Jump to content
Dogomania

Marta i Wika

Members
 • Content Count

  1,817
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Marta i Wika

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  5752817

Converted

 • Location
  Poznań/Kosieczyn

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękujemy ;) Wikowe portrety trzy. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/181/782009b10db63289.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images44.fotosik.pl/181/ec0450c244aed5a1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images39.fotosik.pl/177/d1a3a5394abc4e52.jpg[/IMG][/URL] I czwarty, dokumentujący minę Wiki tuż po strzyżeniu. "Jak mogłaś mi to zrobić... już nigdy ci nie zaufam..." ;) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/176/a3957c2b2d52a351.jpg[/IMG][/URL]
 2. [quote name='Kinia']Oooo fajnie, że wróciłaś!!![/quote] [quote name='Anza&Hacker']SUPER, że wróciłaś na dogo :grins:[/QUOTE] [quote name='APSA']Marta, Ty tutaj? :lol:[/quote] Oj tam, zaraz wróciłam, po prostu chwilowo mam trochę więcej czasu na marnowanie ;) albo jeszcze inaczej - muszę sobie znaleźć dodatkową rozrywkę żeby nie zgłupieć od ciągłej roboty ;) [quote]Ostatnio trafiłam na zdjęcie małej Airy z konkursu na psiej[COLOR=White].[/COLOR]kości - prawie się nie zmieniła ;-)[/QUOTE] Trochę wyładniała. Z rzeczy które mi się w owym realu przydarzyły krótko po ostatnich wklejonych tu zdjęciach (czyli w grudniu 2008 ), to właściwie ta jedna jest najważniejsza ;) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/172/569a8a708f899494.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/171/bb13ba5fe2f58528.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/176/b8c32ce31b1a82d7.jpg[/IMG][/URL]
 3. Marta i Wika

  Bo...Lu...To...Jo - Diabły Tasmańskie i Koty w Butach

  Oj, bidulek. Ale jaki ma ładny opatrunek niebieski.
 4. Marta i Wika

  PSice kundlice, koty, konie i gryzonie

  Białowieża! Ale zazdroszczę. Ale dawno tam nie byłam.
 5. [quote name='APSA']Albo inaczej - taki piesek obżarty, że już nawet marcheweczka się nie zmieści :diabloti:[/quote] No właśnie... A oto fotki z naszej niedzielnej wyprawy rowerowej. Ja z brudnym pieskiem ;) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/28/2b7cf038bbcae322.jpg[/IMG][/URL] No, jedziemy dalej czy nie? Ile można odpoczywać? [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/29/8f187fe2afe7fc57.jpg[/IMG][/URL] Hmm, w którą stronę teraz? (+ łapki z czarnymi skarpetkami) [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images40.fotosik.pl/28/55588c622b45da11.jpg[/IMG][/URL] A w ogóle to miejsce jest jakieś 1,5 km od naszego domu - wieś w mieście! Zwierz biegnący: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/396/f2a6adeda185b8a5.jpg[/IMG][/URL] Zwierz szczekający na mnie :roll: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/401/3dd5843ea35d8597.jpg[/IMG][/URL] Wczoraj też byliśmy na rowerach, ale fotki zostawiłam w domu...
 6. Marta i Wika

  Tośkowa ferajna - Ozzy, Loca, Gorbi i przyjaciele

  [quote name='Tośka_m'][U]Marta[/U] - ech, pracoholiku Ty... :eviltong: Oderwij się trochę od szarej (choć w Twoim przypadku raczej należałoby mówić o zielonej) rzeczywistości i odwiedź Bałtyk. [/quote] Może w grudniu ;) [quote]A tak poza tym to ona ma zakaz wchodzenia na łóżko :cool3:[/quote] Taki całkowity? W ogóle i nigdy? :-o ;)
 7. Marta i Wika

  Una - (po)urodzinowa galeria - mamy WWW!!

  [quote name='Marysia_i_gończy']Trop miał ok 80 kroków, z czego ok. 78 przez zaorane pole (więc JA wiedziałam bardzo precyzyjnie, którędy trop idzie), prosty, potrójny [/QUOTE] A jak robisz potrójny? Chodzisz tam i z powrotem, czy trzy razy w tym samym kierunku? Bo pies odróżnia, w którą stronę jest ślad. Co nie znaczy, że nie umie tropić po wstecznym ;)
 8. Marta i Wika

  PSice kundlice, koty, konie i gryzonie

  Gratulacje :-) Jesteście z Sabą jednym z dobrych przykładów na to, że do wygrywania w zawodach nie jest potrzebny border (albo coś podobnego).
 9. Marta i Wika

  Czipsy i dwukot. A co :)

