Jump to content
Dogomania

Balbinka z działek; tam prawdopodobnie straciła szczeniaki i taka cierpiąca trafiła do schroniska. Teraz dostała szansę na szczęśliwe psie życie .


Recommended Posts

Dnia 14.03.2023 o 11:45, Tola napisał:

Do mnie na razie dzwoniła jedna osoba z Katowic, ale oni chcą psa na już, natychmiast, dzisiaj. 

Z lambliami też biorą 😜

Jutro Balbinka jedzie do weta na test kontrolny giardia i zmienić ksiażeczkę zdrowia, bo wpisy zrobione zostaly w omyłkowo podmienionej książeczce Natki.

Jak widać na zdjęciach Balbina zebrala sie ekspresowo i żebra już nie zarysowują się, siersc nie jest matowa. Jeszcze wystają dwa kręgi, ale w takim tempie do adopcji też pewnie nie będą widoczne.

Link to comment
Share on other sites

Balbinka jest po wizycie u weta. Waży 12 kg, więc docelowo pewnie bedzie ważyła ok 14 kg. 

Test kontrolny giardia ujemny, we flotacji tez czysto. Jednak jest i zła wiadomość.  To, co wyglądało jak zgrubienie na szwie po sterylce, okazało się duzą przepukliną. Puściły szwy wewnętrzne na mięśniach i przepuklina jest na 3 palce. Konieczna jest operacja. Tylko musimy sprawdzić, kiedy Balbina miała sterylkę, bo przed drugą narkoza musi upłynąć miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

Nareszcie dotarłam do Balbinki. Mam  słabość do suczek w tym typie urody   ❤️  i chyba jestem jedną z wielu  🙂  
Moja ukochana Masia miała taka właśnie urodę, a teraz jej następczyni Sonia, też ma taką jamnisią urodę. 
Zrobię jej ogłoszenie. Na które miasto?
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.03.2023 o 13:30, Aldrumka napisał:

ojej, nie mogłoby być bez dodatkowych problemów

 

Dnia 15.03.2023 o 16:56, Onaa napisał:

Biedna Balbinka, co chwilę jakieś zmartwienie :(.

Zmartwiła mnie ta wiadomość, bo to kolejne cierpienie suni no i kolejne koszty😔 Widziałam zgrubienie, jak odbieraliśmy Balbinkę, uczuliłam od razu Jagnę, żeby obserwowała i  myślałam, że to będzie problem.  No nic, musimy się z tym zmierzyć, jak  bierze się taką bidulkę po przejściach, to wszystko może się zdarzyć,  szkoda tylko suni😓

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.03.2023 o 17:11, elik napisał:

Nareszcie dotarłam do Balbinki. Mam  słabość do suczek w tym typie urody   ❤️  i chyba jestem jedną z wielu  🙂  
Moja ukochana Masia miała taka właśnie urodę, a teraz jej następczyni Sonia, też ma taką jamnisią urodę. 
Zrobię jej ogłoszenie. Na które miasto?
 

No tak, my często mamy pod opieką podobne dziewczynki😉  Moja osobista Florka też podobna do jakiejś Twojej tymczsowiczki.

Elu, jak możesz zrobić olx, to poproszę na Warszawę. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.03.2023 o 21:49, elik napisał:

Jutro dodam jeszcze kilka zdjęć i wyróżnię.

Niestety dzisiaj nic nie zrobiłam. Prawie cały dzień byliśmy na działce - sprzątanie po zimie. To ciężka praca, jestem wykończona i zaraz kładę się spać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.03.2023 o 19:16, Tola napisał:

No tak, my często mamy pod opieką podobne dziewczynki😉  Moja osobista Florka też podobna do jakiejś Twojej tymczsowiczki.

Elu, jak możesz zrobić olx, to poproszę na Warszawę. 

Moja Tinka też prawie identyczna, tylko tłuścioszek :) Szkoda, że Balbinka miała pecha i czeka ją kolejna narkoza 😞 

Wyślę choć  nieduży przelew dla Balbinki, bo przecież zabieg gratisowy nie będzie 😞 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.03.2023 o 11:19, mari23 napisał:

Balbinka miała pecha i czeka ją kolejna narkoza 😞 

Bardzo się tego boję 😒  
Jeden z moich kotków dzikusków na działce musiał mieć kolejną narkozę, po której całkowicie siadły mu nerki i niestety trzeba było pomóc mu odejść    😭

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.03.2023 o 13:24, elik napisał:

Bardzo się tego boję 😒  
Jeden z moich kotków dzikusków na działce musiał mieć kolejną narkozę, po której całkowicie siadły mu nerki i niestety trzeba było pomóc mu odejść    😭

Czasem wewnętrzne szwy puszczają już po dobie lub dwóch. Miałam w sumie 3 takie przypadki, że reoperacje byly potrzebne w tak krótkim czasie po operacji i zawsze wszystko było w porządku. Niestety, każda narkoza każdorazowo wiąże się z ryzykiem.

Na szczęście Balbinka jest młoda, zdrowa i już bez pasożytów, więc powinno byc dobrze, a operacja jest koniecznością. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.03.2023 o 11:19, mari23 napisał:

Moja Tinka też prawie identyczna, tylko tłuścioszek 🙂 Szkoda, że Balbinka miała pecha i czeka ją kolejna narkoza 😞 

Wyślę choć  nieduży przelew dla Balbinki, bo przecież zabieg gratisowy nie będzie 😞 

Dziękuję Ci bardzo, Balbinka również milosny-emotikon-ruchomy-obrazek-0171.gi

Dnia 20.03.2023 o 13:24, elik napisał:

Bardzo się tego boję 😒  
Jeden z moich kotków dzikusków na działce musiał mieć kolejną narkozę, po której całkowicie siadły mu nerki i niestety trzeba było pomóc mu odejść    😭

Ja tez zawsze bardzo się denerwuję każdym zabiegiem.

Myślałam, że Balbinka ma już za sobą  wszelkie operacje, bo jest po sterylce, a tu masz. 😞

Dnia 20.03.2023 o 14:24, Jaaga napisał:

Czasem wewnętrzne szwy puszczają już po dobie lub dwóch. Miałam w sumie 3 takie przypadki, że reoperacje byly potrzebne w tak krótkim czasie po operacji i zawsze wszystko było w porządku. Niestety, każda narkoza każdorazowo wiąże się z ryzykiem.

Na szczęście Balbinka jest młoda, zdrowa i już bez pasożytów, więc powinno byc dobrze, a operacja jest koniecznością. 

Rozumiem, co nie pomniejsza mojego strachu:(

Mozę Jaaga trzeba jej przed zabiegiem jeszcze badanie krwi  zrobić...

Dnia 20.03.2023 o 19:09, Nadziejka napisał:

 Balbinko sciskam za wszystko 💓

Dziękujemy;  Balbinka się ucieszy, ona to lubi;)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.03.2023 o 20:59, Tola napisał:

Mozę Jaaga trzeba jej przed zabiegiem jeszcze badanie krwi  

To w takim razie dopiero za 2 tyg jak wrócę. Krew idzie do zewnętrznego laboratorium, więc nie da się przed zabiegiem, tylko trzeba jechac specjalnie dzien wczesniej. Andrzej nie będzie miał czasu ani możliwości czesto jeździć po wetach i zostawiać psów samych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...