Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='maciaszek'][B]Bamboo[/B], z rejestrowanymi przesyłkami to nie chodzi o to, że to mają być te z zadeklarowaną wartością (czyli w języku poczty "rejestrowane"), tylko, żebyś miała dowód nadania. Tzn. w rozumieniu regulaminu przesyłka rejestrowana to po prostu polecony lub paczka :).[/quote]

Aha, dzięki, "mowa jest źródłem nieporozumień":lol: Rejestrowane rejestrowanym nie równe;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']Viris, a jak z drugim moim pytaniem-o potwierdzenie/dowód wpłaty?[/quote]Wybacz ale miałam bardzo ciężki tydzień w pracy. I zapomniałam że jest jeszcze druga część.

Nie wiem jakie masz konto internetowe, ale ja mam normalnie opcje pobrania w formie pdf dowodu przelania pieniędzy - opcja dostępna po tym jak pieniądze wypłyną z konta. Jeśli takiej nie masz zawsze możesz zrobić screena ( naciskasz przycisk print screen- na ekranie musisz mieć pokazane że przelew wyszedł z Twojego konta ) na klawiaturze i otwierasz program graficzny i wklej - masz wtedy obrazek - dowód przelania kasy ). Tylko tego nie umieszczamy na forum - ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych. To musisz mieć gdy moderator poprosi Cię o dowody przelania kasy na cel.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Wybacz ale miałam bardzo ciężki tydzień w pracy. I zapomniałam że jest jeszcze druga część.[/quote]

wybaczam, wybaczam;)

[quote name='Viris']Tylko tego nie umieszczamy na forum - ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych. To musisz mieć gdy moderator poprosi Cię o dowody przelania kasy na cel.[/quote]

dzięki, teraz już wszystko jasne:-)

Link to comment
Share on other sites

Czy nadal nie mogę wystawić bazarku na sparaliżowaną staruszkę bokserkę,
którą adoptowałam w lipcu?
Przyplatało nam się dodatkowo ropomacicze, musi mieć operację jak najszybciej, a finansowo trochę wymiękam.
Oczywiście dokumentacja medyczna do wglądu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joaaa']Czy nadal nie mogę wystawić bazarku na sparaliżowaną staruszkę bokserkę,
którą adoptowałam w lipcu?
Przyplatało nam się dodatkowo ropomacicze, musi mieć operację jak najszybciej, a finansowo trochę wymiękam.
Oczywiście dokumentacja medyczna do wglądu.[/quote]
Możesz wystawić. Pozwalam sobie odpowiedzieć jako człowiek, niefunkcyjny.
Moderator zapewne wyjaśni, dlaczego możesz, mimo że to Twój piesek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joaaa']Czy nadal nie mogę wystawić bazarku na sparaliżowaną staruszkę bokserkę,
którą adoptowałam w lipcu?
Przyplatało nam się dodatkowo ropomacicze, musi mieć operację jak najszybciej, a finansowo trochę wymiękam.
Oczywiście dokumentacja medyczna do wglądu.[/quote]
Przykro mi, ale nie możesz.
Możesz zrobic sobie temat na np. Akcjach i poprosić o wsparcie, regulamin PWP nakazuje tylko robienia rozliczeń. Ale bazarek jest osobnym działem i jego regulamin zakazuje zbierania na takie cele.

Link to comment
Share on other sites

dobrze więc, czy mógły ktoś w wolnej chwili i w przypływie dobrej woli wytłumaczyć krok po kroku (chętnie na pw) jak założyć bazarek i jak to technicznie rozegrać, skoro psina w DT w Karkowie a ja w Lublinie? :oops:
podawać nr konta DT i gdy DT dostanie pieniążki i adres to dopiero wysyłać? może niektórym te pytania się wydadzą co najmniej głupie, ale ja naprawdę nie wiem :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim polecam przeczytać regulamin forum i regulamin bazarku.

Jeśli to ty masz przedmioty na sprzedanie i Ty będziesz je wysyłać to najwygodniej podać własne konto do przelewów - jak dostajesz wpłatę za przedmiot plus za wysyłkę to odliczasz wysyłkę ( wysyłasz przedmiot więc musisz opłacić na poczcie ) i pozostałą kasę musisz wysłać na konto DT - który musi w wątku napisać na co wydane zostały pieniążki.