  Oj, przypomina mi się nasza Werunia. Ona takie rzeczy robiła z podłączona kroplówką :roll: Trzeba było ją cały czas trzymać. Np. dwie godziny. I ja to robiłam. Grubym ręcznikiem. A ona cały czas wydawała dźwięki pt. "jak tylko mnie puścisz, zostaniesz pożarta"... U weta krew jej się pobierało w 5 osób...
 10. Marta i Wika

  Barf

  [quote name='soti']zastanawiam się po prostu czy barf nawet w minimalnym stopniu na to wpływa korzystnie...[/QUOTE] Jeśli pies będzie ogólnie zdrowszy i sierść lepsza, to powinno się poprawić i linienie, chociaż może to zależeć też od innych rzeczy, nie tylko od żywienia. [quote name='betty_labrador']hej czy pies moze bezpiecznie zjesc glowe surowa od łososia? prosze o szybka odpowiedz.[/QUOTE] Moim zdaniem tak, chociaż sama nigdy nie podawałam.
 11. Marta i Wika

  Barf

  [quote name='soti']2. mój pies powinien dostawać ok 70dkg mięsnych kości. Z szyją indyczą czy korpusem nie ma problemów, bo zjada całe, ale ostatnio jak mu dałam kości wołowe (takie jakieś kręgi jakby z kręgosłupa) to przez 2 godziny męczy ale i tak nie zjada całości... Czyli wtedy tych kości może być np 1kg albo i więcej?[/quote] Tak, wtedy dajesz więcej. [quote]Wg moich obliczeń tutaj jest 68% mięsnych kości, 10% pordobów, 11% mięsa i 11% warzyw. Co o tym myślicie?[/QUOTE] Wygląda dobrze. Ja nie daję papki codziennie, tylko raz na jakiś czas. Ale myślę że tak jak piszesz też może być. Podroby cielęce czy wołowe też możesz dawać, pewnie.
 12. Marta i Wika

  Probem z 9-miesięcznym alaskanem

  [quote name='CATOWANIE']Po prostu doszłam do wniosku ze mogę zapytać o rade ludzi którzy wiedzą więcej ode mnie, nikt nie jest nie omylny, warto czasami posłuchać innych rad, i doświadczeń innych psów. Jak już napisałam idziemy z psem na szkolenie w Krośnie w sierpniu więc nie widzę powodu do bulwersowania i przypuszczeń ze niby sobie nie poradzę i oddam Darta.[/QUOTE] Powodzenia na szkoleniu. Mam nadzieję, że wezmą pod uwagę predyspozycje rasy. I nie przejmuj się :-) Powodzenia :-)
 13. Marta i Wika

  Barf

  Wydaje mi się że o śluzie coś było w tym wątku, i to też na początku barfowania. Ale nie pamiętam dokładnie. Myślę że to normalny objaw, obserwuj, powinno zniknąć.
 14. Marta i Wika

  Rasy nie uznane przez FCI

  [quote name='Mraulina']Odtwarzanie starych ras zwykle odbywa się w oparciu o jakiś zbadany materiał, w oparciu o opinie pracowników naukowych i doświadczonych hodowców - nie na zasadzie wolnoamerykanki. [/quote] Ale tworzenie nowych ras też nie musi się odbywać na zasadzie wolnoamerykanki. Oczywiście może, ale nie musi. [quote]Większość istniejących ras to rasy naturalne. [/quote] Co to znaczy "naturalne"? Dla mnie krzyżówka labradora z pudlem jest dużo bardziej "naturalna" niż buldożek francuski. [quote]Dla kaprysu człowieka nie powinno się ryzykować.[/QUOTE] Tylko kto i na jakiej podstawie ma decydować, co jest kaprysem, a co nie? Czy stworzenie białych terrierów (westie) to kaprys czy rzeczywista potrzeba?
 15. Marta i Wika

  Rasy nie uznane przez FCI

  [quote name='Mraulina']Poluje się z psami, poluje! Z płochaczami, wyżłami, chartami! [/quote] Ale dużo rzadziej niż niegdyś. [quote]Po co bawić się w tworzenie nowych ras, skoro jest ich ok. 500 - uznanych i nie uznanych przez FCI? [/quote] Tak samo można powiedzieć - po co stworzono dotąd istniejące rasy, skoro już istniało ich tak wiele? Po co odtwarzano i nadal się odwtarza stare rasy? Niektóre rasy uznano przecież bardzo niedawno, niektóre zregenerowano na podstawie kilku osobników - również można twórcom takiej rasy zarzucić wysoki inbred. Dlaczego 50, 100, 200 lat temu tworzenie ras o określonych cechach było w porządku, a obecnie - nie? [quote][B]Ryzykować zdrowiem i losem powołanych do życia istnień?[/B][/QUOTE] Hodowla wielu istniejących ras jest obarczona takim samym lub większym ryzykiem.
×