Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='Lili8522']Ja dostałam taką odpowiedź:

"Czy wiecie co w takiej sytuacji robić?? [B]List ekonomiczny[/B] więc nie mam żadnego potwierdzenia nadania
Lili8522 czy możesz w poniedziałek przejść się na pocztę? Może coś się stało [B]z awizo[/B].. W razie czego na kopercie był adres zwrotny...
No zbaraniałam. Głupio mi i przykro, że taka sytuacja ma miejsce.."[/QUOTE]

Jak jest list ekonomiczny to nie ma awizo - to chyba kazde dziecko wie.

Czy ten uzytkownik robil juz jakies bazarki - jesli nie to bym wybaczyla i poprosila o zwrot kasy i polecila przeczytac regulamin a jak juz robil i ignoruje regulamin to bym do Moderatora sie zwrocila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']Jak jest list ekonomiczny to nie ma awizo - to chyba kazde dziecko wie.

Czy ten uzytkownik robil juz jakies bazarki - jesli nie to bym wybaczyla i poprosila o zwrot kasy i polecila przeczytac regulamin a jak juz robil i ignoruje regulamin to bym do Moderatora sie zwrocila.[/QUOTE]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/222099-Dla-psa-i-Pana.-Próbki-karm-kurze-łapki-książki-do-7.02.12r-g.-22-00[/url]

Tutaj link do bazarku, kurcze nie mogę zobaczyć czy robiła już jakieś bazarki bo jak wchodzę na tematy użytkownika to mi się jakiś bład włącza :roll:

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym się upewnić czy wszystko robię jak nalezy.

Bazarek się zakończył, wszystkie rzeczy zostały wysłane i odebrane, pieniądze na konto przelane, nastepnie proszę o potwierdzenie, że pieniądze dotarły na konto i taka informacja musi sie znaleźć na wątku bazarkowym i tym którego bazarek dotyczy. Jak otrzymam potwierdzenie, że pieniądze są na koncie to co dalej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiunia131']Chciałabym się upewnić czy wszystko robię jak nalezy.

Bazarek się zakończył, wszystkie rzeczy zostały wysłane i odebrane, pieniądze na konto przelane, nastepnie proszę o potwierdzenie, że pieniądze dotarły na konto i taka informacja musi sie znaleźć na wątku bazarkowym i tym którego bazarek dotyczy. Jak otrzymam potwierdzenie, że pieniądze są na koncie to co dalej?[/QUOTE]

nic więcej :) porzucasz bazar. Jak go znajdzie mod i sprawdzi, że wsio ok, to go usunie i tyle :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiunia131']Chciałabym się upewnić czy wszystko robię jak nalezy.

Bazarek się zakończył, wszystkie rzeczy zostały wysłane i odebrane, pieniądze na konto przelane, nastepnie proszę o potwierdzenie, że pieniądze dotarły na konto i taka informacja musi sie znaleźć na wątku bazarkowym i tym którego bazarek dotyczy. Jak otrzymam potwierdzenie, że pieniądze są na koncie to co dalej?[/QUOTE]

zmień tytuł bazarku na "ZAKOŃCZONY do usuniecia" i tyle :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Możesz albo poszukać kogoś, kto weźmie te rzeczy do siebie i sam w całości zrobi bazarek albo możesz znaleźć kogos, kto zajmie się strona techniczną - czyli poprowadzi wątek, zbierze pieniądze etc, ale fanty będą u Ciebie, Ty dostarczysz ich zdjęcia i opis, a potem wyślesz (oczywiście za zwrotem kosztów wysyłki).

