Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='Bamboo ®']Ja też się nie upieram, ale tak po prostu na chłopski rozum sobie to tłumaczę :cool3: i wychodzi mi, że warto przedyskutować szerzej ten temat ;)
No ale nic, jak już mówiłam-nie upieram się przy swoim;)

P.S. Sally, jakby nie patrzeć i tak jesteś dłużej na forum niż ja :lol:[/quote]

Mnie chodziło tylko o to, że ja osobiście nie lubię takiego łażenia i oglądania i kupowania byle czego - nawet dla psiaków szkoda mi czasu i kasy, wybaczcie, ale tak mam... Mam wrodzony wstręt do tego, a nie chcę się zniechęcić i do bazarków na dogo, dlatego szukałam rozwiązania, ale skoro nikumu innemu nie jest ono potrzebne, to sie nie będę upierać. Boję się tylko, że wtedy i inni, którzy może by i kupili coś tutaj, mają podobne odczucia jak ja, ale trudno... życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Bamboo wszystko co piszesz się zgadza. A teraz poczytaj regulamin i zobacz co jest napisane np o sprzedawaniu różnych ( całkowicie ) przedmiotów na jednym wątku.
W praktyce wygląda to jak wygląda.

Tak czy siak te rozwiązania które proponujecie to dodatkowa praca dla moderatorów bazarku. A ja się tego nie podejmuje. Od kiedy wróciłam do moderowania i wzięłam też Bazarek, proszę - na razie bez zamykania wątków ( chociaż mam takie prawo ) o głupie daty zakończenia w tytule. I końca nie widać. Jest lepiej - ale codziennie pojawia się wątek bez daty, nie mówiąc już o zdjęciach za dużych itp. Niestety nie starczy mi czasu na upominanie nieregulaminowych wątków bo ktoś sprzedaje kwiatek jako odzież dziecięcą.

Odbiegamy wydaje mi się od tematu - wątek do propozycji zmian regulaminu, wątek o pytaniach technicznych bazarkowych - na górze podpięte. Tam były już te kwestie z resztą wałkowane.[/quote]

Dziękuję [B]Viris[/B], w takim razie, że z nami sobie to też powałkowałaś ;). W takim razie, jesli możesz usuń ten temat, bo nic nowego nie wniesie :shake: Już dowiedziałam się, co miałam się dowiedzieć, poznałam opinie o tym, o czym miałam poznać (jak oficjalnie to zabrzmiało :eviltong:)

Szkoda, że sprzedawców nie stać na czytanie regulaminu i przestrzeganie go, ale na to już nic nie poradzę.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na moje wątpliwości...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Bamboo wszystko co piszesz się zgadza. A teraz poczytaj regulamin i zobacz co jest napisane np o sprzedawaniu różnych ( całkowicie ) przedmiotów na jednym wątku.
W praktyce wygląda to jak wygląda.[/quote]

Wiem, co jest napisane w regulaminie na temat sprzedawania 'mydła i powidła', bo nawet cytowałam ten fragment parę postów wyżej :eviltong::eviltong::eviltong:
Jak to wygląda w praktyce, też widać... :p

[quote name='Sally (od Koanka)']W takim razie, jesli możesz usuń ten temat, bo nic nowego nie wniesie :shake: Już dowiedziałam się, co miałam się dowiedzieć, poznałam opinie o tym, o czym miałam poznać (jak oficjalnie to zabrzmiało :eviltong:)[/quote]

Może lepiej nie usuwać, bo za jakiś czas ktoś znów wpadnie na pomysł posegregowania bazarku i cała sprawa będzie wałkowana od nowa. A tak, to se poczyta ten wątek i git ;)
Jeśli już, to może dołączyć do tamtego wątku o propozycjach zmian? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co...? Ja myśle,że to dobry pomysł :) [!] Tylko,że [!] Jeśli ktoś chciałby przedstawić całą historie tego psiaka i wystawić te przedmioty do sprzedania w tym samym wątku w bazarku to żeby mógł,a nie,że musi koniecznie tutaj.. ja myśle,że to nie za bardzo dobry pomysł,ale ok to jest już takie moje ale:)

