Jump to content
Dogomania

Jak to jest być 14- letnim psem na ostatnich nogach? Źle. Czasu już nie ma. Pomóżcie odmienić ostatnie lata, może miesiące, życia. Proszę.


agat21

Recommended Posts

Wizyta Wolfika przebiegła dobrze (no może poza cuchnącym koopalem posadzonym w gabinecie 🤪), ale był bardzo dzielny!! Krew do badania pobrana, płucka i serducho osłuchane (wszystko ok, tylko jakieś maleńkie szmery serduchowe, ale to już wiek chyba swoje robi). Co do wieku, to psiak nie ma raczej 14 lat, raczej bliżej 10 - 12. Uszy bez grzyba. Test na lamblie wyszedł ujemny, ale to chyba wina testu, bo to raczej niemożliwe żeby po 4 latach w schronie nie miał. Dostał preparat na odrobaczenie. Koopy cały czas ohydne i cuchnące. Waga 18,5 kg.

Faktura na 310 zł będzie na Zeę. Ogromne dzięki Tolu! 🧡🌼❤️🌻

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2023 o 12:50, agat21 napisał:

Wizyta Wolfika przebiegła dobrze (no może poza cuchnącym koopalem posadzonym w gabinecie 🤪), ale był bardzo dzielny!! Krew do badania pobrana, płucka i serducho osłuchane (wszystko ok, tylko jakieś maleńkie szmery serduchowe, ale to już wiek chyba swoje robi). Co do wieku, to psiak nie ma raczej 14 lat, raczej bliżej 10 - 12. Uszy bez grzyba. Test na lamblie wyszedł ujemny, ale to chyba wina testu, bo to raczej niemożliwe żeby po 4 latach w schronie nie miał. Dostał preparat na odrobaczenie. Koopy cały czas ohydne i cuchnące. Waga 18,5 kg.

Faktura na 310 zł będzie na Zeę. Ogromne dzięki Tolu! 🧡🌼❤️🌻

Wizyta idealna, z tym koopalem to przecież on chciał zostawić materiał do badania... Co by nic nie umknęło doktorom. Cudny piesek, życzę mu, żeby wypatrzył go jakiś super domek, który na niego zasłuży bo z pewnością jest wyjątkowym psem, który będzie potrafił odwdzięczyć się sercem za ofiarowane mu serce. Mądry psiak, to widać na tych wszystkich zdjęciach i z waszych relacji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2023 o 11:05, agat21 napisał:

Psiunio w drodze do weta. Lekko zestresowany, pewnie jakieś obawy w łebku się kłębią, ale mam nadzieję, że spokojnie to wszystko przeżyje blisko Kasi. 

IMG_20231120_110200.jpg

IMG_20231120_110203.jpg

IMG_20231120_110208.jpg

Ale jest z niego piękny i mądry pies.❤️

Link to comment
Share on other sites

Test można powtórzyć po kilku dniach. Dodatni potwierdza, ujemny nie wyklucza 😉 U nas tez nie zawsze wychodził ze schroniskowej kupy o czym pisałam , dlatego najwiarygodniej zrobić z treści już z karmy domowej. Do tego wg opracowania naukowego, z którym niedawno zapoznałam się, lepiej test zrobić z wymazu ze ścianek odbytu, niż z próbki kału, o czym często weci nie wiedzą. No i musza być 4 krople.
W tej sytuacji, najlepiej poprosić o sprowadzenie z hurtowni testu snap , czyli na białko. Jeśli będzie w organizmie, to test wyjdzie dodatnio. To najbardziej wiarygodny test. I będziecie mieć pewność po jego wykonaniu jak wyglada sytuacja.

co do cuchnących kup, często są przy innych pierwotniakach, czyli kokcydiach, wiec warto zrobić zwykłe badanie kalu, bo żadna tabletka ich nie zlikwiduje. Działa tylko Toltrazuryl.

To chłopak wcale taki mały nie jest.  Tola mówiła mi właśnie, że jest wielkości Andżeli, wiec po odkarmieniu bedzie co najmniej jej wagi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2023 o 18:37, Jaaga napisał:

 

To chłopak wcale taki mały nie jest.  Tola mówiła mi właśnie, że jest wielkości Andżeli, wiec po odkarmieniu bedzie co najmniej jej wagi.

Coś jak Ogóś mój. Raz był mały, raz duży, i nogi mu się zmieniały   😄

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2023 o 18:58, rozi napisał:

Coś jak Ogóś mój. Raz był mały, raz duży, i nogi mu się zmieniały   😄

To zależy od punktu siedzenia i zapsienia 😁 Ci, ci mają wielkopsy mówią, że mały. Ci, co mają maleństwa mówią, że duży. A on średniak jest po prostu i tyle. Jak podpasie się trochę, to będzie miał ze 23 - 24 kg. Czyli naprawdę średniaczek 🐕

Link to comment
Share on other sites

Wyniki badania krwi Wolfika są. Nie jest źle, parę parametrów oczywiście poza normą, ale przy takim zarobaczeniu to normalne. Jak życie wewnętrzne się zuboży i trochę sadełka Wolfik odłoży to i wyniki na pewno się poprawią 🙂 Na razie dostał tylko lek na wspomożenie wątroby. 

A tak w ogóle to chłopak zachwycony swoim nowym życiem, ogon podobno cały czas wachluje intensywnie 😁

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.11.2023 o 23:18, agat21 napisał:

Wyniki badania krwi Wolfika są. Nie jest źle, parę parametrów oczywiście poza normą, ale przy takim zarobaczeniu to normalne. Jak życie wewnętrzne się zuboży i trochę sadełka Wolfik odłoży to i wyniki na pewno się poprawią 🙂 Na razie dostał tylko lek na wspomożenie wątroby. 

A tak w ogóle to chłopak zachwycony swoim nowym życiem, ogon podobno cały czas wachluje intensywnie 😁

Mnie zawsze za serce chwytają takie zmiany. Radość psa z tego, co mu się po prostu należy. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.11.2023 o 20:19, agat21 napisał:

Dwie Wspaniałe Dogo-Duszki zgłosiły deklaracje stałe dla Wolfa: Gabi i Keyuta. W wolnej chwili zajrzą tu i potwierdzą, że nie kłamię 😉😁 Bardzo serdecznie dziękuję 😘🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

Ode mnie skromna dyszka miesięcznie

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2023 o 17:03, elik napisał:

Zaglądam do Wolfika  🙂   Jak dobrze pójdzie, to łaciata sunia będzie mieszkać po sąsiedzku z Wolfikiem  🙂  

Na pewno się zaprzyjaźnią. Będą gadać o starych - niestety złych - czasach i cieszyć się, że minęły 😅

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2023 o 18:06, agat21 napisał:

Na pewno się zaprzyjaźnią. Będą gadać o starych - niestety złych - czasach i cieszyć się, że minęły 😅

Oby jak najszybciej. Wolfik ma już te złe czasy za sobą, ale sunia nadal tam tkwi  😞   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...