Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='Agnes_Jot']bardzo dziękuję za pomoc. najlepiej by było założyć bazarek dla Fundacji bo to Ona tak jakby uregulowała rachunek u weta a nie chcę ich zostawiać samych z tym. więc wpływy by szły i by się rachunek za Clifforda uregulował a i Fundacja by zyskała a mają co robić oj mają.rzeczy na bazarku jeśliby były do 2kg mogą iść jako list polecony a znaczków to ja mam oj mam :) i wtedy kupujący nie poniósłby kosztów. biorę to na siebie-to uatrakcyjni bazar :)
dopytać moda czyli kogo? dokładnie która to osoba, wybaczcie niewiedzę ale wchodzę tu tylko podkradać Wam nowe informacje i wklejam je dalej na fb :)[/QUOTE]

od bazarków jest [B]Pianka [/B] i [B]Viris[/B] ich możesz dopytac
ale wydaje mi się, ze jak bazarek na Fundacje i bezpośrednio na konto Fundacji to nie będzie problemu
tylko na koniec popros kogoś z Fundacji (pewnie ktoś ma konto na dogo) aby potwierdził wpływy z bazarku
no a Tobie na bieżacoe potwierdzali wpływy abyś mogła wysyłać fanty
wiem, ze na dogo panuje ogólne zaufanie ale ludzie sa rózni i trzeba mieć to ograniczone ogolne zaufanie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot']teraz pozostaje mi tylko popatrzeć jak to działa :)[/QUOTE]

zajrzyj jeszcze na wątek z regulaminem bazarku
i działaj :)

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA!"]regulamin bazarku - klik[/URL]

powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Na pierwsze pytanie mogę odpowiedzieć: jeśli są kosmetyki to piszesz to w tytule, a jak ciuchy to, że ciuchy, a jak wszystkiego po trochu to np. "różności" -
tytuł wątku powinien brzmieć tak (na przykład)
Ciuchy, kosmetyki i ..... na Fundację.......... do xx września do godz. .......

bazarki moga trwać max 30 dni, ale to bez sensu, bo 90% czasu nic się nie będzie działo, więc najlepiej wystawiać na 7-10 dni. Później co się nie sprzeda, wystawiasz ponownie.


A jeśli fundacja nie ma wątku.... postaram się wczytać w regulamin, ale chyba nie musi mieć wątku, Wątek ma miec konkretny zwierz, jesli na niego wystawiasz, bo np. schroniska nie mają przecież wątków.

edit:
nie musi mieć
ale musi mieć stronę w necie
Zobacz - przeklejam z regulaminu:

[B]Jeżeli pieniądze z bazarku mają być przekazane na konto[/B] schroniska lub [B] fundacji[/B] ogólnie a nie na konkretne działanie (Sprzedający nie wie jakie są najpilniejsze potrzeby) [B]proszę w pierwszym poście podać link do strony WWW oraz do wątku na dogomanii (jeśli istnieje)[/B]. W takim wypadku do rozliczenia bazarku będą potrzebne potwierdzenia odbioru przesyłek (na potwierdzenia czekamy 2 miesiące - jeśli nie będzie informacji o braku dostarczenia przesyłki - uznaje się ją za doręczoną) przez Kupujących oraz [B]dowody wpłat (potwierdzenie przelewu/skan/zdjęcie) dokonanych przez Kupujących na oficjalne konto schroniska/fundacji[/B]. [B]Wszystkie dowody wpłat zbiera Sprzedający i dopiero przy rozliczaniu się z pieniędzy przedstawia je Moderatorowi.[/B]
[B]Jeśli pieniądze (z kosztami wysyłki) zbiera Sprzedający - to on przedstawia dowód wpłaty wszystkich środków (poza kosztami wysyłki) na konto schroniska/fundacji na PW do Moderatora w celu rozliczenia i usunięcia bazarku[/B].


