Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

1 godzinę temu, Tianku napisał:

tak patrzę teraz na stronę fb i ruszył wolontariat i to chyba taki na serio? psiaki pewnie na razie wybrane na spacerach ale dobre i to ... może przynajmniej zdjęcia będą psiaków

Na razie na spacery wychodzi parę psów, są zabrane z boksów ogólnych i przebywają  w pojedynczych kojcach, dla nich to na pewno ogromna zmiana.

Mam nadzieje, ze NOWE dojdzie tez do tych wszystkich zapomnianych w boksach ogólnych, ze będą nowe zdjęcia a przede wszystkim informacje o charakterze psów. 

To kolejna próba wprowadzenia 21 wieku do zamojskiego schroniska, mam nadzieje, ze tym razem będzie udana.

 

  • Like 4
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Tolu, za to NOWE trzymam kciuki... oby niemożliwe stało się możliwe.

Zapomniałam Wam napisać, ale do grudnia Puchatek przeszedł już 3 operacje oczka... i nadal się babrze :( Ale Państwo tak go kochają, że jeżdżą po całej Polsce i konsultują psiaka z okulistami. Pamiętają też o psich bezdomniakach, zrobili mikołaja bezdomnym psom wysyłając do hoteliku (w którym był) pokaźny zapas karmy wysokiej jakości. Gosia jest w stałym kontakcie z właścicielami, Puchatek wygrał los na loterii :)

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Tola napisał:

Na razie na spacery wychodzi parę psów, są zabrane z boksów ogólnych i przebywają  w pojedynczych kojcach, dla nich t na pewno ogromna zmiana.

Mam nadzieje, ze NOWE dojdzie tez do tych wszystkich zapomnianych w boksach ogólnych, ze będą nowe zdjęcia a przede wszystkim informacje o charakterze psów. 

To kolejna próba wprowadzenia 21 wieku do zamojskiego schroniska, mam nadzieje, ze tym razem będzie udana.

 

Tolu,  czy to znaczy że  były już próby wprowadzania wolontariatu? 

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Tolu, za to NOWE trzymam kciuki... oby niemożliwe stało się możliwe.

Zapomniałam Wam napisać, ale do grudnia Puchatek przeszedł już 3 operacje oczka... i nadal się babrze :( Ale Państwo tak go kochają, że jeżdżą po całej Polsce i konsultują psiaka z okulistami. Pamiętają też o psich bezdomniakach, zrobili mikołaja bezdomnym psom wysyłając do hoteliku (w którym był) pokaźny zapas karmy wysokiej jakości. Gosia jest w stałym kontakcie z właścicielami. 

Ja tez trzymam kciuki, to ponad 15 lat  marzeń i starań wielu osób, może tym razem i zamojskie psy doczekają się cywilizowanych warunków.

A za Puchatka trzymam kciuki, miał chłopak szczęście;  dobrze ze są tacy ludzie, w nich nadzieja dla tych najbardziej pokrzywdzonych, które nadal czekają.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2020 o 19:28, uxmal napisał:

Tolu,  czy to znaczy że  były już próby wprowadzania wolontariatu? 

Tak, pierwsze w  2006 roku, ale wizja wolontariatu  osób zarządzających schroniskiem była zupełnie inna od tych ogólnie przyjętych (to tak b. delikatnie napisałam). Ci, którzy pomagają zamojskim psom od lat, wiedzą o czym piszę.

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tola napisał:

Teraz jest nadzieja, ze się uda, są nowe kojce,  są chętni wolontariusze, jest wsparcie władz miasta.

 

To wspaniale ! Może teraz sie w koncu uda. Moim marzeniem jest jeszcze "wymiana" osób, które nie mają serca dla zwierząt i traktują je jak worki z kartoflami.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tola napisał:

Czy nikt nie może pomóc tym szczeniakom siostrom, one drugi miesiąc są w schronisku, bez zabaw, bez człowieka:(

Jak trafią do boksów ogólnych, to będzie po nich, tam już nikt ich nie zauważy:(

b0a7eefcb8a65a0emed.jpg

 

Może wstawić je do ogłoszenia o moje Olę i Alę? Ola już zarezerwowana, a Ala czeka na wizytę i jeśli ok to w weekend jedzie. Zrobiłam im wyróznione, więc mogę podmienić z Twoim tel. Przecież szczeniaki ludzie i tak w większości zabierają ze schronisk. To nie dorosły pies z określonymi cechami i tak każdego szczeniaka trzeba uczyć podstaw.   

