Jump to content
Dogomania

Imbir smutny,styrany życiem.Od 29.04.20 już w Hoteliku.15.05.20 - Imbir [*]


Recommended Posts

Ewu umieściła na swoim wątku błagalny post o ratowanie psiaka.

W schronisku jest psiak , który łamie serce.

Nie chodził, ciągnął tylne łapki. Teraz chodzi ale dostaje leki p.bólowe.Jest bardzo smutny, wymaga fryzjera. Taki skołtuniony , chudy , biedak:(

 Ten pies rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Jest zrezygnowany. 

Nie zważając na przeciwności postanowiłyśmy pomóc temu biednemu psiakowi.Bogusik włączyła tryb mega przyspieszony,rozmowa z ewu,rozmowa z szafirką i jest finał.Imbir bo tak go nazwałyśmy wyrusza 29.04.20 do Hoteliku.Tam będzie porządnie zdiagnozowany i trafi pod opiekę szafirków.Transpor jest już też ustalony przez ewu,zabierze go P.Piotr.

Z tego co się dowiedziała Bogusik,Imbir jest pieskiem styranym życiem,zrezygnowanym i nadzwyczaj smutnym.Zapewne nie miał lekkiego życia bo to widać na zdjęciach po jego oczach.

Imbir będzie wymagał diagnostyki i leczenia,opłaty hoteliku,opłaty za transport w związku z tym będą to spore koszty.

Będziemy bardzo wdzięczne jeżeli ktoś zaglądnie na ten wątek i nie przejdzie obojętnie obok Imbira i pomoże nam w kosztach utrzymania biduli.

Potrzebne są deklaracje stałe,deklaracje jednorazowe i inna wszelka pomoc.

Oto Imbir.

IMG-20200425-WA0012.jpg.566969429c60ef97d4ba6f2b3d29c62c.jpg

IMG-20200425-WA0014.jpg.fac5509fd7ee370b91bdc639e68791ad.jpg

IMG-20200425-WA0013.jpg.f7ea8447dfa6c4665a80e78bf6b13325.jpg

Są jeszcze dwa filmiki.Wstawi Bogusik.

15.05.20 Imbir odszedł za [TM].Żegnaj cudny piesku.Parwowiroza nie pozwoliła się Tobie cieszyć życiem.

Ostatnie zdjęcie naszego ukochanego Imbirka.

IMG_20200514_100112_466x600.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

Deklaracje stałe:

1.Bogusik - 20,00zł - wpł.27.04.20 - 20,00zł-IV;01.05.20-20,00zł-V

2.Anula - 20,00zł - wpł.27.04.20 - 20,00zł-IV;01.05.20-20,00zł-V

Deklaracje stałe: + 40,00zł

Wpłacone deklaracje stałe: + 80,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

1.Havanka - Bazarek transportowy- koszt to 450,00zł (dodatkowo zebrano 48,00zł)

https://www.dogomania.com/forum/topic/351812-skrzywdzony-imbir-zbiera-na-bilet-do-305-godz-2000/

2.Nadziejka - bazarek - 28.04.20- 33,00zł + wpł.13.05.20-25,00zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/351813-imbirku-tobie-modlitwa-i-kramik-do-805-dobreduszenki-zajrzyjcie/

3.Poker - bazarek-wpł.26.05.20-53,00zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/351804-materiały-iv-edycja-do-0205-g22/

4.elficzkowa  28.04.20 - 50,00zł

5.Nadziejka - 28.04.20-10,00zł

6.mari23 - 28.04.20-30,00zł

7.Po Malice i Baffi pozostała kwota - 634,65zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/351622-malika-zamojski-szczeniaczek-z-raną-w-pachwinie-i-baffi-piesekod-010420-w-hotelikumalika-od-100420-w-dsbaffi-od-170420-w-ds/

8.P.Jola od Destino/Joszki - 04.05.20-30,00zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/

