Jump to content
Dogomania

Kolejny pies, obok którego nie można było przejść i go zostawić. Wbrew rozsądkowi. Ale pies jest atakowany i gryziony przez inne w boksie. Rozpaczliwie szuka pomocy u człowieka. Ceną rozsądku mogłoby być jego życie..więc zapraszamy z Aską7 na jego wątek.


agat21

Recommended Posts

Dnia 26.06.2023 o 13:24, Ellig napisał:

Co robimy z reszta ogłoszeń, moje dla Zorana sa na Katowice i Opole.

 

Dnia 26.06.2023 o 13:39, Ellig napisał:

Ogromnie Ci dziękuję Elu! Na Katowice i Opole niech zostaną, wielkie dzięki za Lublin i Łódź.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.06.2023 o 14:47, agat21 napisał:

 

Ogromnie Ci dziękuję Elu! Na Katowice i Opole niech zostaną, wielkie dzięki za Lublin i Łódź.

Super, to ja dziękuje i mocno trzymam kciuki za domek dla Zorana, jeszcze raz ogłoszę go na FB.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.06.2023 o 15:01, Ellig napisał:

Super, to ja dziękuje i mocno trzymam kciuki za domek dla Zorana, jeszcze raz ogłoszę go na FB.

Elu, jedna tylko jeszcze prośba: napisz, że Zoran wymaga sporo aktywności i zdecydowanego opiekuna. W czasie pobytu u mojej siostry pokazał, że potrafi dość mocno bronić swoich ludzi, czasem trzeba było mocno go na spacerze przytrzymać, jak się przestraszył czegoś lub kogoś.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 14.07.2023 o 22:36, agat21 napisał:

Zoranek na spacerze. 🙂

Pani z hotelu jest na urlopie, ciężko się z nią skontaktować, jutro będę próbować. Jestem ciekawa jak sobie poczyna mordeczka kochana. 

IMG-20230714-WA0002.jpg

Pisząc "mordeczka" mam na myśli Zoranka.. 😁

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.07.2023 o 22:36, agat21 napisał:

Pani z hotelu jest na urlopie, ciężko się z nią skontaktować, jutro będę próbować. Jestem ciekawa jak sobie poczyna mordeczka kochana. 

 

 

Dnia 14.07.2023 o 22:36, agat21 napisał:

Pisząc "mordeczka" mam na myśli Zoranka.. 😁

Dobrze że wyjaśniłaś, bo już chciałam rzucić fochem co to za zażyłość powstała 🙄  

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zoran bardzo fajnie się sprawuje w hotelu. Z psiakami się przyjaźni oprócz jednego. Niestety upatrzył sobie wroga i koniec. Do ludzi bardzo przyjazny. I niezwykle karny. P.Viola mówi, że nie miała jeszcze sytuacji, żeby nie zareagował na wołanie. 

Wciąż czekam na pierwszy rachunek z hotelu, p.Violi brak czasu, żeby go wystawić. Niestety dodatkowo dojdzie kuracja przeciwko pasożytom. Zoran złapał gdzieś gardię. Jedyny spośród psów z jednego domku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.08.2023 o 13:47, agat21 napisał:

No i właśnie dziś przyszedł rachunek za kolejny miesiąc hotelowania Zoranka. Plus 50 zł za kolejne badanie obecności pasożytów. I znowu wyszła gardia 😧

image.png.96ec93dc220f3f9824806081f74b60c6.png

Dostaje Metronidazol? U nas metronidazol i domestos do dezynfekcji zawsze likwidują problem szybciutko. Testy po tygodniu ujemne. I nawet nie podaję 2xdziennie. Można podawać 10 dni ciągiem 250 mg/10 kg m.c., żeby przerwac cykl rozwojowy pierwotniaka, jeśli tydzień to za krótko. I dobrze chusteczkami przecierać okolice odbytu lub wykąpać przy dłuższym włosie. Szczególnie ok.3 dnia podawania leku. Jeśli test na przeciwciała, to może wyjść dodatni, bo przeciwciała utrzymują się dłużej,  a lamblii już może nie być. Tylko wtedy zazwyczaj ta dodatkami kreska jest wtedy blada i dłużej trwa, zanim się pokaże. Kontrolnie lepiej badać testami snap. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.08.2023 o 23:10, Jaaga napisał:

