Jump to content
Dogomania

~Zarzekała się żaba błota... wszystkie szczenięta w domach, sunia w hoteliku


Recommended Posts

Szukam fundacji, która by się zajęła rodzinką - poprosiłam o pomoc moją młodą wolontariuszkę Karolinę. Tymczasem staram się oswoić sunię, by móc ją wyprowadzać na spacer. Dziś już ufniej podeszła do miski, ale dotknąć się nie da. Maluszki są urocze, ale ciarki mnie przechodzą na myśl, że niedługo będą chodzić, rozrabiać, drapać po nogach, zacznie się dokarmianie (7 pyszczków!). 

Rodzina od tych psiaków ma pieska od Sary z poprzedniego roku, nazywa się Zetor, bo sunia oszczeniła się pod traktorem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.07.2023 o 22:02, Marysia R. napisał:

A może spróbować w Fundacji Judyta? Ode mnie kiedyś przejęli pod swoją opiekę miot szczeniaków, to było co prawda już kilka lat temu, ale może warto spróbować.

Myślę, ze Judyta ma urwanie głowy z psiakami i raczej niechętnie biorą cale rodzinki 

Dnia 7.07.2023 o 10:19, Sowa napisał:

Czy sunia może zostać wysterylizowana na koszt gminy?

Oczywiście. I ona i dzieci będą odrobaczone i zabezpieczone od pcheł też na koszt gminy. Szkoda, ze sunia jeszcze taka niedotykalska, bo się drapie i na bank ma pchły. Ale dziś już prawie podeszła do miski, lewo ją postawiłam na ziemi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam puszki i suchą, za 170,09 zł. Pewnie dopiero we wtorek będzie.

Jutro pierwsze karmienie, mięso z warzywami i ryżem.

Mam kłopot ze wstawieniem zdjęć, za duży rozmiar, nie chce się zmienić. Komu mogę na mejla przesłać? Proszę?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.07.2023 o 22:24, konfirm31 napisał:

Mamuśka cud miód ❤️

 

Dnia 7.07.2023 o 22:30, Tola napisał:

Cudna sunieczka, przeslodka

I jest nieduża, dzieciaki też będą raczej małymi psiakami. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.07.2023 o 09:54, Poker napisał:

Sunia wybitnie w moim typie.

Może by nadać wszystkim imiona? Maluchom zawiązać kolorowe kokardki, żeby było wiadomo który jest który.

He, he, Pokerku - rodzina, która zgłosiła te psiaki przyjeżdża do nas codziennie, by pobawić się ze szczeniakami i "pomiziać" je. Jest trójka dzieci, dwie dziewczynki 6 i 10 lat oraz chłopiec 12 lat. Dziewczynki już zdążyły nadać imiona suczkom i była próba zawiązywania kokardek. Spadły po chwili... Pani Ola, matka dzieci, mówi, że one od rana czekają, kiedy będą mogły do nas przyjechać i potem całą rodziną siedzą w kojcu, przytulają szczeniaki, noszą na rękach i ciągle "mamo, weźmy jednego!..."

Dziś przyjadą około 13.00 i damy jeść maluszkom. Już się gotuje mięso i warzywa, zasypię płatkami ryżowymi i zmiksuję. Damy na dwóch płaskich talerzykach, bo z doświadczenia wiem, że będzie włażenie łapkami, deptanie itp. Drugie karmienia już będzie lepsze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.07.2023 o 17:20, Poker napisał:

super, że masz fajną, zaprzyjaźnioną rodzinkę. Mogliby adoptować chociaż jedno maleństwo albo mamę.Zdradź imiona.

no nie powtórzę, same angielskie: jest na pewno Rose, White (bo kawałek białej łapki) i reszty nie pamiętam 😞

Link to comment
Share on other sites

Polecam mamie podawać starter Royal Canin. Przy tak licznym miocie i to jeszcze sporych szczeniakach może dostać tężyczki, a jest w kojcu, więc od razu tego się nie wyłapie. Ja i  wszystkie moje koleżanki hodowczynie, nawet jeśli nie karmimy RC później, to podajemy starter matkom i maluchom na początku. Kiedyś, wiele lat temu, kiedy go nie było, tężyczki byly zmorą. Teraz praktycznie ich nie mamy. Kiedy stosowalam inna karmę, sunia dostała, więc wróciłam szybciutko do Startera RC jako pierwszej karmy. No i 3 tyg maluchy ją same jedzą po namoczeniu.

Na początek ryżu nie polecam, dużo maluchów ma teraz problem z jego tolerancją. Powoduje śluz w kale i wzdęcia. Pewnie to przez środki, jakimi jest traktowany , szczególnie ten zwykły, w dużych paczkach. Moim maluchom już od kilku lat nie podaję. Lepsze do miesa są np. ziemniaczki i marchewka na początek. Potem dodaje kolejne warzywa i owoce oraz zioła. 

Link to comment
Share on other sites

I ja poproszę o numer konta na priv. Czy sunia wróci do poprzednich "właścicieli" po sterylce czy formalnie zrzekli się jej? Pytam, bo znajoma zawiozła na swój koszt na sterylkę podobnie co roku rodzącą wiejską sukę swoich sąsiadów i sąsiedzi - mimo ustnej zgody - mieli potem pretensje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...