Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Na bazarkowym bez sensu dyskutować, ale tu dopiszę, że w 100% się zgadzam. Często robię bazarki, staram się nie reklamować jednego więcej niż 3 razy, chociaż przyznam, że kusi... :oops: Osoby wklejające reklamę na każdej stronie trochę nakręcają tych, którzy może reklamowali by rzadziej:roll: Zasada 2 reklam także wg mnie rozwiązałaby problem nachalności reklam i wątek byłby bardziej przejrzysty. Tylko któryś mod musiałby się podjąć weryfikacji na bieżąco.


edit: Nie umiem przez wyszukiwarkę wyszukać nowych wątków, np. z ostatnich iluś tam dni. Znaczy umiem zaznaczyć, żeby mi tylko wyszukiwało w bazarkach, ale wpisać w treść czego szukam? Przecież nie szukam konkretnego produktu. Jak znaleźć zestawienie bazarków założonych np. z ostatnich 3 dni?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']

edit: Nie umiem przez wyszukiwarkę wyszukać nowych wątków, np. z ostatnich iluś tam dni. [/QUOTE]
w stopce strony z listą bazarków masz cos takiego jak "opcje wyswietlania"
w poz. "pokaż tematy " wybierasz np "2 ostatnie dni"
w "sortuj tematy" wybierasz "date założenia wątku"
i wybierasz "malejaco"
i gotowe - bazarki wyswietlaja sie w kolejnosci założenia poczynając od najnowszych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']w stopce strony z listą bazarków masz cos takiego jak "opcje wyswietlania"
w poz. "pokaż tematy " wybierasz np "2 ostatnie dni"
w "sortuj tematy" wybierasz "date założenia wątku"
i wybierasz "malejaco"
i gotowe - bazarki wyswietlaja sie w kolejnosci założenia poczynając od najnowszych[/QUOTE]
Taks! :multi: Dzięki wielkie! Nie odkryłam tego wcześniej:oops: Super! Będę z tego korzystać, i pewnie dzięki temu zajrzę na więcej bazarków, bo do tej pory przy braku czasu, zwyczajnie nie chciało mi się wyszukiwać tradycyjnie tych nowych.

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam problem, ponieważ mam do sprzedania na bazarku kilka rzeczy, z których dochód miałby być przeznaczony nie tylko na psa, który jest w domu tymczasowym (zbieram ciągle pieniądze na jego tam pobyt)
Ale i na pomoc osobie, która jest użytkowniczką forum.miau.pl - prowadzi bezpłatny dom tymczasowy dla kotów, które leczy, sterylizuje, szuka im domów

[QUOTE]"przez kilkanaście lat opieki nad bezdomnymi kotami wysterylizowałam, wyadoptowałam, zapobiegłam śmierci, ulżyłam w cierpieniu, pomogłam odejść dziesiątkom kotów każdego roku. I to jest dla mnie ważne. I będę to robić dalej. Na znaczki się nie przerzucę. Jest mi absolutnie wszystko jedno jak mogę być nazwana – kolekcjonerka, zbieraczka, nawiedzona, owładnięta misją, psychopatka, koci anioł, wariatka, i co tam jeszcze.
Nie będę prowadzić dyskusji na ten temat, nie będę odpowiadać na prowokacyjne wypowiedzi. Nie chcę nic udowadniać. Chciałabym poprowadzić spokojnie wątek, bez agresji, nie obrażając nikogo, nie wdając się w konflikty. Osoby mi życzliwe zapraszam do czytania o moich podopiecznych, tych w domu i tych na zewnątrz.

Odnośnie tych na zewnątrz. Karmię:
- w pobliżu domu, okolice parku Morskie Oko, ul. Dolna
- o obecnej pracy, ul Wilanowska
- w dawnym miejscu pracy, Postępu/Marynarska
- na starym cmentarzu służewieckim, ul Fosa
- na ul. Fajansowej przy firmie kurierskiej (tam z pomocą AnielkiG i Magilainy dostarczam karmę ochronie.
- na cmentarzu Bródnowskim wspomagam karmienie przez pracowników cmentarza.

