Jump to content
Dogomania

Luka i Baloo - 8-miesięczne rodzeństwo zabrane ze wsi. Oboje zostają na zawsze razem z Ewą Martą, Jackiem, Peruszką i Figą:)


Recommended Posts

58 minut temu, Nesiowata napisał:

To naprawdę uśmiech?

Tak:) Oboje się tak uśmiechają, tylko bardzo trudno zrobić zdjęcie, a zwłaszcza ostre, bo wyginają się wtedy w pląsach. Poza tym to jest sytuacyjne. Reagują tak jak są zakłopotane, bo np. coś broją i są upominane albo jak zaczynamy coś do nich mówić. Na widok telefonu chowają ząbki:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Idziemy dzisiaj po południu na kontrolę łapki Luki. Wszystko wygląda dobrze, ale wet chce ją zobaczyć i przyjrzeć się, czy nie tworzy się tam jakiś stan zapalny. My boimy się tam grzebać, żeby nie zrobić krzywdy. 

Kończą nam się w domu środki opatrunkowe. W szczególności potrzebny jest bandaż elastyczny samoprzylepny, bo wspaniale usztywnia opatrunek i trzyma się całą dobę. Przed nami jeszcze co najmniej 10 dni zmian opatrunków, zamówiłam więc dla Luki bandaże i plaster. Luka i tak ma minus na koncie, więc to prezent od nas. Mam zresztą nadzieję, że coś zostanie na wszelki wypadek na przyszłość. Teraz miałam w domu 3 takie bandaże i przydały się idealnie. 

Zakup opłacony
 
 
6.10.2021, 12:13
Menu z akcjami dla zakupu

Zdjęcie przedmiotu Bandaż kohezyjny samoprzylepny elastyczny 10 cm x
Zdjęcie przedmiotu Bandaż kohezyjny samoprzylepny elastyczny 10 cm x
Zdjęcie przedmiotu Bandaż kohezyjny samoprzylepny elastyczny 10 cm x
Zdjęcie przedmiotu Bandaż kohezyjny samoprzylepny elastyczny 10 cm x
Zdjęcie przedmiotu Bandaż samoprzylepny elastyczny kohezyjny 10 cm
Zdjęcie przedmiotu Plaster przylepiec włókninowy rolka 2,5 cm x 5 m
  Zdjęcie przedmiotu Wata celulozowa, lignina w zwoju rolka 150 g

Razem z darmową dostawą

45,75 zł
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Nesiowata napisał:

Wzorowa pacjentka.

Odpukać... zadziwia nas swoim spokojem:)

4 godziny temu, Nadziejka napisał:

🙂🙂🙂🙂

Sliczniosci dzielne kokane ale ale malenka iskiereczka czarnunia jest poprostu do zacalowania 

Mała iskiereczka to rozpuszczony łobuziak i szef stada:)

11 minut temu, elik napisał:

Baloo bodyguard  🙂   Delikatnie "wyprosił" z pokoju swoją koleżankę, żeby Luka miała spokój.  

Baluś bardzo przeżywa niedyspozycję Luki. Co chwilę patrzy, czy przypadkiem opatrunek nie zniknął. Chętnie by się z nią pobawił, ale niestety nie pozwalamy na to.

Luka była na wizycie kontrolnej i na zmianie opatrunku. Gdybym wiedziała, że za tę zmianę tyle trzeba zapłacić (45 zł), to zabrałabym swoje opatrunki i sama zawinęłabym jej łapkę, bo przecież oboje z Jackiem umiemy to robić. 

Na szczęście wszystko wygląda dobrze i jak nam Lukiś nie zrobi jakiegoś numeru i gwałtownego ruchu, to ma szansę pięknie się zrosnąć. Zdjęcie szwów 10-14 dni po zabiegu. Pojedziemy pewnie 14.10 w piątek. To będzie 11 dzień po szyciu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Luka była na wizycie kontrolnej i na zmianie opatrunku. Gdybym wiedziała, że za tę zmianę tyle trzeba zapłacić (45 zł), to zabrałabym swoje opatrunki i sama zawinęłabym jej łapkę, bo przecież oboje z Jackiem umiemy to robić. 

Gdybyś sama zmieniła opatrunek, to też pewnie musiałabyś zapłacić, bo te 45,00 zł to zmianę opatrunku i za wizytę. Może sama zmieniaj opatrunki w domu tak często, jak wymaga tego praktyka. Zaoszczędzisz czas i pieniądze.  Chyba, że zauważysz coś niepokojącego, to wtedy wizyta byłaby konieczna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Luki w innym miejscu.Widać nie mam wyobraźni... To jest jej dom!

