Jump to content
Dogomania

Muki w typie polskiego owczarka nizinnego a może w typie teriera tybetańskiego? Muki od 02.07.20 w DS.


Recommended Posts

I znów zakładam wątek następnemu psiakowi o dłuższej sierści.Mały piesek w typie polskiego owczarka nizinnego a może w typie teriera tybetańskiego przebywa w Schronisku w Zamościu.Ma dłuższą sierść.Wiadomo,że takie psiaki w Schronisku mają ciężko,ponieważ o ich sierść nikt nie dba.

Tyle tylko mamy o nim wiadomości,że ma około 3 lata i jest wykastrowany.Zapewne jest konieczna wizyta u fryzjera tj. kąpiel,wyczesanie psiaka i wycięcie dredów.Patrząc na zdjęcia serce pęka na miliony kawałków.Dlaczego znalazł się w Schronisku,dlaczego nie poszukuje go właściciel?

Popatrzcie Kochani na zdjęcia Muki za kratami,które zrobiła Tola:

SAVE_20200525_114436.jpg

IMGP1659.JPG

IMGP1655.JPG

IMGP1703.JPG

IMGP1704.JPG

Bogusik skontaktowała się z Murką i Kasia wyraziła zgodę na przyjęcie Muki a więc psiak jedzie do Hoteliku u Murki.W tym tygodniu,czwartek,piątek będzie przetransportowany przez Murków.

 

Potrzebne są deklaracje,stałe i jednorazowe,

Pomoc w postaci bazarków,

Ogłoszenia,

 Inna wszelka pomoc.

Bardzo proszę pomóżmy maluszkowi,on nie ma nic swojego,jedynie imię, wątek,który mu założyłam.Niech opuści Schronisko jak inne psiaki,a my znajdziemy mu domek najlepszy na świecie.

Muki od 02.07.20 w DS w Warszawie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

Deklaracje stałe:

1.Bogusik - 20,00zł - wpł.02.06.20 - 20,00zł-VI

2.Anula - 20,00zł - wpł.02.06.20 - 20,00zł-VIhttps://www.dogomania.com/forum/topic/358311-pusiapuszek-i-franek-to-pieski-które-potrzebują-pomocy-na-już061222-jadą-do-hoteliku-w-nowej-soli271222-franek-za-tm160123-puszek-za-tm/

3.Poker - 30,00zł przez 5 miesięcy-VI;VII;VIII;IX;X-wpł.04.06.20-150,00zł

Deklaracje stałe: 70,00zł

Wpłacone deklaracje stałe: + 190,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

1.P.Jola od Joszki - wpł.02.06.20 - 30,00zł;wpł.01.07.20-30,00zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/

2.Nesiowata -wpł.04.06.20-20,00zł

3.elficzkowa -wpł.04.06.20-20,00zł

4.Nadziejka od swoich dzieciaczków-wpł.08.06.20-30,00zł

5.Havanka wpł.08.06.20-25,00zł

6.P.Agata od Aleksa-wpł.13.06.20-30,00zł

:http://www.dogomania.com/forum/topic/347957-aleksfrędzel-ma-szansę-na-opuszczenie-radys-pomożecie/?tab=comments#comment-17366

7.Po Kolii pozostała kwota - 286,14zł

https://www.dogomania.com/forum/topic/349489-kolia-smutna-i-zrezygnowana-sunia-z-radyspomóżmy-jej-uwierzyć-0d-190319-w-ds-w-radomiu/

8.Po Imbirze przekazana została kwota  - 421,15zł

Wpłacone deklaracje jednorazowe: + 892,29zł

Wydatki:

1.Strzyżenie - 100zł.wpł.23.06.20

2.szczepienie p/ch/wirusowym -wpł.23.06.20- 28,00zł

3.badanie krwi - wpł.23.06.20-70,00zł

 

4.-290 zł hotelowanie 04.06-02.07

5.-72 zł transport z Zamościa do Janowa Lub. (wet) i do hotelu (połowa kosztów; niestety nadal jest objazd zwiększający trasę o ok. 30 km:( )

-170 zł strzyżenie i badanie krwi zapłacone-poz,nr.1)

-80 zł transport do Stalowej Woli

-7,50 zł drugie odrobaczenie

-28 zł szczepienie p. wirusówkom- zapłacone-(poz.nr.2)

-16 zł przejazd do lecznicy.

