Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[quote name='betty_labrador']Bolsbokser co z licytacja? chyba cos padło :razz: a na allegro to jest?

oj.. wiesz co właśnie sobie przypomnialam? ze zapomnialam wyslac rysunek. ups.. chyba ze masz ochote sie na chwile spotkac wieczorkiem ktoregos dnia(nex week) w wawie ;)[/QUOTE]
No coś podupadł bazarek.
Niestety nie miałam możliwości wystawić go na allegro fundacyjnym. Nie chciałam z prywatnego konta, bo to mogło mniej wiarygodnie wyglądać. Trudno - co będzie to będzie.
Możemy się i spotkać, tylko dokładnie kiedy będziesz w wawie ?
Wyślę Ci na PW do siebie numer.

A teraz coś od siebie

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-KxjuqhPrJhI/TlVrKPvYbQI/AAAAAAAAEOQ/CnLKPdz2wL0/s512/tekila11m.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga3006']Bolsbokser piękny boksio się wyłania. :)
A mój rysunek doszedł? :oops:[/QUOTE]
Właśnie dzisiaj go odebrałam :)
CUDO.
Ale muszę przyznać, że podobną kreskę mamy :mdrmed:

Będziemy wszystkie portrety skanować w drukarni - żeby były bdb jakości.

A to mój poprzedni - poprawiłam skan.

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-TrqB2BUPTJg/TlVJnFl5hLI/AAAAAAAAENM/u0rZYQnJm3c/s512/kapsel_end3m.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]zuza[/B], to jest cały rysunek czy tylko fragment?
Poprawiłabym kontury w okolicy pyska, bo jest trochę niewyraźnie ukształtowany. To na górze to pewnie rączka od kosza, w którym siedzi dalmatyńczyk- również to popraw, zcieniuj (i fragment kosza w lewym dolnym rogu). Szyja nienaturalnie wygląda, spróbuj zcieniować tak, żeby było widać, że pies ma schyloną głowę (bo wg mnie wygląda, jakby się garbił) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Luna'][B]zuza[/B], to jest cały rysunek czy tylko fragment?
Poprawiłabym kontury w okolicy pyska, bo jest trochę niewyraźnie ukształtowany. To na górze to pewnie rączka od kosza, w którym siedzi dalmatyńczyk- również to popraw, zcieniuj (i fragment kosza w lewym dolnym rogu). Szyja nienaturalnie wygląda, spróbuj zcieniować tak, żeby było widać, że pies ma schyloną głowę (bo wg mnie wygląda, jakby się garbił) :)[/QUOTE]

To cały rysunek. Zrobię poprawki i pokażę, co z tego wyszło. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Klaudia, całkiem niezłe, ale nie rozmazuj, wtedy rysunek wygląda jak brudny. ;)
Liście róży też chciałyby być wycieniowane a cienie mocniej zaznaczone, tam gdzie widzisz na zdjęciu lub w naturze, że pada mniej światła mocniej przyciśnij ołówek. Nie bój się mocniej cisnąć ołówka, najwyżej rysunek nie wyjdzie, ale w końcu nabierzesz na tyle doświadczenia, żeby wiedzieć jak cieniować.
Powodzenia i zacięcia do ćwiczeń. ;)

Link to comment
Share on other sites

Oooo,ale się bokserkowo zrobiło. To czekamy na bokserka :)

[B]Zuza[/B], to czemu narysowałaś 1/3 pyska drugiego psiaka ? Mogłaś narysować jednego, albo obydwa,ale całe.
Całkiem fajnie, ale prócz głowy, reszta nie bardzo przypomina psa.
Musisz popracować nad cieniowaniem.
Co to za obważanek z tyłu ??? To jakieś ucho kosza ??? To jest zupełnie niepotrzebne.

