Jump to content
Dogomania

~ W DOMKU W WARSZAWIE Aria młodziutka ONka


Recommended Posts

Dnia 25.12.2020 o 21:28, Sowa napisał:

W Warszawie jest sporo dobrych szkółek - to normalne, że Aria jest w tej chwili przerażona nowym dla niej światem. Telefon przekazany, rozmowa umówiona, a wszystkie Miłe Panie zapraszam na nosem.pl - jest za free do przeczytania nienajgorszy moim zdaniem poradnik - Z kluczem do psa.  I także trzy teksty o psach przygarniętych Adoptowany pies w nowym domu, Zachowanie ciszy w domu, Szczekanie na ludzi - mogą się przydać.

I ja dziękuję nie tylko z myślą o Arii, sama przeczytam i na pewno mi się przyda. Choć zastosować mając "naście" psów łatwo nie będzie, to czegoś się nauczę i rad udzielę przy adopcjach ;) do umowy adopcyjnej dołączę karteczkę odsyłającą do poradnika.

Każdy pies potrzebuje trochę czasu, żeby odnaleźć się w nowym domu, Aria bardzo mądra sunia i naprawdę wspaniale się przystosowała, wkrótce i ten jeden problem będzie tylko wspomnieniem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przerażona????

Jejku, a mnie rozmowa wydawała się bardzo sympatyczna, Pani Arii nie zgłaszała szczególnych problemów, to że sunia okazjonalnie nasika w domu też nie było jakimś problemem, suka nie ma ani cienia agresji.  

Malagos, proszę, zadzwoń do Pani Arii, ja bardzo podkreślałam w rozmowie rolę pochwał i nagród, kolejność chwalenia i nagradzania, uczenie znaczenia słów - przecież to nie mogło być przerażające!!!

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wysłałam Pani Arii wiadomość, że w razie problemów może dzwonić w każdej chwili; Malagos, dowiedz się o co chodzi - bardzo proszę. Chyba Pani nie przeraziła się tego, że powiedziałam, żeby przez kilka dni wychodziła z suką na sikanie bardzo często, to przestanie sikać w domu???

Link to comment
Share on other sites

Kupę robi już na spacerze, sika i w domu i na spacerze - kilka dni wychodzenia bardzo często, przy każdym niepokoju, rozwiąże problem. Mówiłam też, jak nagradzać mijanie psów, jakie nagrody brać na spacer - kiedy podawać, żeby zawsze po pochwale, po minięciu psa, no i żeby chwalić jak najczęściej.   Pokastracyjne sikanie, to chyba nie, pokastracyjne to spotykałam u suk kastrowanych w szczenięctwie. 

Link to comment
Share on other sites

Znajoma wetka, która stosuje sterylkę jednym bocznym cięciem, po ukończeniu dwóch lat przez sukę,  nie miała takiego przypadku - nietrzymanie moczu u mojej tak sterylizowanej wystapiło w wieku prawie 13 lat, ale to już były zmiany towarzyszące  innej chorobie.

Link to comment
Share on other sites

Może przeraziło ją to , że ma kilka razy dziennie wychodzić z sunią. Abo za dużo zadań do wykonania na jej możliwości. Licho wie.

Sowo, śpij. Jutro coś się wyjaśni. Może pani ochłonie i uzna , że nie taki diabeł straszny jak go malują.

Link to comment
Share on other sites

Już rozmawiałam, wyjaśniłyśmy sobie kilka rzeczy. Pani być może dostała za dużo informacji, to ją trochę przestraszyło. Ale będzie nadal pracować z psem, nie było mowy o jakimkolwiek oddawaniu. To moja bujna wyobraźnia znów zadziałała... 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, malagos napisał:

Już rozmawiałam, wyjaśniłyśmy sobie kilka rzeczy. Pani być może dostała za dużo informacji, to ją trochę przestraszyło. Ale będzie nadal pracować z psem, nie było mowy o jakimkolwiek oddawaniu. To moja bujna wyobraźnia znów zadziałała... 

UFF, oby Sowa jeszcze teraz przeczytała. Albo malagosku napisz do Sowy SMS.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam:-)

Wiecie Panie, od czasu jak zaczynałam przygodę z pierwszym psem (szczeniakiem o mało co ON), którym miałam opiekować się przez dwa tygodnie, a to był rok 1959, to nigdy nie było dla mnie zbyt wielu informacji o psach.

Inne czasy, inne obyczaje, trzeba się z tym pogodzić. Najważniejsze, ze Aria ma dom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, mari23 napisał:

myślę, że malagos odda Ci ją nawet bez ankiety i wizyty przedadopcyjnej ;) ;) ;)

przecudna sunieczka :)

My dopiero będziemy mogli za pól roku-rok rozglądać się za psiakiem - i to dopiero jak wszystko pójdzie zgodnie z planem:) 

Ale sunia zapewne będzie czyjaś pociechą :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...