Razem wpł.04.07.20-465,50zł

4.Przekazane od Poker-29.06.20 - 120,00zł dla suczek.

https://www.dogomania.com/forum/topic/352135-mama-hopi-z-córeczką-holką-czekają-na-pomoc/

Wydatki: - 783,50zł

Ogólnie: deklaracje stałe: +190,00zł + deklaracje jednorazowe: + 892,29zł - wydatki: - 783,50zł = 04.07.20 + 298,79zł

27.11.21 - kwota 130,00zł została przekazana dla psiaków z tego wątku:

https://www.dogomania.com/forum/topic/354445-jeden-szczeniak-ma-parwo-ratunku-naprogramowo-2-szczeniaki-koffi-i-bea-dwie-cudne-wrażliwe-malizny-w-schronisku-nie-dadzą-rady-w-ogólnym-boksie-pomóżcie-zabrać-je-przed-zimą-do-ciepłego-miejsca/page/20/

Stan konta = 168,79zł

Po Muki - 05.04.23-pozostała kwota 168,79zł została przekazana dla Pusi z tego wątku:

https://www.dogomania.com/forum/topic/358311-pusiapuszek-i-franek-to-pieski-które-potrzebują-pomocy-na-już061222-jadą-do-hoteliku-w-nowej-soli271222-franek-za-tm160123-puszek-za-tm/

Stan konta Muki = 0,00zł

 

Link to comment
Share on other sites

Post informacyjny:

04.06.20 - Muki opuszcza Schronisko.Transport Murka.

05.06.20 - Murka:

Muki to bardzo fajny psiak. Jest momentami lękliwy, ale bardzo łagodny, wesoły i ciekawski. Jak szczeka to podskakuje a wraz z nim całe futro - jest to dość zabawny widok:) Lubi spacerki. Chyba nigdy nie był w domu, bo boi się zamkniętych pomieszczeń i nie umie chodzić po schodach.

Waży prawie 12 kg. Futerko niestety w stanie fatalnym i trzeba będzie go ogolić. Może uda się to zrobić w przyszłym tygodniu. Póki co usunę największe dredy i trochę podetnę grzywkę, żeby kawaler cośkolwiek widział:)

Został u weta zbadany, odrobaczony i dostał też środek na pchły i kleszcze.

W książeczce pisze, że ma 3 lata i jest w schronisku od marca.

Murka:Muki w domu zachowuje się bardzo fajnie, jest bardzo ciekawski, na koty nie zwraca uwagi. Psy domowe podchodzą na razie do niego z dystansem i muszę je zapoznawać spokojnie na ogrodzie.

Muki już jest po SPA,po badaniach i szczepieniu na choroby wirusowe.

Ogłoszenie: 

Tola na Warszawę - https://www.olx.pl/oferta/jestem-muki-mam-cudowny-charakter-i-czekam-na-nowy-domu-CID103-IDFr3pV.html

Havanka na Kraków - https://www.olx.pl/oferta/muki-psia-perelka-czeka-na-swoj-dom-CID103-IDFr76r.html

Muki od 02.07.20 w DS w Warszawie.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Poker napisał:

Moja ukochana rasa. daję 100 zł na dobry początek.

Moja też ukochana rasa,bardzo mi przypomina mojego Brutusa.Żywiołowego,chętnego do zabawy,inteligentnego,bardzo opiekuńczego(nawet opiekował się naszymi kurkami,Brutus uwielbiał je a one jego) i ceniącego ponad wszystko człowieka.Jednym słowem cudnego.

Bardzo dziękuję za pomoc.Wyślę zaraz pw.

15 minut temu, Nesiowata napisał:

Melduję się u farciarza - przystojniaka.

 

15 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Muki skojarzył mi się terierem tybetańskim :) Tak czy inaczej, ślicznota - jak trafi do hotelu to na pewno ludzie będą się o niego bić.

Kochane i niezawodne.To jest to co bardzo cenię.Dzięki,że jesteście u Muki.

Tysia,być może masz rację,bardzo przypomina tibetan terier.W kłębie powinien mieć 40,5 cm.Ciekawe czy tyle ma?