Tam znikną zupełnie, szczególnie jak przejdą na boksy dla dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam olx, już skończyło mi się wyróżnienie. Tolu daj znać, gdybym miała małe ogłosić. Teraz jest spore zainteresowanie szczeniętami. Oczywiście większość zainteresowanych to nieodpowiednie osoby, ale dzwonią i fajni ludzie. Ósemka u nas znalazła domy i przy okazji chyba jeszcze trzy inne szczeniaki pod opieką ewu. Może to dla dwóch suń szansa pokazac je na miasta, przez które będzie organizowany transport?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam wiadomość od Marty,że nasza seniorka jedzie do Szafirki :) Wszystkie psiaki zarezerwowane i już oddzielone.Jedynie nie wiadomo co ze szczeniaczkami,ponieważ były szczepione p/wirusowym  i jest jakiś okres karencji.Transport uzgodniony na sobotę.Poproszę naszą Hawankę o bazarek tylko czekam na info. od Hani odnośnie kilometrów i kwoty /w tym też będzie zajechanie z Dredzikiem do Dexterki/

Jakie psiaki i pod czyją opieką będą,dzisiaj wieczorem napisze tu na wątku Martunia.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Bogusik napisał:

Mam wiadomość od Marty,że nasza seniorka jedzie do Szafirki :) Wszystkie psiaki zarezerwowane i już oddzielone.Jedynie nie wiadomo co ze szczeniaczkami,ponieważ były szczepione p/wirusowym  i jest jakiś okres karencji.Transport uzgodniony na sobotę.Poproszę naszą Hawankę o bazarek tylko czekam na info. od Hani odnośnie kilometrów i kwoty /w tym też będzie zajechanie z Dredzikiem do Dexterki/

Jakie psiaki i pod czyją opieką będą,dzisiaj wieczorem napisze tu na wątku Martunia.

To ten czarnuszek zostaje w boksie ze szczeniakami.Już się pogubiłam.?

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Anula napisał:

To ten czarnuszek zostaje w boksie ze szczeniakami.Już się pogubiłam.?

O ile dobrze Martę zrozumiałam to chyba został przez kogoś zarezerwowany.Jutro ma być ten pracownik,który ponoć dokonał rezerwacji więc jutro będzie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Bogusik napisał:

O ile dobrze Martę zrozumiałam to chyba został przez kogoś zarezerwowany.Jutro ma być ten pracownik,który ponoć dokonał rezerwacji więc jutro będzie wiadomo.

Jasna sunia była zarezerwowana. Chciałam je ogłaszać, więc Marta napisała, że szorstka i druga do wydania za ok tydzień.

Link to comment
Share on other sites

Już jestem i spróbuję chociaż trochę wyjaśnić:)

Transport umówiony jest na sobotę - psy z Zamościa zabiera TZ anecik i przekazuje szafirkowi u siebie na terenie hoteliku.

Tak jak napisała Bogusik - wszystkie psy są zarezerwowane, suczki przeniesione do osobnego pomieszczenia (oprócz Dredzika, który czeka w swoim boksie na wyjazd)

W sobotę schronisko opuszczą:

1. Mała suczka (po opiekę Sara2011)

2. Szorstka suczka (po opiekę Anuli i Bogusik)

76fd0aba74d18966gen.jpg istarsza
 
3. Mała starsza suczka (pod opiekę Anuli i Bogusik)

 

 
 
   
   
   
4. Bura suczka (pod opiekę Jo37)
 
5. Dredzik (pod opiekę Livka)

 

 
  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Tola napisał:

Ja już zaczynam się martwić co będzie jak okaże się w sobotę, ze ten zarezerwowany przez kogoś szczeniak jednak nie ma domu:(:(:(

Co wtedy:(

Martuniu nie wiem i nie mam żadnego pomysłu...:( Serce się kraje na nie wiem ile kawałków,że jeden miał by tam zostać....:(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Bogusik napisał:

Havanka odpisała mi na moją prośbę o bazarek transportowy,że go zrobi :) Z całego serca Elu dziękujemy! :) 8ada4b5997dfbf243c944e5be436fb31.png

Tak, spróbuję zebrać troche pieniedzy na transport. Oby i tym razem się udało. Czekam tylko na brakujace dane i ruszamy !

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Havanka napisał:

Tak, spróbuję zebrać troche pieniedzy na transport. Oby i tym razem się udało. Czekam tylko na brakujace dane i ruszamy !

Otrzymałam wiadomość od Hani,że transport ma kosztować 490zł.

Żsaden ze szczeniaków nie jedzie, bo będą do odebrania dopiero w przyszłym tygodniu.Takie info otrzymałam od Toli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...