Jump to content
Dogomania

Dobermania

Members
 • Content Count

  1,288
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Dobermania

 • Rank
  DT w Warszawie

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Warszawa, DT

Converted

 • Location
  warszawskim lesie

Recent Profile Visitors

878 profile views
 1. My kiedyś wysłałyśmy promem do Szwecji psa do adopcji, nie było problemu. Pamiętaj, że w UK są rygorystyczne wymagania - kwarantanna np.
 2. Czasem to i adresatka wcale nie świadczy o odpowiedzialności i trosce; do mnie kiedyś przybłąkał się pies, wewnątrz obroży miał markerem napisany nr tel., OK, super, ale jak zadzwoniłam, facet się nie spieszył z przyjazdem, a jak przyjechał, nawet nie podziękował, nie wyraził zaniepokojenia ucieczką, ba, powiedział niefrasobliwie i spokojnie "aaa, to nie pierwszy raz, on często ucieka"... Ręce opadają.
 3. Szkoda, że mokra; ale to aż tak, że zgnicie jej grozi? :/ Jeszcze w taką pogodę nie ma jak wysuszyć... Ile pan Marian ma tam piecyków, więcej niż jeden? I jak jest z praniem w taką pogodę, w misce i potem suszy przy piecu?
 4. 28 32 35 39 59 Jeszcze te za wywoławczą poproszę.
 5. Nie czytałam, kto tam przede mną licytował wybrane przeze mnie, jeśli tak, to te oferty przebijam o 4 złote.
 6. Ja polecam na posłanie takie prześcieradło dla ludzi leżących - od spodu ma gumopodobne coś, co nie przemaka. Jeśli pies nie wstaje w nocy z posłania, to będzie dobrze. Mój na takim spał. Chyba takie prześcieradło jest do kupienia w sklepach z akcesoriami i sprzętami do rehabilitacji.
 7. Poproszę za wywoławczą numery: 70 73 79 84 86 :)
 8. Była kiedyś taka strona adopcyjna staruszków, "siwa mordka" czy jakoś tak, jeśli istnieje, to tam by można sunię ogłosić.
 9. Możecie mnie dodać do listy, czasem zaproszenia prowadzą mnie na bazarek. :) Mam też od czasu do czasu różne ozdoby, tzw. durnostojki, głównie figurki; miewam też nowe kosmetyki, mogę przekazać w Warszawie komuś, kto to wystawi na bazarku. W sumie ubrania i książki też czasem.
 10. Poza tym to nie chcę Cię martwić, ale jeśli to mieszaniec doga niemieckiego i jest w tak podeszłym wieku, to nie liczyłabym na wielką poprawę. Być może będzie musiał dostawać sterydy (zastrzyki można wykonywać samodzielnie, ja dostawałam zapas "naładowanych" strzykawek, trzymałam w lodówce, weterynarz pokazał mi, jak je wykonywać), ale z czasem może być coraz gorzej niezależnie od leków. Starość. Oczywiście życzę Wam jak najlepiej. Mój miał problem z wchodzeniem po schodach, okazało się, że to problem z kręgosłupem lędźwiowym. Po Canivitonie miał biegunkę. Po zastrzykach była poprawa, ale w końcu powłóczył tylną łapą, w ogóle nie mógł wchodzić po schodach, a schodził, podtrzymywany na szelkach. Można pomagać psu wchodzić w ten sposób, że bierzesz ręcznik, rozpościerasz go pod psa brzuchem, podnosisz jego tył i w ten sposób on nie musi dźwigać tyłu, tylko sam przód. Ale przy 60-kilogramowym psie to ja bym nie dała rady, mój ważył 33 kg i trochę ciężko było go nosić.
 11. Koniecznie ortopeda. Może prześwietlenie zrobić i badanie USG, przepisze leki. Kup psu ludzkie firmy Olimp Labs preparaty z glukozaminą, chondroityną, spytaj lekarza o kolagen. Czy pies dostaje witaminy i minerały? Są potrzebne. Witamina D3, wapń. Czy dacie namiary na te specyfiki końskie?
×
×
 • Create New...