Jump to content
Dogomania

Amika zamieszkała we Wrocławiu. Już nigdy nie będzie sama. Amika ma za sobą porzucenie i długi czas bezdomności. Teraz u Murki od nowa nabiera wiary w człowieka. Pomożesz jej?


Jo37

Recommended Posts

Dnia 7.12.2020 o 23:47, Murka napisał:

b38f75f0c36366cfgen.jpg

 

Jutro wrzucę resztę fotek domowych i dorobię jeszcze trochę na ogrodzie, bo się super bawi z psami.

 

Dnia 8.12.2020 o 08:20, Tyśka) napisał:

Cudowna jest :)

Cudna, taka delikatna:)

Bardzo chciałabym,  aby znalazła kochającą rodzinę, bo wiele przeszła.

Ale najłatwiej takiej niedużej suni znalezc dom w bloku, dlatego tak bardzo czekam na kolejne info od Murki o postępach suni.

Wczoraj napisała do mnie pani z Wroclawia, nawet nie wiem, jak znalazła sunię, bo chyba nie ma tam olx, może w Krakowie?.

Zapytanie fajnie brzmi.

 

Link to comment
Share on other sites

c5faba82a929d264gen.jpg

 

Na niektórych fotkach widać, że sunia ma niesymetryczny pyszczek.

 

Z czystością na razie nadal jest ok, ale jeszcze trochę korzystam z kennela, zwłaszcza w nocy (głównie ze względu na to, że sunia trochę pilnuje miski przed innymi psami). Na szczęście sunia traktuje kennel jako swój azyl i często przesiaduje tam nawet gdy jest otwarty.

Amika ma dużo energii, uwielbia biegać i zaczepiać psy do zabawy. Ma temperament, ale jest bardzo przyjazna wobec psów, nawet suczek. Wobec ludzi jest bardzo uległa i trochę bojaźliwa, ale cieszy się już i przymila nawet do nowych dla niej osób.

Czy nadaje się do mieszkania w bloku? Na pewno wygląda to lepiej niż na początku. Myślę, że ma szansę się zaklimatyzować, ale ludzie muszą być świadomi możliwych początkowych trudności (np. że sunia może się bać na początku załatwiać na spacerach i poszczekiwać zostając sama). Na szczęście nie ma żadnych niszczycielskich zapędów.

Link to comment
Share on other sites

Amika w domowym wydaniu prezentuje się naprawdę uroczo, widać też, że zabawy z innymi psami sprawiają jej ogromną radość.

Niech się dziewczynka otwiera, uczy ufać na nowo, żeby była szansa  na święta we własnym domciu:).

Kasiu, pięknie dziękuję za tak udaną sesję:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niespodziewanie pojawiła się szansa na dom dla suni; niespodziewanie, bo jeszcze nie zagrzała miejsca na OLX z tymi nowymi zdjęciami;).

Jej adopcją zainteresowani są młodzi ludzie z Wrocławia, właściciele przygarniętego kota; wspomniałam już o nich na tym wątku.

Oboje w domach rodzinnych mieli psy, oboje kochają zwierzaki; u pani w jest teraz 2 suczki.

Rozmawiałam z Murką, czy Amika na tyle robi postępy, że może zamieszkać w bloku  w mieście i otrzymałam pozytywną odpowiedz.

Rozmawiałam o problemach suni z przyszłym domem, pani dzwoniła też do Kasi, są przygotowani na problemy i na dalszą pracę z Amiką.

Mam wątpliwości, bo ludzie b.  młodzi, ale zobaczymy... Rozmawiałam dzisiaj z Poker, bo to Ją poprosiłam o wizytę.

Wrocław ostatnio jest bardzo przyjazny zamojskim psom, zobaczymy co pokaże wizyta.

Poker - pięknie dziękuję!

 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tola napisał:

Niespodziewanie pojawiła się szansa na dom dla suni; niespodziewanie, bo jeszcze nie zagrzała miejsca na OLX z tymi nowymi zdjęciami;).

Jej adopcją zainteresowani są młodzi ludzie z Wrocławia, właściciele przygarniętego kota; wspomniałam już o nich na tym wątku.

Oboje w domach rodzinnych mieli psy, oboje kochają zwierzaki; u dziewczyny w jest teraz 2 suczki.

