Jump to content
Dogomania

Lumi - ma już DS, już mam imię, jestem w hoteliku, Nie mam nic:(:( nawet imienia, jestem za duża, za stara - siedzę od lat w zamojskim schronie - biała suczka prosi o pomoc


Recommended Posts

I jeszcze słowo o Murce,bo muszę dziewczynę pochwalić....Lumi chciała iść za Murką jak wychodziła,zaglądała przez okno co rusz jak już pojechała,troszkę niespokojna była zostając ze mną...to o czymś świadczy.... ja jeszcze raz Murce bardzo dziękuje za dotychczasową opiekę!

 

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, WiosnaA napisał:

I jeszcze słowo o Murce,bo muszę dziewczynę pochwalić....Lumi chciała iść za Murką jak wychodziła,zaglądała przez okno co rusz jak już pojechała,troszkę niespokojna była zostając ze mną...to o czymś świadczy.... ja jeszcze raz Murce bardzo dziękuje za dotychczasową opiekę!

 

Dokładnie. Murka przeprowadziła Lumi przez trudny czas. Musiała ją nauczyć innego życia, bo Lumi nie wiedziała jeszcze, że jej życie zmienia się na lepsze.
I jeszcze odwiozła Lumi. Dziękuję Wam obu.
Jesteście niesamowite :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, WiosnaA said:

Kurcze,no gapa jestem,że hej:( ....pojechałam do weta i zostawiłam Lumi w domu ,nie w kojcu.Posprzątałam w kuchni,ale musiałam nie zauważyć masła gdzieś przy kuchence po wczorajszym smażeniu naleśników.

Lumi zjadła więcej jak pół kostki 😞,naturalne,łaciate...dałam zapobiegawczo węgiel,ale jak myślicie,zaszkodzi jej,dostanie biegunki?...:(:(

 

1 hour ago, Aska7 said:

Jak bez papierka to spoko : )

Dokladnie, a niech tam, co użyła to jej:)))

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, WiosnaA napisał:

I jeszcze słowo o Murce,bo muszę dziewczynę pochwalić....Lumi chciała iść za Murką jak wychodziła,zaglądała przez okno co rusz jak już pojechała,troszkę niespokojna była zostając ze mną...to o czymś świadczy.... ja jeszcze raz Murce bardzo dziękuje za dotychczasową opiekę!

 

Ja się przyłączam do podziękowań, Lumi miała szczęście, że trafiła do Murki

dziekuje-ruchomy-obrazek-0153.gif

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, WiosnaA napisał:

Simparici nie dostałam u dwóch wetów na rozmiar Lumi,ponoć w hurtowniach nie ma.

Wet zaproponował Nexgard ,kupiłam,od razu podałam (nie zauważyłam jeszcze masła).

Znacie ten środek,dobry jest od kleszczy?...u nas kleszczy masa i żadne fiprexy tu nie działają.

Dziękuję Aniu, ile zapłaciłaś za Nexgard? Elik Ci zwróci na konto.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, b-b napisał:

Śliczna i jak piszesz Aniu mądra z niej sunia.

Oby jak najszybciej poznała i zaakceptowała życie przy człowieku.

Tak,mądra jest....pierwszy raz zamknęłam w tym kurniku,chciałam teraz odpocząć trochę,a na wybiegu samą się boję zostawić,i co?....powiedziała,że w kurniku Damy nie siedzą :)...no i Damę zabrałam do domu,...drogę nawet na schody już znała:)

IMG-6449.jpg

Jak widać mam 3 Damy,lato,ciepło,ale ja w domu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Murka odegrała ogromnie ważną rolę w życiu Lumi. To Murka pojechała po nią do Zamościa i zabrała ją ze schroniska do siebie. Lumi to na pewno pamięta. Uczyła ją podstaw, pokazała jak wygląda trawa, co to spacer i jak się śpi na wygodnym posłanku. Pogłaskała, przytuliła pewnie pierwszy raz w życiu. Rola Murki jest nie do przecenienia. My to wszystko wiemy i jesteśmy Murce bardzo, bardzo wdzięczni.

