Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Mam bardzo smutną wiadomość - dzisiaj nagle na atak serca odeszła Funia - suczka adoptowana 24.01.2013 r z zamojskiego schroniska przez Jolanta08 http://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

Funia była weteranką w zamojskim schronie, u Joli w Tychach znalazła ogrom miłości  i wspaniałą opiekę.

Parę dni temu rozmawiałam z Jolą, opowiadała jak Funia wreszcie  otworzyła się, jaka jest ufna,  szczęśliwa.

Planowały wyjazd na pierwszy urlop, bo do tej pory Jola nie chciała Funi stresować http://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

Jest mi tak smutno;  tak  trudno zrozumieć  i pogodzić się ze  śmiercią kolejnego psa, który jeszcze długo mógł cieszyć się szczęściem  bycia kochanymhttp://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

Funia nie miała swojego wątku, Jolanta08 zauważyła suczkę tutaj,  na zamojskim

Żegnaj Funiu [*]

 

11695816_1004031156315003_2816856738224696009_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

„Śpij piesku, śpij…
już odpocząć trzeba
Może będziesz miał
swój kawałek nieba
Może będzie tam
piękniej niż tu teraz,
Może spotkasz tych, których tu już nie ma…
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij
a czas łzy osuszy”

Jolanta08, ściskam bardzo mocno :(

Link to comment
Share on other sites

Śmierć Funi [*] była tak nagła ,niespodziewana, że wciąż nie mogę w to uwierzyć .Pozostała pustka i ból. Tolu ,bardzo  dziękuję za wpis o Funi [*] i za to ,że dzięki Tobie i Twojemu mężowi miałam szczęście poznać i przeżyć kilka lat z tak wspaniałą sunieczką .Mogłam uczestniczyć w Jej życiu i patrzeć jak z zalęknionego psiaka przechodzi metamorfozę w cudownego, radosnego i ufnego. Funiu [*] dziękuję Ci, że mi zaufałaś i dałaś tyle radości.

Link to comment
Share on other sites

Śpij spokojnie, Funiu..... 

Malagos urlopująca na Zamojszczyźnie, prosiła żebym w Jej imieniu jeszcze raz podziękowała TZtowi Toli za profesjonalne odprowadzanie grupy wioślarskiej po Zamościu :) . Dodatkowe  podziękowania przesyłała Jemu, oraz  Fundacji ZEA  za wsparcie udzielone  czterem kociaczkom  ministerialnym ;)  znalezionym w rowie.

Dobrze jest wszędzie mieć zaprzyjaźnionych zwierzolubów :))). 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kulki dalej nie ma i co gorsza: ani widu, ani słychu...
Od grudnia... Od grudnia Tomaszów jest pełny plakatów, ogłoszeń... wszystkie regionalne strony umieszczały ogłoszenie Kulki.
Nagroda wyznaczona... ale nikt nic nie wie :(

https://www.olx.pl/oferta/1000-zl-nagrody-zaginela-suczka-kulka-CID103-IDjfu05.html#67bcc176a7

Jeśli ktoś jest z okolic, w imieniu właścicieli proszę jednak o rozesłanie wici w sprawie Kulki.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Kulki dalej nie ma i co gorsza: ani widu, ani słychu...
Od grudnia... Od grudnia Tomaszów jest pełny plakatów, ogłoszeń... wszystkie regionalne strony umieszczały ogłoszenie Kulki.
Nagroda wyznaczona... ale nikt nic nie wie :(

https://www.olx.pl/oferta/1000-zl-nagrody-zaginela-suczka-kulka-CID103-IDjfu05.html#67bcc176a7

Jeśli ktoś jest z okolic, w imieniu właścicieli proszę jednak o rozesłanie wici w sprawie Kulki.

Wstaw link na Fb, na konto ZEA, jak możesz...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.07.2017 o 18:33, konfirm31 napisał:

Śpij spokojnie, Funiu..... 

Malagos urlopująca na Zamojszczyźnie, prosiła żebym w Jej imieniu jeszcze raz podziękowała TZtowi Toli za profesjonalne odprowadzanie grupy wioślarskiej po Zamościu :) . Dodatkowe  podziękowania przesyłała Jemu, oraz  Fundacji ZEA  za wsparcie udzielone  czterem kociaczkom  ministerialnym ;)  znalezionym w rowie.

Dobrze jest wszędzie mieć zaprzyjaźnionych zwierzolubów :))). 