9.Nesiowata - 04.05.20-20,00zł

10.elik - 04.05.20-20,00zł

11.Poker - bazarek - wpł.26.05.20-44,00zł + 44,00zł(inny bazarek)

https://www.dogomania.com/forum/topic/351826-obnizka-o-2-zł-dziś-koniec-materiały-edycja-v-na-imbira-i-ajkę-do-8-maja-godz-22/?tab=comments#comment-17610860

Deklaracje jednorazowe: + 1041,65zł

Wydatki:

1.Opłata za pobyt w hoteliku za IV i V -wpł. 29.04.20 - 266,00zł (odjęto 130zł pozostające po Baffi u Hani)

2.SPA - str.5 - wpł.02.05.20-80,00zł

3.Mokra karma - 04.05.20 - Zestaw Animonda GranCarno Original Adult, 24 x 800 g -  144,80zł

4.Opłata za szczepienie;badanie krwi+Olekardin - str.6- wpł.10.05.20-209,70zł

5.Leczenie + utylizacja - 190,00zł U Hani pozostała kwota 190,00zł za pobyt za V,w związku z tym = 0,00zł

Ogólnie wydatki: - 700,50zł

Rozliczenie: 

Deklaracje stałe: + 80,00zł + deklaracje jednorazowe: + 1041,65zł - wydatki: - 700,50zł = 02.06.20 + 421,15zł

U Hani pozostaje kwota za V za 16 dni pobytu tj.16x12,00zł=192,00zł = W kwotę 192,00zł weszła kwota wykazana w wydatkach poz.5 = 0,00zł

Natomiast puszek Animondy 800g zostało 24 szt.  z datą ważności do 29.11.21- pozostają u Hani.

Kwota 421,15zł została przekazana dla Muki z tego wątku:

https://www.dogomania.com/forum/topic/352022-muki-w-typie-polskiego-owczarka-nizinnego-a-może-w-typie-teriera-tybetańskiego-muki-od-020720-w-ds/

Stan konta Imbira = 0,00zł

Link to comment
Share on other sites

Post informacyjny:

Tak napisała ewu: 

W schronisku jest psiak , który łamie serce.

Nie chodził, ciągnął tylne łapki. Teraz chodzi ale dostaje leki p.bólowe.Jest bardzo smutny, wymaga fryzjera. Taki skołtuniony , chudy , biedak:(

 Ten pies rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Jest zrezygnowany. 

29.04.20 - Imbir ma dotrzeć do Hoteliku.Transport-P.Piotr.

29.04.20 - Hania:

 Imbirek na pokładzie naszego auta, około 15.30 przyjedzie się pokazać Anuli :) Po Piotrka opisie wnioskuję, że piesek waży około 10 kg.

W książeczce ma wpisane 8 lat, w adnotacjach, że trafił do schronu po wypadku i podane są leki jakie dostał. Mamy również czip do wszczepienia.

30.04.20 - Hania

Imbir odwiedził dzisiaj weterynarza. Waży 10 kg i 50 gram !!! Wg mnie powinien chyba z 15 kg. Wet powiedział, że jest tak skrajnie wychudzony, że zanim zacznie nabierać masę, to minie trochę czasu. Lat ma 10 co najmniej. Wet powiedział, że jego problemy z łapami nie są raczej spowodowane pęknięciem miednicy, czy kręgosłupa, a raczej wielkim wyczerpaniem, być może wypadł mu dysk, który usadowił się już z powrotem. Nie ma się co dziwić, że chce leżeć, ponieważ jest słaby. Obcięcie kołtunów z tego zmęczonego ciała i odżywianie, to teraz podstawa i niech odpoczywa ile chce. Na skórze wyczuwalne strupy. Za tydzień pojedziemy do kontroli, sprawdzimy, czy przytył chociaż trochę, zbadamy krew. Czip wszczepiony, wzięta tabletka na pchły i kleszcze, oddany kał do badania.