Teraz Ty Wiosno kontynuujesz to co Murka zaczęła. A to wszystko dla niej, dla Białej Lumi.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, ale przesadzacie:) nie zrobiłam nic nadzwyczajnego. 

Sunia ma potencjał i jestem niemal pewna, że rozkwitnie u Wiosny. Ona potrzebuje tylko czasu i cierpliwości. 

Pierwsze wieści i zdjęcia - rewelacja:)

Trasa była długa (w sumie 10 godzin jazdy w obie strony), ale bez niespodzianek. Lumi gdzieś w połowie trasy przegryzła smycz, którą była przypięta:) ale nie przełaziła na siedzenie, tylko grzecznie siedziała "na pace". Mało spała, bardzo ją interesowało to co się dzieje za oknami, zwłaszcza jak staliśmy w korku w mieście, to od razu peryskop w górę i przyglądała się przechodniom:)
Wiosna wyposażyła nas na drogę powrotną w pyszne naleśniki i pączki, co oszczędziło nam czasu na zatrzymywanie się na posiłek:) Dziękujemy pięknie!

  • Like 5
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Na konto Lumi wpłynęły poniższe kwoty

  100,00 zł  od CZETKA na transport   -  28.05.
  100,00 zł  od maarit na transport   -  31.05.
    20,00 zł  od Nesiowata  na transport  -  31.05.
    60,00 zł  od Zagrodowy pies polski   deklaracja  VI-VII -  31.05.
    40,00 zł  od lipsik na transport  -  31.05.
    20,00 zł  od b-b  na transport  -  31.05.
  100,00 zł  od Aska7  na transport   -  31.05.
    20,00 zł  od agat21  na transport  -  31.05.
    10,00 zł  od kikou  deklaracja  VI -  1.06.
    20,00 zł  od Livka  na transport  -  1.06.
    20,00 zł  od tianku  na transport  -  1.06.
  100,00 zł  od Anula  na transport   -  2.06.
    20,00 zł  od Ewa Marta  deklaracja  VI -  2.06.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

134405361_dziki.gif.4ab273f53f4f56694133aac0969092ea.gif      1212177914_kwiatki15.jpeg.4b936423e1ea7ee235a792ebdadf0748.jpeg

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Aska7 napisał:

Kokarda zawiązana ?

Nie dotarliśmy jeszcze do świetlicy zobaczyć kiedy będzie zabawa (w dawnych czasach,dziś disco), ojj, wyszykujemy się wtedy:)

 

Wczoraj zwiedziliśmy pola i dziś wieś od zaplecza zaczęliśmy,znaczy za stodołami chodzimy:)

Wczoraj Lumi mocno zestresowana była na spacerkach,ale na ostatnim , blisko domu schyliła się już powąchać.Dziś było dużo wąchanka,jednak stres również trzymał,bo pojedyncze traktory,rowery,samochody przejeżdżały,boi się ,ale tragedii  nie było i dzielnie spisywała. Lumi musi mieć jasne sygnały co ma robić,czego oczekuję i szybko łapie.

Wszak 8 lat,to na ludzki czas ponad 50 za kratami:(,..co się dziwić,że świat jej jest dziwny i straszny:(...człowiek po takiej odsiadce też czułby się dziko na wolności i bał wielu rzeczy.

Jedzonko z ręki je ładnie,sama jednak nie podejdzie jeszcze do mnie.W kojcu długo nie chce być sama,odpocznie trochę i zaczyna kombinować z wyjściem.Jak jestem blisko,wtedy leży spokojnie.Nie kocha mnie jeszcze,ale jak dojdziemy do setki (km oczywiście),to pokocha. Na razie krótkie spacery robimy i kilka dziennie.

Wczorajsze filmy z naszego wałęsania,

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wspaniała suka. Utrzymuje uwagę na człowieka. Na razie krótko ale wszystko jest nowe i tyle rozpraszaczy, a ona mimo to odbiera sygnały przewodnika. Świetna praca WiosnaA. Komendy proste, powtarzalne, bez zbędnego gadania. Zmiana tonu głosu: akceptacja<->sprzeciw. Wszystko jasne dla Lumi. I to, co cenne najbardziej, aktywny spacer :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...