Jump to content
Dogomania

Za jaką rasą nie przepadacie ?


hexyhexy

Recommended Posts

Mi się podobają wszystkie rasy :) Naprawdę, nie ma chyba takiej, która by mi do gustu nie przypadła.

Nie sprawiłabym sobie jednak grzywacza, ponieważ wizualnie ta rasa średnio mi się podoba, chociaż jak na wystawie je widziałam - i tak wycałowałam :loveu:

Wszystko zależy od wychowania psa :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z wyglądu jak dla mnie odpadają yorki. Nie wiem, może to kwestia "opatrzenia". Nie rozumiem ich fenomenu, są po prostu wszędzie. Wcale się nie zdziwię jak pewnego dnia otworzę lodówkę a z niej wyskoczy york :cool1: .
Charakterologicznie (na tyle na ile miałam okazję je poznać) nie odpowiadają mi labradory, goldeny. Wolę bardziej niezależny typ psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Nie podobają mi się wizualnie wszelkie psy brodate (sznaucery, CTRy)[/quote]

Jak możesz!!!! Przecież bies bez brody to... no brzydki jest po prostu:diabloti:
Ja lubię przede wszystkim psy z brodą, a CTRy to miłość mojego życia.

A tak na poważnie to nie oceniam ras po wyglądzie (dziwnie to brzmi). Bardziej patrzę na konkretnego osobnika i w każdej rasie, naprawdę każdej, znajdzie się taki który mi się spodoba, a nawet zachwyci. Jeżeli jest harmonijnie zbudowany, wyrazisty i ma w sobie "to coś" to nie ważne czy to terier, buldog czy grzywacz, będzie mi się podobał.

Nie lubię:
-większości małych psów - wypadają zza winkla z dziamotem a właścicieli nie ma (piesek jest taki mądry że sam wychodzi na spacery) albo psa nie pilnują (jest taki grzeczny że nie potrzebuje smyczy) albo się tym zachowaniem nie przejmują (przecierz taki mały to nic sie nie stanie jak się porzuca i poszczeka na dużego). Ostatnio taki yorczek wystartował do mojej CTRki która go nawet nie zauważyła i wylądował na mojej nodze. Na szczęście takie małe ząbki się przez dżinsy nie przebiją:shake:
-Onków i onkopodobnych - dziamoczą nie tylko na psy ale i na ludzi, jeden wielki dziamgot, i to ma być pies służbowy? Poza tym właściciele są często szczęśliwi że mają takie groźne psy.
- kaukazów i azjatów- pare razy miałam nieszczęście zbliżyć się do takiego na wystawie z moim psem albo widzieć jak się komuś to przytrafiło. Jak przekroczysz strefę bezpieczeństwa (co najmniej trzy metry) następuje atak. Ale to jeszcze mogę zrozumieć, to wynika z pierwotnego przeznaczenia tych ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bajaga']"[I]Ja nie za bardzo lubię sheltie . [/I]
[I]Nie podobają mi się też teriery szkockie i wszystkie psy, które mają brody. tylko z chakteru zaś nie pasują mi chowy, samoyedy i shar pei'e.[/I]"

A dlaczego samoyedy? co z tą rasą jest nie tak????????tak z ciekawości bo sama nie mam doświadczenia z ich charakterami pytam???????????[/quote]

Są strasznie hałaśliwe i bardzo linieją. A skłonność do posłuszeństwa to słyszałam że mają małą ;)..
Poza tym wizualnie są dla mnie jakieś takie za puchate :eviltong:

A sheltie jakoś mi się nie podobają pod względem estetycznym i w ogóle. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem wielbicielką maleńkich piesków , ale rasowy york ma swój urok . Jest zwarty , nie wyłupiasty ;) ( mam na myśli oczy ) i całkiem pięknie wybarwiony . Przypomina uroczą maskotkę . Natomiast te wszystkie yorki pseudo są naprawdę nieciekawe . Prawie każdy najbardziej pospolity kundelek jest ładniejszy od siwego , wyliniałego ,przerośniętego pseudo yorka , jakich najwięcej się spotyka . Nie rozumiem ludzi , którzy kupują yorki z pseudo za kupę forsy . Gdzie oni mają oczy ? Każdy maleńki kundelek ze schroniska jest ładniejszy i jeszcze jaka satysfakcja , że się takiego bidulka uratowało . Ale nie, musi być yorczek , to nic , że z giełdy , przecież dużo taniej .

