Jump to content
Dogomania

Dług został spłacony, Miłka już w swoim domku :)Duże mają gorzej! los się do niej uśmiechnął na krótko, musi wracać do schroniska ,bo jest za... duża, Miłka ,najmilsza sunia, prosi o pomoc!!!


anica

Recommended Posts

3 godziny temu, anica napisał:

Coś nie tak jest z moim aparatem? albo już siada?  albo coś przestawiłam?  nie mogę pokazać tego paragonu za karmę? nie mam pojęcia, dlaczego tak, prześwietla ? sssstrasznie się namęczyłam! i nie udało się  :(

Podejrzewam Aniu, że jest to efekt lampy błyskowej. Może gdybyś zrobiła zdjęcie w dzień, bez użycia lampy błyskowej, efekt byłby lepszy,

A czy masz może Aniu skaner w drukarce. Większość drukarek jest wielofunkcyjnych i skaner jest prawie w każdej. Zrób skan i skan wklej na wątek.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.02.2019 o 21:19, Anula napisał:

Aniu,wszelkie druki,pisma trzeba aparat nastawić na micro jak masz taką opcję.

Napisz tu jaka kwota jest na paragonie i tyle.

Anulko ,kochana nie chcę ,Ciebie zamęczać już pytaniami, ale gdzie należy szukać tej funkcji Micro?   w menu?

Dnia 1.03.2019 o 00:47, elik napisał:

Podejrzewam Aniu, że jest to efekt lampy błyskowej. Może gdybyś zrobiła zdjęcie w dzień, bez użycia lampy błyskowej, efekt byłby lepszy,

A czy masz może Aniu skaner w drukarce. Większość drukarek jest wielofunkcyjnych i skaner jest prawie w każdej. Zrób skan i skan wklej na wątek.

Ok, Dziękuję ,spróbuje czy da się wyłączyć lampę?  o ile mam taką możliwość w aparacie? 

Eliczku, kochana ,proszę sprawdź czy sposób rozliczenia jest .... po Twojemu?!  cięęęężko mi to idzie :(    przyznam ,że nawet w sklepie mamy swoją księgową, robię to bo muszę oczko.gif

Beatko ,miałaś rację!  nie doliczyłam w rozliczeniu, wpłaty od Atulek, poprawiłam, Dziękuję oczko.gif

Miłeczka jest na plusie 130,oozł , Dziękuję wszystkim za wsparcie i każdy, rodzaj pomocy , jak dobrze ,że jesteściebuzki.gif

Jak znowu ,coś pokręciłam w rozliczeniu ,to krzyczcie! ;)

Post rozliczeniowy  -

Deklaracje stałe:

anica - 20,oozł   

Beataczl - 10,oozł  zapłacono II i III ,2019

 

Deklaracje jednorazowe :

Jankamałpa - 20,oozł  zapłacona - 14,02,2019 Dziękujęserce.gif

Atulek   - 30,oozł    zapłacona  - 22,02 , 2019 Dziękujęserce.gif

 

Wpłaty: 

anica - 20,oozł         zapłacona - 14,02,2019

Jankamałpa - 20,oozł zapłacona - 14,02,2019 Dziękuję serce.gif

Poker - 50,oozł zapłacona - 27,02,2019 Dziękuję serce.gif

Beataczl  - 20,oozł zapłacona - 27,02,2019 Dziękuję serce.gif

Konfirm31  - 20,oozł zapłacona - 27,02,2019 Dziękuję serce.gif

Nulka07  - 20,oozł zapłacona - 27,02,2019 Dziękuję serce.gif

------------------------------------------------------------------------

150,oozł Razem

+ 30,oozł  Atulek - zapłacona - 22,02,2019, Dziękujeserce.gif

--------------------------

180,oozł Razem

+

20,oozł   Kaas1 , zapłacono 28,02,2019, dziękujeserce.gif

20,oozł  Muza1,  zapłacono 28,02,2019, dziękujeserce.gif

20,oozł  Nesiowata, zapłacono 28,02,2019, dziękujeserce.gif

20,oozł  Mdk8, zapłacono 28,02,2019,  dziękujeserce.gif

------------------------

260,oozł Razem

+ 32,30zł Nadziejka nasza kochana uzbierała na bazarku 3,03,2019

 

 

Wypłaty:

45,oozł  Wizyta u weta, zdjęcie szwów, antybiotyk enrontron flavour , 19,02,2019

30,oozł Wizyta u weta, odrobaczenie, książeczka 27,02,2019

54,65zł Sucha karma , żwacze

-----------------------------

129,65zł Razem

 100,oozł Badania ,Ulv 5,03,2019

 

Saldo:

