupi i naiwny człowiek ze mnie jak widac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Nommm, ze mnie też się wtedy wydobył jęk..., potem rozłożyłam bezradnie ręce i przypomniałam sobie powiedzenie - "Tak krawiec kraje jak mu materiału staje."
Jest okazja, więc czemu nie mają korzystać? :-( To i korzystają... :roll:[/QUOTE]

z drugiej strony dobrze ze rzeczy na bazaku schodzą
tylko jaeszczy by człowiek chciał aby intencje kupujących były inne

Link to comment
Share on other sites

A ja uważam, że bazarek jest po to, aby rzeczy sprzedać i kasę dla psów ściągnąć - a jakie kto ma intencje kupując - czy leci na tanie zakupy, czy chce pomóc zwierzętom - to już mi trochę, szczerze mówiąc, wisi. Petunia non olet - pieniądze nie śmierdzą, i jest mi wsio rawno kto je ze swej kieszeni wyłoży. Ja też kupowałam na bazarku Osy pościele i ręczniki nie zawsze dla siebie, ale też i dla sąsiadki i koleżanki z pracy, których nie ma na dogo i niewiele ich psy obchodzą, a chciały. Przecież to są pieniądze dla psów i o to przecież chodzi.
A teraz szykuję swoje scrapowe kartki na bazarek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']z drugiej strony dobrze ze rzeczy na bazaku schodzą (...)[/QUOTE]
To prawda.

[quote name='Isiak']A ja uważam, że bazarek jest po to, aby rzeczy sprzedać i kasę dla psów ściągnąć - a jakie kto ma intencje kupując - czy leci na tanie zakupy, czy chce pomóc zwierzętom - to już mi trochę, szczerze mówiąc, wisi. (...)[/QUOTE]
Oczywiście i kciuki trzeba trzymać, by tych pieniążków "ugrać" jak najwięcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sharka']cioteczki pomóżcie - jakiej wielkości zdjęcia można wklejać robiąc bazarek?[/QUOTE]Takie same jak na całym forum.... :>


Jedna jest rada na "okazyjne zakupy ludzi, których nie obchodzą zwierzaki" - wystawianie przedmiotów za realną cenę, a nie okazyjnie. Ja wolę czasem coś wartościowego wystawić kilka razy, z wysoką ceną - jak się nie sprzeda to trochę obniżyć.

Link to comment
Share on other sites

Jako nowy użytkownik Dogomanii, który w sumie udziela się tylko w dziale bazarkowym powiem coś od siebie na temat sporów wyżej prowadzonych.

Osobiście działam na innym forum, konkretnej rasy. Tam też staram się pomagać czasem, transportem i pieniążkami. Dogomanie znam od dawna, ale całkiem niedawno się zarejestrowałam bo ktoś wrzucił linka do bazarku na jakiegoś psiaka co mi na sercu leżał.

I teraz tak... Mam chwilkę w pracy a to przejrzę co tam na bazarkach ciekawego. Jeśli nie chce się nic konkretnego kupić jest to lepsze niż Allegro bo jest tu "żel, mydło i powidło". Nie mam na tyle pieniędzy aby wesprzeć chociaż po złotówce wszystkie potrzebujące psy. Jeśli śledzę sytuację jakiegoś psa, udzielam się, pomagam itd pieniążki przekazuję z czystej chęci pomocy itd... Jednak nie mam czasu śledzić losy kilkuset psów i rozmyślać któremu trzeba więcej a któremu mniej. Dlatego tutaj pokłon dla osób które dają coś od siebie, aby innych zainteresować losem konkretnego psa i zachęcić do pomocy finansowej. Więc jeśli coś mi się rzuci w oczy, to mogę to kupić. Nie chcę w domu graciarni. Jeśli coś, w sumie nawet nie patrzę na realną wartość tego, może mi się w jakiś sposób przydać i mam na to fundusze na koncie to czemu nie... Jeśli coś mi jest faktycznie potrzebne, to przecież nie koczuję na to na bazarkach tylko idę do sklepu...
I w sumie póki co kupiłam tylko rzeczy w KT...
Ale uważam że tępienie osób które kupują w ostatnich minutach nie jest w porządku... I nie można generalizować, że jeśli ktoś jest tylko na bazarkach to ma w nosie psiury itd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lusinda']witam, chciałabym założyć bazarek - mam troszkę rzeczy które chciałabym sprzedać, jednak nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. czy może mi ktoś na chłopski rozum napisać co i jak ??:) z góry dziękuję.[/QUOTE]