Dziękuję w imieniu TZ, pokażę wpis :)

Kociaki dotarły - 3 kocurki, bo dla jednego w ostatniej chwili pracownik UG znalazł dom.

Dostały już imiona - Jaśmin, Szafran i Tymianek; zdjęć na razie nie mam, bo wetka bardzo chora (angina).

Nawet nie wiem, czy karmiąca kotka przyjęła maluchy, czy już na dobre jedzą same...

 Dam oczywiście znać, jak tylko będę miała nowe wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

Po smutnej wiadomości o śmierci Funi mam tym razem dobre wieści;  jak to w życiu bywa - przeplatają się w nim smutek i radość...

 Dom stały ma już mały Kaj - zamieszkał u znajomej p. weterynarz:)

Dziękuję za pomoc w ogłoszeniach :)

kaj2.jpg

kaj1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dom ma też Nela - zamieszkała u teściów mojej córcikODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQf06_69_orig.gif

2 tyg. temu  na atak serca odszedł ich ukochany psiak, nie myśleli o kolejnym...

Ale Nela potrafi podbić serca wszystkich, którzy ją widzieli

Nela więc została jakby w rodzinie i do tego zamieszkała na tym samym osiedlu ;)

Obiecuję zdjęcia :)

P1280214.JPG

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, konfirm31 napisał:

Masz rację, Tolu. Czasem śmiech, czasem łzy.... Takie jest Życie.

Kociaki dziękują za szansę na życie :)))

 

Dziękuję!!! Bo my ich jeszcze ne widzieliśmy, pracownik zgodził się sam dostarczyć je do gabinetu.

 Słodkie maleństwa, matka najprawdopodobniej zginęła...

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, konfirm31 napisał:

 

Czy Kurzyk jest rozczochrany? Malagos mi mówiła, że dwa kociaki  były gładkie, a dwa szurpate. 

Właśnie tak :)
Srebrny rozczochraniec.
Jest z Lublina, ale całkiem możliwe, że rodzina, bo kot z patologii, a wiem, że jego rodzeństwo gdzieś krąży w świecie (przez długi czas nie dało się współpracowac z tymi ludźmi i wydawali koty jak leci... wszystkie identyczne)... a że trafiły w różne ręce... to jak widze takie koty to bije mocniej serce.

Kurzełek to łobuz (przez rok pracowalismy z kocim behawiorystą, bo miał masę problemów, w sumie nadal ma) i w dodatku z wadą serca (HCM), ale przekochany kot (w gruncie rzeczy) i gdybym mogła to bym adoptowała wszystkie jego klony:) A 2lata od adopcji staje się z pana niedotykalskiego na fajnego pieszczocha.

W takim się zakochałam, mimo mojego "nie chcę żadnego kota":
11329910_796718180397127_5892751216382366938_n.thumb.jpg.1e97e6a42b7407bd776cc0100f971ad4.jpg
 

A tu już 2lata razem:)

18120163_1462529260485151_615600177_o.jpg.38c847c05e1fce0ca73ec708a25b4ba4.jpg

Najbardziej wpatrzony jest w mojego psa, obaj niesamowicie lubią swoje towarzystwo:)

19553906_784840428344493_4867543285094918827_n.thumb.jpg.a9758028960969cd81c89019af2f6d30.jpg

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, konfirm31 napisał:

Zdjęcia oczywiście  z MMS od  Malagos :).

Czy Kurzyk jest rozczochrany? Malagos mi mówiła, że dwa kociaki  były gładkie, a dwa szurpate. 

Tak, pracowonik UG tez to mówił,  tylko na razie nie wiem, którego wydał znajomej...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy pamiętacie małą Ikę vel Kropkę, która pojechała do DS do Opola; zwracałam się potem tu z prośbą o pomoc, bo sunia  miała spore problemy zdrowotne (wymioty, brak apetytu, częste infekcje gardła).

Po wielu badaniach zdiagnozowano u suni refluks, leki i dieta pomagają, od 4 miesięcy nie było infekcji migdałków, co rodzina uznała za wielki sukces.

Z powodu tych problemów zdrowotnych wciąż odkładana była sterylizacja i dopiero jutro Kropka ma zabieg.

Prosimy więc o kciuki, żeby wszystko było dobrze.

Pani Aneta zrezygnowała z dopłaty do sterylizacji i prosiła o przekazanie tych pieniędzy na innego potrzebującego psiaka - bardzo dziękuję:)

Kropka w domu w Opolu

V__73BC.jpg

V__63C7.jpg

V__93E0.jpg

V__E8EE.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...