Jump to content
Dogomania

Agat już w swoim super domu ! Agat - psiak o którym wiemy bardzo niewiele, a który bardzo potrzebuje pomocy.


elik

Recommended Posts

Dzisiaj od rana byliśmy na działce i wróciliśmy niedawno. Uruchomiłam kompa i oczywiście pierwsze kroki na wątek Agata.  SZOK  🙂 

Bardzo fajna niespodzianka. Agat poza schronem. Zachowuje się zaskakująco dobrze. Po jego widoku na wybiegu wspólnym raczej nie spodziewałam się takiego zachowania. Tam sprawiał wrażenie dzikuska, czy wycofanego, a tu zupełnie inny pies  🙂  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2022 o 20:49, Tola napisał:

Jak wcześniej pisałam, dzisiaj udało się wyprowadzić Agata na smyczy poza teren schroniska.

Bez oporów wszedł do budynku, do auta też, chociaż do auta to bardziej za smaczkami;  ważne, że nie boi się.

Na smyczy idzie, chociaż wg wolontariuszki prawdopodobnie nigdy na niej nie chodził, obroża wyraźnie mu przeszkadza, co parę minut drapał się, widać to też na filmiku.

Jest psem energicznym, żywym, ale w normie jak na takiego młodziaka.

Bez problemu daje się głaskać, macha ogonem, podskakuje z radości, do człowieka nie wykazuje agresji, jest raczej uległy.

Boi się wielu rzeczy, sytuacji,  na spacerze cały czas szedł  na ugiętych łapach;  przeraził go szeleszczący worek z karmą, rowerzysta, auto, szczekające psy, czuł się tez niepewnie, gdy wolontariuszka wyskubywała mu starą sierść.

Do innych psów wydaje się raczej uległy.

Dzisiaj dostał Fiprex.

Jak dobrze, ze wychodzi. Jest mlody, przystosuje się do normalnego życia, którego jak widać, nigdy nie miał. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Albo się komuś znudził, nie spełnił oczekiwań - za ładnie siada na baczność przed wolontariuszką na pierwszy sygnał, to chyba nie jest dla niego nowa sytuacja. Może był za łagodny? Teraz, wobec szalonych reklam malinois, w wielu pseudohodowlach rozmnażane są na potęgę wszystkie rude psy -  i takie rozmnażalnie są też we wschodnich rejonach Polski. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.10.2022 o 20:46, Tola napisał:

Musi mieć klatkę, bo inaczej mogą nie chcieć wydać psa, podam od razu test na lamblie.

Rozmawiałam dzisiaj z p. Magdą i okazuje się, że jednak nie ma klatki w swoim samochodzie. Nazywa go psiowozem, bo wozi nim psiaki, ale nie ma w nim klatki  😞  Mogą nie wydać Agata?

Prosiłam Jagę, żeby wysyłając do Ciebie testy na lamblie, dołożyła jeden dla Agata i że za niego zapłacę. Powiedz proszę ile kosztuje, to przeleję tę kwotę na konto Fundacji. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2022 o 12:25, elik napisał:

Prosiłam Jagę, żeby wysyłając do Ciebie testy na lamblie, dołożyła jeden dla Agata i że za niego zapłacę. Powiedz proszę ile kosztuje, to przeleję tę kwotę na konto Fundacji. 

Tola powiedziała, ze nie da się mu zrobić testu, więc wysłałam tylko dwa. Zapytaj, czy zostały użyte, jesli nie, to pewnie można dla Agata przekazać. 

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie ten rudy jest, czyli ten odłączony to Agat. Dzięki za sprawdzenie  🙂    

Pies na trzecim  zdjeciu w środku jakoś dziwnie stoi. Czy on przypadkiem nie ma złamanej łapki   😪                  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.10.2022 o 13:50, Sowa napisał:

Ten drugi rudy został, wszystkich żal, dopóki nie ograniczy się rozrodu, dopóki prowadzenie hodowli będzie sposobem na zarobek, a nie pasją, wszystkie akcje będą jak wyczerpywanie wody siteczkiem.

Dopóki ludzie nie przestaną traktować psów jak modnych gadżetów i kupować ich pod kolor mebli lub dlatego, że teraz na przykład jakaś rasa jest modna. Cudowne psy umierają w śmierdzących schronach nie poznawszy domu, a  "miłośnicy" psów kupują zdeformowanego, ledwo zipiącego w upały, buldożka - bo modny.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na konto Agata wpłynęły poniższe kwoty:

   50,00 zł  od  Pani Ireny z Sosnowca  deklaracja  X  -  14.10.
   10,00 zł  od  Radek  deklaracja  X  -  16.10.
  700,00 zł  od  Anula  -  17.10.
   50,00 zł  od  Isiak    -  17.10.
  30,00 zł   od  Siostry  elficzkowa  deklaracja  X  -  17.10.
   50,00 zł  od  Poker    -  17.10.
   30,00 zł  od  Gabi79  deklaracja  X-XII  -  17.10.
   50,00 zł  od  Keyuta  deklaracja  X  -  17.10.

Bardzo serdecznie dziękuję 

499730768_tulipany1.png.13843eeb8c8387f03ab964ea0e3efb28.png


oraz
  125,00 zł od elik  z bazarku -  13.10.
  348,41 zł od elik  środki finansowe pozostałe po Cymusiu -  17.10.
   20,00 zł od elik  deklaracja  X  -  17.10.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...