Jump to content
Dogomania

Dług został spłacony, Miłka już w swoim domku :)Duże mają gorzej! los się do niej uśmiechnął na krótko, musi wracać do schroniska ,bo jest za... duża, Miłka ,najmilsza sunia, prosi o pomoc!!!


anica

Recommended Posts

Miłka, Najmilsza ok dwuletnia sunia, przyjechała do Wrocławia prosto ze schroniska M , wszystko wskazywało na to ,że przyjedzie do,swojego domku! niestety :(  ...  przewrotny los sprawił , że gdzieś po drodze, nie wiadomo kiedy?  w jaki sposób?  w pędzie życia.. w morzu psio-ludzkich problemów , kiedy wydawało się ,że wszystko już zostało "dogadane"  kiedy pani ze sterty zdjęć , które  otrzymała do obejrzenia, wybrała Miłkę... Ta! wybieramy tą, sunię!  powiedziała zdecydowanie  / domek poznałam na wizycie PA na prośbę Dora 1020, niestety to nie był domek dla Apsika, ale domek dla innego młodego ,zdrowego,psiaka jak najbardziej!/

Sunia była jeszcze w schronisku,  więc szybciutko ,zajęto się organizowaniem ,zabiegu sterylizacji, szczepień , żeby jak najszybciej mogła opuścić  schronisko, niestety w ostatnim czasie, nagminne zachorowania na parwowirozę w schronisku M ,potrafią, pokomplikować wszystkie plany i spiętrzyć jeszcze dodatkowo ogrom, problemów ,których i tak jest , zawsze za Dużo :(   kiedy już udało nam się pokonać , prawie wszystkie ,przeciwności i zorganizować w biegu transport , ponieważ Ewu, znalazła domek we Wrocławiu jeszcze dla innej biedy  ,który chyba jak się okazuje, zaraził się parwowirozą :(    i jakby tego nieszczęścia ,było mało to.... średnia sunia,  okazała się "dużym psem" za dużym! :(   Czy dlatego ,że jest ... tylko ...  za dużym psem! Najmilsza, Miłka ma wrócić do schroniska??  Ubłagałyśmy , panią ,żeby jednak, przyjęła Miłeczkę na parę dni! żeby dała nam trochę czasu, żebyśmy mogły spróbować ,powalczyć o sunię, żeby dała Szansę  Miłce i... , pani się zgodziła! :) ... ja wiem ,że nie jestem konsekwentna, że w nadmiarze obowiązków , miałam się na razie nie angażować... tylko jak teraz oddać Miłkę z powrotem do schroniska?  za kraty... do zimnej klatki ??  ja wiem ,że one wszystkie są cudowne i powinny mieć swoje własne domki, że wszystkie tak samo cierpią! że wszystkie ...  ale ta, akurat stanęła na naszej drodze!... ja wiem ,jak teraz jest bardzo ciężko!... szczególnie teraz!  ...że połowa Dogomanii walczy o życie maluszków, że mamy bezustannie ,nawracające zachorowania na parwowirozę, że ciągle brakuje pieniążków...ale już nie raz się udało!... może też uda się , Miłce???

Chcemy z Ewu pomóc suni... Ale czy się uda?

prosi.gifProsimy.... Pomóżcie nam...

 

6c4ab6ed362488bbmed.jpg

<<Ogłoszenie na Opole>> - wyróżnione do dnia....
<<Ogłoszenie na Wrocław-Krzyki>> - wyróżnione do dnia...
<<Ogłoszenie na Poznań>> - brak wyróżnienia
<<Ogłoszenie na Wrocław-Psie Pole>> - brak wyróżnienia
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy  -

Deklaracje stałe:

anica - 20,oozł   

Beataczl - 10,oozł  zapłacono II i III ,2019

 

Deklaracje jednorazowe :

Jankamałpa - 20,oozł  zapłacona - 14,02,2019 Dziękujęserce.gif

Atulek   - 30,oozł    zapłacona  - 22,02 , 2019 Dziękujęserce.gif

 