Jeżeli wolisz opcje dla leniwych ;) czyli pierwszą, to chyba najprościej zajrzec na kilka bazarków - na pewno gdzies znajdzie się ktos z okolic Gdańska - i po prostu podesłać mu PW z tą propozycją :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarzyna Starkiewicz']Kupię duże akwarium i napowietrzacz i rośliny w rozsądnej cenie[/QUOTE]

Ten post powinien być raczej w tym dziale:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/137319-Co-chcecie-KUPI%C4%86-na-bazarku"]http://www.dogomania.pl/threads/137319-Co-chcecie-KUPI%C4%86-na-bazarku[/URL].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bellatriks']Możesz albo poszukać kogoś, kto weźmie te rzeczy do siebie i sam w całości zrobi bazarek albo możesz znaleźć kogos, kto zajmie się strona techniczną - czyli poprowadzi wątek, zbierze pieniądze etc, ale fanty będą u Ciebie, Ty dostarczysz ich zdjęcia i opis, a potem wyślesz (oczywiście za zwrotem kosztów wysyłki).

Jeżeli wolisz opcje dla leniwych ;) czyli pierwszą, to chyba najprościej zajrzec na kilka bazarków - na pewno gdzies znajdzie się ktos z okolic Gdańska - i po prostu podesłać mu PW z tą propozycją :)[/QUOTE]

najlepiej poszukaj jeszcze psiaka któremu chcesz pomóc i na watku psiaka powinien się kto s ch etny do pomocy znaleźć :)
jak z opcją dla leniwych - dobrze zeby psiak a przynajkmniej osoby z jego waty były z twoich okolic
mozesz tez po prostu wysłac komuś wszystkie rzeczy jakie masz na bazarek poczta

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich :)

Mam takie pytanie.

Chcę zrobić bazarek dla psiaków uratowanych z pseudo które są pod opieką jednej organizacji.
Psiaki z pseudo mają założony wspólny wątek. Teraz jest tak sytuacja ze dwa z tych psiaków znalazły nowe domki a zostają jeszcze dwa które też będą potrzebować kaski. I czy muszę wydzielać tym psiakom wątki na dogo każdy osobno czy mogę podać linka do tego zbiorowego wątku ale w bazarku zaznaczę że zbieramy kaskę na dwa psiaki. Serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='longue']Witam wszystkich :)

Mam takie pytanie.

Chcę zrobić bazarek dla psiaków uratowanych z pseudo które są pod opieką jednej organizacji.
Psiaki z pseudo mają założony wspólny wątek. Teraz jest tak sytuacja ze dwa z tych psiaków znalazły nowe domki a zostają jeszcze dwa które też będą potrzebować kaski. I czy muszę wydzielać tym psiakom wątki na dogo każdy osobno czy mogę podać linka do tego zbiorowego wątku ale w bazarku zaznaczę że zbieramy kaskę na dwa psiaki. Serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi.[/QUOTE]

nie musisz wydzielac
wazne zeby na watku psiaków (tym zbiorczym) pojawiło się rozliczenie koncowe, czyli ze przelalas tyle i tyle pieniązków
a na bazarku pojawil si elink do watku psiaków
no i najlepiej jakby na watku bazarkowym ktoś kto odpowiada za finanse psiaków (ktoś z organizaji?) potwierdził, ze otrzymał pieniązki z bazarku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']nie musisz wydzielac
wazne zeby na watku psiaków (tym zbiorczym) pojawiło się rozliczenie koncowe, czyli ze przelalas tyle i tyle pieniązków
a na bazarku pojawil si elink do watku psiaków
no i najlepiej jakby na watku bazarkowym ktoś kto odpowiada za finanse psiaków (ktoś z organizaji?) potwierdził, ze otrzymał pieniązki z bazarku[/QUOTE]


Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

chcielibyśmy szybciej zakończyć bazarek z karmą - akcja na zasadach licytacji - cały pakiet razem

czy można szybciej zakończyć?

[url]http://www.dogomania.pl/threads/224442-Szwedzki-stół-bazarek-na-wybieg-dla-psów-ze-schroniska-w-Katowicach-do-1.04.2012-r./page3[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']chcielibyśmy szybciej zakończyć bazarek z karmą - akcja na zasadach licytacji - cały pakiet razem

czy można szybciej zakończyć?

