Jump to content
Dogomania

Dług został spłacony, Miłka już w swoim domku :)Duże mają gorzej! los się do niej uśmiechnął na krótko, musi wracać do schroniska ,bo jest za... duża, Miłka ,najmilsza sunia, prosi o pomoc!!!


anica

Recommended Posts

5 minut temu, ulvhedinn napisał:

moja Szyszka na widok nowej koleżanki zanurkowała w budce i wyszła z nożem w zębach. No, jak się jest chihuahua, to trzeba mieć argumenty... (kiedy ukradła nóż to licho wie, ale oczywiście jej zabrałam). 

2109430741_miech2.gif.bf2d67eef3e1a286aa1bd24995bdcc1f.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, ulvhedinn napisał:
Dnia 3.03.2019 o 12:29, b-b napisał:

Ogłoszenie Miłki na Opole wisi tam bezużyteczni

zero wyświetlenia telefonu.

Promowane jest do 7.03

Czy zmienić na te kilka dni na inne mias

Uncertain Smiley

Link to comment
Share on other sites

Kochani, bardzo przepraszam ale narobiło mi się zaległości w pracy / tak to jest ,jak się jeszcze weźmie dodatkową działalność ,bo ... "nic się nie dzieje"  /   ja wczoraj miałam tak okropny dzień, że chyba to odchorujemy!  odchorujmemy, bo pewnie ,Ewu również :(   już tłumaczę, dlaczego musiałyśmy podjąć decyzję o zabraniu Miłeczki, ... wczoraj rano jak rozmawiałam z panią, narzekała że nie spała całą noc ,ponieważ sunia była bardzo niespokojna /zachowuje czystość w domu, więc kręciła się przy drzwiach, jak chciała wyjść/  a że to bywało co pół godziny, godzinę to jest mocno zmęczona i niestety w dalszym ciągu jak była z nią niedawno leci z niej woda ale rzadziej, pomyślałam sobie ,że ... widocznie nie ma już czym, jak pech to pech !  miałam i posiedzenie zarządu i zebranie w ADM i jeszcze dwa spotkania w sklepie krecka_dostal.gif poprosiłam panią ,żeby nie dawała Miłeczce, nic do jedzenia ,ani żadnych leków, że musimy iść do weta, będziemy musiały zrobić jednak suni, pełną diagnostykę bo coś musi być nie tak skoro to się powtarza w tak krótkich odstępach czasu :(    powiedziałam ,że zadzwonię po piętnastej i spróbujemy się umówić! od około godź 16 do wieczora, /już nawet nie pamiętam do której? / dzwoniłam do pani kilkanaście razy??   nie odebrała?  nie oddzwoniła?   w między czasie ,gorąca linia z Ewu, myślałam ,że może mocno zasnęła? że może zmęczona?  że może??   po którymś nieodebranym telefonie, Ewu zadzwoniła do pani i....  pani odebrała ,telefon za pierwszym razem!  :(    Jak dla mnie ,nie było na co czekać,... podjęłam decyzję w jednej chwili, zabieramy Miłkę!  zadzwoniłam do Magdy ... nie zawiodła jak zwykle, Dziękujęzakochany.gif  Pani była w domu, telefon ,leżał na stole! nawet nie pytałam ,dlaczego??    nie ma to już znaczenia!  była w domu jeszcze starsza córka ,która przyjechała w odwiedziny ze swoją sunią, cudny ,malusi, ratlerkowaty rudasek, która ,nigdy nie była szczepiona / podobno ma około pół roku? / pewnie jeszcze będzie trzeba i jej pomóc ,zwłaszcza ze sterylką! odebrałyśmy Miłeczkę, wychodząc zwróciłam uwagę ,że na blacie w kuchni, w całości leżała karma, którą kupiłam dla Miłeczki jak byłyśmy u weta?  to nic ,pani jej nie dała do jedzenia?  /przecież pytałam ,wcześniej i pani powiedziała, że tej też nie chce jeść!/   dawałam, dawałam!  odpowiedziała pani ; chciałam nawet zabrać, całą karmę!  ale Ulv powiedziała ,zostaw! niech zostanie dla Perełki, tak ma na imię sunia ,pani córki, której chyba też spróbujemy pomóc ze szczepieniami i wysterylizowaniem / ale to już później ,po badaniach Miłeczki /  Jak wychodziłyśmy, pani ,tuliła Miłeczkę i płakała!  ... nie ma sensu ,podsumowania ,całej tej sytuacji, to już nic nie zmieni!!  cieszę się ,że sunia jest już pod opieką ULV! :)  jeśli chodzi o mnie to najlepszą z możliwych! ponieważ Magda ,zawsze wie co robić!  jak pomóc!  na tą chwilę , trzeba sprawdzić , czy pani źle karmiła sunię? /zapewniała ,ze dobrze/  czy też sunia ma problemy z trzustką?    dzięki ,Wam ,Miłeczka nazbierała ,troszeczkę pieniążków, więc wczoraj dałam ULV  wstępnie -100,oozł na badania , podliczę wszystko i będziemy zastanawiać się ,co dalej?  Przepraszam, wiem ,że popełniłam błąd!  że zostawiłam Miłeczkę pod pani opieką! :(     dostałam nauczkę! i  jest mi bardzo przykro :(