Wpłaty: 

anica - 20,oozł         zapłacona - 14,02,2019

Jankamałpa - 20,oozł zapłacona - 14,02,2019 Dziękuję serce.gif

Poker - 50,oozł zapłacona - 27,02,2019 Dziękuję serce.gif

Beataczl  - 20,oozł zapłacona - 27,02,2019 Dziękuję serce.gif

Konfirm31  - 20,oozł zapłacona - 27,02,2019 Dziękuję serce.gif

Nulka07  - 20,oozł zapłacona - 27,02,2019 Dziękuję serce.gif

------------------------------------------------------------------------

150,oozł Razem

+ 30,oozł  Atulek - zapłacona - 22,02,2019, Dziękujeserce.gif

--------------------------

180,oozł Razem

+

20,oozł   Kaas1 , zapłacono 28,02,2019, dziękujeserce.gif

20,oozł  Muza1,  zapłacono 28,02,2019, dziękujeserce.gif

20,oozł  Nesiowata, zapłacono 28,02,2019, dziękujeserce.gif

20,oozł  Mdk8, zapłacono 28,02,2019,  dziękujeserce.gif

------------------------

260,oozł Razem

15,oozł  Nadziejka , z bazarku 12,03,2019,  dziękujeserce.gif

 20,oozł  moja stała za III 2019

---------------------------------------

295,oozł Razem

 20,oozł  Kaas zapłacono   27,03,2019

------------------------------------------

315,oozł Razem

 

 

 

Wypłaty:

45,oozł  Wizyta u weta, zdjęcie szwów, antybiotyk enrontron flavour , 19,02,2019

30,oozł Wizyta u weta, odrobaczenie, książeczka 27,02,2019

54,65zł Sucha karma , żwacze

-----------------------------

  129,65zł Razem

  101,92zł  obroża Foresto  6,03,2019

-------------------------

231,57zł Razem

250,oozł Badania i leki Miłeczki Razem

---------------------------------

481,57    Razem

 

 

Saldo:

260,oozł wpłaty

129,65zł wypłaty

------------------

+ 130,35zł  na dz.28,02,2019

295,oozł wpłaty

231,57zł wypłaty

----------------------

+ 63,43zł  na dz.20,03,2019

250,oozł badania i leki Miłeczki wypłaty

---------------------------------------------

- 166,57zł  na dz.30,03,2019

Na koncie Miłeczki pojawiły się pieniążki, których się nie spodziewałam a za które z całego serca Dziękuję buzki.gif dług się pomniejszył o 35,oozł

10,oo zł  11,04,2019  Nesiowata,Dziękuję 49.gif

25,oozł  11,04,2019  Figunia Dziękuję 49.gif

     +

Dnia 30.04.2019 o 21:59, anica napisał:

Na koncie Miłeczki pojawiły się pieniążki, których się nie spodziewałam a za które z całego serca Dziękuję buzki.gif dług się pomniejszył o 35,oozł

10,oo zł  11,04,2019  Nesiowata,Dziękuję 49.gif

25,oozł  11,04,2019  Figunia Dziękuję 49.gif

 

 23,oozł  11,05,2019  Nadziejka Dziękuję 49.gif

102,oozł  11,04,2019  Rubik  Dziękuję 49.gif

 41,57,zł  11,04,2019  Elik  Dziękuję 49.gif/ 425 -108,57 =383,43  jeszcze zostanie dla Rokusia/

--------------------------------------

        166,57 zł Dług został pokryty w całości!

Jeszcze wpłynęły pieniążki od naszej kochanej Nadziejki i Rubik, jeśli dodam pieniążki od cioci Elik, Miłeczka ,może cieszyć się Nowym życiem, bez długu :) Dziękuję z całego serca, za wsparcie i pomoc dla tej kochanej i słodkiej suni buzki.gif

 