Ja chyba też nie mam wyobraźni, ale z drugiej strony 4 psy w tym 2 duże, to poważne obciążenie budżetu i w razie nieobecności jednego z Członków Rodziny, na drugiego spada ogrom obowiązków, ale z trzeciej strony, 4 czy 3 psy to nie taka znowu duża różnica  😉    Ufff Ewuś nie bij  1308911360_gifproszcy.gif.57d9106573acbacb05a8267ab225e11b.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Luki w innym miejscu.Widać nie mam wyobraźni... To jest jej dom!

Nawet nie chcę mówić co się dzieje w naszych sercach, jakie rozterki...

32 minuty temu, elik napisał:

Gdybyś sama zmieniła opatrunek, to też pewnie musiałabyś zapłacić, bo te 45,00 zł to zmianę opatrunku i za wizytę. Może sama zmieniaj opatrunki w domu tak często, jak wymaga tego praktyka. Zaoszczędzisz czas i pieniądze.  Chyba, że zauważysz coś niepokojącego, to wtedy wizyta byłaby konieczna.

Elu kochana, zmieniamy opatrunki sami codziennie. To była wizyta kontrolna, prosili o nią weci, bo to naprawdę paskudne miejsce do szycia i obawiali się, że szwy się rozejdą. nadal istnieje takie ryzyko, ale bardzo pilnujemy, żeby nie rozerwała opatrunku, żeby nie podbiegała... Na szczęście przy pracy zdalnej mam ją prawie cały czas na oku. Moi pracownicy przyzwyczaili się już do tego, że w trakcie spotkań on-line słyszą "Luka, zostaw kochanie, nie ruszaj, nie gryź itp." Do weta idziemy teraz na zdjęcie szwów, chociaż i to może zrobimy w domu. Jacek zdejmował szwy z mojego kolana po operacji, Barsiczce po usunięciu guza. Pytanie, czy dam radę ją utrzymać, żeby on to zrobił, czy trzeba będzie jechać do wetów, żeby Jacek trzymał.

28 minut temu, elik napisał:

Ja chyba też nie mam wyobraźni, ale z drugiej strony 4 psy w tym 2 duże, to poważne obciążenie budżetu i w razie nieobecności jednego z Członków Rodziny, na drugiego spada ogrom obowiązków, ale z trzeciej strony, 4 czy 3 psy to nie taka znowu duża różnica  😉    Ufff Ewuś nie bij  1308911360_gifproszcy.gif.57d9106573acbacb05a8267ab225e11b.gif

Elu, za co mam bić, skoro my cały czas o tym rozmawiamy. Kilka razy dziennie mówimy, że nie damy rady jej oddać i kilka razy dziennie upominamy się, że musimy, bo możemy nie udźwignąć ciężaru finansowo w przyszłości. Nie wyobrażam sobie, że psiaki miałyby nie mieć najlepszej opieki weterynaryjnej, dobrego jedzenia, smaczków i wszystkich potrzebnych leków. Dopóki pracuję, dalibyśmy radę (no może poza tą chwilą, bo po dwóch ślubach dzieci jesteśmy spłukani i odrabiamy straty, ale to chwilowe), ale emerytura zbliża się wielkimi krokami i jeśli nie dostanę zgody na dalszą pracę, to za 2 lata i 8 miesięcy stanę się emerytką. 

W tej chwili leczenie Peruszki kosztuje sporo, a to mały piesek. Oczywiście moglibyśmy odpuścić fakt, że wyniki wątrobowe pogarszają się i uznać, że to 12-letni piesek i taka jest kolej rzeczy. Ale ja nigdy nie pozwolę na to, żeby zaniechaniem skrócić jej życie. Dlatego poza zastrzykami na łapkę dostaje 3 różne leki na wątrobę, a na dniach dojdzie jeszcze kuracja Ornipuralem. 

Tak więc to jest bardzo trudny temat, mieliśmy spróbować poszukać jej domu idealnego, Elunia ma gotowe ogłoszenie i w miniony poniedziałek miała je wystawiać, ale plany pokrzyżowała rozwalona łapka. 

To, co mogę wam przyrzec, to jeśli damy radę ją oddać, to tylko do najlepszego domu, który cierpliwie będzie przyjeżdżał, żeby poznała ludzi i ich zaakceptowała. Szukamy domu z innym fajnym psem, którego Luka polubi, bo ona musi mieć przewodnika, za którym schowa się w przypadku strachu. Domu, który lubi długie spacery i będzie chodził tam, gdzie Luka bezpiecznie będzie mogła się wybiegać. Domu umiejącego postępować z wycofanym psem i w razie czego szukania ratunku u specjalistów.