Jeśli podasz numer konta DT to ciężko będzie się zorganizować - pluś Ty wysyłając przedmioty będziesz w plecy za wysyłki i DT będzie Ci musiał za nie wpłacać lub kupujący będzie musiał przelać kasę za wysyłkę do Ciebie a kasę za przedmiot do DT - realne - ale raczej zamotane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']dobrze więc, czy mógły ktoś w wolnej chwili i w przypływie dobrej woli wytłumaczyć krok po kroku (chętnie na pw) jak założyć bazarek i jak to technicznie rozegrać, skoro psina w DT w Karkowie a ja w Lublinie? :oops:
podawać nr konta DT i gdy DT dostanie pieniążki i adres to dopiero wysyłać? może niektórym te pytania się wydadzą co najmniej głupie, ale ja naprawdę nie wiem :niewiem:[/quote]

ja robie bazarki i wlasnie pieniazki z bazarow sa przelewane do osoby,ktora sie psiakiem zajmuje a do mnie za wysylke,
nigdy nie bylo problemow,

Link to comment
Share on other sites

witam. przegladam od jakiegos czasu bazarki i doszlam do wniosku, ze moglabym przeznaczyc na nie pare rzeczy. niedlugo bede robic porzadki w mojej rupieciarni i na pewno cos tam ciekawego znalazloby sie. z tym ze najchetniej przekazalabym wszystko jednej osobie(ew. kilku gdyby bylo tego wiecej), ktora zajelaby sie wystawieniem tego, licytacjami itd. ze wzgledu na to, ze wspolpracujecie z roznymi dt i schronami, do ktorych ja nie mam dostepu.najchetniej zeby byl to ktos mieszkajacy niedaleko mnie. czy jest to w ogole do zorganizowania? co o tym sadzicie? trudno podac mi jakis konkretny termin, odezwalabym sie jakby wszystko bylo gotowe.pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='feluska997']witam. przegladam od jakiegos czasu bazarki i doszlam do wniosku, ze moglabym przeznaczyc na nie pare rzeczy. niedlugo bede robic porzadki w mojej rupieciarni i na pewno cos tam ciekawego znalazloby sie. z tym ze najchetniej przekazalabym wszystko jednej osobie(ew. kilku gdyby bylo tego wiecej), ktora zajelaby sie wystawieniem tego, licytacjami itd. ze wzgledu na to, ze wspolpracujecie z roznymi dt i schronami, do ktorych ja nie mam dostepu.najchetniej zeby byl to ktos mieszkajacy niedaleko mnie. czy jest to w ogole do zorganizowania? co o tym sadzicie? trudno podac mi jakis konkretny termin, odezwalabym sie jakby wszystko bylo gotowe.pozdrawiam.[/quote]

zdarza się tak, że niektórzy przekazują "fanty bazarkowe" innym a ci drudzy je wystawiają, opiekują się bazarkiem, rozliczają się itd. także IMO to dobry pomysł, jeśli darczyńca ma ogólnie mgliste pojęcie o bazarkach ;)

Link to comment
Share on other sites

Jesli pieniędze zbierane sa ogólnie na potrzeby fundacji to musisz dosłac nam dowód wysłania pieniędzy na konto fundacji, jesli pieniądze zbierane sa na jakiś konkretny cel np. na Reksa to w watku tego psa musi pojawić sie rozliczenia (wpłaty, wypłaty, rachunki itp.)

Link to comment
Share on other sites

Witam :)

Pytanie odnośnie regulaminu

"[B]Obowiązkiem Sprzedającego jest [...] rozliczenie się z uzyskanych pieniędzy od Kupujących."

[/B]Jak wygląda sprawa rozliczeń, jeżeli wpłaty za zakupione przedmioty dokonywane są nie na osobiste konto sprzedającego, ale na konto fundacji, na rzecz której bazarek został wystawiony?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Jesli pieniędze zbierane sa ogólnie na potrzeby fundacji to musisz dosłac nam dowód wysłania pieniędzy na konto fundacji, jesli pieniądze zbierane sa na jakiś konkretny cel np. na Reksa to w watku tego psa musi pojawić sie rozliczenia (wpłaty, wypłaty, rachunki itp.)[/quote]

Chyba niewyraźnie napisałam :).

Ja sprzedaję, ale kupujący płaci [B]bezpośrednio na konto fundacji[/B]. Ja tych pieniędzy nie widzę na oczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']Chyba niewyraźnie napisałam :).