Miłeczki jest na minusie :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

serce.gifDeklaracje pomocy dla suni -

anica - 20,oozł  deklaracja stała - zapłacona  14,02

serce.gifelik -  umieszczenie ogłoszenia na OLX i Gumtree, Dziękuję :)

serce.gifbeataczl - 10,oozł  deklaracja stała, Dziękuję :)

serce.gifjankamałpa - 20,oozł deklaracja jednorazowa - zapłacona 14,02, Dziękuję :)

serce.gifAnula i Bogusik  - ogłoszenia Miłki , na OLX, Dziękuję :)

serce.gif Nadziejka   -  Bazarek , część Sercem Dla malagosiowych Pikusia,Mamunki z dzidziami  i dla Mileczki ktora potrzebuje pomocy! Magdarynka i Nadziejkowo do 27 luty

i jeszcze bazarek    Nadziejkowy maluni dla cudnej Blusi Blusienki-zapraszam serduchem do 1 marca, Dziękuję :)

serce.gifMdk8  - troszkę, pomoże jak będziemy zbierać, Dziękuję :)

serce.gifNesiowata  - też pomoże, Dziękuję :)

serce.gifPoker  - kapnie groszem, Dziękuję :)

serce.gifMuza_51  -  jednorazowo pomoże, Dziękuję :)

serce.gifKass1  - jednorazowo  pomoże, Dziękuję :)

serce.gifAlaskan malamute  - pomoc w ogłoszeniach, Dziękuję :)

serce.gifKonfirm31 - jednorazowo pomoże i zgłosiła pomoc do Skarpety Owczarkowej, czekamy na decyzję, Dziękuję :)

serce.gifTyś(ka)  - pomoc w ogłoszeniach, Dziękuję :)

serce.gifNulka07 - jednorazowo coś i pomoc w bazarkach, Dziękuję :)

serce.gifRubik -  10,oozł stała deklaracja od Maja, Dziękuję :)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trudna sytuacja. Ale zadam pytanie czy pani miała podaną wysokość w kłębie ,ale konkretnie w centymetrach , a nie sięga pod kolano ?

Mnie też zaskoczono parę razy jako DT ,że wielkością tymczaski .Miała być góra do 38 cm  .Nie zmierzono jej tylko na oko  oceniono , a potem ja miałam problem , bo nasz Dolar bardzo źle znosił obecność tymczasek większych od niego. Oczywiście sunie zostawały u nas ,ale były problemy.

Nie wiadomo dlaczego dla pani tak istotna jest wielkość psa. Może ma uzasadnione powody.  A może się zakocha w ciągu tych dni  jednak ja zostawi? Oby.

Szukacie miejsca dla  niej ? Może u LiluTosi pod Jordanowem ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Nesiowata napisał:

  Staram się nie przeklinać, ale  tu się nie da. Rozum ukradli?                                                                                                                                 

Nesiu, kochana to wszystko nie ,tak!?  ....sama się zastanawiam, kto tu zawinił??  i odpuszczam! po tym wszystkim ,co się wydarzyło w ciągu ,paru tylko dni...zastanawiam się ,czy to wszystko dzieje się naprawdę :(   muszę tylko przez chwilę ochłonąć, najpierw zrobić jakiś plan, co dalej?? gdzie szukać pomocy... a później Ci napiszę , jak to się wszystko ,zadziało i zobaczysz, że ... życie... tak , po prostu... życie!

9 godzin temu, Poker napisał:

Trudna sytuacja. Ale zadam pytanie czy pani miała podaną wysokość w kłębie ,ale konkretnie w centymetrach , a nie sięga pod kolano ?

Mnie też zaskoczono parę razy jako DT ,że wielkością tymczaski .Miała być góra do 38 cm  .Nie zmierzono jej tylko na oko  oceniono , a potem ja miałam problem , bo nasz Dolar bardzo źle znosił obecność tymczasek większych od niego. Oczywiście sunie zostawały u nas ,ale były problemy.

Nie wiadomo dlaczego dla pani tak istotna jest wielkość psa. Może ma uzasadnione powody.  A może się zakocha w ciągu tych dni  jednak ja zostawi? Oby.

Szukacie miejsca dla  niej ? Może u LiluTosi pod Jordanowem ?

Raczej.. trudna!  i raczej ,nie!  nie przypominam sobie, żeby była mierzona, wysokość w kłębie?! zresztą ja dotychczas, nie spotkałam się z takim pytaniem?  z takim problemem?...tym razem o tyle sytuacja była jeszcze trudniejsza bo ... parwowiroza w schronisku, bo zwrot , starszej suni do schroniska, która przestała jeść, bo ta staruszka w klatce, która też nie jadła a której trafił się domek w Krapkowicach, pogorszyła się! i musiałyśmy odwołać transport, zmieniać plany... i jeszcze nie pamiętam? ... co jeszcze? ... to jakiś koszmar?! :(

Link to comment
Share on other sites

Pisałam o hoteliku u LiluTosi pod Jordanowem.

anica, niestety spotkałam się również tu na dogo , gdy wielkość psa był oceniany na oko i wynikały z tego podobne sytuacje jak z Miłą.