„Specjalizuję się” w robieniu kocich budek ze styropianu.. W sezonie jesienno-zimowym robię ich kilkadziesiąt.
Pomagam karmicielom urządzać inne kocie schronienia - adaptację piwnic, ocieplanie altanek działkowych, itp

Akcje łapankowo- sterylizacyjne to standard." [/QUOTE]


[COLOR=red][B]Życzenie, aby podzielić na pół dochód z bazarku ma fundatorka fantów, próbowałam je sprzedać na forum.miau.pl ale to są tzw. "psie" fanty, czyli puszki na karmę z pieskami[/B][/COLOR]

[COLOR=red][B]Czy jest możliwość, aby taki bazarek założyć?[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewick73']Witam, mam problem, ponieważ mam do sprzedania na bazarku kilka rzeczy, z których dochód miałby być przeznaczony nie tylko na psa, który jest w domu tymczasowym (zbieram ciągle pieniądze na jego tam pobyt)
Ale i na pomoc osobie, która jest użytkowniczką forum.miau.pl - prowadzi bezpłatny dom tymczasowy dla kotów, które leczy, sterylizuje, szuka im domów




[COLOR=red][B]Życzenie, aby podzielić na pół dochód z bazarku ma fundatorka fantów, próbowałam je sprzedać na forum.miau.pl ale to są tzw. "psie" fanty, czyli puszki na karmę z pieskami[/B][/COLOR]

[COLOR=red][B]Czy jest możliwość, aby taki bazarek założyć?[/B][/COLOR][/QUOTE]

możesz pod warunkiem zapewne, że nie będzie do bazarek dla osoby a dla zwierzaków którym pomaga
co w sumie wyjdzie na jedno
bo jak wspomoże sie ja w zwierzakach to o tyle jej będzie łatwiej :)

Link to comment
Share on other sites

Jako, że dyskusja dotycząca reklamy bazarków dotyczy bezpośrednio mnie, kopiuję tutaj moje posty z tamtego tematu:

[quote name='"pinczerka_i_Gizmo"']Nie rozumiem dlaczego niesmaczne. Z autopsji wiem, że nie mam czasu zaglądać na dział bazarków, więc zaglądam tylko na reklamy i na ostatnią stronę. Człowiek przystawiony do muru (w tym wypadku dług Fundacji w lecznicach/hotelach) robi wszystko, żeby ściągnąć jak największą ilość ludzi. Moim zdaniem jest to lepsze niż spamowanie dogomaniakom na PW czy profilach...

(poprzednich postów usunąć się nie da) [/QUOTE]

[QUOTE][B]kora78[/B], przyjęłam do wiadomości Twoją wypowiedź. Wcześniejszych po prostu [B]nie zauważyłam[/B]. Nie czytałam innych postów, wklejałam tylko swoje, zawsze jeden na jedną stronę. Na resztę nie miałam czasu. Złość się, śmiej - ja nie czuję się winna, działałam w dobrej wierze, bez celu ukierunkowanego na podniesienie adrenaliny innym. Nie widzę w regulaminie punktu, w którym wyraźnie jest napisane, że można reklamować bazarek na tym wątku tylko jeden raz. Dziwię się tylko, że nie przeszkadza Wam 5 wiadomości na profilu dziennie z reklamą bazarków. Pomimo, że spam nie jest dozwolony. (od razu zaznaczam, że mnie to nie przeszkadza i każda forma reklamy według mnie jest w porządku) [/QUOTE]

Mam podstawowe ustawienia jeśli chodzi o ilość postów wyświetlanych na jednej stronie. Zawsze umieszczałam reklamę danego bazarku na jednej stronie zgodnie z tymi ustawieniami. W moim przekonaniu nie jest to nachalna reklama, ponieważ Dogomania jest na tyle obleganym forum, że bardzo ciężko jest cokolwiek tu dostrzec (dowodem są ciągłe "hopki" na tematach bazarkowych czy bezdomnych psów). Nigdzie nie ma (a przynajmniej nie znalazłam) regulacji dotyczącej częstotliwości reklamowanych bazarków, więc jak ktoś wspomniał wyżej, że wyraźnie z regulaminu wynika, że można reklamować je tylko 1 raz jest bzdurą.