Czyli z tego wynika, że najwygodniej, abyś Ty pozbierała bazarkowe wpłaty, a później przekazała na konto fundacji, informując o tym moderatora.
Jeśli fundacja ma stronę WWW to załatwione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Na pierwsze pytanie mogę odpowiedzieć: jeśli są kosmetyki to piszesz to w tytule, a jak ciuchy to, że ciuchy, a jak wszystkiego po trochu to np. "różności" -
tytuł wątku powinien brzmieć tak (na przykład)
Ciuchy, kosmetyki i ..... na Fundację.......... do xx września do godz. .......

bazarki moga trwać max 30 dni, ale to bez sensu, bo 90% czasu nic się nie będzie działo, więc najlepiej wystawiać na 7-10 dni. Później co się nie sprzeda, wystawiasz ponownie.


A jeśli fundacja nie ma wątku.... postaram się wczytać w regulamin, ale chyba nie musi mieć wątku, Wątek ma miec konkretny zwierz, jesli na niego wystawiasz, bo np. schroniska nie mają przecież wątków.

edit:
nie musi mieć
ale musi mieć stronę w necie
Zobacz - przeklejam z regulaminu:

[B]Jeżeli pieniądze z bazarku mają być przekazane na konto[/B] schroniska lub [B] fundacji[/B] ogólnie a nie na konkretne działanie (Sprzedający nie wie jakie są najpilniejsze potrzeby) [B]proszę w pierwszym poście podać link do strony WWW oraz do wątku na dogomanii (jeśli istnieje)[/B]. W takim wypadku do rozliczenia bazarku będą potrzebne potwierdzenia odbioru przesyłek (na potwierdzenia czekamy 2 miesiące - jeśli nie będzie informacji o braku dostarczenia przesyłki - uznaje się ją za doręczoną) przez Kupujących oraz [B]dowody wpłat (potwierdzenie przelewu/skan/zdjęcie) dokonanych przez Kupujących na oficjalne konto schroniska/fundacji[/B]. [B]Wszystkie dowody wpłat zbiera Sprzedający i dopiero przy rozliczaniu się z pieniędzy przedstawia je Moderatorowi.[/B]
[B]Jeśli pieniądze (z kosztami wysyłki) zbiera Sprzedający - to on przedstawia dowód wpłaty wszystkich środków (poza kosztami wysyłki) na konto schroniska/fundacji na PW do Moderatora w celu rozliczenia i usunięcia bazarku[/B].


Czyli z tego wynika, że najwygodniej, abyś Ty pozbierała bazarkowe wpłaty, a później przekazała na konto fundacji, informując o tym moderatora.
Jeśli fundacja ma stronę WWW to załatwione.[/QUOTE]


Dziękuję
to najłatwiej będzie jak będę zbierać te pieniążki a potem moderatorowi muszę pokazać co i jak kto wpłacił i ile przelałam na konto Fundacji i wtedy tytuł zamkniętego bazarku zmienić na DO USUNIĘCIA i już.... coś czuję że ten pierwszy raz będzie najtrudniejszy!!! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot']Dziękuję
to najłatwiej będzie jak będę zbierać te pieniążki a potem moderatorowi muszę pokazać co i jak kto wpłacił i ile przelałam na konto Fundacji i wtedy tytuł zamkniętego bazarku zmienić na DO USUNIĘCIA i już.... coś czuję że ten pierwszy raz będzie najtrudniejszy!!! :D[/QUOTE]

lepiej tytuł zmienić na "zakończony" albo "rozliczamy"
"do usunięcia" mówi moderatorowi, że wszystkie przesyłki do kupujących dotarły czyli potwierdzili to na wątku
a z praktyki wiem, ze 3/4 albo conajmniej połowa kupujacych nie potwierdzi na watku otrzymania przesyłki
wówczas jeśli przez dwa miesiace nikt nie bedzie wszczynać alarmu, że przesyłka nie dotarła (tak jest wg regulaminu, to co przytoczyła mmd) moderatorzy przeniosą wątek do archiwum

jak tytuł będzie "zakończony" albo "rozliczamy" to moderator przeniesie do bazarków zakończonych

bazarki zakończone = masz do nich dostęp, możesz pisać na watku, do kogo wyszła przesyłka od kogo otrzymałas pieniązki, kiedy przelałaś i ile na konto fundacji itd
archiwum - nie masz dostępu do wątku