Wielkość psa ma duże znaczenie z różnych względów.

Nie ma co teraz dochodzić , kto , co i dlaczego tylko trzeba pomóc suni. Ale jest to nauczka na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, ewu napisał:

Ja suni wcześniej nie widziałam, polegałam na informacji ze schronisks.

Wiem, Basiu, rozmawiałyśmy :)  ja myślę podobnie jak Poker! naprawdę nie ma potrzeby szukania teraz ,kto zawinił?  ...ja byłam akurat blisko Ciebie i widziałam co się dzieje!.... nie będę sobą jeśli nie powiem, Basiu zwolnijprosi.gif! Podziwiam  Ciebie, Twoje oddanie! ja nie znam drugiej takiejzakochany.gif ale.. proszę zwolnij!!.. tak się nie da żyć!  mam poważne obawy o Twoje zdrowie!  w jednym czasie tyle nieszczęścia ... z chorymi na parwowirozę, szczeniaczkami, z tą starszą sunią, i z tą którą przywiozła "kochana rodzinka" po dwóch latach i... już ja się pogubiłam! a Ty w tym wszystkim w realnym świecie, na żywo :(   musimy przyjąć jakiś plan!  Jestem po rozmowie z panią ,która zgodziła się ,żeby Miłka została u niej, powiedziałam jak jest! że to może być nawet kilka tygodni!?   nie parę dni!  że szukamy dla suni innego domku, a jeśli się uda uzbierać deklaracje to na razie hotelik, ale chyba skroro jest tak mało czasu, musimy poszukać kogoś, żeby zrobić suni ogłoszenia? tak sobie pomyślałam ,że trzeba intensywnie ogłaszać!

... mam jeszcze obawy ,jeśli chodzi o te zachorowania na parwowirozę,?  jaki jest okres inkubacji?  jakie mogą być objawy to już mi mówiłaś, obserwujemy Miłeczkę ,oczywiście pani nic nie mówiłam ,żeby nie denerwować ale chciałam iść wczoraj do lekarza, poprosiła o inny termin, umówiłyśmy się wstępnie na wtorek,

8 godzin temu, elik napisał:

Dotarłam i ja. Koniecznie trzeba szukać dla suni miejsca do przetrwania.

Przydałby się spis hotelików, DT. Kiedyś, bardzo dawno temu funkcjonowała taka mapa pomocy na dogo. 

Niezawodna ,Elu dziękuję :) i tak miałam , Ciebie męczyć ale chciałam ,żebyś trochę się wykurowała :) jak pisałam wcześniej, musiałabym pomocy i zbierać deklaracje, myślę że Hotelik dla Miłki może kosztować ok 400zł miesięcznie!  to dużo, bardzo dużo!  spróbuję zbierać deklaracje , będę rozsyłać zaproszenia, chyba trzeba będzie najpierw ją pomierzyć , poważyć ,pofocić i szukać kogoś ,kto mógłby napisać tekst do ogłoszeń!

8 godzin temu, elik napisał:

Aniu, co konkretnie zamierzacie, jakie macie plany?

Znaleźć suni domek! musowo Eliczku, super domek ,dla super suni!  jest Prze-kochana :)  to wet w schronie ,wymyślił to imię, Miła jest Miła ;) chyba najpierw będzie fajnie jak zobaczy ją lekarz, podobno miała biegunkę / to normalne u schroniskowych psów, więc poczekamy ,mam nadzieję ,że się wszystko unormuje/ 

Dopóki jest u pani M. obiecałam karmę i ,że zapłacę za wizytę u lekarza, Basia kupiła obrożę, szelki i smycz to oddam z bazarku ,kalendarzowego, chyba się nazbiera 78,oozł , wiem też ,że Basia zostawiła karmę ,więc będę się z panią rozliczać za to co kupuje dla Miłki do jedzenia we wtorek jak się spotkamy?!   muszę jakoś to ogarnąć!  Basia ma tyle na głowie... że strach się bać!!!boje_sie.gif

7 godzin temu, Poker napisał:

Pisałam o hoteliku u LiluTosi pod Jordanowem.

anica, niestety spotkałam się również tu na dogo , gdy wielkość psa był oceniany na oko i wynikały z tego podobne sytuacje jak z Miłą.

