Jump to content
Dogomania

gdzieś jest TAKI DOM...gdzie jest ich moc, gdzie dostają Miłość i odzyskują Wiare


yumanji

Recommended Posts

[quote name='rozi']Dokładnie.

A o tym, co się dzieje z psami yumanji, to chyba możnaby się dowiedzieć od tych jej znajomych, które tutaj pisały że są dobrze poinformowane, więc i aktualną sytuację pewnie znają.[/QUOTE]

koło wzajemnej adoracji
pozostali do ewentualnego pozyskania korzyści

a co miała zrobić?
stworzono jej szansę pozamiatania syfu wiec miała sama się do sądu podać??

po wyciagnięciu wniosków odechciewa się wszystkiego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Dokładnie.

A o tym, co się dzieje z psami yumanji, to chyba możnaby się dowiedzieć od tych jej znajomych, które tutaj pisały że są dobrze poinformowane, więc i aktualną sytuację pewnie znają.[/QUOTE]

wiedzą ale nie powiedzą, wiesz, taka zabawa... Z resztą co innego by mogły powiedzieć, niż to, że psy są teraz w lepszym miejscu. To takie zgrabne, wieloznaczne sformułowanie, idealnie wpisujące się w kanon tego wątku.

Link to comment
Share on other sites

A czy jest gdzies wątek holeliku Psia przystań? żeby tam zadac pytania?
Tak sie składa że mój tat amiała kiedyś fermę kurzą, teraz w budynku jest magazyn. I powiem wam że tam nawet latem jest przerażliwie zimno, zimą przy ogrzewaniu jako tako, ale po wyłaczeniu ogrzewania nawet latem jest po prostu zimno. Ten budynek też nie wyglada na super ciepły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']A czy jest gdzies wątek holeliku Psia przystań? żeby tam zadac pytania?
Tak sie składa że mój tat amiała kiedyś fermę kurzą, teraz w budynku jest magazyn. I powiem wam że tam nawet latem jest przerażliwie zimno, zimą przy ogrzewaniu jako tako, ale po wyłaczeniu ogrzewania nawet latem jest po prostu zimno. Ten budynek też nie wyglada na super ciepły.[/QUOTE]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/251599-Dom-tymczasowy-hotelik-dla-psów[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Lista polecanych hoteli jest na dogo na pewno , ale wieki nie aktualizowana....jak znajdę, to wrzucę link


[B]Edit: [/B]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/186573-Domy-tymczasowe-i-hoteliki-wpisujcie-tylko-sprawdzone[/URL][/QUOTE]

dziękuję, niestety od 2 lat bez aktualizacji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta72']hm...tak się zastanawiam, czy istnieją jakieś normy, przepisy, które należy spełnić, by móc funkcjonować jako hotelik...[/QUOTE]
nie ma zadnych norm, to wolna amerykanka, zwykla prywatna dzialalnosc gospodarcza jak kazda inna.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko już było w którymś momencie omawiane na Dogo. Wszyściutko.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/223769-o-domach-tymczasowych-pomocy-schroniskom-poprawie-bytu-ps%C3%B3w-bezdomnych[/url]

I co z tego, kiedy w euforii ratowania znów patrzy się przez palce, historia zatacza koło i mamy taki (przepraszam) naiwny wpis:

[quote name='malagos']Aż pojawia się myśl, ze wszystkie te hoteliki i domy tymczasowe warto sprawdzić.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, co zrobi ZP w sprawie wywiezionych psow od yumanji. Mozna zgłosić przestepstwo polegające na znęcaniu i prawdopodobnym usmierceniu "zniknietych" psów. Wtedy yumanji bedzie musiala te psy pokazać, chocby wetowi i policji ale z jakim skutkiem? Nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Naloty.....grupy nalotowe, kontrole......po jaki grzyb ja się pytam......opinię o hotelu, dt płatnym, czy bezpłatnym powinna wystawiać osoba która powierzyła swego psa.....to ona wie w jakim stanie był psiak w momencie przekazania i to ona/lub ktoś w jej imieniu powinien interesować się, odwiedzać, utrzymywać kontakt z psem i tymczasowym opiekunem. To są miarodajne opinie a nie ludzi z "zewnątrz", którzy bardzo często są :konkurencją" dla hotelu czy dt.......;). Powinien być wątek/oddzielny na którym osoby przekazujące psy wyrażają swoja opinię....ze zdjęciem psa w chwili oddania i odbioru z krótkim komentarzem/oceną. Watek czytelny bez zbędnych wpisów/dyskusji - informacyjny