... później jak się znowu dorwę do netu to odpowiem na każdy wpis.

Link to comment
Share on other sites

Matko ziemio nasza ...

 ....pomine domek pani ...

 Dobrze kochane dopbrze ze Jestescie z Ulv

 dobrze cudnie dla Mileczki

 najlepiej najcudowniej

 bardzo bardzo wszytcy sciskamy tlinkamy za Mileczke

 i za was Anica i Ulv

 calem serduchem

 konieczna zmiana nastapila

 Jak dobrze ze Janioly Wroclwaskie sa dzialaja sercem calem czaruja!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.03.2019 o 12:47, Anula napisał:

Ja w swoim aparacie mam umieszczony przycisk z boku z oznaczeniem tulipana ale każdy aparat ma inne oznaczenia.Jeżeli nie ma przycisku na zewnątrz to może jest w pokrętle do ustawiania opcji a jeżeli nie to trzeba przewalić w meni i raczej szukać w ustawieniach.Nie masz instrukcji do aparatu? Jeżeli nie masz to wpisz nazwę aparatu w gogle i poszukaj instrukcji,powinna być.

Dziękuję buziak.gif Anulko, mam tulipana przy następnych zdjęciach, spróbuję wyłączyć :)

Dnia 1.03.2019 o 11:57, Poker napisał:

Dom brzmi całkiem fajnie pod warunkiem ,że Miła może  chodzić na długie spacery.

Pan brzmiał całkiem fajnie, natomiast jeśli chodzi o żonę ,podobno nadal nie jest przekonana?!  ponieważ jeszcze nie umówiliśmy się na wizytę a rozmawialiśmy już kilka razy, nie wiem czy pod wpływem ostatnich wydarzeń... im dłużej rozmawiam z panem ,tym jestem mniej przekonana?... pan, jakby?... nie znał rasy?  ...przytoczę ... Owczarki są mądre, widziałem co potrafią!  pytam ,gdzie pan ,widział ... w tv! ...

Dnia 1.03.2019 o 00:47, elik napisał:

Podejrzewam Aniu, że jest to efekt lampy błyskowej. Może gdybyś zrobiła zdjęcie w dzień, bez użycia lampy błyskowej, efekt byłby lepszy,

A czy masz może Aniu skaner w drukarce. Większość drukarek jest wielofunkcyjnych i skaner jest prawie w każdej. Zrób skan i skan wklej na wątek.

Jeśli to ten tulipan, to będę wyłączała;)

Nie! Elu ,kupiłam taką najtańszą drukarkę w MediaMarkt :)

Dnia 1.03.2019 o 12:44, Tyś(ka) napisał:

Miła jest sunią młodą i energiczną - kiedy się widziałam z anica to mówiła mi, że suczka lubi się bawić, a do psów aż piszczy i w ogóle chyba sama myśli, że jest szczeniakiem :) Myślę, że domek z innym pieskiem może być dobrą opcją. Trzymam kciuki - super, że odzew pierwszy jest.