zerknij np na mój bazarek z podpisu ten czerwony napis "Ponad 50 fantów - dla dzieci - ubrania i nie tylko !"
on jest co prawda zakończony ale wydaje mi się, ze jest z nim wszystko jak powinno być wg regulaminu
z tym, ze pieniążki wpływały od razu na konto fundacji ale mialam prawie natychmiastowe info ze wpłyneły



ew pytania to tutaj
jak coś bedzie całkowicie źle na bazarku mod nie bedzie tłumaczył tylko zamknie bazarek
bo jakby zaczeli tłumaczyć wszystkim to by im życia na życie nie starczyło ;)


dasz radę :)

jak zrobisz bazarek, zanim zmienisz tytuł (*) to podaj tutaj linka, ktoś zajrzy i Ci powie co ew poprawić

(*)
najlepiej najpierw napisz sobie roboczy tytuł typu: "robi się" "Tworzy się" "prosze nie pisac, bazarek dopiero powstaje"
wtedy nikt nie wetnie Ci się zanim nie powklejasz wszystkich zdjęc, nie pododajesz opisów itd
jak już wstawisz wszystko co chcesz, zostaw sobie jeden post rezerwowy na rozliczenia lub na tzn "w razie czego"
(ja zawsze w takim poście piszę "zapraszamy" a jak go potrzebuje wykorzystac np na rozliczenia to potem edytuję)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot'] coś czuję że ten pierwszy raz będzie najtrudniejszy!!! :D[/QUOTE]
Zawsze tak jest.
Podobno najtrudniejsze jest pierwsze 10 miesięcy po wakacjach ;)

Dasz radę :) Wrzuć link w trakcie robienia i będziemy robić nadzór z 3 x (byle nie przed 10) ;)

Link to comment
Share on other sites

dobra dziewczyny, wszystko sobie podsumowałam:

1. e-mail do moderatora bazarów;
2. jak zgoda to zaczynam nowy temat w tytule na początek wpisując „robi się…” ażeby się nikt nie wciął w trakcie [FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT] a potem co sprzedaję, na kogo i do kiedy;
3. tworzy się bazarek-pierwszy post co i jak, w kolejnych zdjęcia (max 5 w jednym poście) i ostatni „zapraszam” gdzie później wpiszę rozliczenie [FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT]
4. się ogląda, się licytuję i na bieżąco uzupełniam kto prowadzi w licytacji danej pozycji;
5. jak się kończy czas (np. 23:59) to zamykam bazar i sprawdzam kto wygrał; wysyłam im PW z numerem konta do przelewu.
6. po zaksięgowaniu wpłat wysyłam fanty na wskazane adresy.
7. przedstawiam moderatorowi skan potwierdzeń nadań fantów czy mam czekać aż mi potwierdzą uczestnicy? mam pokazywać poszczególne wpłaty uczestników czy na koniec pokazać tylko ile w sumie przelałam Fundacji? która to może potwierdzić później.
8. w temacie piszę „zakończone” i już?

[FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

- czekać aż potwierdzą uczestnicy
- połowa nie potwierdzi ;)
- po dwóch mies. uważa się i tak za doręczone
- w temacie "zakończony" albo "rozliczam"
- na koniec potwierdzenie swojej wpłaty do moda, jeśli poprosi o dodatkowe to udostępnisz

reszta - właśnie tak :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot']dobra dziewczyny, wszystko sobie podsumowałam:

1. e-mail do moderatora bazarów;
2. jak zgoda to zaczynam nowy temat w tytule na początek wpisując „robi się…” ażeby się nikt nie wciął w trakcie [FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT] a potem co sprzedaję, na kogo i do kiedy;
3. tworzy się bazarek-pierwszy post co i jak, w kolejnych zdjęcia (max 5 w jednym poście) i ostatni „zapraszam” gdzie później wpiszę rozliczenie [FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT]
4. się ogląda, się licytuję i na bieżąco uzupełniam kto prowadzi w licytacji danej pozycji;
5. jak się kończy czas (np. 23:59) to zamykam bazar i sprawdzam kto wygrał; wysyłam im PW z numerem konta do przelewu.
6. po zaksięgowaniu wpłat wysyłam fanty na wskazane adresy.
7. przedstawiam moderatorowi skan potwierdzeń nadań fantów czy mam czekać aż mi potwierdzą uczestnicy? mam pokazywać poszczególne wpłaty uczestników czy na koniec pokazać tylko ile w sumie przelałam Fundacji? która to może potwierdzić później.
8. w temacie piszę „zakończone” i już?

[FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/QUOTE]


Ad. 1 - tak
Ad. 2. - tak
Ad. 3. - tak
(jak masz dopracowany w głowie bazarek, wiesz ile masz zdjęc fantów itd to mozesz sobie od razu zarezerwowac ilośc postów, a potem na spokojnie je edytowac i uzupełniać o fanty i wtedy na pewno nikt Ci się nei wetnei :), ale to jak wiesz dokładnie ile zdjęć ile fantów itd, ja czasami tak robie)
Ad. 4. - tak
Ad. 5. - tak
pamiętaj jednak, ze godzina zakończenia bazarku, np. 18:00 oznacza, że ostatni post licytujący brany pod uwagę jest z godziny 17:59
czyli osoby licytujące o 18:00 licytują po czasie. Wiadomo jak jakiś fant nie miał chętnych to taki post po czasie mozna uznać, jednak jeśli byli wczesniej licytujący to nie
i jeszcze jedno, napisz jasno i wyraźnie, że licytując nalezy podawac konkretna kwotę za dany fant, np ksiazka taka i taka , czy numer taki i taki za 15 zł, za 30 zł, za 3 zł itd
wg regulaminu licytowanie "fant nr 7 za złotówkę więcej" nie są brane pod uwagę
ale nie wszyscy się do tego stosują, więc najlepiej napisac to w pierwszym poście
Ad. 6. - tak jest
Ad. 7. -
z tego co cytowała mmd jest zapis w regulaminie, że na potwierdzenie przez kupujących otrzymania przesyłek, czeka się 2 miesiące, jeśli po tym czasie nikt nei alarmuje ze przesyłkini edostał uznaje się ja za doręczoną
(ale dowody nadania trzymaj na wszelki wypadek :))
potem rozlicz dokładnie bazarek - czasami ludziki wpłacaja ciut więcej albo przesyłka kosztuje ciut mniej niż szacowałayśmy - ja tak mialam wczoraj na wielkiej paczce, która dzień przed wysłaniem przepakowałam w kształtniejsze pudło i okazało się ze łapie się na poczcie na gabaryt A a nie jak wcześniej na gabaryt B
podlicz ile pieniązków wpłynęło od kupujacych odejmij koszty wysyłki
i pozostałą całość przelej na konto oficjalne fundacji
a na wątku bazarkowym wklej skan przelewu (możesz "wymazać" swoje dane, dla moda jest ważne na jakie konto wpłyneły pieniązki, a nie z czyjego konta i od kogo) albo jak pisze mmd, potwierdzenei przelania pieniązków wysyłasz do moda
jakby ktoś z fundacji potwierdził otrzymanie pieniążków na wątku bazarkowym to wówczas wogóle byłoby wszystko tip top (ale jeśli taka fundacja nie jest zalogowana na dogo, to nie musza się specjalnie logowac aby potwierdzić, wystarczy skan dokonania przelewu)

dasz radę :)

edit. widzę ze mmd była szybsza i przede wszystkim krótsza ;)
ale skoro już się rozpisałam to i kasowac nie będę ;)