Rozmawiałam z Murką, czy Amika na tyle robi postępy, że może zamieszkać w bloku  w mieście i otrzymałam pozytywną odpowiedz.

Rozmawiałam o problemach suni z przyszłym domem, dziewczyna dzwoniła też do Kasi, są przygotowani na problemy i na dalszą pracę z Amiką.

Mam wątpliwości, rozmawiałam o nich dzisiaj z Poker, bo to Ją poprosiłam o wizytę.

Wrocław ostatnio jest bardzo przyjazny zamojskim psom, zobaczymy co pokaże wizyta.

Poker - pięknie dziękuję!

 

 

Patrząc na ilość adopcji we Wrocławiu sama chętnie bym się tam przeprowadziła.

Trzymam kciuki za domek

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Czy mogłabym jakoś pomóc chętnym na sunię,  np pogotowiem telefonicznym przy problemach? Zapłaceniem konsultacji w Agility de Lux we Wrocławiu? Przykro mi , że musiałam ze względu na własne możliwości zdrowotne zrezygnować z dania tymczasowego domu dla Amiki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na portalu nosem.pl ukazał się krótki tekst o adopcjach - o nauce najważniejszych słów dla adoptowanego psa,  będą następne, o tym jak uczyć zachowania ciszy w samotności i co zrobić, by pies ze strachu nie szczekał na ludzi na ulicy.  Teksty proste, przydatne dla kogoś kto po raz pierwszy decyduje się na psa i krótkie, aby nikt nie zmęczył się czytaniem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No i Amika ma domek i to wspaniały.

Młoda, ale bardzo dojrzała para, kulturalna, studiują. Rodzice zapewniają im byt na wysokim poziomie. Wynajęte mieszkanie piękne, mają samochód. Koteczka zadbana, balkon osiatkowany.

Oboje w domach rodzinnych mają psy i koty. Podchodzą do adopcji odpowiedzialnie.

Amika będzie też zadbana pod każdym względem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Poker napisał:

No i Amika ma domek i to wspaniały.

Młoda, ale bardzo dojrzała para, kulturalna, studiują. Rodzice zapewniają im byt na wysokim poziomie. Wynajęte mieszkanie piękne, mają samochód. Koteczka zadbana, balkon osiatkowany.

Oboje w domach rodzinnych mają psy i koty. Podchodzą do adopcji odpowiedzialnie.

Amika będzie też zadbana pod każdym względem.

Ogromnie się cieszę, ta wiadomość to taki promyk na koniec dnia!

Bardzo Ci Poker dziękuję, bardzo, zwłaszcza że to taki trudny czas, a TY wciąż jesteś  gotowa pomóc:).

No i po raz kolejny Wrocław okazuje się przyjazny dla zamojskiego psa, tym razem jest dla Amiki.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Poker napisał:

No i Amika ma domek i to wspaniały.

Młoda, ale bardzo dojrzała para, kulturalna, studiują. Rodzice zapewniają im byt na wysokim poziomie. Wynajęte mieszkanie piękne, mają samochód. Koteczka zadbana, balkon osiatkowany.

Oboje w domach rodzinnych mają psy i koty. Podchodzą do adopcji odpowiedzialnie.

Amika będzie też zadbana pod każdym względem.

Super wieści, bardzo się cieszę

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.12.2020 o 22:43, Sowa napisał:

Czy mogłabym jakoś pomóc chętnym na sunię,  np pogotowiem telefonicznym przy problemach? Zapłaceniem konsultacji w Agility de Lux we Wrocławiu? Przykro mi , że musiałam ze względu na własne możliwości zdrowotne zrezygnować z dania tymczasowego domu dla Amiki.

 

Dnia 11.12.2020 o 11:38, Sowa napisał:

Na portalu nosem.pl ukazał się krótki tekst o adopcjach - o nauce najważniejszych słów dla adoptowanego psa,  będą następne, o tym jak uczyć zachowania ciszy w samotności i co zrobić, by pies ze strachu nie szczekał na ludzi na ulicy.  Teksty proste, przydatne dla kogoś kto po raz pierwszy decyduje się na psa i krótkie, aby nikt nie zmęczył się czytaniem.

Tekst bardzo przydatny, już podesłałam do przyszłych właścicieli Amiki.

Jak już sunia będzie we własnym domku, to zaproszę tutaj jej właścicieli, oby wszystko było dobrze i  fachowa pomoc nie była tak potrzebna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...