[B]Klaudia&Aza, [/B]bucik ogólnie fajny, prosty, ale ... słabo wycieniowany.
Troszkę nie wyszły Tobie liście i płatki róży (bo rozumiem, że to róża ?!)
Pomysł fajny, ale kwiatek wyszedł nienaturalnie. Postaraj się wycieniować ten pantofelek.
Aaaaa...i jeszcze dodałabym realizmu. Np. załamania skóry, szwy... no po prostu detale. On jest idealnie prosty i dlatego stwarza wrażenie nienaturalności, pięta jest baaaaardzo wypukła ...
Ale pomysł fajny, zwłaszcza z tym kwiatkiem. Trenuj dalej :)

[B]Puchu,[/B] dasz radę do końca sierpnia skończyć ??? Nic się nie stanie, jak sie przeciągnie, ale ... lepiej wcześniej niż na ostatnią chwilę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']
[B]Klaudia&Aza, [/B]bucik ogólnie fajny, prosty, ale ... słabo wycieniowany.
Troszkę nie wyszły Tobie liście i płatki róży (bo rozumiem, że to róża ?!)
Pomysł fajny, ale kwiatek wyszedł nienaturalnie. Postaraj się wycieniować ten pantofelek.
Aaaaa...i jeszcze dodałabym realizmu. Np. załamania skóry, szwy... no po prostu detale. On jest idealnie prosty i dlatego stwarza wrażenie nienaturalności, pięta jest baaaaardzo wypukła ...
Ale pomysł fajny, zwłaszcza z tym kwiatkiem. Trenuj dalej :)[/QUOTE]

Tak tak miała być to róża. Wiem, że mi słabo wyszła ale chciałam się dowiedzieć co konkretnie poprawić. Teraz już wiem, więc zabieram się do pracy;)
Dziękuje za rady, napewno się przydadzą:) Pantofelek spróbuję wycieniować a róże zmienić na bardziej naturalną:) Gdy stwierdzę, że mój rysunek wygląda już lepiej napewno się pochwalę:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia&Aza']Tak tak miała być to róża. Wiem, że mi słabo wyszła ale chciałam się dowiedzieć co konkretnie poprawić. Teraz już wiem, więc zabieram się do pracy;)
Dziękuje za rady, napewno się przydadzą:) Pantofelek spróbuję wycieniować a róże zmienić na bardziej naturalną:) Gdy stwierdzę, że mój rysunek wygląda już lepiej napewno się pochwalę:eviltong:[/QUOTE]

Pokazuj etapy rysunku, to na bieżąco będziemy podpowiadać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']
[B]Puchu,[/B] dasz radę do końca sierpnia skończyć ??? Nic się nie stanie, jak sie przeciągnie, ale ... lepiej wcześniej niż na ostatnią chwilę.[/QUOTE]

ja na pewno do końca sierpnia nie zdążę, bo jestem w trakcie przeprowadzki, ale myślę że dałabym radę w pierwszym tygodniu września

Link to comment
Share on other sites

Rany, jak wy ślicznie rysujecie. Ja jakoś nie mam tyle wytrwałości i jak coś mi się nie udaje to rezygnuje. :P
Mogłabym spróbować coś maznąć, ale nie mam pomysłów. Jeśli ktoś chciałby mi podsunąć jakiś pomysł to prosze bardzo :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lemur']Rany, jak wy ślicznie rysujecie. Ja jakoś nie mam tyle wytrwałości i jak coś mi się nie udaje to rezygnuje. :P
Mogłabym spróbować coś maznąć, ale nie mam pomysłów. Jeśli ktoś chciałby mi podsunąć jakiś pomysł to prosze bardzo :).[/QUOTE]
Rysowanie, zwłaszcza dokładnie odwzorowując szczegóły, to świetny trening na wytrwałość i cierpliwość. Bardzo przydatna rzecz w życiu codziennym ;)
Pokaż jakieś dotychczasowe swoje rysunki.
Ciężko podsunąć pomysł na rysunek, gdy się nie wie, co lubisz rysować, jaką tematyką się interesujesz ...

[B]Unbelievable[/B], w takim razie czekam na Twoją pracę do końca pierwszego tygonia września. Pliiiiissss, postaraj się zdążyć.
Musimy jeszcze przygotować odpowiednio grafikę i zrobić projekt kalendarza, porozsyłac do sponsorów, zrobić porządne skany wszystkich portretów i ... wreszcie druknąć na sprzedaż :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']A podrzucisz zdjęcie ? To może coś wymyślę, bo na rysunku w ogóle nie widzę jęzorka.[/QUOTE]

:D Właśnie wzięłam się do poprawek i od razu wróciłam do kompa, żeby sprostować, bo tak przyzwyczaiłam się do rysunku, że aż byłam w szoku jak się okazało że na zdjęciu był drugi pies..:oops:

A ja tak rysowałam, bo mam blok z takim fajnym fakturowanym papierem w A4..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...