Dostaje Metronidazol? U nas metronidazol i domestos do dezynfekcji zawsze likwidują problem szybciutko. Testy po tygodniu ujemne. I nawet nie podaję 2xdziennie. Można podawać 10 dni ciągiem 250 mg/10 kg m.c., żeby przerwac cykl rozwojowy pierwotniaka, jeśli tydzień to za krótko. I dobrze chusteczkami przecierać okolice odbytu lub wykąpać przy dłuższym włosie. Szczególnie ok.3 dnia podawania leku. Jeśli test na przeciwciała, to może wyjść dodatni, bo przeciwciała utrzymują się dłużej,  a lamblii już może nie być. Tylko wtedy zazwyczaj ta dodatkami kreska jest wtedy blada i dłużej trwa, zanim się pokaże. Kontrolnie lepiej badać testami snap. 

W pierwszym rzucie dostał quanifen. Nie wiem jaki teraz był test zrobiony na sprawdzenie efektu, dopytam. Tak, jest wycierany.  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.08.2023 o 00:48, agat21 napisał:

W pierwszym rzucie dostał quanifen. Nie wiem jaki teraz był test zrobiony na sprawdzenie efektu, dopytam. Tak, jest wycierany.  

Nie musisz pytać. Nie dobija. Lamblie zostają zazwyczaj np w drogach żółciowych i potem namnazaja sie ponownie. To opinie z zagranicznych forów. Teraz pewnie już są rozwleczone. Niech wet przepisze metronidazol lub sprzeda weterynaryjny metrovis.

Wet wybrał metodę leczenia korzystna dla niego finansowo.

Metronidazol 500 mg z apteki na dużego psa to koszt ok.60 zł, do tego test kontrolny 35 zł i leczenie zamyka się w stówce. Tylko wet nie ma z tego zysku.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.08.2023 o 07:53, Jaaga napisał:

Nie musisz pytać. Nie dobija. Lamblie zostają zazwyczaj np w drogach żółciowych i potem namnazaja sie ponownie. To opinie z zagranicznych forów. Teraz pewnie już są rozwleczone. Niech wet przepisze metronidazol lub sprzeda weterynaryjny metrovis.

Wet wybrał metodę leczenia korzystna dla niego finansowo.

Metronidazol 500 mg z apteki na dużego psa to koszt ok.60 zł, do tego test kontrolny 35 zł i leczenie zamyka się w stówce. Tylko wet nie ma z tego zysku.

 

ha, dzięki za info, spróbuję podpowiedzieć, różnie weci reagują na sugestie. Zwłaszcza na takie ograniczające ich dochody 😉

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.08.2023 o 09:48, agat21 napisał:

ha, dzięki za info, spróbuję podpowiedzieć, różnie weci reagują na sugestie. Zwłaszcza na takie ograniczające ich dochody 😉

To u swojego weta wez receptę, kup test i wyślij. Szkoda psa i zarażenia innych psów w hoteliku. Potem z tego wybrnąć trudno. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.08.2023 o 11:31, agat21 napisał:

Mój wet nie wystawia recept bez badania psa.

No to pozostaje zwalczać pierwotniaki jak dotychczas.

 Prześlij swojemu lekarzowi na dowod wynik badania, powiedz ze to bezdomny pies pod Twoja opieką.

Podpowiadam sprawdzony sposób. Wcześniej giardia była głównie w hodowlach, teraz jest we wszystkich schroniskach i co za tym idzie w hotelikach. Ja i moje koleżanki hodowczynie musiałyśmy do skuteczności dochodzić same praktyką i wertowaniem godzinami wielu dostępnych materiałów, a potem sprawdzaniem środków.  Podaję sprawdzony sposób  i więcej nie mogę.

Zmiany temperaty zmieniły też dotykające psy pasożyty  i niestety, teraz koniecznością jest testowanie/ izolowanie/leczenie każdego nowo przybyłego psa do hodowli czy hotelu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...