09.05.20-Hania - szczepienie p/chorobom wirusowym;badanie krwi+Olekardin- str.6

Animody 800gr. pozostało 12 puszek.04.05.20 - dokupione 24 puszki.Imbir potrzebuje na jeden dzień 1/2 puszki.

15.05.20 -  Imbirek odszedł za [TM*].Parwowiroza nie pozwoliła mu dalej żyć.

 

 

 
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Nesiowata napisał:

Obraz nędzy i rozpaczy. Ale już niedługo. Wkrótce, dzięki Waszej  opiece i pracy Szafirków, nikt nie pozna nowego Imbirka.

Masz chłopaku ogromne szczęście, zapomnisz o strasznej przeszłości.

To prawda,że obraz nędzy i rozpaczy dlatego nie mogłyśmy go zostawić bez pomocy.Po prostu sumienie by nas chyba zżarło...

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Przykucnę.

Zostań z nami Tysiu :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

A może bazarek transportowy? 

Nie wiem czy ktoś by mógł zrobić,ja nie nadaję się do tego.

1 godzinę temu, elficzkowa napisał:

Jakie smutne oczka :( Przypomina mi z zachowania Szagiego jak go zabierałyśmy z przytuliska. 

Wpłacę 20 zł jednorazowo i na pewno pojawię się na bazarku transportowym jeśli będzie organizowany.

Słyszę to szczekanie psów w tle i ryczę :(

Bardzo dziękuję za pomoc.Czy dane do przelewu masz?

Imbirek jest bardzo skrzywdzonym psiakiem,jest bardzo zaniedbany i jeszcze nie wiadomo co z tym tyłem się u niego dzieje ale cieszę się,że razem z Bogusik postanowiłyśmy mu pomóc bo to jest jedyna szansa aby trafił w normalne warunki.

Na drugim filmiku też tam jest fajny piesek w łatki.W tym schronie jest sporo piesków,gdyby była prowadzona normalna strona schroniska to może by było więcej adopcji.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Anula napisał:

Nie wiem czy ktoś by mógł zrobić,ja nie nadaję się do tego.

Bardzo dziękuję za pomoc.Czy dane do przelewu masz?

 

Proszę podeślij mi dane do przelewu. Jeszcze dzisiaj zrobię przelew. Wpłacę od razu 40 zł aby było też na transport.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elficzkowa napisał:

Proszę podeślij mi dane do przelewu. Jeszcze dzisiaj zrobię przelew. Wpłacę od razu 40 zł aby było też na transport.

Bardzo,bardzo dziękuję,zaraz napiszę pw.

                                  154 Best urodziny images | Urodziny, Gify, Życzenia urodzinowe

Link to comment
Share on other sites

            Imbirku 
teraz Twoja Droga 
Zycia pelna bedzie 
 u boku czlowieka 
 ktoren nie skrzywdzi
 juz nigdy nigdy nie powrocisz do obozu...
Anulko Bogusiu zagladam i bede zagladac
 z nadzieja wiara
             Bardzo bardzo raduje w duszy sercu
                 ze kolejna istota wyrwana z koszmaru
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też przycupnę u Imbirka; niezwykłej urody psiak, chociaż teraz  tak bardzo smutny i zaniedbany, bardzo się cieszę, że  już koniec jego cierpienia.

Już wkrótce rozkwitnie pod opieką Hani, a Anula i Bogusik znajdą mu kolejny najwspanialszy domek:)

Jakby trzeba było zebrać jakieś większe fundusze na diagnostykę, służę pomocą  w wystawieniu zbiórki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Nie wiem czy ktoś by mógł zrobić,ja nie nadaję się do tego.

Bardzo dziękuję za pomoc.Czy dane do przelewu masz?

Imbirek jest bardzo skrzywdzonym psiakiem,jest bardzo zaniedbany i jeszcze nie wiadomo co z tym tyłem się u niego dzieje ale cieszę się,że razem z Bogusik postanowiłyśmy mu pomóc bo to jest jedyna szansa aby trafił w normalne warunki.