anico, jaki masz aparat? jeżeli coś "mojego" to mogę Ci podejść i pokazać co i jak. Ja bym wyłączyła flesz - nie lubię go. Zamiast niego zatroszczyłabym się o dobre naświetlenie. Tak btw. paradoksalnie najładniejsze zdjęcia wychodzą jak jest pochmurno, a nie jak świeci mocne słońce - bo wtedy jest tzw. miękkie światło. :) Ewentualnie ładne zdjęcia wychodzą jak słońce już znika, najgorzej - jak jest południe i daje po oczach :)

Ja mam aparat Olympus i jeszcze z przodu , widzę napis U830 ALL-WEATHER, Dziękuję Tyś(ka) buziak.gif a jak będziesz ,koło mnie to koniecznie zajrzyj do mnie i jak sama weźmiesz do ręki i zobaczysz to pewnie ,będziesz mogła i mi jakieś rady ,podarować ;)

Dnia 1.03.2019 o 14:22, b-b napisał:

Podaj Aniu jaki masz aparat to ktoś na pewno pomoże :)

Dziękuję ,Bogusiubuziak.gif jak już pisałam, aparat Olympus i jeszcze z przodu , jest napis U830 ALL-WEATHER, to taki mały aparacik, ale kiedyś wydaje mi się robił lepsze zdjęcia?  nie mam pojęcia co się mogło stać? kilka razy chciałam strzelić fotę sytuacyjnie i na szybko złapałam aparat bez okularów i mogałam coś poprzestawiać?

Dnia 1.03.2019 o 14:56, beataczl napisał:

a moze juz nie bedzie potrzeba wiecej zdjec?;)

jak dobrze,ze jest zainteresowanie Milka :)

Beatko, jest już drugi telefon :) pani, również brzmi dobrze, tylko teraz musimy poczekać co jest z Miłeczką? I ja się cieszę ,że jest zainteresowanie, tak bardzo bym chciała ,żeby sunia miała najlepszy domek w świecie! :)

Dnia 4.03.2019 o 07:02, Nadziejka napisał:
Aniu anica
 wysylam dzis Tobie z pierwszego kramku
 30 procencikow czesc kt jest dla Mileczki  32 zl 30 gr
 
Mileczka od anica 30 procencikow 5 zl Cegielka plus fantuskowe 27 zl 30 gr
dla Mileczki  32 zl 30 gr

Rozliczam! Dla malagosiowych Pikusia,Mamunki z dzidziami  i dla Mileczki ktora potrzebuje pomocy! Magdarynka i Nadziejkowo do 27 luty

sciskam ogromnie ogromnie za domcik

Ewciu, kochana ,Dziękuję buziak.gif i już lecę zapisać.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2019 o 13:58, Anula napisał:

A może przez tą kaszę zakupioną przez Panią bo przecież szkoda wyrzucić.Już nie wiem co o tym myśleć.Milka nie może cały czas być na diecie to znaczy głodzona bo i tak bardzo schudła,ma boki zapadnięte,w schronie na zdjęciach wyglądała pięknie,sierść się błyszczała była radosna,uśmiechnięta.Coś ewidentnie jest nie tak.

Ja również uważam ,że w schronisku wygladała o wiele lepiej!

Dnia 4.03.2019 o 14:32, konfirm31 napisał:

Bez weta nie da rady :( , chociaż mnie się wydaje, że to stres i niewłaściwa dieta, szczególnie, że antybiotyk nie pomógł . Jeżeli wet to potwierdzi (tj wykluczy infekcję), to warto wprowadzić na jakiś czas leczniczą karmę jelitową (karmić z ręki). Ja stosuję Eukanuba intestinal formula.

Dobrze działa podawanie ColoCeum plus, które można kupić u weta, lub przez internet. Też sprawdziłam skuteczność

Zastosowanie:
Wspomagająco u zwierząt z biegunką o różnej przyczynie:
- infekcje wirusowe, bakteryjne, inwazja pasożytnicza
- nagła zmiana diety, alergia lub nietolerancja pokarmowa, zatrucie pokarmowe, toksyny
- antybiotykoterapia o szerokim spektrum, zaburzenia mikroflory jelit
- sytuacje stresowe lub wyczerpanie
- nieswoiste zapalenia jelit, enteropatie różnego pochodzenia

