Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='devoner']osoba rezerwująca była pierwsza z tego co piszesz,ja bym zrobiła rezerwację,co do zmiany z kup teraz na licytację to nie bardzo wiem,ale chyba osoba kupująca musiałaby się na to zgodzić,napisz może do moderatora do Viris na pewno ci odpowie,mnie pomogła[/QUOTE]
OK,dzięki:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala123']OK,dzięki:lol:[/QUOTE]

przyznam sie że gdybym trafiła na bazarek gdzie w opcji "kup teraz" pojawiaja sie jakies rezerwacje to uznała bym, że to nie powazne wobec innych kupujacych i zrezygnowała z zakupów. A co jeśli osoba rezerwujaca zmieni zdanie ( bo przeciez rezerwacja oznacza właśnie wahanie)- warto ryzykować że kolejny kupiujący odejdzie?
Róbcie takie precedensy a za chwilę jakiś dowcipniś "zarezerwuje" Wam cały bazarek i na koniec zostaniecie z niczym.

Edited by taks
Link to comment
Share on other sites

Uważam , że zasady powinny być takie, aby bazarek przyniósł max zysk. Chyba o to chodzi. Jak mi pasuję to biorę, jak się waham to albo daje sobie spokój albo biorę i najwyżej będę próbowała odsprzedać. Zgadzam się z taks.

P.S Inną sprawą jest to, że widzę naprawdę MASĘ bazarków, gdzie w opcji KT są już wzięte rzeczy (często zaraz po otwarciu bazarku), za które byłabym gotowa zapłacić nawet 2-3 razy więcej. Wiem, że KT łatwiej i szybciej ogarnąć, a niewygórowana cena daje pewność, że ktoś kupi...Ale może czasem warto dać jednak tę licytację, a nóż ktoś zechce zapłacić więcej.

Edited by FLY
Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']przyznam sie że gdybym trafiła na bazarek gdzie w opcji "kup teraz" pojawiaja sie jakies rezerwacje to uznała bym, że to nie powazne wobec innych kupujacych i zrezygnowała z zakupów. A co jesli osoba rezerwujaca zmieni zdanie ( bo przeciez rezerwacja oznacza właśnie wahanie)- warto ryzykować że kolejny kupiujący odejdzie?
Róbcie takie precedensy a za chwilę jakiś dowcipniś "zarezerwuje" Wam cały bazarek i na koniec zostaniecie z niczym.[/QUOTE]
Ja na razie żadnego precedensu nie zrobiłam,czekam na odpowiedź Viris.Też jestem zdania,że osoba zdecydowana na kupno ma pierwszeństwo, ale nie chcę sama decydować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FLY']P.S Inną sprawą jest to, że widzę naprawdę MASĘ bazarków, gdzie w opcji KT są już wzięte rzeczy (często zaraz po otwarciu bazarku), za które byłabym gotowa zapłacić nawet 2-3 razy więcej. Wiem, że KT łatwiej i szybciej ogarnąć, a niewygórowana cena daje pewność, że ktoś kupi...Ale może czasem warto dać jednak tę licytację, a nóż ktoś zechce zapłacić więcej.[/QUOTE]

Też nie lubię KT. Jak już wieczorem dotrę wreszcie na bazarek to większość już wykupiona,:shake: a było parę takich kąsków o które tłukłabym się do upadłego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']przyznam sie że gdybym trafiła na bazarek gdzie w opcji "kup teraz" pojawiaja sie jakies rezerwacje to uznała bym, że to nie powazne wobec innych kupujacych i zrezygnowała z zakupów. A co jesli osoba rezerwujaca zmieni zdanie ( bo przeciez rezerwacja oznacza właśnie wahanie)- warto ryzykować że kolejny kupiujący odejdzie?
Róbcie takie precedensy a za chwilę jakiś dowcipniś "zarezerwuje" Wam cały bazarek i na koniec zostaniecie z niczym.[/QUOTE]


