Jump to content
Dogomania

~ jest domek dla Gajany... ONkowata suczka u nas w bdt


Recommended Posts

Nie mam nawet pomysły na tytuł wątku, jakiś oryginalny i przyciągający uwagę :(

Zgłoszona ze wsi, z której zabieraliśmy już kilka, jeśli nie kilkanaście psów. A że kojec gminny zajęty nadal przez Kasję, to tę suczkę panowie z ZGK przywieźli do naszego kojca. 

To młoda suczka, bardzo w typie owczarka, ma długie łapy, strasznie szarą i zniszczoną sierść, ogon pod brzuchem, ale jak nas trochę poznała, to lizaniu nie było końca.

Obrożę zna, ale smycz nie bardzo - chodzi wokół człowieka  w kółeczko, jak łańcuchowy pies. Żadnej komendy też nie zna.

Apetyt ma ogromny, chrupki, gotowane, puszki - wszystko ma powodzenie!

To chyba znów muszę poprosić o pomoc, o karmę?... może ten nasz ulubiony Fitmin?....

Dla porównania owczarek Ursa 11 mies. rasowa, typ użytkowy

20190512_115658_resized.jpg

20190512_115710_resized.jpg

20190512_115721_resized.jpg

20190512_115755_resized.jpg

20190512_115815_resized.jpg

Wpłaty:

115 zł Karusiowy Bazarek  - Wawer :)

15 kg Fitmin - Isiak :)

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Śliczna :). Z tym umaszczeniem, prostym grzbietem i wysokimi łapami, jest bardzo podobna do owczarka wschodnioeuropejskiego, czyli rosyjskiej wersji owczarka niemieckiego. Poproszę w poniedziałek Skarpetę, może będą mogli pomóc. Wątek zapisuję. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Psica jest absolutnie w typie owczarka niemieckiego z linii użytkowej. Jeszcze 40 lat temu mogłaby pokazywać się na wystawach. A i dziś, gdyby nie reakcje lękowe, znalazłaby robotę w policji.

O, to dobra wiadomość :) Pokazałam ją na fb naszej znajomej Dżoanie,  niedawno pytała mnie o owczarka, bo ma chętnych, ale napisała, że sunia bardzo mało w typie ONka. 

7 minut temu, Nadziejka napisał:
Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi zagladam do cudnej
z mnostwem pozdrawien

Dobrze, że jesteś:)

Na piątek umówiona sterylizacja Kasji, ale jakby był dom chętny, to [pojechałaby ta sunieczka....

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, malagos napisał:

O, to dobra wiadomość :) Pokazałam ją na fb naszej znajomej Dżoanie,  niedawno pytała mnie o owczarka, bo ma chętnych, ale napisała, że sunia bardzo mało w typie ONka.

Znaczy znajoma preferuje współczesny typ wystawowy ONka, z wygiętym grzbietem i dziwnym kątowaniem, chodzący w przysiadzie? Miałam w życiu dwa owczarki wieki temu, z czego jeden prosto z policji (a właściwie ówczesnej milicji), obydwa w typie użytkowym. W tamtych czasach zresztą nie rozdzielano chyba jeszcze psów na typ wystawowy i użytkowy.Uważam, że hodowla zniszczyła tę rasę, idąc w niezrozumiałym dla mnie kierunku przejaskrawienia pewnych cech kosztem zdrowia i sprawności psów. Współczesne owczarki z linii wystawowych nie są zdolne do wielogodzinnej pracy, pokonywania przeszkód. Rasa "rozeszła się: w dwie strony, użytkową, tę bardziej naturalną, sprawniejszą, zdrowszą, i wystawową, dziwne "przyczajone tygrysy" ze spondylozą i czym tam jeszcze.

Niezależnie od tego, czy sunia jest w typie owczarka niemieckiego użytkowego, czy wschodnioeuropejskiego, niezaprzeczalnie jest śliczna i z jej budową ma szanse żyć dłużej w zdrowiu niż "garbusy".

  • Like 1
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Isiak w 100 % :). Kocham ONki od lat i serce mnie boli, jak patrzę, jaką krzywdę wyrządzono tej pięknej psiej rasie. Paranoją jest to, że pies pracujący i zdrowy, to czeski użytek, lub rosyjskie VEO :(((

Wrzuciłam dziewczynkę na Skarpetę, prosząc o pomoc i udostępnianie. Malagosku wrzuć ją na fb na grupę ON, może kogoś zauroczy, tak jak nas :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Isiak napisał:

Malagos, jaką karmę kupujecie? Możesz podesłać link? To któraś z tych?

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/fitmin

Tę ostatnio kupuję, i smakuje psiakom: Fitmin For Life jagnięcina i ryż

Wzięłam sunię (jakoś pasuje mi do niej imię Gajana - Gaja - Gajka) na smycz i na krótki spacer. Niespokojna, chodząca w kółko mnie, plącząca mi nogi smyczą :( Zmęczyła mnie ta przechadzka, niestety. To na razie nie będę jej zabierać na spacer, ma duży kojec, i tak się załatwia w kątku, a jak w czwartek wróci z Warszawy Tomek, to z nią popracuje. Za to w domu Pusia dokazuje jak może, gryzie co popadnie, muszę mieć oczy naokoło głowy. Reszta stada, czyli czwórka, ok :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, malagos napisał:

Tę ostatnio kupuję, i smakuje psiakom: Fitmin For Life jagnięcina i ryż

Dam radę kupić worek 15 kg, podaj mi na PW adres do wysyłki albo konto, jeśli wolisz sama zamówić, to prześle Ci pieniądze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...