Właściwości:
Kombinacja pięciu aktywnych składników sprzyja ograniczeniu objawów biegunki i czasu jej trwania,
wspomaga regenerację i przywrócenie prawidłowej funkcji jelit:
- montmorylonit/smektyt – silny i skuteczny adsorbent, wiąże szkodliwe czynniki i toksyny, chroni i powleka śluzówkę
- prebiotyk – mannano-oligosacharydy (MOS) – stymuluje rozwój i pomaga przywrócić równowagę fizjologicznej mikroflory jelit
- elektrolity – sprzyjają przywróceniu równowagi wodno-elektrolitowej
- dekstroza – stanowi źródło łatwo przyswajalnej energii dla szybszego powrotu do zdrowia
- L-glutamina – zapewnia energię dla enterocytów, wspiera regenerację nabłonka jelit

Sposób stosowania:
Przed użyciem zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii. Podawać doustnie według tabeli lub zalecenia lek.wet., zalecany czas stosowania 1-2 tygodnie. W łagodniejszych przypadkach może wystarczyć 3-dniowe podawanie pasty.


https://www.scanvet.pl/oferta/wlasciciele-hodowcy/rid,113.html

23 godziny temu, ewu napisał:

Miłka już u ULV.

Ania rano wszystko opisze bo teraz nie ma siły.

 

Trzymam kciuki za szybki powrót suni do zdrowia.

Jest też opcja karmienia skrobanym/siekanym surowym chudym mięsem (pierś kurza, wołowina), zmieszaną z gotowaną i pogniecioną drobno marchewką(początkowo bez ryżu!) i do tego Gastrolit i glut z siemienia lnianego podawane do paszczy strzykawką, ale wątpię, czy Pani sobie z tym poradzi :(

Dziękuję Konfirm31 buziak.gif jednak, nie poradziła sobie! i jeszcze, zachowała się bardzo nieodpowiedzialnie :(

23 godziny temu, ewu napisał:
19 godzin temu, ulvhedinn napisał:

Ok.

Na parwo to na szczęście zupełnie nie wygląda. 

Sunia nie jest też chuda.

Ale.. 

Jest gruba w brzydki sposób. Mało mięśni, i jeśli się o to nie zadba, to będzie klucha. A teraz po kastracji jest krytyczny okres.

Na biegunkę ma leki, głodówkę do jutra, na jutro puszkę. A w środę kontrola i kontynuacja badań.

Jest wesoła, sympatyczna, lubi nieduże dzieci (akurat u weta była dobra znajoma z wnuczką). Koty olewa. Psy są fajne, tylko będzie trzeba popracować nad ekscytacja na spacerach.

 

A teraz zabawny akcent- moja Szyszka na widok nowej koleżanki zanurkowała w budce i wyszła z nożem w zębach. No, jak się jest chihuahua, to trzeba mieć argumenty... (kiedy ukradła nóż to licho wie, ale oczywiście jej zabrałam). 

Jeśli Magda mówi ,że nie jest za chuda!  to tak jest! ... ale te zapadnięte boczki...wiem, wiem! moją mam odchudzać! ;)

 

23 godziny temu, ewu napisał:

Dziękuję za zwrot 85 zł za szelki i smycz.

Ja dziękuję za potwierdzeniebuziak.gif

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Dość fajny aparacik, można dość sporo z niego wycisnąć. Zerknij do instrukcji obsługi jeszcze - bo nie wiem, kiedy będę mieć chwilkę :)

Jasne! domyślam się ale będę czekała  ;)

Link to comment
Share on other sites

Po lekach i głodówce biegunki brak. Kolacja dzisiaj będzie dietetyczna i zobaczymy, ale podejrzewam, że głównym problemem było po prostu dawanie byle czego (parówek...). 

No nic, jutro kontrola. 

 

Dziewczynka bardzo ładnie akceptuje bardzo małe psy, koty itd. Na spacerze nieco zbyt mocno się ekscytuje przy większych psach (do dopracowania). 

Jest bardzo bardzo zabawowa ;) na pewno jeśli ma mieszkać z innym psem, to najlepiej młodym i chętnym do zabaw (może być nieduży, Miłka umie być subtelna).