Zgadzam się z Taks ale ja robię wyjątek w rezerwacji jeśli ktoś dopytuje się np o nie podany wymiar, wielkość czy też upewnia się co do koloru :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']przyznam sie że gdybym trafiła na bazarek gdzie w opcji "kup teraz" pojawiaja sie jakies rezerwacje to uznała bym, że to nie powazne wobec innych kupujacych i zrezygnowała z zakupów. A co jesli osoba rezerwujaca zmieni zdanie ( bo przeciez rezerwacja oznacza właśnie wahanie)- warto ryzykować że kolejny kupiujący odejdzie?
Róbcie takie precedensy a za chwilę jakiś dowcipniś "zarezerwuje" Wam cały bazarek i na koniec zostaniecie z niczym.[/QUOTE]

[SIZE=4][B]taks,[/B][/SIZE] rezerwacja nie oznacza "wahanie", niekiedy brak wszystkich danych i prosi się o zmierzenie fantu, poza tym "rezerwacja" jest ograniczona czasowo i na pewno kolejni kupujący nie uciekną.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Gummibonbons']Czy ktoś wie dlaczego nie mogę wstawić żadnego linku do postu?
nie mogę zrobić bazarku bo jak tylko wstawię link do strony celu czy też link do zdjęcia to nie chce mi zatwierdzić posta :([/QUOTE]

zatwierdza tylko wyglada jakby się cały czas post ładował

spróbuj tutaj wkleic jakiegos linka
zatwierdz post
a potem wejdz jeszcze raz na watek i powinno być widac twoj post

ja tak mam jak edytuję posty
wygląda jakby mi nie zatwierdzało po edycji ale tylko tak wygląda :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']zatwierdza tylko wyglada jakby się cały czas post ładował

spróbuj tutaj wkleic jakiegos linka
zatwierdz post
a potem wejdz jeszcze raz na watek i powinno być widac twoj post

ja tak mam jak edytuję posty
wygląda jakby mi nie zatwierdzało po edycji ale tylko tak wygląda :)[/QUOTE]

ja też tak mam kiedy edytuję post... myślałam że tylko mi edycja szwankuje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']ja też tak mam kiedy edytuję post... myślałam że tylko mi edycja szwankuje ;)[/QUOTE]
Wszyscy chyba tak maja od paru tygodni co najmniej... :shake:

Po zatwierdzeniu wystarczy odświeżyć, czyli F5. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak wg Was powinnam postąpić jako sprzedający?

Jestem w posiadaniu fantów, za które Kupująca zapłaciła (z poślizgiem czasowym, po kilkukrotnym upominaniu się, ale zapłaciła). Wysłana paczka nie została odebrana, wróciła (poniosłam koszt powrotu). Na PW, że fanty wróciły, Kupująca zobowiązała się wpłacić i wyrównać (to było 4 marca). Dalej była cisza. Więc napisałam znowu prośbę o informację kiedy mogę się spodziewać wpłaty (14 marca). Kupująca nie odpisała, ani nie wpłaciła. Na dogo loguje i pisze regularnie. Jest "znaną" dogomanką, aczkolwiek wiem, że nie ja jedna miałam z nią problemy jeśli chodzi o terminowość z rozliczania się z zakupionych na bazarkach fantów.

Bazarki, których to dotyczy zakończone były 9 stycznia i 1 lutego, dawno są już rozliczone.

Fanty na zdrowy rozum są jej, bo zapłaciła. Nie mogę więc wystawić ich ponownie, nawet opisując sytuację. Jednak nie mogę tez pełnić roli magazynu i przechowywać ich tylko dlatego, że ktoś ma bardziej frywolny stosunek do własnych zobowiązań finansowych. O wpłatę upominałam się kilkukrotnie. Teraz były po zwrocie wysyłki dwie pw z mojej strony.

Link to comment
Share on other sites

Ja już bym dawno fanty przekazała na następny bazar. Wpłata dokonana zostaje na psy . Bez przesady , aby teraz się parę miesięcy bawić w wysyłki ze zwrotem.

I nie pisz kiedy możesz spodziewać się wpłaty, tylko podaj ostateczny termin- np 5 dni , jak nie wpłaci to info, że wpisujesz osobę na ck bazarkowe- to zazwyczaj działa :), jeżeli nadal nic, to fanty na następny bazar i

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Jak wg Was powinnam postąpić jako sprzedający?

