Jump to content
Dogomania

Zagłodzone chart i dog z lasu - nie przeżyły gehenny :(


Aganiok

Recommended Posts

A ja mam nadzieję, że jakiś sprawiedliwy człek wymierzy mu taką karę na jaką zasługuje jeszcze zanim trafi w pobłażliwe ręce naszej Temidy, która, jeśli on oczywiście się znajdzie, wypuści go z tytułu "niewielkiej szkodliwości czynu":angryy:

Sunieczki teraz nikt już Was nie skrzywdzi ['] ['] [']:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To nie jest niska szkodliwość czynu!!!!!!!!!!!!.
Choć faktycznie czasmi właśnie tak jest to określane.
To zbrodnia, i tak należy ją traktować.
Zastanawiam, się nad zasadnością powołania oskarżycieli posiłkowych w tej sprawie. Może któreś z Was ? Nas ?
Nie wątpię , że oprawca zostanie znaleziony.
I winien zostać poddany surowej karze.

Link to comment
Share on other sites

:-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( tak bardzo wierzylam,ze charciczka wyzdrowieje, powoli dojdzie do siebie:placz: :placz: . Balam sie patrzec na jej chude, poranione cialko,ktore zaufalo Ice. Dopiero dzis to zrobilam, Boze to straszne! Sciska mnie w dolku, z bolu i bezsilnosci.
Dlaczego takie bezduszne stwory chodza po tej ziemi??
Jak one moga zyc z taka zbrodnia na sumieniu?? czy one maja sumienie???
Analizuje nasza codziennosc i widze, ze w szkole, w kosciele, w panstwie
mowi sie o wszystkim, tylko nie o zwierzetach. Jesli takie potwory beda zyly w naszym spoleczenstwie, to bedziemy oplakiwac kolejne zwierzaki:-(
Musi byc z tego jakies wyjscie, do czego to prowadzi???:placz:


Sorry za moralizatorstwo:roll:


Dla suniek
[*]
[*]:-(

Link to comment
Share on other sites

Przecież w kościele się mówi, nawet są specjalne msze dla zwierząt i w intencji. Od tylu wieków się mówi, że to nasi "bracia mniejsi" - chociaż to określenie używane przez św. Franciszka nie jest najszczęśliwsze, bo ludzie potraktowali dosłownie "czyńcie ziemię sobie poddaną" i tych "braci mniejszych" zapominając, w czasie klęczenia pod figurą i "żarliwych" modłów, że wszyscy jesteśmy stworzeniami bożymi, używając tego języka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia123']Covu, wiem o tym, dlatego napisałam, że miałam nadzieję, a nie mam nadzieję. Ale i tak dziękuję i pozdrawiam.[/QUOTE]

a to przepraszam...
z tego wkurzenia nie czytam po polsku
:oops:

biedne pisiatko... ['] spij spokojnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaskalska']:-(