Wielkość psa ma duże znaczenie z różnych względów.

Nie ma co teraz dochodzić , kto , co i dlaczego tylko trzeba pomóc suni. Ale jest to nauczka na przyszłość.

Też tak uważam! w stu procentach! Nie ma co dochodzić! trzeba pomóc suni! i jest to nauczka na przyszłość! widocznie tak miało być!!!

Jak będę miała dokładne dane suni ,zwrócę się do LiluTosi ,zobaczymy ile by kosztowało hotelikowanie suni?

 

Link to comment
Share on other sites

Aniu kochana, myślę, że trzeba byłoby JUŻ ją ogłaszać. Bardzo potrzebne ładne ujęcia suni. Czy ta pani mogłaby zrobić Miłej kilkanaście zdjęć? Trzeba Panią o to poprosić i uświadomić jej, że od jakości zdjęć zależy jak długo sunia u niej będzie. Nawet jeśli to tak dokładnie się nie przekłada, to nie zaszkodzi tak powiedzieć :) Nie ułożę ładnego tekstu, ale jak będą zdjęcia i tekst, to ogłoszę sunia na swoim OLX-sie i na Gumtree.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, elik napisał:

Aniu kochana, myślę, że trzeba byłoby JUŻ ją ogłaszać. Bardzo potrzebne ładne ujęcia suni. Czy ta pani mogłaby zrobić Miłej kilkanaście zdjęć? Trzeba Panią o to poprosić i uświadomić jej, że od jakości zdjęć zależy jak długo sunia u niej będzie. Nawet jeśli to tak dokładnie się nie przekłada, to nie zaszkodzi tak powiedzieć :) Nie ułożę ładnego tekstu, ale jak będą zdjęcia i tekst, to ogłoszę sunia na swoim OLX-sie i na Gumtree.

Dobrze ,Elu zadzwonię i poproszę panią , Dziękuję

4 minuty temu, beataczl napisał:

zagladam...naprawde sliczna, owczarkowata sunia ,taka w moim typie..

jak bedziecie zbierac kase na sunie to tez sie doloze

petycje widzialam,ale nie udalo mi sie podpisac,jakis blad wyskakuje...

Witaj Beataczl , Dziękuję ,że jesteś u suni i jak najbardziej będziemy zbierać właściwie to już zbieramy, bo nawet ogłoszenia kosztują, ja chyba zacznę od siebie i zadeklaruję 20zł stałej dla suni ,tyle tylko mogę!  i tak jest tu kompletny brak konsekwencji!

...hmmm! weszłam jeszcze raz i działa!  może jak będziesz miała możliwość spróbuj z innego komputera :)

https://secure.avaaz.org/campaign/pl/stop_the_puppy_slaughter_onboard/

Link to comment
Share on other sites

Pomocy!!!   Miłeczka ma od wczoraj biegunkę :(    dzwoniła pani ,że ... ma wodniste kooopy, od wczoraj ,wieczorem, poradziłam 2tabl. węgla / ile Miłka ,może ważyć? / i nie dawać nic do jedzenia , wieczorem powiedziałam że się odezwę ,teraz lecę na posiedzenie.

Link to comment
Share on other sites

Miejmy nadzieję, że to nie łatwo :(   A jeśli łatwo?  Zawiadomienie ewu.

Napisałam SMS-a. Może trzeba skontaktować się z opiekunami i poradzić, żeby udali się z sunią do weta, żeby zrobić test na parwo :(

Może to niepotrzebny alarm, ale sunia mogła mieć kontakt z parwo.