W przypadku podejrzenia nieprawidłowości/złych warunków, braku odpowiedniej opieki powinno być zgłoszenie do organizacji zajmującej się opieką nad zwierzętami i to organizacja powinna przeprowadzić kontrolę. Wynik kontroli/opinia powinien być zamieszczony na takim wątku.

Edited by Moli@
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']najważniejszy jest zdrowy rozsądek i odpowiedzialność .[/QUOTE]

Zdrowy rozsądek mocno by się zawahał, zanim wywlókłby pieska z normalnego* schroniska i wsadził go do - jak wielokrotnie widać - nieznanego DT. Ten sam zdrowy rozsądek nie decydowałby się zawierać z DT umowy na podstawie jakichś wirtualnych deklaracji, nie mając własnych środków. A odpowiedzialność - każdy odpowiada sam za psa, którego ratuje i nie ma co płakać, że ludzie obiecali i nie płacą, z założenia wiadomo, że tak może być, więc wytłumaczcie mi, jak można mówić o odpowiedzialności kogoś, kto nie bierze pod uwagę podstawowych założeń.

Na temat rozsądku i odpowiedzialności DT możnaby parę słów napisać, gdyby nie to, że są nakręcane przez Wolontariuszy, co widać wyraźnie w tym wątku.

* normalne schronisko to takie, gdzie bezdomny pies nie żyje w warunkach uwłaczających

Link to comment
Share on other sites

Jak widac na tym watku zebrala sie grupa odpowiedzialnych osob, nieodpowiedzialne zniklnely. Wniosek: piszemy same ze soba, my ktorzy wiemy jak powinny wygladac warunki bytowe zwierzat, niezaleznie gdzie sa umieszczone, w schroniskach, DT, BDT, czy hotelach. Pozostali nawet nie maja ochoty tego czytac, nie beda wyciagac z tego zadnych wnioskow, dla wielu wystarczaja warunki dla psow w chlewie podzielonym na boksy z betonowym podlozem, troche szmat, i slomy, pomalowane sciany i git. Wystarczy nie miec sumienia, brak empatii i mozna sie w zyciu ustawic calkiem dobrze dzieki bezdomniakom.

Link to comment
Share on other sites

ada-jeje, ja czytam, ale nic nie piszę, czy to znaczy, że jestem nieodpowiedzialna ;-)?

ja w ogóle jestem przeciwna hotelikom i pdt (pomijając przypadki konkretne, typu niemożność leczenia w warunkach schronowych). ale teoria sobie i zycie sobie, mam aktualnie hotelikowanego za kasę młodego, zdrowego psa. ale co? okoliczny schron okoliczni wolo zjechali jako rzeźnię, no to do rzeźni psa nie dam. i tak to jedzie.....

Link to comment
Share on other sites

Ja też czytam, ale ręce mi opadły, jak się dowiedziałam, że te psy wywieziono w nieznane...
Mam tylko jedno miejsce, gdzie umieszczałam psa wyciągniętego z Boguszyc. Mam z nim kontakt od lat nieustający i ufam, bo mogę pojechać w każdej chwili. Odwiedzałam też inne psy umieszczone przez znajomych. Ten hotelik nie ma kojców w chlewie ani nieprzeliczonej ilości miejsc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']A czy jest gdzies wątek holeliku Psia przystań? żeby tam zadac pytania?
Tak sie składa że mój tat amiała kiedyś fermę kurzą, teraz w budynku jest magazyn. I powiem wam że tam nawet latem jest przerażliwie zimno, zimą przy ogrzewaniu jako tako, ale po wyłaczeniu ogrzewania nawet latem jest po prostu zimno. Ten budynek też nie wyglada na super ciepły.[/QUOTE]

Same betony dookoła, jasne, że przeraźliwie zimno. Mało tego, tam u betkak okna są powybijane. Zimą będzie masakra.