Link to comment
Share on other sites

Jestem tego samego zdania...
Zresztą jako dziecko, kiedy cholernie marzyłam o psie, o mały włos nie uszczęśliwiono mnie właśnie yorkiem albo chihuahua :evil_lol: Na uszach bym stanęła, żeby mieć psa jakiegokolwiek, ale moja matka mętnie dawała zgodę tylko na pieski mikroskopijne, właśnie yorka albo chi. Choć gdybym miała wolny wybór, chciałabym haszczaka :diabloti:
Koniec końców mama się rozmyśliła, ale wkrótce wyprowadziła z domu, a ja zakochałam się w szczeniaku kundelku, który szukał domu, i do dziś mam swoją wielką starą krowę :loveu: Trochę ciarki mnie przechodzą na myśl, że niewiele brakowało, a pewnie do dziś miałabym yorka :evil_lol:

Najśmieszniejsze jest to, że miałam takiego bzika na punkcie psów, że w wieku 11 lat wiedziałam co to rodowód i R=R, i wydzwaniałam po hodowlach yorków z profesjonalnymi pytaniami o szczeniaka peta :lol:
Dlatego tym bardziej teraz przykro mi patrzeć, jak osoby o wiele starsze niż ja wówczas, nie zadają sobie żadnego trudu poczytać cokolwiek przed zakupem psa, dowiedzieć się... Skoro 11-latka, której nawet nie śnił się internet mogła się doinformować, to chyba teraz dorosłe, niby rozsądne osoby mające internet tym bardziej mogą :roll:


[B]hodrenisha[/B], skąd Ci się wzięła ta mała skłonność do posłuszeństwa u sheltie? Z tego co wiem i zaobserwowałam jest wręcz odwrotnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Osobiście nie lubię terierów. Potrzebują większej uwagi ze strony właściciela, a że wiadomo jakie jest polskie (i nie tylko) społeczeństwo, większość z nich jest po prostu rozpuszczona i niedopilnowana. Agresywne zaczepiacze ciągle atakują mojego psa...
wizualnie też mi się nie bardzo podobają.

Link to comment
Share on other sites

ja nie przepadam za małymi psami, aczkolwiek gdybym miała wybierać, kupiła bym Grzwka i to łysolca w dodatku-odpowiada mi charakter, w ogóle wolę psy, które nie cieszą się tak samo na mnie co i na obcą osobę :diabloti: stąd pewnie u mnie w domu ten okropny i agresywny kaukaz i ten pies morderca w rotkowej skórze :evil_lol:

Ogólnie terriery-pod względem charakteru, w dodatku część z popędem myśliwskim, oj nie, dziękuję. No i zasadniczo małe.

Spaniele, chociaż ślicznie i jak z disneya, pod względem charakterku, oj nigdy więcej. Mają swój urok, ale nie jestem pewna, czy chce mieć psa, który pójdzie mi w długą, bo gdzieś ptaszek poleciał. Kupa roboty, co by pies nie uciekał, a i po co skoro można mieć np. BOSa, z którym ta nauka idzie o wiele łatwiej i szybciej :diabloti:

Dodatkowo pod względem wizualnym jamniki, aczkolwiek miniaturowe czy królicze, są całkiem fajne :roll:

Strasznie podobają mi się CCty, dogi, DC, ogólnie molosy, ale charakter nie ten. dlatego ograniczam miłosne zapędy do podziwiania w galeriach:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Nie jestem wielbicielką maleńkich piesków , ale rasowy york ma swój urok . Jest zwarty , nie wyłupiasty ;) ( mam na myśli oczy ) i całkiem pięknie wybarwiony . Przypomina uroczą maskotkę . Natomiast te wszystkie yorki pseudo są naprawdę nieciekawe . Prawie każdy najbardziej pospolity kundelek jest ładniejszy od siwego , wyliniałego ,przerośniętego pseudo yorka , jakich najwięcej się spotyka . Nie rozumiem ludzi , którzy kupują yorki z pseudo za kupę forsy .[B] Gdzie oni mają oczy ? Każdy maleńki kundelek ze schroniska jest ładniejszy [/B]i jeszcze jaka satysfakcja , że się takiego bidulka uratowało . Ale nie, musi być yorczek , to nic , że z giełdy , przecież dużo taniej .[/quote]
Rzecz gustu.Nie kazdy musi lubić kundelki.Mi bardzo się podoba mój york-nawet bardziej niż niejeden z rodowodem więc nie wiem dlaczego piszesz ,że nie ma się oczu jak kupuje sie psa bez rodowodu:mad:Jak dla mnie jest on najpiękniejszy i naprawde nie patrzę czy rodowód jest czy go nie ma:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Rzecz gustu.Nie kazdy musi lubić kundelki.Mi bardzo się podoba mój york-nawet bardziej niż niejeden z rodowodem więc nie wiem dlaczego piszesz ,że nie ma się oczu jak kupuje sie psa bez rodowodu:mad:Jak dla mnie jest on najpiękniejszy i naprawde nie patrzę czy rodowód jest czy go nie ma:eviltong:[/quote]