260,oozł wpłaty

129,65zł wypłaty

------------------

+ 130,35zł  na dz.28,02,2019

Link to comment
Share on other sites

Uwaga, uwaga!!   był pierwszy telefon :)   pan ,który mieszka w Osoli, dość blisko Wrocławia , za Obornikami Śl.   dość długo ,rozmawialiśmy , ponieważ żona nie jest do końca jeszcze przekonana, mają w domu ,dwa mniejsze pieski, pan potrzebuje towarzysza na długie spacery, będzie dzwonił jeszcze , zobaczymy?  ja wyjeżdżam i do niedzieli ,będę poza...zasięgiem ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Miła jest sunią młodą i energiczną - kiedy się widziałam z anica to mówiła mi, że suczka lubi się bawić, a do psów aż piszczy i w ogóle chyba sama myśli, że jest szczeniakiem :) Myślę, że domek z innym pieskiem może być dobrą opcją. Trzymam kciuki - super, że odzew pierwszy jest.

anico, jaki masz aparat? jeżeli coś "mojego" to mogę Ci podejść i pokazać co i jak. Ja bym wyłączyła flesz - nie lubię go. Zamiast niego zatroszczyłabym się o dobre naświetlenie. Tak btw. paradoksalnie najładniejsze zdjęcia wychodzą jak jest pochmurno, a nie jak świeci mocne słońce - bo wtedy jest tzw. miękkie światło. :) Ewentualnie ładne zdjęcia wychodzą jak słońce już znika, najgorzej - jak jest południe i daje po oczach :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Anulko ,kochana nie chcę ,Ciebie zamęczać już pytaniami, ale gdzie należy szukać tej funkcji Micro?   w menu?

Ja w swoim aparacie mam umieszczony przycisk z boku z oznaczeniem tulipana ale każdy aparat ma inne oznaczenia.Jeżeli nie ma przycisku na zewnątrz to może jest w pokrętle do ustawiania opcji a jeżeli nie to trzeba przewalić w meni i raczej szukać w ustawieniach.Nie masz instrukcji do aparatu? Jeżeli nie masz to wpisz nazwę aparatu w gogle i poszukaj instrukcji,powinna być.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aniu anica
 wysylam dzis Tobie z pierwszego kramku
 30 procencikow czesc kt jest dla Mileczki  32 zl 30 gr
 
Mileczka od anica 30 procencikow 5 zl Cegielka plus fantuskowe 27 zl 30 gr
dla Mileczki  32 zl 30 gr

Rozliczam! Dla malagosiowych Pikusia,Mamunki z dzidziami  i dla Mileczki ktora potrzebuje pomocy! Magdarynka i Nadziejkowo do 27 luty

sciskam ogromnie ogromnie za domcik

Link to comment
Share on other sites

Milka ma znowu biegunkę :(     wczoraj rozmawiałam z panią ok 20 i powiedziała ,że Miłka miała rzadką koopę, później dzwoniła do 23 do Ewu / ja miałam wyciszony telefon /   że z Miłki leci woda! :(       dzisiaj rano pani , nie odbiera telefonu :(  teraz mam zebranie, później jeszcze drugie... muszę jakoś próbować złapać kontakt z panią, jak rozmawiałyśmy o 20 to prosiłam , żeby nie podawała Miłce nic do jedzenia, tylko woda i że dzisiaj po południu ,trzeba iść do lekarza / wcześniej nie mogę/   .... jestem tak zdenerwowana że nie wiem ,co robić!!! :(

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, anica napisał:

Milka ma znowu biegunkę :(     wczoraj rozmawiałam z panią ok 20 i powiedziała ,że Miłka miała rzadką koopę, później dzwoniła do 23 do Ewu / ja miałam wyciszony telefon /   że z Miłki leci woda! :(       dzisiaj rano pani , nie odbiera telefonu :(  teraz mam zebranie, później jeszcze drugie... muszę jakoś próbować złapać kontakt z panią, jak rozmawiałyśmy o 20 to prosiłam , żeby nie podawała Miłce nic do jedzenia, tylko woda i że dzisiaj po południu ,trzeba iść do lekarza / wcześniej nie mogę/   .... jestem tak zdenerwowana że nie wiem ,co robić!!! :(

 

az mi zatkalo dech , co to moze do diaska byc :(

skoro antybiotyk nie pomogl,.... tez sie bardzo zmartwilam

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

anico, jeżeli to woda to sie zaczynam niepokoić. Czy miała robiony ten test na parvo? widziała ją ulv?

no wlasnie ta woda...moj pies tez tak mial i odszedl ..wet zle zdiagnozowal :(

zaraz popatrze na watku czy byl taki test robiony

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2019 o 19:27, anica napisał:

Dziękuję Elu za pomoc :)  Basia , dzwoniła i sprawdzała wszystko, Miłka jest zaszczepiona przeciw parwowirozie i jeszcze nie jest smutna, nie wymiotuje i nie jest możliwe ,żeby tak szybko wirus zaatakował, podobno trzeba parę dni 6-7? 

znalazlam,ze byla szczepiona...

trzeba znow do weta

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Nadziejka napisał:
Aniu anica
 wysylam dzis Tobie z pierwszego kramku i dzis bedziesz miec na koncie
 30 procencikow czesc kt jest dla Mileczki  32 zl 30 gr
 
Mileczka od anica 30 procencikow 5 zl Cegielka plus fantuskowe 27 zl 30 gr
dla Mileczki  32 zl 30 gr

Rozliczam! Dla malagosiowych Pikusia,Mamunki z dzidziami  i dla Mileczki ktora potrzebuje pomocy! Magdarynka i Nadziejkowo do 27 luty

sciskam ogromnie ogromnie za domcik

  o matuniu

 Mileczko sciskamy tulinkamy za ciebie

 oj biduniu biduniu ...