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Muki skojarzył mi się terierem tybetańskim :) Tak czy inaczej, ślicznota - jak trafi do hotelu to na pewno ludzie będą się o niego bić.

Tylko dlaczego nikt go nie zaadoptował w schronie,Sądziłyśmy,że go nie ma a jednak jest.Tola zarezerwowała już Muki,jest oddzielony i czeka na transport.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Anula napisał:

Tylko dlaczego nikt go nie zaadoptował w schronie,Sądziłyśmy,że go nie ma a jednak jest.Tola zarezerwowała już Muki,jest oddzielony i czeka na transport.

Psy długowłose w schronie prezentują się najgorzej, bo wyglądaja jak zlepione moczem cuchnące mopy, więc pewnie to cześciowo jest powód zniechęcający. Do tego adopcje w okolicy często są takie na podwórze/do kojca/budy. Dłogowłosy pies odpada do takich warunków. Chyba więc dla niego to fart w tej sytuacji. Ma szczęście, że go wypatrzyłyście :) Po kapieli i pielęgnacji kosmetykami dla psów z długim włosem bedzie boski. Powodzenia przystojniaku!

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Bogusik napisał:

Dziękuję Anulko za założenie wątku :) Zaraz podeślę go Murce.

Dzięki za powiadomienie.

3 godziny temu, elficzkowa napisał:

Muki jest prześliczny :) Poproszę o numer konta, wpłacę jednorazowo 20 zł.

Jeżeli ktoś kocha psiaki z długą sierścią i widzi w sierści piękno to w ten sposób ocenia psa.

Bardzo,bardzo dziękuję za pomoc.

52 minuty temu, Jaaga napisał:

Psy długowłose w schronie prezentują się najgorzej, bo wyglądaja jak zlepione moczem cuchnące mopy, więc pewnie to cześciowo jest powód zniechęcający. Do tego adopcje w okolicy często są takie na podwórze/do kojca/budy. Dłogowłosy pies odpada do takich warunków. Chyba więc dla niego to fart w tej sytuacji. Ma szczęście, że go wypatrzyłyście :) Po kapieli i pielęgnacji kosmetykami dla psów z długim włosem bedzie boski. Powodzenia przystojniaku!

Nasza Murka zadba o chłopczyka,aby tylko dotarł do Hoteliku.

Link to comment
Share on other sites

Przybiegłam i ja do piesia;  bardzo się cieszę, że kolejny zamojski bezdomniak  ma szansę na szczęśliwe życie, a wszystko dzięki Anuli i Bogusik, ich wielkiemu sercu i  wielkiej miłości do kudłaczy.

Pięknie dziękuję serce-ruchomy-obrazek-0883.gif

Mam jeszcze takie zdjęcia z tel. TZa

SAVE_20200602_160414.jpg

SAVE_20200602_160458.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Anula napisał:

Tylko dlaczego nikt go nie zaadoptował w schronie,Sądziłyśmy,że go nie ma a jednak jest.Tola zarezerwowała już Muki,jest oddzielony i czeka na transport.

 

2 godziny temu, Jaaga napisał:

Psy długowłose w schronie prezentują się najgorzej, bo wyglądaja jak zlepione moczem cuchnące mopy, więc pewnie to cześciowo jest powód zniechęcający. Do tego adopcje w okolicy często są takie na podwórze/do kojca/budy. Dłogowłosy pies odpada do takich warunków. Chyba więc dla niego to fart w tej sytuacji. Ma szczęście, że go wypatrzyłyście :) Po kapieli i pielęgnacji kosmetykami dla psów z długim włosem bedzie boski. Powodzenia przystojniaku!

Myślę, że Jaaga ma rację,  od paru lat regularnie przecież wyciągamy kudłacze z zamojskiego  schroniska, a stan ich sierści jest zawsze tragiczny. Ostatnio chyba zdarzyło się, że Anula i Bogusik nie zdążyły, bo pies został wydany, ale  może właśnie  dlatego, że  był w  dobrym stanie.

Jak byłam w poniedziałek, to był akurat p. Wiesio i  mówił, że Muki to przyjazny piesek, więc myślę, że nie ma problemu z zachowaniem psa.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...