[CENTER][FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][I]Dekalog [/I][/SIZE][/FONT][/CENTER]
[FONT=Comic Sans MS][I][SIZE=1][B]1.[/B] Moje życie to prawdopodobnie 10-15 lat. [/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][I]Każde rozstanie z Tobą będzie pełne bólu. [/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][I][SIZE=1][B]2.[/B] Daj mi czas abym mógł zrozumieć [/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][I]czego ode mnie chcesz.[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][I][SIZE=1][B]3.[/B] Miej do mnie zaufanie - [/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][I]to decyduje o moim dobrym samopoczuciu.[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][I][SIZE=1][B]4.[/B] Nie bądź na mnie zły długo, i nie zamykaj mnie za karę. [/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][I]Ty masz swoja prace, kolegów, rozrywki. Ja mam tylko Ciebie. [/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][I][SIZE=1][B]5.[/B] Mów do mnie, jeśli nawet nie zrozumiem słów, zrozumiem glos, [/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][I]który mówi do mnie. [/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][I][SIZE=1][B]6.[/B] Bądź ostrożny w traktowaniu mnie - [/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][I]ja NIGDY nie zapominam. [/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][I][SIZE=1][B]7.[/B] Zanim mnie uderzysz, pamiętaj ze ja mam zęby które mogą łatwo skruszyć kości Twojej ręki, [/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][I]ale to ja decyduję, że nie chcę Cię ugryźć. [/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][I][SIZE=1][B]8.[/B] Zanim zaczniesz krzyczeć na mnie za lenistwo albo nieposłuszeństwo, spytaj siebie głęboko o mnie. [/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][I]Może dostałem niedobre jedzenie, albo byłem na słońcu zbyt długo, albo moje serce się starzeje i staje się słabsze? [/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][I][SIZE=1][B]9.[/B] Opiekuj się mną, gdy będę stary, [/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][I]Ty też się starzejesz. [/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][I][SIZE=1][B]10.[/B] Jedź ze mną w trudne podróże, nigdy nie mów " nie mogę tego oglądać" albo " lepiej będzie beze mnie".[/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=1][I]Wszystko jest łatwiejsze dla MNIE, jeśli jesteś ze mną. Pamiętaj, ja Cię kocham[/I][/SIZE][/FONT].[/quote]

To piękne...

Tak mi przykro :-( Jak oglądałam jej zdjęcie myslałam, że mimo jej strasznego cierpienia uda się ją uratować...Nie udało się.
Ale przynajmniej zaznała w ostatnich dnia miłości od CIebie. Odeszła wiedząc, że ktoś ją kocha. Dziękujemy Ci za to co zrobiłas.

Nie moge uwierzyć jak mozna tak traktować zwierzaki, jak mozna ucho wyciąc, jak mozna tak bestialsko postąpić, ze swoim przyjacielem:shake:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przeczytałam ten temat...Charcia dziewczynka mnie zauroczyła.Czytając kolejne posty byłam niemal pewna,że ta przepiękna charcica wyzdrowieje...A tu-koniec.:shake: :-( :placz:
Patrząc na jej długą,szlachetna i madrą głowę,nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak "człowiek'mógł sie dopuścic czegoś takiego...:angryy:
Dno..."ho,ho,ho!ciągle spadamy,to jeszcze nie jest dno"...Więc kiedy?Jakie sa granice ludzkiego okrucieństwa?

Dziękuję,że Ice walczyła o Nią...

Niech teraz biega w Raju za wabikiem z chmur...

Link to comment
Share on other sites

Teraz ważne jest, aby śmierć tych biednych psiaków mogła być szansą do uratowania tych, którym grozi podobny los. Myślę, że jeśli policja nie złapie tego gnoja to trzeba sprawę nagłośnić nalepiej w TV. Program 997 jest niezły, choć nie każdy go ogląda, bo nie każdy ma stalowe nerwy na takie sceny. A co myślicie o "Expresie reporterów" albo "Sprawie dla reportera" lub jeszcze coś, co ogląda pół Polski - wtedy odzew mógłby być dużo większy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia123']Teraz ważne jest, aby śmierć tych biednych psiaków mogła być szansą do uratowania tych, którym grozi podobny los. Myślę, że jeśli policja nie złapie tego gnoja to trzeba sprawę nagłośnić nalepiej w TV. Program 997 jest niezły, choć nie każdy go ogląda, bo nie każdy ma stalowe nerwy na takie sceny. A co myślicie o "Expresie reporterów" albo "Sprawie dla reportera" lub jeszcze coś, co ogląda pół Polski - wtedy odzew mógłby być dużo większy.[/quote]

na razie dla dobra działań policji Ice prosiła, żeby nie nagłaśniać sprawy

Link to comment
Share on other sites

O odejściu charcicy przeczytałam dzisiaj rano. Wetknęłam chusteczki higieniczne w kąciki oczu, żeby nie rozmazać makijażu - byłam w pracy. Potem jeszcze dwa razy wchodziłam w ten wątek i za każdym razem nie potrafiłam napisać ani słowa.