Link to comment
Share on other sites

Własnie, mam podobne pytanie- dotyczy zbiórki na naprawę pralki... może to głupio brzmi, ale funkcjonowanie DT u mnie okazało się w zasadzie niemożliwe bez sprawnej pralki. Na dt są lejki- stara babcia Busia, Piki, koty... w tej chwili leży w pokoju wielki stos zasikanych posłań i koców, w domu śmierdzi. A ja nie mam kasy żeby chocby zawołac mechanika do sprawdzenia co się popsuło.


...a co do uwag, rozumiem, że moderowanie i sposób prowadzenia "co chcecie kupić..." ma służyć przejrzystości wątku, ale z drugiej strony bywa i tak, ze pewnie 10 osób ma pytanie na ten sam temat dotyczacy przedmiotu i prościej byłoby zapytać raz na watku... Patrze na "licytacje na opak" na miau i widzę, że tam jakoś sobie radzą z tym. A odsyłanie na PW bywa niewygodne.
Może rozbic wątek i niech jeden będzie- "KUPIĘ..." i "SPRZEDAM..." i pozwolić na zadawanie pytań, a userów zmusić do aktualizowania potrzeb...? :oops:

Link to comment
Share on other sites

Popieram rozbicie na KUPIĘ i SPRZEDAM (:

O aktualizowaniu przez userów można od razu zapomnieć, moim zdaniem, ale moderator ma (powinien mieć) opcję usuwania terminowego, czyli daje dla posta ważność np. dwa tygodnie, potem sam się usuwa. A można też ręcznie usuwać posty starsze, niż dwa tygodnie. Każdy się przyzwyczai, że to znika i napisze od nowa.

Moglibyśmy też zapytać [B]Sally[/B], czy podjęłaby się prowadzenia takich wątków i wpisywania do pierwszych postów, co jest do sprzedania, czy tam kupienia. Proponowałabym osobę sprzedającą/kupującą wklejać w postaci linku do profilu, to bardzo ułatwia szybkie wysłanie PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn'][COLOR=DarkRed][B] a userów zmusić do aktualizowania potrzeb...?[/B][/COLOR] :oops:[/quote]A potem się obudzić i powspominać ten miły sen....

Sorry za ironię, ale ręce mi opadły.

Ja uważam że w ogóle nie powinno być wątku SPRZEDAM. Chcesz coś sprzedać to wystaw na bazarek proste. Ale chyba tylko dla mnie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']A potem się obudzić i powspominać ten miły sen....

Sorry za ironię, ale ręce mi opadły.

Ja uważam że w ogóle nie powinno być wątku SPRZEDAM. Chcesz coś sprzedać to wystaw na bazarek proste. Ale chyba tylko dla mnie :lol:[/QUOTE]

[COLOR="DarkGreen"][B]Albo idź na allegro lub podobny portal.:cool1:[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Własnie, mam podobne pytanie- dotyczy zbiórki na naprawę pralki... może to głupio brzmi, ale funkcjonowanie DT u mnie okazało się w zasadzie niemożliwe bez sprawnej pralki. Na dt są lejki- stara babcia Busia, Piki, koty... w tej chwili leży w pokoju wielki stos zasikanych posłań i koców, w domu śmierdzi. A ja nie mam kasy żeby chocby zawołac mechanika do sprawdzenia co się popsuło.
[/quote]
Nie można wystawiac bazarków na takie coś.
Pralka nie słuzy TYLKO tymczasom, ale tobie też.
Pozwalamy zbierac na klatki, kojce, ale tylko wtedy gdy służą one wyłacznie psom do adopcji.