Jeśli moje działanie jest zakazane, proszę o wskazanie maksymalnej ilości postów, w których mogę w "Reklamach..." reklamować swoje bazarki. Bez "zniesmaczania" innych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']możesz pod warunkiem zapewne, że nie będzie do bazarek dla osoby a dla zwierzaków którym pomaga
co w sumie wyjdzie na jedno[/QUOTE]
No wiadomo ;) chodziło mi oczywiście o pomoc zwierzakom, o zbieranie pieniędzy na ich potrzeby ;) właśnie na leczenie, karmę dla bezdomniaków itp

[quote name='Pianka']zwierzaki musze mieć watek na dogomanii, gdzie będa rozliczenia[/QUOTE]
Ok, rozumiem, jeszcze jedno pytanie...
Czy wątek rozliczeniowy musi zakładać opiekunka kotów, czy ja, jako osoba zbierająca pieniądze? Oczywiście wtedy poprosiłabym ją o zarejestrowanie się na dogo i potwierdzanie wpłat

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Chciałabym pomoc dziewczynie, która zaczęła dokarmiać bezdomne koty na dworcu PKS w Poznaniu. Kotów sporo, koszty duże, a kasy za bardzo ona nie ma.

Oto wątek kotów:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/217830-Ciężki-los-kotów-z-dworca-PKS-w-Poznaniu.-Jest-szansa-na-pomoc[/URL]

I w związku z tym moje pytanie: czy na dogo mogę zrobić bazarek dla kotów celem zebrania funduszy na karmę?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam. MALWA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Witam!

Chciałabym pomoc dziewczynie, która zaczęła dokarmiać bezdomne koty na dworcu PKS w Poznaniu. Kotów sporo, koszty duże, a kasy za bardzo ona nie ma.

Oto wątek kotów:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/217830-Ciężki-los-kotów-z-dworca-PKS-w-Poznaniu.-Jest-szansa-na-pomoc[/URL]

I w związku z tym moje pytanie: czy na dogo mogę zrobić bazarek dla kotów celem zebrania funduszy na karmę?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam. MALWA[/QUOTE]

skoro maja watek na dogo, to możesz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Jako, że dyskusja dotycząca reklamy bazarków dotyczy bezpośrednio mnie, kopiuję tutaj moje posty z tamtego tematu:





Mam podstawowe ustawienia jeśli chodzi o ilość postów wyświetlanych na jednej stronie. Zawsze umieszczałam reklamę danego bazarku na jednej stronie zgodnie z tymi ustawieniami. W moim przekonaniu nie jest to nachalna reklama, ponieważ Dogomania jest na tyle obleganym forum, że bardzo ciężko jest cokolwiek tu dostrzec (dowodem są ciągłe "hopki" na tematach bazarkowych czy bezdomnych psów). Nigdzie nie ma (a przynajmniej nie znalazłam) regulacji dotyczącej częstotliwości reklamowanych bazarków, więc jak ktoś wspomniał wyżej, że wyraźnie z regulaminu wynika, że można reklamować je tylko 1 raz jest bzdurą.

Jeśli moje działanie jest zakazane, proszę o wskazanie maksymalnej ilości postów, w których mogę w "Reklamach..." reklamować swoje bazarki. Bez "zniesmaczania" innych.[/QUOTE]

W takim razie proponuję żebyśmy wszystkie wklejały co stronę swoją reklamę, żeby była dobrze widoczna... ciekawe jak wtedy Twoje argumenty na temat zwiększania swoich szans będą wyglądały

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MiliVanili']W takim razie proponuję żebyśmy wszystkie wklejały co stronę swoją reklamę, żeby była dobrze widoczna... ciekawe jak wtedy Twoje argumenty na temat zwiększania swoich szans będą wyglądały[/QUOTE]

Już pisałam, że nie mam nic przeciwko reklamom. Zaczęłam tak intensywnie reklamować bazarki właśnie z powodu, o którym wspomniałaś - żeby przebić się przez inne. Nie robiłam nic niedozwolonego, ani sprzecznego z regulaminem co już zostało potwierdzone. Rozumiem, że niektórym osobom to przeszkadzało, dlatego przyjęłam to do wiadomości i jak zauważyłaś reklam moich bazarków już nie ma. Chociaż wcale nie miałam takiego obowiązku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Już pisałam, że nie mam nic przeciwko reklamom. Zaczęłam tak intensywnie reklamować bazarki właśnie z powodu, o którym wspomniałaś - żeby przebić się przez inne. Nie robiłam nic niedozwolonego, ani sprzecznego z regulaminem co już zostało potwierdzone. Rozumiem, że niektórym osobom to przeszkadzało, dlatego przyjęłam to do wiadomości i jak zauważyłaś reklam moich bazarków już nie ma. Chociaż wcale nie miałam takiego obowiązku.[/QUOTE]

