Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Przedstawiam Miłą, koteczkę z okolic Tomaszowa Lub., która trafiła pod opiekę fundacji ok. roku temu. Miła jest kotka wychodzącą, została wysterylizowana i trafiła do domu p. Janiny do ... Tomaszowa Lub. :)

Pani Janina od wielu lat współpracuje z fundacją, bardzo pomaga czworonogom, podczytuje też wszystkie zamojskie wątki :)

20170712_121143.jpg

20170712_082919.jpg

20170712_080442.jpg

20170712_080429.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.07.2017 o 19:57, konfirm31 napisał:

Masz rację, Tolu. Czasem śmiech, czasem łzy.... Takie jest Życie.

Kociaki dziękują za szansę na życie :)))

IMG_20170712_195218.jpg

IMG_20170712_195144.jpg

Kociaki siedziały w rowie przy szosie w lesie, między Zwierzyńcem a miejscowością Bagno, gdzie mieszkała nasza grupka kajakowców. Szliśmy sobie wszyscy na obiad do Zwierzyńca i te maleństwa wyszły nam pod nogi, płacząc bardzo. I bardzo mi się podobało, ze 14 osób,  w tym 3 dzieciaków jak jeden mąż się pochyliło nad maluszkami, zgarnęło do torby na zakupy i wróciło czym prędzej do domu - tu podgrzaliśmy mleko, zmieszaliśmy z wodą i wypuściliśmy kociaki w łazience. Maluchy uczyłyśmy we dwie  z Ewą pić po palcu. Właziły do miseczek, piszczały, ale jak załapały o co chodzi, chłeptały mleczko. Dzieci nasypały piasku z piaskownicy do płaskiego pudła, drugie wyścieliliśmy ręcznikiem,  a my poszliśmy wreszcie na ten obiad. W Zwierzyńcu w Groszku kupiłam słoiczek indyka z warzywami dla niemowląt, by nauczyć je innego jedzenia niż mleko. Potem się okazało, ze każdy w sklepie kupił coś kotkom, choć po saszetce Whiskasa. No, chcieli dobrze.... Maluszki dostały te warzywka z wodą, i po troszku lizały z palców. Bardzo przyjęła się 5-letnia Kora, urocza dziewczyneczka z naszej grupy :) Każdego kotka nazwała (czarne to były Ania, szurpatki to Antosie), siedziała z nimi na podłodze w łazience do wieczora, delikatnie głaskała, a te maluszki do niej się tuliły. W nocy jedna z naszej grupy podgrzała i warzywka, i mleko i karmiła o 1.00 kotki. Jejku, jak dobrze, ze są dobrzy, normalni ludzie! Rano maluszki pojechały do burmistrza, On zadzwonił do fundacji ZEA, i kociaki pojechały do pani lek. wet. Odrobinę zadziałała pokazana wreszcie ("ojej, a co ja zrobię z kotami, wczoraj przybyło sześc...") legitymacja pracownika departamentu weterynarii Min. Roln. ....

Jarku! dziękujemy za interwencję i pomoc :)

Matruś, szkoda, ze i tym razem się nie poznałyśmy, a miałam  taką nadzieję.

Link to comment
Share on other sites

Małgoś - uwierz, że ja też miałam taką nadzieję na tegoroczne spotkanie, ale to nic straconego - myślę, ze Roztocze bardzo Wam się podobało i jeszcze nie raz to wrócicie :)

Nad kociakami będę czuwała i  tutaj na zamojskim będę przekazywała wszystkie informacje :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Czy to nie piesek, o którym opowiadała mi Alaskan - słyszała,  ze błąkał się po osiedlu?

Tak Tolu, to ten piesek beksa_V6_orig.gif Zadzwoniła do poradni pani, z informacją, że na klatce schodowej od kilku dni śpi ten pasiak. Zadbany, ostrzyżony. Ja w tym czasie nie mogłam odebrać telefonu, sekretarka powiedziała, żeby pani zadzwoniła do schroniska....I tak psiak tam trafił.... 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tyś(ka) napisał:

O rany, a ja miałam nadzieję, że się zgubił :(
Ale ktoś by ostrzygł i porzucił? Może jednak zaginął jakiejś starszej pani? :((

Z tego co wiem, to on kilka dni koczował na tej klatce. Chodził po osiedlu, po czym wracał na tą klatkę. Pani myslała, że za suczką przybiegł,ale on był wyraźnie zagubiony...Nie ma ogłoszeń, że zaginął, przeczesałam osiedle....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...