[quote name='"Viris"']Ja uważam że w ogóle nie powinno być wątku SPRZEDAM.[/QUOTE]
o dobre:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Poza fakte, że prawdopodobnie pralkę załatwiło pranie hurtowe dla tymczasów, to na tym polega ból- swoje gacie (których jest tyle co z jednego ludzi może być :cool1:) to ja moge uprać w łapach. Koców i posłań nie. Pranie koca odchorowuję, mam ciężko chore stawy.
Do tymczasów dokłada się siłą rzeczy bardzo dużo- środki czystości, prąd, wodę itd... i to jest znacznie więcej niż jednorazowy wydatek na coś [B][U]niezbędnego[/U][/B] do funkcjonowania DT.

W tej chwili sytuacja wygląda nastepująco- jest pies (z chorymi stawami) oczekujący na DT u mnie. Póki nie będzie pralki, pies zostaje w schronisku.

Na przyszłość mam pytanie (i nie jest to ironia)- co to są rzeczy służące WYŁĄCZNIE psom? Klatka, czy tylko smycz? A wykładzina PCV, pytam przyszłosciowo, bo juz dwa razy tymczasowicz mi zeżarł, w obecnej sytuacji nastepnej kupić bym nie mogła, natomiast nie moge sobie pozwolić na trzymanie lejków na parkiecie. W tym kontekście wykładzina służy do ochrony mieszkania przed zniszczeniem przez tymczasy, tak samo jak klatka. Nie mówię o sytuacji kiedy wykładzine pożarłaby KrA, ale miałam dokładnie zdarzenie- wykładzine zniszczył Charlie, tymczasowicz. Wykładzinę zaznaczam, w drugim pokoju, gdzie mieszkają wyłącznie tymczasowicze.
A VItopar do usuwania zapaszków? Drogie, ale jedyne skuteczne. Można wciągnąc na listę potrzeb tymczasów?


P.S.Swoją drogą z wielkim smutkiem zauważam, o ile bardziej przyjaznym miejscem jest KB na miau. Tutaj wciąż spotykamy sie z wrogością, kompletnie niezrozumiałym piętrzeniem trudności i zadziwiająca niechęcią modów do bazarku jako takiego, czego szczególnie nie mogę zrozumiec w przypadku modów zajmujących się psami w potrzebie.... :shake:

Czy naprawdę mod=wróg? Nie można by trochę przyjaźniej odnosić się do userów?
BO:
[QUOTE][B][COLOR=#006400]Albo idź na allegro lub podobny portal.:cool1:[/COLOR][/B] [/QUOTE]
..to wypowiedź dla mnie delikatnie mówiąc niegrzeczna i dająca się odczytać jako "a najlepiej spadaj stad"...... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="DarkGreen"]Moja wypowiedź nie była niegrzeczna i z pewnością nie miała na celu "olać" jakiegokolwiek użytkownika. Wyraziłam swoją opinię. Mam do tego prawo. Uważam, że miejscem dla wszelkich transakcji kupna - sprzedaży jest właśnie Allegro lub inne tego typu portale.

Jestem przeciwniczką Bazarku. Byłam modem tego działu i miałam dość kolejnych i kolejnych afer. Ciągle są jakieś niejasności, ciągle jakieś oszustwa, ciągle sytuacje są naciągane by komuś pasowało...A do kogo są pretensje? Oczywiście do modów. Bo to my nie panujemy nad wszystkimi wątkami, bazarkami itd.

Uważam, że jeżeli ktoś chce zbierać pieniądze na jakiś konkretny cel: psa, schronisko, kota czy żółwia - równie dobrze może to zrobić poprzez allegro. Dlaczego jest z tym taki problem?[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Bo np.
-wystawienia allegro kosztuje, a w przypadku PwP kazdy grosz sie liczy;
-nie każdy ma allegrowe konto;
-nie każdy umie wystawiac ładne aukcje;
-trwa to znacznie dłużej niż założenie bazarku, na bazarku możesz mieć kilka przedmiotów na jednym, a allegro każdą rzecz wytawiasz osobno;
-czasem wiadomo, że coś na bazarku sie sprzeda, a na allegro niekoniecznie, lub znacznie mniej korzystnie;
-...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Bo np.
-wystawienia allegro kosztuje, a w przypadku PwP kazdy grosz sie liczy;
-nie każdy ma allegrowe konto;
-nie każdy umie wystawiac ładne aukcje;
-trwa to znacznie dłużej niż założenie bazarku, na bazarku możesz mieć kilka przedmiotów na jednym, a allegro każdą rzecz wytawiasz osobno;
-czasem wiadomo, że coś na bazarku sie sprzeda, a na allegro niekoniecznie, lub znacznie mniej korzystnie;
-...[/QUOTE]