Ona robi postępy, tak bardzo widać, że chce. Na przykład wczoraj na klatce schodowej nagle otworzyła się winda i wyszła sąsiadka. Lukiś spłoszyła się, ale w chwili, kiedy miała zaszczekać spojrzała na mnie. Powiedziałam tylko spokojnym głosem "Luka spokojnie" i nie wydała z siebie żadnego dźwięku. Coraz częściej chce gdzieś wyskoczyć, ale patrzy na któreś z nas i upomniana odpuszcza. Ale to musi być konsekwentne i zawsze po tym musi dostać wsparcie i pochwałę, że o to właśnie chodzi. Jednym słowem jej trzeba poświęcać więcej czasu niż innym na spacerze. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Ellig napisał:

wieczorem 🙂

244206710_2001513496683380_8631404065619300865_n.jpg

Dopiero teraz zauważyłam, że nic do siebie z pościeli nie pasuje:) Po wtorkowej zmianie wszystkiego i przed kolejną sobotnią, kiedy musimy wymienić wszystkie posłanka i pościele, złapałam poszwy, które są rzadko używane i które będą mogły zaczekać w kolejce na pranie:) Na szczęście psiakom ten melanż nie przeszkadza i świetnie się czują na łóżku:)

Link to comment
Share on other sites

Pozwoliłam sobie tak napisać, bo wyraźnie to widać, że Wy ją kochacie i ona Was i rozstanie będzie mega trudne. Ale wspaniale ujęłaś temat i widzę, że jest przemyślany i przewałkowany z każdej strony. Życzę, abyście znaleźli złoty środek, jak najmniej bolesny dla każdego z Waszego Stada. Niestety to nasze ratowanie zwierzaków daje ogrom satysfakcji, ale czasem i smutku. Wiem, że wybierzecie najlepsze rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Ewa Marta napisał:

Dopiero teraz zauważyłam, że nic do siebie z pościeli nie pasuje:) Po wtorkowej zmianie wszystkiego i przed kolejną sobotnią, kiedy musimy wymienić wszystkie posłanka i pościele, złapałam poszwy, które są rzadko używane i które będą mogły zaczekać w kolejce na pranie:) Na szczęście psiakom ten melanż nie przeszkadza i świetnie się czują na łóżku:)

Jakże nie pasuje?  Wszystko pasuje jak najbardziej  🙂   Jest Człowiek, są piesy więc wszystko jest jak trzeba  🙂

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, elik napisał:

Pozwoliłam sobie tak napisać, bo wyraźnie to widać, że Wy ją kochacie i ona Was i rozstanie będzie mega trudne. Ale wspaniale ujęłaś temat i widzę, że jest przemyślany i przewałkowany z każdej strony. Życzę, abyście znaleźli złoty środek, jak najmniej bolesny dla każdego z Waszego Stada. Niestety to nasze ratowanie zwierzaków daje ogrom satysfakcji, ale czasem i smutku. Wiem, że wybierzecie najlepsze rozwiązanie.

Mam nadzieję, że tak będzie.

36 minut temu, elik napisał:

Jakże nie pasuje?  Wszystko pasuje jak najbardziej  🙂   Jest Człowiek, są piesy więc wszystko jest jak trzeba  🙂

Masz rację:)

17 minut temu, Nesiowata napisał:

I tego trzeba się trzymać!

Na was zawsze można liczyć:)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro, ale Jacek zgubił paragon za wizytę kontrolną Luki. Prześlę Eluni potwierdzenie zapłaty z jego konta, bo inaczej nie mam jak udokumentować tego wydatku.

Lukę rozsadza energia, dlatego trzeba ją bardzo uspokajać i nie pozwalać na szaleństwa. Aż się boje dnia, w którym będzie mogła pobiegać. Zaczniemy chyba od wybiegu dla psiaków, żeby można ją było okiełznać.

Szycie pięknie się trzyma i tak ma pozostać:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Bardzo mi przykro, ale Jacek zgubił paragon za wizytę kontrolną Luki. Prześlę Eluni potwierdzenie zapłaty z jego konta, bo inaczej nie mam jak udokumentować tego wydatku.

Lukę rozsadza energia, dlatego trzeba ją bardzo uspokajać i nie pozwalać na szaleństwa. Aż się boje dnia, w którym będzie mogła pobiegać. Zaczniemy chyba od wybiegu dla psiaków, żeby można ją było okiełznać.

Szycie pięknie się trzyma i tak ma pozostać:)

 

dd6bed097afb41c2acdbfa358109a63d-0001.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Luka bardzo, ale to bardzo potrzebuje bliskości. najchętniej kładzie się na człowieku, żeby go mocniej czuć. Przy jej strachach, to aż dziwne, ale zdjęcia mówią same za siebie. Lukiś jest przyklejona do Jacka albo do mnie. Tylko ja nie mam z nią zdjęć, bo Jacek nie ma takiego świra jak ja i nie pstryka co chwila aparatem:)

Nosi dziewczynkę bardzo, na spacerze coraz trudniej utrzymać ją na smyczy, ale trzymamy konsekwentnie, bo to bardzo ważne, żeby łapka się zrosła i nie bolała potem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...