EDIT

Basia mnie uspokoiła, że to może być efekt zmiany karmy. Sunia czuje się świetnie i ma apetyt. Przy parwo to niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, anica napisał:

 

Witaj Beataczl , Dziękuję ,że jesteś u suni i jak najbardziej będziemy zbierać właściwie to już zbieramy, bo nawet ogłoszenia kosztują, ja chyba zacznę od siebie i zadeklaruję 20zł stałej dla suni ,tyle tylko mogę!  i tak jest tu kompletny brak konsekwencji!

...hmmm! weszłam jeszcze raz i działa!  może jak będziesz miała możliwość spróbuj z innego komputera :)

https://secure.avaaz.org/campaign/pl/stop_the_puppy_slaughter_onboard/

ta ja dam 10 zl stalej

czekamy na wiesci co z sunia , jak sie czuje... :(

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że najlepszym rozwiązaniem dla Miłeczki by było aby uprosić Panią o DT za karmę i weta niż zbierać deklaracje na hotelik. Porobić zdjęcia suni i intensywnie ogłaszać.Na karmę i weta by się dało jakoś uzbierać.Byłaby także nadzieja,że być może miłka by została jednak u Pani.

Podać suni Nifuroksazid 100 2x/dz.i biegunka przejdzie.Węgiel nie zawsze pomaga,jest za słaby.Jeżeli Pani mieszka w bloku to dla niej biegunka u psa jest uciążliwa i będzie miała serdecznie dość Miłki.Pamiętajmy o tym,że to nie są psiarze z prawdziwego zdarzenia jak my tylko przeciętni ludzie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Miejmy nadzieję, że to nie łatwo :(   A jeśli łatwo?  Zawiadomienie ewu.

Napisałam SMS-a. Może trzeba skontaktować się z opiekunami i poradzić, żeby udali się z sunią do weta, żeby zrobić test na parwo :(

Może to niepotrzebny alarm, ale sunia mogła mieć kontakt z parwo.

EDIT

Basia mnie uspokoiła, że to może być efekt zmiany karmy. Sunia czuje się świetnie i ma apetyt. Przy parwo to niemożliwe.

Dziękuję Elu za pomoc :)  Basia , dzwoniła i sprawdzała wszystko, Miłka jest zaszczepiona przeciw parwowirozie i jeszcze nie jest smutna, nie wymiotuje i nie jest możliwe ,żeby tak szybko wirus zaatakował, podobno trzeba parę dni 6-7?  

2 godziny temu, beataczl napisał:

ta ja dam 10 zl stalej

czekamy na wiesci co z sunia , jak sie czuje... :(

Beataczl ,pięknie Dziękuję :)  na razie nie rozsyłam numeru konta, poczekamy i zobaczymy, może nam się naprawdę uda... Twoja ,deklaracja to nadzieja, że tak:)

buziak.gif

1 godzinę temu, Anula napisał:

Myślę,że najlepszym rozwiązaniem dla Miłeczki by było aby uprosić Panią o DT za karmę i weta niż zbierać deklaracje na hotelik. Porobić zdjęcia suni i intensywnie ogłaszać.Na karmę i weta by się dało jakoś uzbierać.Byłaby także nadzieja,że być może miłka by została jednak u Pani.

Podać suni Nifuroksazid 100 2x/dz.i biegunka przejdzie.Węgiel nie zawsze pomaga,jest za słaby.Jeżeli Pani mieszka w bloku to dla niej biegunka u psa jest uciążliwa i będzie miała serdecznie dość Miłki.Pamiętajmy o tym,że to nie są psiarze z prawdziwego zdarzenia jak my tylko przeciętni ludzie.

Dziękuję ,niezawodna Anulkobuziak.gif zaraz dzwonię i poproszę o podanie Nifuroksazidu , może nawet bardziej wieczorem ,ponieważ po tym węglu ,to chyba ... nie bardzo ,tak od razu, lepiej odczekać ,ponieważ dzwoniłam ok godzinę temu i Miłka znowu... na rzadko! czyli węgiel nie zadziałał! i do jutra wieczora ,bez jedzenia?   tylko woda, kleik ryżowy czy marchwianka, ja jeszcze gotowałam Tasi ,siemię lniane, i ... też się martwię ,że może mieć dość, bo mieszka w kamienicy :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...