[quote name='Marta72']te pomalowane w chlewie na pastelowo ściany i kwiaty wymalowane jak w przedszkolu mnie powaliły:angryy:
to tylko dowód a to, że prowadząca hotelik nie bardzo wie z co się zabrała...[/QUOTE]

Chlewnia dla świn zamieniła się w przedszkole dla świń.
Tak, dokladnie, te zdjecia jasno mówią że właścicielka nie ma zielonego pojecia co psom potrzebne.


wpis betkak na FB:
[URL="https://www.facebook.com/hotelik.psiaprzystan?fref=ufi"]Hotelik Psia Przystań[/URL] Martuś mam 31 miejsc i już myślę o pszerzeniu hehe
16 kwietnia o 22:57 · [URL="https://www.facebook.com/events/451709358294483/?notif_t=plan_user_invited#"]Lubię to![/URL] · [URL="https://www.facebook.com/browse/likes?id=453157868149632"]2[/URL]



To jest CHORE.

Psy siedzą w tej chlewni pewnie 24h na dobę, zalatwiaja sie tam a wypuszczane tylko do zdjęć.
Zimą będzie tragedia.
CIOTKI-OBROŃCZYNIE OTWÓRZCIE OCZY !!!!!!!!!!!!!
Zależy wam na [COLOR=#ff0000][B]ZWIERZĘTACH[/B][/COLOR] w ogóle?!




edit: Tylko ciotki-obrończynie yumanji moga wiedziec gdzie wywiozla psy. Masakra:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moli@']Naloty.....grupy nalotowe, kontrole......po jaki grzyb ja się pytam......opinię o hotelu, dt płatnym, czy bezpłatnym powinna wystawiać osoba która powierzyła swego psa.....to ona wie w jakim stanie był psiak w momencie przekazania i to ona/lub ktoś w jej imieniu powinien interesować się, odwiedzać, utrzymywać kontakt z psem i tymczasowym opiekunem. To są miarodajne opinie a nie ludzi z "zewnątrz", którzy bardzo często są :konkurencją" dla hotelu czy dt.......;). Powinien być wątek/oddzielny na którym osoby przekazujące psy wyrażają swoja opinię....ze zdjęciem psa w chwili oddania i odbioru z krótkim komentarzem/oceną. Watek czytelny bez zbędnych wpisów/dyskusji - informacyjny

W przypadku podejrzenia nieprawidłowości/złych warunków, braku odpowiedniej opieki powinno być zgłoszenie do organizacji zajmującej się opieką nad zwierzętami i to organizacja powinna przeprowadzić kontrolę. Wynik kontroli/opinia powinien być zamieszczony na takim wątku.[/QUOTE]

Światłe, ale jakże nierealne założenie...

[quote name='Doda_']Same betony dookoła, jasne, że przeraźliwie zimno. Mało tego, tam u betkak okna są powybijane. Zimą będzie masakra. [/QUOTE]

Oj tam "powybijane okna" - przynajmniej sprzątać można rzadziej, bo się smród wywietrzy. A że chlewnia na wsi, to pieski świeżym powietrzem pooddychają i już nie muszą wychodzić na spacerki, żeby się dotlenić. Doceńmy pomysłowość!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']
Oj tam "powybijane okna" - przynajmniej sprzątać można rzadziej, bo się smród wywietrzy. A że chlewnia na wsi, to pieski świeżym powietrzem pooddychają i już nie muszą wychodzić na spacerki, żeby się dotlenić. Doceńmy pomysłowość![/QUOTE]

A nie wpadłam na to. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...