                           Aniu trzymaj sie mocno mocno z Milenka

 moze juz jestescie u wetow

 

 a dzis masz na koncie juz pieniazki z kramku

Link to comment
Share on other sites

A może przez tą kaszę zakupioną przez Panią bo przecież szkoda wyrzucić.Już nie wiem co o tym myśleć.Milka nie może cały czas być na diecie to znaczy głodzona bo i tak bardzo schudła,ma boki zapadnięte,w schronie na zdjęciach wyglądała pięknie,sierść się błyszczała była radosna,uśmiechnięta.Coś ewidentnie jest nie tak.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Anula napisał:

A może przez tą kaszę zakupioną przez Panią bo przecież szkoda wyrzucić.Już nie wiem co o tym myśleć.Milka nie może cały czas być na diecie to znaczy głodzona bo i tak bardzo schudła,ma boki zapadnięte,w schronie po zdjęciach wyglądała pięknie,sierść się błyszczała była radosna,uśmiechnięta.Coś ewidentnie jest nie tak.

oj tak j tak

 i modlimy o diagnoze

 o wszytko leczonko

 Dobrze Aniu anica ze Jestes jak dobrze ze pedzisz z Mileczka gdzie trzeba

 sciskamy sciskamy za wszystko

Link to comment
Share on other sites

Bez weta nie da rady :( , chociaż mnie się wydaje, że to stres i niewłaściwa dieta, szczególnie, że antybiotyk nie pomógł . Jeżeli wet to potwierdzi (tj wykluczy infekcję), to warto wprowadzić na jakiś czas leczniczą karmę jelitową (karmić z ręki). Ja stosuję Eukanuba intestinal formula.

Dobrze działa podawanie ColoCeum plus, które można kupić u weta, lub przez internet. Też sprawdziłam skuteczność

Zastosowanie:
Wspomagająco u zwierząt z biegunką o różnej przyczynie:
- infekcje wirusowe, bakteryjne, inwazja pasożytnicza
- nagła zmiana diety, alergia lub nietolerancja pokarmowa, zatrucie pokarmowe, toksyny
- antybiotykoterapia o szerokim spektrum, zaburzenia mikroflory jelit
- sytuacje stresowe lub wyczerpanie
- nieswoiste zapalenia jelit, enteropatie różnego pochodzenia

Właściwości:
Kombinacja pięciu aktywnych składników sprzyja ograniczeniu objawów biegunki i czasu jej trwania,
wspomaga regenerację i przywrócenie prawidłowej funkcji jelit:
- montmorylonit/smektyt – silny i skuteczny adsorbent, wiąże szkodliwe czynniki i toksyny, chroni i powleka śluzówkę
- prebiotyk – mannano-oligosacharydy (MOS) – stymuluje rozwój i pomaga przywrócić równowagę fizjologicznej mikroflory jelit
- elektrolity – sprzyjają przywróceniu równowagi wodno-elektrolitowej
- dekstroza – stanowi źródło łatwo przyswajalnej energii dla szybszego powrotu do zdrowia
- L-glutamina – zapewnia energię dla enterocytów, wspiera regenerację nabłonka jelit

Sposób stosowania:
Przed użyciem zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii. Podawać doustnie według tabeli lub zalecenia lek.wet., zalecany czas stosowania 1-2 tygodnie. W łagodniejszych przypadkach może wystarczyć 3-dniowe podawanie pasty.


https://www.scanvet.pl/oferta/wlasciciele-hodowcy/rid,113.html

 

Trzymam kciuki za szybki powrót suni do zdrowia.

Jest też opcja karmienia skrobanym/siekanym surowym chudym mięsem (pierś kurza, wołowina), zmieszaną z gotowaną i pogniecioną drobno marchewką(początkowo bez ryżu!) i do tego Gastrolit i glut z siemienia lnianego podawane do paszczy strzykawką, ale wątpię, czy Pani sobie z tym poradzi :(

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Na parwo to na szczęście zupełnie nie wygląda. 

Sunia nie jest też chuda.

Ale.. 

Jest gruba w brzydki sposób. Mało mięśni, i jeśli się o to nie zadba, to będzie klucha. A teraz po kastracji jest krytyczny okres.

Na biegunkę ma leki, głodówkę do jutra, na jutro puszkę. A w środę kontrola i kontynuacja badań.

Jest wesoła, sympatyczna, lubi nieduże dzieci (akurat u weta była dobra znajoma z wnuczką). Koty olewa. Psy są fajne, tylko będzie trzeba popracować nad ekscytacja na spacerach.

 

A teraz zabawny akcent- moja Szyszka na widok nowej koleżanki zanurkowała w budce i wyszła z nożem w zębach. No, jak się jest chihuahua, to trzeba mieć argumenty... (kiedy ukradła nóż to licho wie, ale oczywiście jej zabrałam). 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...