[COLOR="DarkGreen"][B]- bez przesady, wystawienie aukcji na allegro to groszowe sprawy,
- konto zakłada się banalnie, przynajmniej jest wiarygodne, a ten kto je zakłada bierze na siebie odpowiedzialność za przeprowadzone aukcje - to wg mnie jest wielki plus
- nie trzeba znać HTML'a, allegro ma gotowe szablony,
- długość trwania aukcji zależy od wystawiającego, a że wystawić można tylko 1 rzecz - nie mam na to argumentu
- moim zdaniem to allegro ma [U]większy zasięg działania[/U], a w razie czego można sobie wstawić w podpisie link do takiej aukcji.
- ...[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nooo szczególnie bazarki np. z siankiem i opłatkiem na stół wigilijny są bardzo "allegrowe" :evil_lol:
Szamanko, mogę zrozumiec Twoją OSOBISTĄ niechęć do bazarku, po prostu wolisz allegro. No ale skoro spora rzesza osób uważa bazarek za potrzebny, to po co utrudniać im życie, juz jako mod? :roll:

Ja np. wolę kupować na bazarku, z paru powodów. Raz, ciekawe rzeczy w jednym miejscu, na allegro jest ich zbyt dużo i na wiele fajnych przedmiotów po prostu nie trafiam. Dwa, mam świadomość że kasa idzie na zwierzaki, w dodatku zwierzaki, które niejednokrotnie znam i jakoś wolę nawet więcej zapłacić, niż po prostu dać komuś obcemu zarobić. Stąd potrzebnych rzeczy szukam najpier na bazarkach dogo i miau. Itd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Ooooo, co za urocza odmiana! Miło mi poznać :hand:

Viris, SPRZEDAM się przydaje czasem. Jak ktoś nie wie, czy będzie zainteresowanie przedmiotem, a zdarza sie, że zakup dojdzie do skutku bez bazarku.[/quote] Owszem, i wtedy również zdarza się że ktoś wpłacić i nic nie dostał. I Uoooooops nie ma wątku, nie ma dowodów....:evil_lol:


Ulv - Na PWP ( poza Bazarkiem ) możesz w wątkach napisać o wszystkich swoich potrzebach - że potrzebujesz na wykładzinę, na środki czystości, naprawę pralki. Dogomaniacy wielokrotnie pokazali że są wstanie zafundować - taksówki nawet. Nic prostrzego - tylko się trzeba rozliczyć.
Nie pozwoliliśmy mrówie na bazarki na naprawę samochodu - którym wielu zwierzętom poogła, więc w przypadku naprawy pralki również nie możemy się zgodzić.
Twoje wypowiedzi pokazują że należy się zgadzać na jak najmniej, bo zaraz ktoś sobie o czymś przypomni co mu tam na DT potrzeba.
Niestety nastawienie Użytkowników do moderatorów i wielokrotne obelgi spowodowały ten wielki dystans.
Może ktoś z trwadą **** jest w stanie non stop wysłuchiwać obelg publicznych i na privie a potem starać się do utraty sił żeby tym obrażającym było lepiej, żeby im coś więcej ułatwić i pójść na ręke - jeśli jest taki ktoś to może niech się ujawni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"ulvhedinn"']Czy naprawdę mod=wróg? Nie można by trochę przyjaźniej odnosić się do userów?
[/quote]
Staram się pisać grzecznie, jak coś było niegrzecznego to przepraszam.