Robienie bazarku krok po kroku
1. Wchodzisz na : BAZAREK i klikasz chmurkę: ’napisz nowy temat
2. wpisujesz tytuł: cel, data zakończenia, jakie masz fanty…
3. W 1 poście wpisujesz tytuł i zasady bazarku (zasady możesz skopiować np. z innych bazarków)
4. 2 post zostaw na rozliczenia
5. Od 3 wklejasz zdjęcia fantów i ich opisy i ceny wywoławcze/kup teraz (jeśli chcesz)
6. Jak będziesz gotowa to piszesz: otwarte czy jakoś tak….
7. Potem gdy przyjdą kupujący musisz zaznaczać pod fantami kto za ile licytuje (edytujesz posty)
8. Ważna żeby bazar ‘podrzucać’ bo jak nie będziesz pilnowała jego obecności na kilku pierwszych stronach to mało osób go znajdzie
9. Na koniec wysyłasz do wszystkich PW z nr konta , zbierasz adresy
10. Potem wysyłasz (gdy ci zapłacą)
11. Na koniec przekazujesz pieniądze na dany cel i zapisujesz ,ze rozliczyłaś bazar (zmieniasz też tytuł przez edytowanie go na rozliczony-zamykamy)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lusinda']witam, chciałabym założyć bazarek - mam troszkę rzeczy które chciałabym sprzedać, jednak nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. czy może mi ktoś na chłopski rozum napisać co i jak ??:) z góry dziękuję.[/QUOTE]
i przede wszystkim radzę też uważnie przeczytać regulamin bazarków- jest tam sporo waznych informacji , których Nikaragua nie wymieniła
[url]http://www.dogomania.pl/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA!?[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Jaki zapis? Jak udowodnisz, że osoba nie trafiła akurat na przedmiot zainteresowania na minutę przed końcem? Zabronić licytowania o złotówkę? Też źle, bo niektóre rzeczy niestety więcej nie są warte..[/QUOTE]

Na ostanim moim bazarku (storczykowym), który pięknie szedł przez kilka dni i zebrały się na nim osoby zainteresowane zarówno celem, jak i kwiatami, dodałam dzień przed końcem regułę - nowe osoby mogą włączyć się do licytacji najpóźniej na dwie godziny przed zakończeniem. Po to, aby ci, którzy dotąd walczyli, zdążyli przebić jeśli zechcą.

Bywa też czasem tak, że ktoś zalicytuje na początku, potem cena przedmiotu idzie trochę w górę i ten ktoś obserwuje, czeka do zakończenia i w ostatniej minucie daje lisi strzał. No ale moich klientów storczykowych nie podejrzewałam o taką - niemiłą - akcję. A miałabym zapis i na tę okoliczność :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ile jeden użytkownik może mieć otwartych bazarków na raz?
W regulaminie znalazłam takie ograniczenie, że nie mozna otwierac kolejnego bazarku na ten sam cel, który ma nie rozliczone bazarki od 3 miesięcy: "...Jeśli użytkownik ma nierozliczone bazarki z okresu dłuższego niż 3 miesiące, kolejne jego wątki będą blokowane (trwale usuwane) podczas moderacji, aż do czasu rozliczenia już zakończonych tematów..."
Czy można mieć np. więcej niż 3 bazarki na zupełnie nowe, różne cele, inne niż te nie rozliczone?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Ile jeden użytkownik może mieć otwartych bazarków na raz?
W regulaminie znalazłam takie ograniczenie, że nie mozna otwierac kolejnego bazarku na ten sam cel, który ma nie rozliczone bazarki od 3 miesięcy: "...Jeśli użytkownik ma nierozliczone bazarki z okresu dłuższego niż 3 miesiące, kolejne jego wątki będą blokowane (trwale usuwane) podczas moderacji, aż do czasu rozliczenia już zakończonych tematów..."
Czy można mieć np. więcej niż 3 bazarki na zupełnie nowe, różne cele, inne niż te nie rozliczone?[/QUOTE]

w moim mniemaniu chodzi o to, zeby ktoś kto nie rozliczył bazarku przez 3 miesiące nie mógł założyć następnego
bo istnieje spora szansa ze go też nei rozliczy skoro przez 3 miesiace nie rozliczył poprzedniego
raczej nie chodzi tutaj o ograniczenie dot celu
wydaje mi się spokojnie mozna miec kilka bazarków na jeden cel (sama czasami tak robiłam - grupowałam np produkty i na jednym były ksiązki, na innym torebka a na jeszcze innym jakieś pierdoły)
podejrzewam, ze więcej jak 3-4 bazarków pracujący po 8h dziennie człowiek nie jest w stanie ogarnąć czasowo ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...