nie lubisz kundelkow ale Twoj kundelek Ci sie podoba? ma chlopak szczescie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']nie lubisz kundelkow ale Twoj kundelek Ci sie podoba? ma chlopak szczescie :cool1:[/quote]

ale co Ty za bzdury opowiadasz, przecież to Jorcek jest, czysty, najprawdziwszy jorcek, a ze nie ma papier, przeciez papiór to tylko dla snobów :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***kas']ogólnie molosy, ale charakter nie ten. dlatego ograniczam miłosne zapędy do podziwiania w galeriach:razz:[/quote]
A mi właśnie najbardziej odpowiadają molosy i pod względem charakteru i wyglądu :loveu: i jeszcze też psy z grupy 1 mi się podobają (owczarek szkocki długowłosy, DON, BOS, Bearded collie, PON, wilczak) :loveu:

Ja to nie chciałabym mieć psa o takim charakterze jaki ma Labrador. Po prostu nie chciałabym psa, który się strasznie cieszy do mnie i tak samo się cieszy do jakiegoś śmierdzącego menela z piwem w ręku :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Rzecz gustu.Nie kazdy musi lubić kundelki.[/QUOTE]
Rzecz gustu. Nie każdy musi lubić yorki. Ale przecież jak już powiedziała GameBoy twój piesek to też kundelek, więc sama sobie zaprzeczasz:
[quote name='Balbina12']Jak dla mnie jest on najpiękniejszy i naprawde nie patrzę czy rodowód jest czy go nie ma[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Nie jestem wielbicielką maleńkich piesków , ale rasowy york ma swój urok . Jest zwarty , nie wyłupiasty ;) ( mam na myśli oczy ) i całkiem pięknie wybarwiony . Przypomina uroczą maskotkę . Natomiast te wszystkie yorki pseudo są naprawdę nieciekawe . Prawie każdy najbardziej pospolity kundelek jest ładniejszy od siwego , wyliniałego ,przerośniętego pseudo yorka , jakich najwięcej się spotyka . Nie rozumiem ludzi , którzy kupują yorki z pseudo za kupę forsy . Gdzie oni mają oczy ? Każdy maleńki kundelek ze schroniska jest ładniejszy i jeszcze jaka satysfakcja , że się takiego bidulka uratowało . Ale nie, musi być yorczek , to nic , że z giełdy , przecież dużo taniej .[/quote]

Popieram, ale niektórym ludziom nie przegadasz, bo oni wiedzą najlepiej i są zapatrzeni w te swoje biedne wypłoszone pseudrasowce. ( Tak jak szanowna pani Balbinka.)
Co ja bym dała, żeby rozmnażanie psów nierodowodowych było nielegalne :shake:.

Link to comment
Share on other sites

Tak troch[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/../images/smilies/evil_lol.gif[/IMG]ę odchodząc od tematu, kiedyś mi ktoś powiedział, że miłośnikiem nie może nazywać się osoba, której nie podoba się jakaś rasa. :evil_lol:
Dla mnie tam pies zaczyna się od kolana, najbardziej lubię takie wielkie misie, no i takie, w które można się wtulić jak w poduszkę. :lol:
No a nie trawię za bardzo nagich piesków, i ogólnie, małych, chichuahua (jeszcze bym go zgniotła), czy pekińczyka, yorka itd, itd. Oczywiście bez urazy dla właścicieli. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ainee']Tak trochę odchodząc od tematu, kiedyś mi ktoś powiedział, że miłośnikiem nie może nazywać się osoba, której nie podoba się jakaś rasa. :evil_lol:
[/QUOTE]

Ja powiedziałabym, że miłośnikami psów nie są raczej osoby, którym podobają się bardzo wynaturzone psy/rasy, mające utrudnione życie z powodu swojej budowy, chorób nią wywołanych.
To już jest dla mnie jakiś chory snobizm, przesadne upodobanie do oryginalności - kosztem zdrowia i szczęścia psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bajaga']raczej myślałam o kulturze bycia która ( wydawało mi się) powinna cechować pasjonatów...nie każdą rasę chciałaby mieć...ale kocham każdego psa[/quote]

ciezko na glupote ludzka reagowac z usmiechem i poklepywaniem po plecach :cool1: i bycie dogomaniakiem nie ma tu nic do rzeczy
a jak widze, ze ktos propaguje psy bez papierow to mi sie noz w kieszeni otwiera - biada rasom, ktore sa i kiedykolwiek beda modne

Link to comment
Share on other sites

Cześć:lol:
Postanowiłam zacząć od czegoś "pozytywnego" i napisać jaka jest moja ukochana rasa psów - oczywiście owczarek niemiecki.:multi:
Jak widać preferuje większe psy, ale nie mogę powiedzieć, że za małymi nie przepadam.
Uważam, że najważniejszy jest charakter psa, a jego wygląd to sprawa drugorzędna.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...