Jump to content
Dogomania

Kolejny pies, obok którego nie można było przejść i go zostawić. Wbrew rozsądkowi. Ale pies jest atakowany i gryziony przez inne w boksie. Rozpaczliwie szuka pomocy u człowieka. Ceną rozsądku mogłoby być jego życie..więc zapraszamy z Aską7 na jego wątek.


agat21

Recommended Posts

Dnia 23.04.2023 o 12:50, Onaa napisał:

Piękny Zoranek jeszcze bez domku ?

 

Dnia 24.04.2023 o 12:17, Ellig napisał:

Zaglądam do Zoranka. 

Dzięki za odwiedziny 🙂

Zoranek mimo, że jest piękny i mimo, że ma wyróżnione ogłoszenia, nie doczekał się jeszcze ani jednego złamanego zainteresowanego adopcją.. 😕

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2023 o 22:09, Tyśka) napisał:

Dodałam do ogłoszenia na Lublin. Może zmienić miasto?

Tysiu, nie wiem już naprawdę. To chyba nie miasto, tylko generalnie sytuacja w kraju i fakt, że ludzie na wszystkim muszą oszczędzać. Na zwierzakach szczególnie 😞

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę aby sąsiedzi oszczędzali na czymkolwiek. Kubły pełne butelek i pudełek po dowożonym żarciu, na trawnikach i w koszach na śmieci puszki po piwie i wyrzucane jedzenie - przed blokiem coraz nowsze autka. Jak był nakaz siedzenia w domach, to ludzie brali zwierzątka dla zabawy, a teraz zbliżają się wakacyjne wyjazdy, to pies przeszkadzałby...

Tradycyjnie przy ew. ogłoszeniu na Kraków może być uwaga o pomocy szkoleniowej za free.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja widzę jednak różnice w adopcjach dużych psów czy starszych. Nie ma żadnego zainteresowania którymkolwiek. Było jedno zapytanie, a kiedy Pan usłyszał, że pies jest uczulony i musi jeść Josere, to od razu zrezygnował ze względu na koszt karmy, choć to przecież nie jest najdroższa karma, ale przy dużym psie jednak robiła różnicę. 

Koszty leczenia dużych psów są teraz też bardzo wysokie. Usługi wet, leki i diety wet znacznie poszły w górę. Przy małym psie da się wytrzymać, ale przy dużym to dziesięciokrotność ceny leczenia czy utrzymania małego psa. Sama w ostatnim czasie leczyłam dwa duże psy i przyznam, że odczułam to finansowo, a i tak mam taniej, niż przeciętny klient przychodni.

Myślę, że to jednak wpływa na decyzję o adopcji większego czy starszego psa, bo to teraz dla wielu luksus.

Wcześniej o duże psy u nas były co jakiś czas pytania, może domy akurat nie trafione, ale jednak ktoś się interesowal. Teraz, jak pytałam Toli, która jest w większości pierwszym kontaktem w ogłoszeniach, to jest totalna cisza i brak zapytań. Nawet tych nieciekawych.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.05.2023 o 10:59, Sowa napisał:

Nie widzę aby sąsiedzi oszczędzali na czymkolwiek. Kubły pełne butelek i pudełek po dowożonym żarciu, na trawnikach i w koszach na śmieci puszki po piwie i wyrzucane jedzenie - przed blokiem coraz nowsze autka. Jak był nakaz siedzenia w domach, to ludzie brali zwierzątka dla zabawy, a teraz zbliżają się wakacyjne wyjazdy, to pies przeszkadzałby...

Tradycyjnie przy ew. ogłoszeniu na Kraków może być uwaga o pomocy szkoleniowej za free.

Dzięki za propozycję 🙂

Oszczędzanie na sobie dla wielu ludzi jest na samym końcu, najpierw oszczędza się cudzym kosztem - na przykład zwierzaka. Widzę to choćby w naszej lecznicy weterynaryjnej. Kiedyś były zawsze kolejki, na terminy do specjalistów czekało się tygodniami. Teraz w poczekalni puściutko, a lecznica sama dzwoni i przypomina o wizytach i proponuje zaraz następne wizyty w bardzo krótkich terminach.

Link to comment
Share on other sites

To samo w Tychach u neurologa. Zawsze termin był 2 tyg, a szybciej trzeba było wypraszać się, do tego i tak kolejki kilkugodzinne. Teraz mamy terminy na drugi dzień , a po poczekalni pustawo. Tylko umówieni pacjenci. U kardiologa też łatwiej o terminy. 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, ja za Apoquel płacę tyle samo, ile płaciłam wcześniej.  Może to zależy od rodzaju wykonywanej uslugi, kastracja na pewno podrożała od września do liatopada znacznie, teraz się nie orientuję. Większość karm faktycznie też podrożała, ta którą karmię swojego alergika trzyma się w starej cenie. Ale faktycznie, sama na dużego psa bym się teraz nie zdecydowała. Nasz 8 kg psiak miesięcznie kosztuje ok. 400zł, a poza alergią nic mu nie dolega. I widzę też same plusy takiego małego psa. Kiedyś mówiłam, że pies zaczyna się od 15 kg, teraz nie wyobrażam sobie mieszkać z psem powyżej 12-15 kg 😉 Myślę, że może coraz więcej osób docenia wygodę posiadania małego psa. Ale na Zorana ktoś czeka, tylko jeszcze o tym nie wie, wierzę w to.

Link to comment
Share on other sites

Znajoma przed chwilą zapłaciła w Krakowie za zszycie rozdartej skóry na psiej łapie - w jednym miejscu na ok, 10 cm, w drugim 4 cm - suka musiała w krzaczorach nadziać się na coś ostrego, skóra równo przecięta. Szycie jasne pod narkozą, oczyszczenie rany i zszycie skóry rachunek 780 złotych. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.05.2023 o 19:15, Sowa napisał:

Znajoma przed chwilą zapłaciła w Krakowie za zszycie rozdartej skóry na psiej łapie - w jednym miejscu na ok, 10 cm, w drugim 4 cm - suka musiała w krzaczorach nadziać się na coś ostrego, skóra równo przecięta. Szycie jasne pod narkozą, oczyszczenie rany i zszycie skóry rachunek 780 złotych. 

U nas tak samo ceny stale idą w górę. Za same szczepionki place ok.80% drożej niż rok temu. Zabiegi też mam praktycznie dwa razy droższe. 

Karma dla moich szczeniąt 15 kg kosztuje 440 zł, a do tego kurier 30 zł. Daje ją w wyprawce, ale i tak mało kto prosi o rejestrację, żeby dalej kupować. Kiedyś jeden duży pies więcej w utrzymaniu nie był dla nas problemem, teraz wszystko liczę, bo sama profilaktyka sporo kosztuje.

 

Link to comment
Share on other sites

To jedzonko jutro razem z Zorankiem pojedzie do mojej siory, gdzie Zoranek będzie zażywał życia miejskiego dopóki Kasia nie wróci z wojaży 🙂 Niezastąpiona Aska7 przywiezie go. Z nerwów już dziś nie mogłam spać 😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...