Jump to content
Dogomania

bądź odpowiedzialnym właścicielem-sterylizuj


nefre

Recommended Posts

  • Replies 605
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

diabelkowa - to cudowny pomysł:multi: :multi: :multi: , bo dzieciom nie trzeba wykorzeniać przesądów typu: "trzeba suczkę raz dopuścić dla zdrowia".:crazyeye:

Gdy dotrzesz do nich z tak dobrze wyłożonymi argumentami to odzew będzie owocny. Może nie od razu, ale zapamiętają to na całe życie.

Link to comment
Share on other sites

dzieki ;] no w tym wieku co ja to tak bardziej potrzebne bo juz sie wkracza w doroslosc(liceum) i trzeba obalic stereotypy zeby w doroslym zyciu nie kaleczyc zwierzat ale najpierw musze sie sama dowiedziec moze juz tu padlo to pytanie ale czy suka jak jest wysterylizowana ma cieczke ? chyba nie bo jak ... pomozcie mi jakos jak ich moge zaciekawic ja to widze tak mniej wiecej:
puszcze film
podam wszystkie kozysci sterylki
no i pytania od wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Może nie wszystko i niedokładnie przeczytałam, mam wrażenie, że piszecie głównie o sterelizacji. Ja mam doświadczenia z samcami, mieszkam na wsi i uznaliśmy, że dla bezpieczeństwa naszych psów w ewentualnych starciach z wiejskimi psami nalezy je kastrować. I to okazało się słuszne, nawet kiedy któryś z naszych psów wybiegnie z podwórka, nie jest konkurentem dla samców i nie dochodzi do awantur na tle :evil_lol: seksualnym. Nasze psy nie włóczą się po okolicy. I żaden się nie przyczyni do powiększenia liczby wiejskich łańcuchowych biedaków.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam, oczywiście, oba zwierzaki wykastrowane, ale gdy przekonuję innych o konieczności i oczywistych zaletach sterylizycji, zaczynają się schody.
Używam rzeczowych argumentów, podpieram się naukowymi faktami, opiniami weterynarzy, doświadczeniem (własne zwierzęta, wolontariat). Ludzie, niestety, są narrow-minded i nie chcą słuchać.
Najgłupsze "argumenty", jakie słyszałam, to:

"Oj, daj spokój, niech też sobie poużywają..." -_-
"A ja wolę mieć takie słodkie, malutkie kluseczki, jak moja sunia" - nawet, gdy mówię, że takie słodkie, malutkie kluseczki są w schroniskach, a "jego sunia" urodzi, dajmy na to, dziewięć i on zostawi najwyżej dwa... I oczywiście, że jej szczeniaki nie będą genetycznymi kopiami mamusi, bo to musiałby być klon, a nawet wtedy wychowanie, środowisko robi swoje. Nie słuchają.
"A ja nie chcę, żeby cierpiał(a) [w czasie i po zabiegu]" - ale żeby cierpiała, jak dostanie ropomacicza, to chcą? Żeby ich jurny piesek wdawał się w bujki z innymi psami i uciekał, gdy suka sąsiadów dostanie cieczki też chce?

Link to comment
Share on other sites

to smutne ze ludzie nie rozumieja prostych spraw.. o ile bylo by latwiej, ile psiakow mniej w schroniskach itp.. gdybym miala kundelka albo nie planowala rozmnazac mojej suki [rodowodowej] to sterylizowalabym jak najszybciej.. glownie ze wzgledu tez na swoja wygode-brak cieczek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eufrozyna']Może nie wszystko i niedokładnie przeczytałam, mam wrażenie, że piszecie głównie o sterelizacji. Ja mam doświadczenia z samcami, mieszkam na wsi i uznaliśmy, że dla bezpieczeństwa naszych psów w ewentualnych starciach z wiejskimi psami nalezy je kastrować. I to okazało się słuszne, nawet kiedy któryś z naszych psów wybiegnie z podwórka, nie jest konkurentem dla samców i nie dochodzi do awantur na tle :evil_lol: seksualnym. Nasze psy nie włóczą się po okolicy. I żaden się nie przyczyni do powiększenia liczby wiejskich łańcuchowych biedaków.[/quote]

wedlug mnie sterylizacja to pojecie ogolne dla zwierzat i dla samic i dla samcoow;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']wedlug mnie sterylizacja to pojecie ogolne dla zwierzat i dla samic i dla samcoow;][/quote]

Masz rację tak samo jak kastrację można odnieśc zarowno do samców jak i samic. Kastracja polega na usunięciu narządów płciowych, zwierzę przestaje odczuwa pociąg seksualny i nie może się rozmnażac. Sterylizacja powoduję tylko niemożliwośc zapłodnienia.

Link to comment
Share on other sites

Mam dwa kastrowane psy, zabieg polegał na nacięciu skóry moszny i usunieciu z niej jąder. Obaj chłopcy doszli do zdrowia w ciągu 48 godzin, tzn. siusialy, oszczednie biegaly. Oprócz tego, że sa mniej wobec siebie zaczepne, nic nie zmieniło się w ich usposobieniu. Są radosne, ufne, nie utyły i sa bezpieczne w kontakcie z obcymi psami bowiem nie są wobec nich agresywne. Nie mają skłonności do włóczęgostwa, co w naszych wiejskich warunkach byłoby niebezpieczne.

Link to comment
Share on other sites

W filmie w wersji angielskiej jest:[I] [FONT=Century Gothic][B]"spy or neuter your pets"[/B][/FONT][/I] - czyli dokladnie slowo w słowo: [FONT=Century Gothic][I][B]sterylizuj lub kastruj swoje zwierzęta[/B][/I][/FONT].

Po starannym przewertowaniu "Słownika Języka Polskiego" użyłam jedynie sterylizuj - gdyż w potocznie rozumianej polszczyźnie znaczy to sterylizuj i kastruj. Sterylizacja jest rozumiana jako pobawienie możliwości rozrodu.

[B]W Polsce weterynarze usuwają narządy płciowe (gonady)samca i samicy.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Film poruszajacy. Najgorsze jest to, ze cala masa ludzi tego nie zobaczy, wlasnie tych co najbardziej powinni go obejrzec. Mialam 2 wysterylizowane dziewczyny, obecna tez wysterylizuje, bo pomimo, ze jest suka hodowlana nie zdecyduje sie na dzieci. Nie wiem do kogo one trafia, a gdyby im sie cos stalo to pekloby mi serce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiamama']Film poruszajacy. Najgorsze jest to, ze cala masa ludzi tego nie zobaczy, wlasnie tych co najbardziej powinni go obejrzec. Mialam 2 wysterylizowane dziewczyny, obecna tez wysterylizuje, bo pomimo, ze jest suka hodowlana nie zdecyduje sie na dzieci. Nie wiem do kogo one trafia, a gdyby im sie cos stalo to pekloby mi serce.[/quote]


No wlasnie wiec robmy tak zeby film ten zobaczylo jak najwiecej osob ;]

Do wszystkich uczniow: zrobcie tak jak ja puscie film w swojej szkole i krociotki wykladzik ale baardzo ciekawy moze do kogos to dotrze ... oby...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...