Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 3.07.2017 o 19:27, pralinka94 napisał:

Cioteczki! 

Kojarzycie może tego psiaka? Do schroniska w Zamościu trafił w roku 2014 w lipcu z Komarowa, wtedy przyplątał się pod dom moich rodziców, niestety nie mogli go dłużej zatrzymać i moja mama zadzwoniła po schronisko... ale wyrzuty sumienia ma do dziś, teraz by go zostawiła :(  W szczególności, że nie zdawała sobie sprawy, jak źle schronisko stoi z adopcjami... i tak nas dziś tknęło, widzę Tolu, że odwiedzasz to miejsce, może będziesz mogła pomóc? Zdjęcia chłopaka. Rodzice na ten moment nie mogą osobiście odwiedzić schroniska (ja mieszkam w Katowicach), więc proszę Was o pomoc.  Będę wdzięczna za każdą informację, mam nadzieję, że znalazł już dawno dom... ale jeżeli nie, to ma na niego szansę.

 

Zdjęcia sprzed 3 lat.

 

8 godzin temu, malagos napisał:

ciekawe, czy jeszcze jest w schronisku?........

Psa nie widziałam w schronisku; przejrzałam też swoje zdjęcia od 2015 roku i  nie znalazłam na nich podobnego psa.

Link to comment
Share on other sites

A moja córka z mężem  znalezli dzisiaj pod warzywniakiem suczkę, podobno mała siedziała tam od wczoraj :(

 Sunia jest wychudzona, zaniedbana, na obroży ma serduszko z nr do jednego z zamojskich gabinetów...

 Córka dzwoniła z prośbą o ustalenie właściciela, ale na razie cisza...

V__3F20.jpg

V__64B2(1).jpg

M__8F2C.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wet ustalił właścicielkę, ale ta nie chce już suni http://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif.

Przyniosła książeczkę i zrzeczenie się malej.

Dla suni to może i lepiej; na razie  jest bardzo smutna, cały czas śpi http://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

Ale ja mam problem, córka 16 wyjezdza na wakacje i obędziemy musieli zaopiekować się jej kotką.

Co ja zrobię z suniąhttp://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Ale jak to? Wet zapytał babkę o jej sunię, to co odpowiedziała? Że ją wyrzuciła? że jej się zagubiła? że jej się znudziła? Toż to porzucenie, czyli łamanie ustawy...

Baba ma problem z głowy, a Wy kłopot

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, malagos napisał:

Ale jak to? Wet zapytał babkę o jej sunię, to co odpowiedziała? Że ją wyrzuciła? że jej się zagubiła? że jej się znudziła? Toż to porzucenie, czyli łamanie ustawy...

Baba ma problem z głowy, a Wy kłopot

Małgoś, to nie tak...

Wet ustalił właścicielkę, zadzwonił do kobiety i podał nr do mojej córki, kobieta jednak zwlekała - nie zadzwoniła od razu , jak  zadzwoniła, to zwlekała  z przyjściem po sunię, a jak przyszła, to przyznała, że nie szukała małej i bardzo narzekała - że suczka ucieka ciągle z podwórka, że ona nie ma czasu jej pilnować, a najchętniej to by suczkę komuś oddała:(

Zięć na początku chciał powiedzieć o konsekwencjach takiego traktowania psa, ale doszli z córką do wniosku, że jak kobieta nie chce suni, to za moment mała znowu gdzieś sobie pójdzie; a może nie mieć tyle szczęścia po raz drugi; ucierpi suczka, a kobieta i tak nie poniesie kary za niedopilnowanie, bo u nas często nawet oprawcy zwierząt  pozostają bezkarni.  :( 

Pani bardzo szybko przystała na zrzeczenie się Neli i "w podskokach"  przyniosła książeczkę i smycz.

Okazało się też, że jest już drugą właścicielką, że suczka  raz rodziła, raz poroniła -  Nela nie miała więc łatwo,  a jeszcze to przekazywanie z rąk do rąk

 

Link to comment
Share on other sites

A teraz o Neli - ma ok. 2 lat, waży 7,70,  a powinna więcej i jest prawdopodobnie w końcówce cieczki.

Usg można zrobić dopiero za miesiąc - jeśli jest ciąża to sterylka zaraz po USG, jeśli nie ma ciąży to dopiero z 2 mies.

Nela ma aktualną książeczkę zdrowia, została dzisiaj odrobaczona (brzuszek bardzo wzdęty) no  i na razie jest u mojej córki.

Jest bardzo spokojna, cicha; ładnie przespała noc, za zięciem chodzi krok w krok.

Przy chodzeniu ustawia przednie łapki na zewnątrz, jak Chaplin ;), wetka widzi  w niej geny shiz tzu...

Dzisiaj byłam tam z Zulą i Florką - dziewczyny poznały się i nie jest źle.

A tak w ogóle to są  2 osoby zainteresowane wstępnie Nelą - zobaczymy co z tego wyniknie :)

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, elficzkowa napisał:

Śliczny ma pysio Nelusia.

Śliczny pysio, chociaż na razie tak smutny.

Jest taka mała psia damą - wszystko robi powolutku, spokojnie.

Nie wiem, jak można narzekac na takiego psa :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.07.2017 o 22:13, Poker napisał:

Prześliczna mała. Musi znaleźć domek migusiem.

Tolu ,a jak z USG? Będzie robione?

Tak, ale dopiero za miesiąc, bo  dopiero wtedy będzie można stwierdzić ewentualną ciążę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...