Myślałam, że nie mam już łez, którymi mogłabym płakać nad losem suczek... Ale spojrzałam raz jeszcze na zdjęcie charcicy... Pewnie nigdy nie przestanie mną wstrząsać. I tak być powinno.

Od pierwszego postu - tego ze zdjęciem charcicy - myślałam, jak to dobrze, że Ice postanowiła dać jej dom, wyobrażałam sobie, że odtąd będą żyły długo i szczęśliwie. Cóż, Ice mogła ofiarować jej tylko dwa dni, dożycy - jeden. Czasami, mimo najszczerszych chęci, możemy tak niewiele :-( .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aganiok']na razie dla dobra działań policji Ice prosiła, żeby nie nagłaśniać sprawy[/quote]

Tak, wiem, że na razie ma być "cisza w eterze", ale tak sobie pomyślałam, że jak policja nic nie wskóra, to może trzeba będzie działać na własną rękę...

Link to comment
Share on other sites

ja też tak myślę, chodzi o to, żeby nie zrobił już nikomu krzywdy. Nie wiadomo zresztą kto to jest, jakie ma tam jeszcze zwierzęta i w jakich warunkach je trzyma. To trzeba doprowadzić do końca, nawet gdyby nie udało mu się udowodnić winy, to trzeba wiedzieć kto to jest.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/ranks/0amator.gif[/IMG]
" Teraz ważne jest, aby śmierć tych biednych psiaków mogła być szansą do uratowania tych, którym grozi podobny los. "
Ten człowiek dopuścił się zbrodni. W sposób niezwykle okrutny i wyrachowany zamordował swoje psy. Zrobił to na zimno, zacierając ślady. To nie impuls, nie emocje nim kierowały. Tak postępują ludzie patologiczni. Takie przypadki powinny być publicznie nagłaśniane i przez społeczeństwo mocno potępione. Obserwuję, że dla wielu ludzi jest to sprawa małej wagi.
Co to pies - ludzie giną, dzieci są głodne. Zwierzę? To nie warte jest zachodu. Tyle psów się pałęta. To wręcz niemoralne robić z tego aferę. Ilu ludzi właśnie tak rozumuje?
Trzeba to zmieniać. Potrzeba więc wszelkie przejawy okrucieństwa systematycznie nagłaśniać, piętnować i tam gdzie się dakarać.
Jeżeli udałoby się jego namierzyć - powinien odpowiadać przed sądem i dostać [U][B]dożywotni zakaz posiadania w swoim otoczeniu zwierząt.[/B][/U]
To jest sprawa wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny. Jeżeli myślicie tak jak ja, to zastanówmy się, ułóżmy plan i zacznijmy działać. Kto jak kto, ale dogomaniacy udowodnili. wielokrotnie, że działać potrafią błyskawicznie i ze skutkiem.

Link to comment
Share on other sites

Znalezienie i ukaranie tego zwyrodnialca to jedno, a nagłośnienie problemu okrucieństwa wobec zwierząt to drugie. Ostatnio wchodziłam na strony internetowe wszystkich schronisk w Polsce i okazuje się, że odsetek psów, które trafiły tam w podobnych okolicznościach (tzn. przywiązane do drzewa, wycieńczone, bliskie śmierci) jest alarmująco :shocked!: wysoki. Pozbywanie się zwierzęcia w ten sposób staje się nagminne, a praktyka pokazuje, że nie ma na to kary.:shake: Trzeba tę sprawę nagłośnić, koniecznie, ale myślę, że w szerszym kontekście - okrucieństwo jako problem społeczny i w dodatku pozostający bezkarny.:bad-word:

Link to comment
Share on other sites

Jak wiekszosc osob tutaj bylam pewna ze charcica przezyje...
Tak bardzo mi przykro ,ze az nie wiem co mam pisac:shake: ....
Ale dzieki Ice,jak pisalo juz wiecej osob ,odeszly godnie.Wiedzac ,ze komus na nich zalezy.
Strasznie ale to strasznie mi smutno i przykro....
Ehh....:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...