Jump to content
Dogomania

Rafi wyniszczony staruszek gaśnie w schronisku. Czy jest dla niego nadzieja?


ewu

Recommended Posts

3 godziny temu, Poker napisał:

Ja jednak dawałbym mu papkę z indyka gotowanego kilka godzin.  Jego przewód pokarmowy nie jest  w stanie strawić i wchłonąć normalnie ugotowane mięso.

No właśnie z papka jest problem, nie chce jeść. Drobne kawałeczki z reki wyrywa bardzo łapczywie. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Basiu cala dusza jestem z Toba z Rafciem  z Limonka

cieszy kazdenka iskierka 

kazdenka kupka cieszy bardzo

 daje nowe i  nowe nadzieje na lepsze

wszystko w duszy zostanie na zawsze  badz silna basiu badz 

dla wszystkich tych lapeczek

Za kuzyna palimy lampenke 

o matuniu matuniu

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, Poker napisał:

Bo on biedny chciałby jeść, a jego przewód pokarmowy nie przyswaja. On nie ma kosmkow jelitowych.Stąd ta bryja i ból brzuszka. Czy wet nie zaleca Royal intestinal w proszku do robienia papki? 

 Nie, puszki ale o tego nie je. Zjadl z apetytem indyka z odrobina ryżu Zrobiłam breję z maleńkimi kawałeczkami mięsa. Wsunął bez problemu. Przez sondę podałam Nospe i nie wiem czemu z sondy wylało się trochę żółtej brei. To było przed jedzeniem. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, ewu napisał:

 Nie, puszki ale o tego nie je. Zjadl z apetytem indyka z odrobina ryżu Zrobiłam breję z maleńkimi kawałeczkami mięsa. Wsunął bez problemu. Przez sondę podałam Nospe i nie wiem czemu z sondy wylało się trochę żółtej brei. To było przed jedzeniem. 

 

Może ta sonda jest źle założona albo organizm nie przyswoił jej?

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Anula napisał:

Może ta sonda jest źle założona albo organizm nie przyswoił jej?

Nie mam pojęcia, karmienie było koszmarem, nie ma takiej siły żebym go karmila przez sondę. Wykręcałam ją pod różnymi kątami, usiłowałam coś wepchnąć i generalnie miałam to na twarzy i ścianach. Jestem mu taka wdzięczna że sam je. Sondę przepłukuje woda i ewentualnie podaję leki z odrobina wody. 

 

Link to comment
Share on other sites

Martwię się bo bardzo boli mnie kręgosłup i plecy. Niestey żeby go wynieść na dwór i wnieść ponowne mam do pokonania sporo schodów w domu a potem z ganku. Niby jest lekki ale jednak daje mi to w kość tym bardziej że noszę też moja Tonie ale ja tylko schodami z ganku bo ona nie wchodzi na piętro w domu. Po tym złamaniu w czasie wypadku kręgosłup daje mi popalić. No cóż PESEL jest PESEL... :) Mam nadzieję że nie padnę jak dętka. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, ewu napisał:

Martwię się bo bardzo boli mnie kręgosłup i plecy. Niestey żeby go wynieść na dwór i wnieść ponowne mam do pokonania sporo schodów w domu a potem z ganku. Niby jest lekki ale jednak daje mi to w kość tym bardziej że noszę też moja Tonie ale ja tylko schodami z ganku bo ona nie wchodzi na piętro w domu. Po tym złamaniu w czasie wypadku kręgosłup daje mi popalić. No cóż PESEL jest PESEL... :) Mam nadzieję że nie padnę jak dętka. 

Czy Ty Basiu nie podjęłaś się przypadkiem obowiązków ponad Twoje siły???

Link to comment
Share on other sites

Którędy sonda jest założona?  Może on nie chce jeść przez nią? Przecież ruszanie tą sonda tez go boli.  Po  diabła ona jak nie zdaje egzaminu ?

ewu, kup saszetki Royala i rób papkę z proszku jak jest w zaleceniach.  Za cholerę nie mogę sobie przypomnieć pełnej nazwy. Podawaj mu po 2 ml strzykawką co  godzinę. On nie jest w stanie strawić nawet najbardziej rozgotowanego mięsa. On potrzebuje aminokwasów, których nie musi trawić.  Tak uratowałam sunieczkę ciężko chorą na parwo. Tyle , że była młoda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Poker napisał:

Którędy sonda jest założona?  Może on nie chce jeść przez nią? Przecież ruszanie tą sonda tez go boli.  Po  diabła ona jak nie zdaje egzaminu ?

ewu, kup saszetki Royala i rób papkę z proszku jak jest w zaleceniach.  Za cholerę nie mogę sobie przypomnieć pełnej nazwy. Podawaj mu po 2 ml strzykawką co  godzinę. On nie jest w stanie strawić nawet najbardziej rozgotowanego mięsa. On potrzebuje aminokwasów, których nie musi trawić.  Tak uratowałam sunieczkę ciężko chorą na parwo. Tyle , że była młoda.

Tak też podawałam taką papkę suni po parwo w okresie rekonwalescencji i chyba coś takiego jest w nazwie tego specyfiku.
Basiu Ty to znasz, bo sama mi to polecałaś.

Link to comment
Share on other sites

Mam tylko jedno pytanie - jakie szanse na choć trochę normalne życie ma stary pies, który już sam nie może trawić?

Jakie szanse dają weci?

Nikt oprócz opiekuna nie ma prawa do decyzji, każdej zawsze się żałuje potem. Zawsze pozostaje myśleć, że przedłużało się cierpienie, albo że decyzja zapadła za wcześnie. Żaden z moich psów nie odszedł sam, nie mam pewności, czy mogły żyć jeszcze trochę; wiem, że nie cierpiały przed śmiercią. Albo cierpiały krótko.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Sowa napisał:

Mam tylko jedno pytanie - jakie szanse na choć trochę normalne życie ma stary pies, który już sam nie może trawić?

Jakie szanse dają weci?

Nikt oprócz opiekuna nie ma prawa do decyzji, każdej zawsze się żałuje potem. Zawsze pozostaje myśleć, że przedłużało się cierpienie, albo że decyzja zapadła za wcześnie. Żaden z moich psów nie odszedł sam, nie mam pewności, czy mogły żyć jeszcze trochę; wiem, że nie cierpiały przed śmiercią. Albo cierpiały krótko.

Mówią że jak wyjdzie że stanów zapalnych to dojdzie do siebie. 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Poker napisał:

Którędy sonda jest założona?  Może on nie chce jeść przez nią? Przecież ruszanie tą sonda tez go boli.  Po  diabła ona jak nie zdaje egzaminu ?

ewu, kup saszetki Royala i rób papkę z proszku jak jest w zaleceniach.  Za cholerę nie mogę sobie przypomnieć pełnej nazwy. Podawaj mu po 2 ml strzykawką co  godzinę. On nie jest w stanie strawić nawet najbardziej rozgotowanego mięsa. On potrzebuje aminokwasów, których nie musi trawić.  Tak uratowałam sunieczkę ciężko chorą na parwo. Tyle , że była młoda.

On je, zaczął jeść indyka i ryż. Jutro spytam czy nie nalezy jej wyjąć skoro zaczął sam jeść. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...