[url]http://www.dogomania.pl/threads/224442-Szwedzki-stół-bazarek-na-wybieg-dla-psów-ze-schroniska-w-Katowicach-do-1.04.2012-r./page3[/url][/QUOTE]

Z tego co kojarzę, to można zakończyć szybciej, jeśli wszyscy licytujący wyrażą taką zgodę - to jak zmiana na KT ;)

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki, a mnie męczy od jakiegoś czasu pytanie: czy dochody z naszych charytatywnych bazarków są wolne od podatku ???
Ostatnio zrobiłam dwa bazarki, na których udało się zebrać całkiem pokaźne sumki, a pieniążki zbierałam na własne konto bankowe.
Znajoma mnie straszy, że skarbówka może się doczepić :roll:
Co o tym myślicie ???

Link to comment
Share on other sites

To ja mam pytanie - do kogo zwrócić się o przeniesienie bazarku - ktoś mi go umieścił w zakończonych - co prawda pakiety zostały wykupione, ale zaznaczyłam, że jeżeli zostanie czas, bazarek zostanie wznowiony:

Chodzi o ten bazarek: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/223891-Bazarek-ogłoszeniowy-na-tymczasy-i-kundelkową-skarbonkę-do-20.03/page5[/URL]

edit: znalazłam dział przenoszenie wątków i już jest w odpowiednim miejscu:)

Edited by AgnieszkaO
Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Cioteczki, a mnie męczy od jakiegoś czasu pytanie: czy dochody z naszych charytatywnych bazarków są wolne od podatku ???
Ostatnio zrobiłam dwa bazarki, na których udało się zebrać całkiem pokaźne sumki, a pieniążki zbierałam na własne konto bankowe.
Znajoma mnie straszy, że skarbówka może się doczepić :roll:
Co o tym myślicie ???[/QUOTE]


jest jakaś kwota wolna od podatku która ktokolwiek moze Ci wpłacić na konto
jeśli się nie mylę to w ciagu roku od jednej odoby możesz dostac ok 4 tys

nie wiem jak się ma sprzedaż na bazarkach - chodzi mi o sprzedaz jako zródło dochodu
ale jeśli chodzi o wpłaty od pojedyńczych osób to myślę że US ma wążniejsze zajęcia
chociaż był chyba przypadek na dogo - na zasadzie "uprzejmie donosze"

Link to comment
Share on other sites

Jesli mówimy o podatku od darowizny to jak juz , płaci go nie autor bazarku a osoba która dostaje kase ( na psa/psy)
Bazarek jest formą akcji charytatywnej polegajacej na zbiórce kasy na wskazany cel więc moim zdaniem nie spełnia w pełni znamion handlu i w związku z tym nie podlega opodatkowaniu z tego tytułu.
A limit o którym piszesz to 4.902 zł ale sumują sie darowizny od jednej osoby w skali 5 lat
Czyli jesli ktos otrzymuje w ciagu 5 lat darowizny od jednej, tej samej osoby i w sumie wynosza wiecej niz ten limit to jest zobowiazany od nadwyzki zapłacic podatek. To, jesli kasa z bazarku przelewana jest osobie prywatnej. W wypadku naszych bazarków przekroczenie limitu może ew. dotyczyc płatnych dt ( nie zgłoszonych w US) czy prywatnych , tez niezarejestrowanych przytulisk jesli przelewy tam robią stale te same osoby - w pozostałych przypadkach nie sądzę aby w gre wchodziły aż takie kwoty
Jesli kasa trafia na konto fundacji, stowarzyszenia, czy np schroniska to one rozliczaja sie jeszcze inaczej - ale tez obowiazek podatkowy lezy po stronie obdarowanego a nie darczyńcy.Dlatego radzę bardzo skrupulatnie rozliczać bazarki i zachowywać dowody przelewów robionych na bazarkowy cel tak aby nie było watpliwości że kasa w całości trafiła tam gdzie trzeba- to pozwoli uniknąc zarzutu że bazarkowa akcja była robiona z korzyścią własną wystawiajacego fanty

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...