Jump to content
Dogomania

Dobermania

Members
 • Posts

  1304
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  zagranica
 • Interests
  kynologia, języki

Converted

 • Location
  warszawskim lesie

Recent Profile Visitors

1568 profile views

Dobermania's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Reacting Well Rare
 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

18

Reputation

 1. No właśnie dotąd otrzymywałam zbyt wiele, aby każdemu po kolei odpisywać z prośbą o niewysyłanie, jest to męczące i irytujące. Wcześniej ustawiłam w podpisie prośbę o niewysyłanie, teraz nie mogę w ogóle znaleźć opcji podpisu w profilu (w mobilnej wersji strony). Wielka szkoda, że wątek został usunięty, bo może tam wreszcie raz na zawsze bym się wypisała, a tak to te listy nicków zostały zapisane i krążą jak u tych telemarketerów, co to przez dziesięć lat po śmierci babci nadal wydzwaniają. :-/
 2. Czy jest jakiś zbiorczy wątek, żeby się WYPISAĆ? Bo ja nadal otrzymuję zaproszenia, a nie mieszkam już w Europie (więc kosztowne wysyłki z Polski nie mają sensu), wypisałam się z jedynego wątku, w którym wpisałam się sama (naście lat temu!…), ale to nie wystarczyło i nadal otrzymuję zaproszenia. Jeśli gdzieś można się raz na zawsze wypisać, to czy ktoś może mi wysłać link do właściwego wątku?
 3. Teraz doszło Polskie Porozumienie Kynologiczne. Mam pytanie. W szefostwie pełno osób o nazwisku Kłosiński. Czy to Kłosińscy, krewni Andrzeja, założyciela COAPE Polska? Nie mogłam znaleźć tej informacji w internecie. Czy PPK jest oddzielną org. wydającą rodowody, czy raczej org. zrzeszającą inne organizacje? Czy ktoś z Was ma psa z PPK?
 4. On potrafi leżeć i spać ze smakołykiem w pyszczku. 😄 🤣🤣
 5. Dziękuję. ❤️ Ostatnio zaczął mi się Lachs znowu śnić i to pewnie przez to, że mam obsesję i niecierpliwość na punkcie kolejnej możliwej adopcji, tylko najpierw musimy się wyprowadzić. A to trochę potrwa.
 6. Na razie nadal jeszcze nie możemy się wyprowadzić z tej małej kawalerki, więc jeszcze nie adoptujemy, ale wyprowadzam psa sąsiadce, więc dobre i to. 10-letni mieszaniec chihuahuy i shih-tzu. Nie lubi spacerować, jest domatorem, kocha wszystkich ludzi i liże. 🙂
 7. Dzięki, ale do tego jeszcze niestety długa droga. :( Znalezienie działki, budowa domu itd.
 8. Dawno mnie nie było w tym wątku. W lutym 2010 roku z powodu niewydolności oddechowej i zwyrodnienia kręgosłupa (nie pomagał już cartrophen) Lachs został uśpiony. Mieszkał z nami około pięć lat. Był moim pierwszym adoptowanym samodzielnie i dla siebie psem (z warszawskiego Palucha). I pierwszym dobermanem. Bardzo za nim tęsknię. Po kilku latach od uśpienia „przyszedł” do mnie we śnie i był zdrowy, biegał. Jego ciało spoczywa na cmentarzu Psi Los w Koniku pod Warszawą, a ja mieszkam teraz za granicą, Bóg pobłogosławił mi cudownym Mężem i jeśli będziemy mogli się wyprowadzić na swoje, to chcemy adoptować psa, a ja kontynuować prowadzenie domu tymczasowego. Myślę sobie czasem o osobach, które tu poznałam, o ich psach, z których część, jak wiem, też biega już za TM. Furciaczka nie było na tym forum od lat, niestety nie mam jej adresu e-mail. To forum dużo mi dało, przewinęło się wiele bazarków, tymczasowiczów, lata wolontariatu. Wzruszające było patrzenie i doświadczenie, jak niby obce sobie osoby są w stanie rzucić wszystko i jednoczyć się, by ratować psy: wyciągać z umieralni i schronisk, leczyć, kastrować, szukać im DT i DS. Teraz więcej czasu spędzam, przeglądając Petfindera i dodając pasujących kandydatów do ulubionych, nie mogąc się doczekać, aż moimi pokładami miłości obdaruję kolejnego bezdomnego psa.
 9. Czy macie wieści od Jerzyka? Ja nie mieszkam już w Polsce, nie mam jak sprawdzić. Wiem, że jego opiekunowie mają teraz drugie dziecko. Jak Jerzyk to znosi? Czy macie z nimi kontakt?
 10. Ale brawa dla ciebie/dla was, że szukasz pomocy zamiast wywalić psa do lasu czy przywiązać pod schroniskiem. Dajcie mu szansę, pracujcie z nim.
 11. Jeśli pies od piątego miesiąca siedzi głównie w zamknięciu, a na spacery wychodzi dopiero od trzech lat, to czemu tu się dziwić, a ty pytasz, co poszło nie tak? Pies jest niezsocjalizowany i nieorzyzwyczajony pewnie do obcych. Kaganiec i smycz są konieczne. Warto byłoby skorzystać z pomocy behawiorysty, jeśli sami nie umiecie skorygować zachowań psa. Tu trzeba konsekwencji i zmiany u wszystkich członków rodziny. Potrzeba też czasu i cierpliwości wobec psa, stopniowego oswajania z obcymi za ogrodzeniem, a gdy macie gości, trzymajcie psa na smyczy i pod kontrolą, nagradzając psa smakołykami, głaskaniem, zabawką (co tam woli i co najbardziej na niego działa) za spokojne zachowanie i niereagowanie na obcych/gości. Możliwe, że pies przez pierwsze doświadczenia z młodych lat, przebywanie w zamknięciu, brak socjalizacji już zawsze będzie nieufny wobec obcych. Można, warto i trzeba natomiast pracować razem z nim.
 12. To możecie założyć tu wątek w dziale pomocowym na Dogomanii i poprosić kogoś, by ją Wam dowiózł?
 13. Zależy mi na szybkim oddaniu, więc kto pierwszy, ten lepszy.
×
×
 • Create New...