Jestem w posiadaniu fantów, za które Kupująca zapłaciła[/QUOTE]
Dobrze, że zapłaciła. Ja po prostu wpłaciłam brakujące pieniądze za nią i już, bo czekać w nieskończoność nie ma sensu. Może jednak podawać tu nicki, dla przestrogi innym?

Link to comment
Share on other sites

Ludziom się wydaje, że jak po piętnastym upomnieniu zapłacą wreszcie z jakąś nadwyżką, albo po dwóch miesiącach wyślą wreszcie fant z jakimś bonusem, to już sprawa załatwiona i wszystko jest w porządku. Nic nie jest w porządku. To jest totalny brak szacunku tak rzucić komuś ochłap, żeby mu buzię zamknąć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Ludziom się wydaje, że jak po piętnastym upomnieniu zapłacą wreszcie z jakąś nadwyżką, albo po dwóch miesiącach wyślą wreszcie fant z jakimś bonusem, to już sprawa załatwiona i wszystko jest w porządku. Nic nie jest w porządku. [/QUOTE]
Bazarek zuxlikowej skończył się w styczniu. Do tej pory nie zobaczyłyśmy naszych fantów....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Jak wg Was powinnam postąpić jako sprzedający?

Jestem w posiadaniu fantów, za które Kupująca zapłaciła (z poślizgiem czasowym, po kilkukrotnym upominaniu się, ale zapłaciła). Wysłana paczka nie została odebrana, wróciła (poniosłam koszt powrotu). Na PW, że fanty wróciły, Kupująca zobowiązała się wpłacić i wyrównać (to było 4 marca). Dalej była cisza. Więc napisałam znowu prośbę o informację kiedy mogę się spodziewać wpłaty (14 marca). Kupująca nie odpisała, ani nie wpłaciła. Na dogo loguje i pisze regularnie. Jest "znaną" dogomanką, aczkolwiek wiem, że nie ja jedna miałam z nią problemy jeśli chodzi o terminowość z rozliczania się z zakupionych na bazarkach fantów.

Bazarki, których to dotyczy zakończone były 9 stycznia i 1 lutego, dawno są już rozliczone.

Fanty na zdrowy rozum są jej, bo zapłaciła. Nie mogę więc wystawić ich ponownie, nawet opisując sytuację. Jednak nie mogę tez pełnić roli magazynu i przechowywać ich tylko dlatego, że ktoś ma bardziej frywolny stosunek do własnych zobowiązań finansowych. O wpłatę upominałam się kilkukrotnie. Teraz były po zwrocie wysyłki dwie pw z mojej strony.[/QUOTE]
Miałam podoba sytuację z inną osobą, ale jako osoba chyba naiwna , a na pewno wierząca w zobowiązania, wysłałam drugi raz, gdyż Kupujaca obiecała zapłacić za zwrot i kolejna wysyłkę.
Ale nie zapłaciła (to było ponad rok temu). Od tej pory nie zapraszam jej na swoje bazarki, a i ona na nie nie zagląda. No i zostałam stratna na 20zł.

Link to comment
Share on other sites

Może skorzystajcie z tego wątku: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/74676-Uwaga!Kto-nie-wp%C5%82aci%C5%82-kto-nie-wys%C5%82a%C5%82-%29-Wyja%C5%9Bnienia-i-Czarna-lista"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/74676-Uwaga!Kto-nie-wp%C5%82aci%C5%82-kto-nie-wys%C5%82a%C5%82-%29-Wyja%C5%9Bnienia-i-Czarna-lista[/URL] ...?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wypowiedzi. Dla mnie wątek czarnej listy to ostateczność. Zapłaciła za fanty, więc nie byłabym fair wpisując w te miejsca nicka. Poczekam jeszcze chwilę... i napiszę ostateczne pw. Oby pomogło, bo nie lubię takich niezręcznych sytuacji...

Nikaragua, to na pewno była inna osoba? Zresztą, kliknę na pw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...