Cioteczko nie czepiałam się konkretnie do Ciebie, nie ja rzuciłam Twoim nickiem w dyskusji, mi chodzi o cały ten proceder i staram się Wam pokazać w jaki sposób ja to postrzegam. Gdybyśmy wszystkie tak robiły codziennie przybywałoby po kilkanaście stron na reklamowym, a chyba nie do końca o to chodzi. Jest to według mnie bez sensu i na mnie osobiście działa jak płachta na byka zamiast zachęcać do zakupów.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie padło gdzieś już takie pytanie, ale nie mogę znaleźć, a wątek jest strasznie długi, więc zadam.
Czy możliwe jest zrobienie bazarku ogłoszeniowego na pokrycie kosztów utrzymania tymczasów (trzech), które są u mnie - tzn. na karmę, weterynarza (szczepienie, odrobaczanie), [U]jeśli zostały już one zakupione[/U] (mam paragony, karma zamawiana była przez internet, ale dostałam potwierdzenie zamówienia na maila, zrobiłam zdjęcia karmie kiedy doszła- w przypadku dwóch tymczasów wizyta u weta była 19.11, a karmę zamawiałam ok. 10.11 chyba)? Psy mają oczywiście wątki na dogo, są cały czas ogłoszane. Czy można jedynie robić bazarek na pokrycie przyszłych kosztów?

Link to comment
Share on other sites

Agnieszko0, bardzo często prowadzi się bazarki na pokrycie długów jakiś psiaków, więc myślę, że zakup karmy można potraktować właśnie w ten sposób. Wynikałoby, że Twoje tymczasy są w tej chwili na minusie (o kwotę karmy), a bazarek będzie w stanie pokryć powstały dług. Najważniejsze jest rozliczenie wpływów i wydatków na wątku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo'] Najważniejsze jest rozliczenie wpływów i wydatków na wątku :)[/QUOTE]

Czyli wystarczy wstawienie dowodów, że poniosłam takie wydatki (wcześniej wspomniane zdj. paragonów, wpisy w książeczce zdrowia) i powinno być ok?
A gdybym zdążyła wyadoptować psa, a zostałaby mi karma, to w takiej sytuacji, czy mogę ją przekazać na innego psa (wysłać), poprosić o potwierdzenie tego na jego wątku i wówczas potraktować, że wszystko jest rozliczone?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgnieszkaO']Czyli wystarczy wstawienie dowodów, że poniosłam takie wydatki (wcześniej wspomniane zdj. paragonów, wpisy w książeczce zdrowia) i powinno być ok?
A gdybym zdążyła wyadoptować psa, a zostałaby mi karma, to w takiej sytuacji, czy mogę ją przekazać na innego psa (wysłać), poprosić o potwierdzenie tego na jego wątku i wówczas potraktować, że wszystko jest rozliczone?[/QUOTE]

Dokładnie tak, jak piszesz :)

Link to comment
Share on other sites

A ja bym chciała, żeby standardem było wysyłanie pw po zakończeniu bazarku, z pełnymi danymi do wpłaty, z kwotą i linkiem do niego. Akurat mam problem z kompem, strony ładuja mi się 100 lat, a otrzymuję pw w stylu "wygrałaś rzeczy nr 2 i 7 na bazarku, wpłać za nie na konto:" i nic, ani kwoty, zani linku ani ile za przesył. Szanujmy swój czas...

Link to comment
Share on other sites

gameta-masz rację, jak ktoś kupuje na paru bazarkach to może powstać zamieszanie. ja zawsze wysyłam PW z podaniem co się zakupiło za jaką kwotę i jaką ŁĄCZNIE kwotę należy wpłacić na konto które podaje. linki do bazarków zawsze mam wtedy w podpisie więc szukać nie trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...