Na drugim filmiku też tam jest fajny piesek w łatki.W tym schronie jest sporo piesków,gdyby była prowadzona normalna strona schroniska to może by było więcej adopcji.

Dobrze, że jest możliwość robinia zdjęć, to zawsze jakaś szansa na szukanie pomocy, na pokazanie psów.

U nas na profilu zamojskiego schroniska też nie ma zdjęć psów nowoprzybyłych,  to też bardzo ułatwiłoby wybór psiaka osobom zainteresowanym, nie rozumiem tego braku informacji i zdjęć:(

A teraz przy ograniczeniach związanych z pandemią to już zupełny zastój:(

Link to comment
Share on other sites

Anulko 

poslalam deklaracje 

narazie malo

 starcilam prace po roku harowki...

nie wiadomo kiedy znow cokolwiek ..

 zycie daje w kosc 

Anulko Bogusiu gdybyscie stokrotki poczarowaly bazarek

dla ptysienka?

mam swietna torebunie damska 

 Swiateczny prezent 

 b elegancka , jeszcze nie chodzilam 

 noweczka

moze bym Anulko poslala Tobie ? razem z fantami ktore serce kupilas 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Ja też przycupnę u Imbirka; niezwykłej urody psiak, chociaż teraz  tak bardzo smutny i zaniedbany, bardzo się cieszę, że  już koniec jego cierpienia.

Już wkrótce rozkwitnie pod opieką Hani, a Anula i Bogusik znajdą mu kolejny najwspanialszy domek:)

Jakby trzeba było zebrać jakieś większe fundusze na diagnostykę, służę pomocą  w wystawieniu zbiórki.

Cieszę się,że jesteś u Imbirka i proponujesz pomoc.Tola zobaczymy jak to się wszystko potoczy,jaka będzie diagnoza.Jeżeli koszty będą spore to chętnie skorzystamy z pomocy w postaci zbiórki.

2 godziny temu, Havanka napisał:

Przez przypadek trafiłam na wątek Imbirka. Może spróbuję pomóc bazarkiem na transport, choć nie wiem, czy sie uda, bo  niedawno skończył się na leczenie Tyci. Ale zaryzykuję...

Havanko,fajnie,że trafiłaś na wątek Imbirka i zaraz zaoferowałaś pomoc.Jest to ogromna pomoc.

2 godziny temu, Nadziejka napisał:

Anulko 

poslalam deklaracje 

narazie malo

 starcilam prace po roku harowki...

nie wiadomo kiedy znow cokolwiek ..

 zycie daje w kosc 

Anulko Bogusiu gdybyscie stokrotki poczarowaly bazarek

dla ptysienka?

mam swietna torebunie damska 

 Swiateczny prezent 

 b elegancka , jeszcze nie chodzilam 

 noweczka

moze bym Anulko poslala Tobie ? razem z fantami ktore serce kupilas 

Na razie nie myślimy o bazarku w tej chwili.Może jak się wyklaruje sytuacja to pomyślę.Dam znać.

1 godzinę temu, rozi napisał:

Zaglądam do piesunia. Będzie śliczny po wykąpaniu/wyczesaniu, i chyba charakter dobry.

Fajnie,że zaglądnęłaś rozi.Z Bogusią dyskutujemy czy będzie można na już wykąpać Imbirka.Nie jest wiadoma diagnoza co konkretnie Imbirkowi dolega.Czas pokaże.Znając Hanię popędzi migiem do Lecznicy i wtedy będzie wiadomo.

1 godzinę temu, Havanka napisał:

Wydziergałam bazarek dla Imbirka. Gdyby ktoś chciał pomóc mu dojechać do Hoteliku Szafirki, to bardzo zapraszam !

BAZAREK

Havaneczko,nie wiem jak bardzo Tobie dziękować.Przyznam się,że ten nieszczęsny transport nie daje mi spokoju.

Bardzo,bardzo dziękuję.

                                                Dziękuję że jesteś - PicMix na Stylowi.pl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...