Ja sprzedaję, ale kupujący płaci [B]bezpośrednio na konto fundacji[/B]. Ja tych pieniędzy nie widzę na oczy.[/quote]
aha, to podajesz w bazarku w pierwszym poście numer konta i prosisz o wpłaty tam.
A fundacje prosisz o potwierdzenie na watku, że pieniążki doszły;)

Link to comment
Share on other sites

Radzę jednak podawać swoje konto, chyba że ma się bezpośredni kontakt z fundacją. Dawno temu zrobiłam bazarek i podałam bezpośrednie namiary - do tej pory nie mam potwierdzenia, że pieniądze wpłynęły. Fanty rozesłałam, część wpłaconą do ręki przy odbiorze osobistym przelałam i też nie doprosiłam się potwierdzenia.

Link to comment
Share on other sites

mam takie pytanie: czy pieniadze z bazarku moga zostac przeznaczone na zrobienie allegro bezdomnym psom? czy to tez sie podciaga pod pomoc zwierzetom.

bo juz nie wspomne, ze raz kupilam na bazarku witraze i ze 60zl poszlo na zakup materialow, bo podobno sporo sie ich zuzylo. niby wyrazilam na to zgodze, ale teraz patrzac z perspektywy czasu co mnie to obchodzi, ze ktos kupil farbki czy ramki. czemu niby pieniadze (i to sporo) z tego bazarku poszly na zwrot kosztow wykonania tych witrazy? czy nie mozna poprosic teraz, zeby ta osoba przelala ta kwote na potrzebujace zwierze? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Daj link do tego bazarku.
Tak po fakcie to raczej niemożliwe coś zmieniać - skoro sama piszesz że wyraziłaś na to zgodę. Dodatkowo dostałam informacje że Ty kupowałaś poza bazarkiem a nie na wątku bazarku - więc należy to wyjaśnić.

Jeśli osoba robiąca witraże sprzedała Ci coś poza bazarkiem aby pokryć koszty materiałów i Ty się na to zgodziłaś to nie widzę tu nic złego.


Co do przeznaczania pieniędzy na allegro - to zależy od tego jak się spojrzy na taką sytuacje. Wg mnie można zrobić to tak by dokładnie udokumentować na co poszły pieniądze - jest to na pewno ważne w akcjach szukania domu by psa ogłaszać - można zrobić screeny, dać linki do aukcji, wszystko normalnie "cacy". Tyle że wystawienie ogłoszenia na allegro to koszt mniej niż złotówki....
No chyba że robi to fundacja, wystawia bardzo dużo tego typu akcji - wtedy dorasta to do jakiejś sensownej kwoty.

Jeśli chodzi o allegro cegiełkowe - jeśli nie ma się na to funduszy to należy to zrobić tak żeby sama aukcja na siebie zarobiła ;)

Link to comment
Share on other sites

link do ktorego bazarku? tego z witrazami czy allegro?
juz nie pamietam czy te witraze, ta druga czesc byla na czy poza bazarkiem, pamietam napewno, ze pierwsze byly z bazarku. no nic. to juz przepadlo. czlowiek uczy sie na wlasnych bledach.

[SIZE=1] (jak tam wizytownik od poker, podoba sie?)[/SIZE]

a z tym allegro, to chodzi o to czy taki el moze byc. bo zawsze sa to leki, albo hotel albo jedzenie. nad tym myslalam. ale 5zl, ktore mam zaplacic to nie majatek, wiec niech bedzie i na allegro.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]pamietam napewno, ze pierwsze byly z bazarku[/QUOTE]
i zostałaś przelicytowana.....?


Nie ma takiego czegoś jak bazarek przez pw, to co robicie przez pw to wasza sprawa i nie liczcie na pomoc moderatorów w sprawie bazarków przeprowadzanych przez pw. Macie dział do bazarkowania i tylko w tym dziale obowiązuje regulamin bazarku.
Takze irysek zapłaciłaś kase za bazarek przeprowadzoany przez pw, takze twoja strata i jeśli chcesz mieć do kogoś pretensje to tylko do siebie.


Zbierać pieniądze na opłacenie ogłoszeń można, bo to przeciez wykorzystywane jest na psiaki szukajace domu, tak samo jak mozna zbierać kase na smycze, obroże, budy, leki dla bezdomniaków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...