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny a jak wklejać zdjęcia? bo muszę założyć nowy wątek, wpsiać tytuł i zaczynam potem dodwać pod spodem kolejne posty no ale jak wklejać fotki? :/ opcji kopiuj-wklej ni ma...ja to ciemna jestem na tym dogo i pomyśleć że na studiach miałam specjalizację informatyka hahaha :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot']dziewczyny a jak wklejać zdjęcia? bo muszę założyć nowy wątek, wpsiać tytuł i zaczynam potem dodwać pod spodem kolejne posty no ale jak wklejać fotki? :/ opcji kopiuj-wklej ni ma...ja to ciemna jestem na tym dogo i pomyśleć że na studiach miałam specjalizację informatyka hahaha :D[/QUOTE]

ja korzystam z [URL="http://imageshack.us/"]http://imageshack.us/[/URL]
masz tam przycisk "Browse"
klikasz na niego, wybierasz zdjęcie z komputera
klikasz "prześlij teraz"
pojawia Ci się ze przesłano i "zdjecie miniaturka"
klikasz na to zdjecie -> powieksza się
i klikasz na nim prawym klawiszem myszy i wybierasz "kopiuj adres obrazka"

następnie wracasz na bazarek i jak chcesz wstawić zdjecie to jak piszesz odpowiedz to nad tym okienkiem gdzie piszesz masz do wyboru kilka ikonek, i tam pomiędzy "kulą ziemską ze znakiem nieskończonosci" a "kliszą filmową" jest ikonka obrazka - klikasz na nią i wyskakuje Ci okienko w które wklejasz skopiowany wczesniej adres obrazka

ew. jak masz juz adres obrazka możesz wpisać ręcznie coś takiego: [img] tutaj wpisujesz adres obrazka [/img]

edit. pamietaj ze max rozmiar zdjec na bazarku to 640x480

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot']jesteście miszczami! bazarek ruszył więc jak mi tak pięknie pomogłyście to zapraszam do oglądania !!!! (nie wklejam tu bo nie wiem czy można :D )
dziękuję jeszcze raz!!!!!!!![/QUOTE]

wklej, bo nie wiem gdzie szukac ;)
ide szukac ;)

Link to comment
Share on other sites

ekhm znowu ja :) ideę bazarków ogarnęłam :) ba nawet już na trzech różnych coś kupiłam i wpłaciłam a na dwóch licytuję i na razie prowadzę :D
a mam pytanie jak to robicie że w postach sowich zamieszcza się wam taki ładny link np z Waszym bazarkiem? taki wasz indywidualny podpis w każdym poście ? bo już nie pytam o te banerki ale nawet nie adres http:// tylko od razu odnośnik. z góry dziękuję:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot']ekhm znowu ja :) ideę bazarków ogarnęłam :) ba nawet już na trzech różnych coś kupiłam i wpłaciłam a na dwóch licytuję i na razie prowadzę :D
a mam pytanie jak to robicie że w postach sowich zamieszcza się wam taki ładny link np z Waszym bazarkiem? taki wasz indywidualny podpis w każdym poście ? bo już nie pytam o te banerki ale nawet nie adres http:// tylko od razu odnośnik. z góry dziękuję:loveu:[/QUOTE]

klikasz na "kulę ziemską ze znakiem nieskończoności"
wyskakuje Ci okienko, w które wklejasz link do bazarku
i klikasz ok,
w poscie pojawia Ci się takie coś jak ja napisalam pod spodem i część masz podświetloną na niebiesko i w miejsce podświetlenia wpisujesz tekst który ma Ci się wyświetlać no: Super bazarek itd.

lub robisz to ręcznie
czyli kopiujesz to co jest pod spodem
i w odpowienie miejsca wklejasz: link do bazarku i tekst który ma się wyświetlać

tylko ten nawias { musisz zamienić na [.

{URL="tutaj wklejasz link do bazarku "]a tutaj wpisujesz tekst który ma się wyswietlać[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Co dzieje się gdy, zapłaciłam za coś na bazarku, a od dwóch miesięcy nic nie przyszło?
Czy mam tylko umieścić wpis na czarnych kwiatkach i tylko tyle?

Dla mnie jest to bardzo nieprzyjemna i niezręczna sytuacja oskarżać kogoś kto był uczciwy. Bardzo chciałam żeby wszystko zdążyło się wyjaśnić :( Mimo moich próśb na wątku i pw do autorki bazarku nie dostałam żadnej odpowiedzi.

Link do bazarku:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/210640-SZAMPONY-BOSCH-KROPLE-P.PCHELNE-BEAPHAR-dla-Grey-Animals-do-17.07.2011-g.-22-00[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...