[quote name='ulvhedinn'] No ale skoro spora rzesza osób uważa bazarek za potrzebny, to po co utrudniać im życie, juz jako mod? :roll:
...[/quote]
Tu się chyba mylisz, dla modów brak bazarku byłby jakby jakieś wybawienie, nie trzeba by było sie z nim użerać.
Owszem mi też nie raz bazarek pomaga (Viris pewnie też), ale jak się słucha/czyta pretensje to się odechciewa.

[quote name='"ulvhedinn"']Na przyszłość mam pytanie (i nie jest to ironia)- co to są rzeczy służące WYŁĄCZNIE psom? Klatka, czy tylko smycz? A wykładzina PCV, pytam przyszłosciowo, bo juz dwa razy tymczasowicz mi zeżarł, w obecnej sytuacji nastepnej kupić bym nie mogła, natomiast nie moge sobie pozwolić na trzymanie lejków na parkiecie. W tym kontekście wykładzina służy do ochrony mieszkania przed zniszczeniem przez tymczasy, tak samo jak klatka. Nie mówię o sytuacji kiedy wykładzine pożarłaby KrA, ale miałam dokładnie zdarzenie- wykładzine zniszczył Charlie, tymczasowicz. Wykładzinę zaznaczam, w drugim pokoju, gdzie mieszkają wyłącznie tymczasowicze.
A VItopar do usuwania zapaszków? Drogie, ale jedyne skuteczne. Można wciągnąc na listę potrzeb tymczasów? [/quote]
Może ja powiem tak, każde pytanie o takie coś wspólnie omawiamy z wszystkimi modami i nie zależy to od jednego moda, to czy pozwalamy na coś czy nie, jest wspólną decyzją.

Rzeczy slużące wyłącznie tymczasom to takie, których nie wykorzystujesz do innych celów. Tak naprawde nawet pozwalając na zbieranie klatki nie mamy pewności czy ktoś nie wykorzystuje tego np. tez dla własnego psa, ale tu zrobiliśmy wyjątek. Klatka, kojec, smycz, obroża kaganiec itp.- tak, reszta raczej nie.


i jak pisze Viris na takie rzeczy można zbierać poza bazarakiem, wystarczy tylko robic regularne rozliczenia.

Link to comment
Share on other sites

Ja zdecydowanie mam twardą **** ale nie mam czasu (:

Przyszło mi do głowy, że właśnie wątek SPRZEDAM mógłby być takim miejscem, gdzie Ulv mogłaby napisać "zbieram na naprawę pralki, sprzedam złote pantofelki, czajnik i szczotkę" i wkleić linki do fotosika (bo chyba nie wolno tego zrobić na PwP? czy wolno?).
Założenie byłoby takie, że całą resztę załatwia się na priva, na własną odpowiedzialność kupującego. Co prawda może tu paść tekst o Allegro, o regulaminie i rozliczeniach, ale w wątku Co chcecie kupić/sprzedać [B]jest[/B] już ta opcja, więc wątek SPRZEDAM byłby tylko uporządkowaniem, a nie jakąś nowością, wymagającą zmiany regulaminu, czy choćby głębokiego zastanowienia.

Ja wiem, o co chodzi generalnie, tylko ze taka opcja JEST cały czas, i nikt nie ma obowiązku pilnować tych transakcji, są poza Bazarkiem.

Link to comment
Share on other sites

Nie w dziale Bazarek. W wątku Sprzedam - jeśli istniałby na bazarku - oferty mogą dotyczyć tego co można sprzedać na bazarku ( i na cel zgodny z regulaminem bazarku ). Nie może być tak że ktoś w takim wątku w dziale Bazarek oferuje np sweter gdzie 50% szło by na schronisko a reszta do kieszeni. Dlatego nie odczuwam potrzeby zakładania takiego wątku - jeśli chcesz coś sprzedać, wystaw bazarek. Nie każdy przeglądałby taki wątek, a może jakby bazarek istniał to by akurat na niego trafił. Przy okazji trochę zmniejszy to ilość transakcji poza bazarkowych - na które wpływu nie mamy i nie wiemy tak na prawdę czy ktoś przeznaczył kasę na cel czy też sobie do kieszeni zabrał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...