 

Błyskawicznie załapała gdzie ma spać ;) 

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, ulvhedinn napisał:

Po lekach i głodówce biegunki brak. Kolacja dzisiaj będzie dietetyczna i zobaczymy, ale podejrzewam, że głównym problemem było po prostu dawanie byle czego (parówek...). 

No nic, jutro kontrola. 

 

Dziewczynka bardzo ładnie akceptuje bardzo małe psy, koty itd. Na spacerze nieco zbyt mocno się ekscytuje przy większych psach (do dopracowania). 

Jest bardzo bardzo zabawowa ;) na pewno jeśli ma mieszkać z innym psem, to najlepiej młodym i chętnym do zabaw (może być nieduży, Miłka umie być subtelna).

 

Błyskawicznie załapała gdzie ma spać ;) 

Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi stokrosci tulinkamy cala druzynke
 za Mileczke wyrwatowana dziekujemy dziekujemy najmocniej
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, ulvhedinn napisał:

Łóżeczko niestety zajęte (przez dziesiątkę mikrusów) ale przecież jest jeszcze drugie łóżko ;) z bardzo wygodnym drybedem pod zadkiem :)

 

A bo te nasze czterołapne stworki bardzo szybko poznają się na tym co dobre  :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, anica napisał:
11 godzin temu, ulvhedinn napisał:

Po lekach i głodówce biegunki brak. Kolacja dzisiaj będzie dietetyczna i zobaczymy, ale podejrzewam, że głównym problemem było po prostu dawanie byle czego (parówek...). 

No nic, jutro kontrola.

Dziewczynka bardzo ładnie akceptuje bardzo małe psy, koty itd. Na spacerze nieco zbyt mocno się ekscytuje przy większych psach (do dopracowania). 

Jest bardzo bardzo zabawowa ;) na pewno jeśli ma mieszkać z innym psem, to najlepiej młodym i chętnym do zabaw (może być nieduży, Miłka umie być subtelna).

Błyskawicznie załapała gdzie ma spać ;) 

Beatko, jest już drugi telefon :) pani, również brzmi dobrze, tylko teraz musimy poczekać co jest z Miłeczką? I ja się cieszę ,że jest zainteresowanie, tak bardzo bym chciała ,żeby sunia miała najlepszy domek w świecie! :)

w koncu dobre wiesci  :):) 

  trzymam kciuki!

zobaczymy jeszcze co wet powie...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Biegunka ustała. Zobaczymy przez około tydzień na dobrej karmie i potem badania (badanie kupy wcześniej).

Na tą chwilę na pewno bym młodej nie polecała do małych dzieci- jest łagodna i kochana, ale to prawie 30 kg energii i radości i do tego można ekscytacja i zero okrzesania ;)

 

Jak się nauczy panować nad emocjami i opanuje podstawy posłuszeństwa, czemu nie ;) póki co- mnie skacząca kula futra radośnie kłapiąca wielką mordą ;) nie wzrusza, ale dziecko może się bać czy zostać wywrócone.

 

Sprawność Miłki jest niesamowita, dawno nie widziałam żeby pies w typie owczarka był taką sprężyną, ona podskakuje w miejscu wyżej niż metr. Warto by chyba zrobić rtg bioder i rozważyć domek z chęciami sportowymi, co najmniej dogtrekking, a może coś więcej.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2019 o 14:32, konfirm31 napisał:

Bez weta nie da rady :( , chociaż mnie się wydaje, że to stres i niewłaściwa dieta, szczególnie, że antybiotyk nie pomógł . Jeżeli wet to potwierdzi (tj wykluczy infekcję), to warto wprowadzić na jakiś czas leczniczą karmę jelitową (karmić z ręki). Ja stosuję Eukanuba intestinal formula.

Dobrze działa podawanie ColoCeum plus, które można kupić u weta, lub przez internet. Też sprawdziłam skuteczność

Zastosowanie:
Wspomagająco u zwierząt z biegunką o różnej przyczynie:
- infekcje wirusowe, bakteryjne, inwazja pasożytnicza
- nagła zmiana diety, alergia lub nietolerancja pokarmowa, zatrucie pokarmowe, toksyny
- antybiotykoterapia o szerokim spektrum, zaburzenia mikroflory jelit
- sytuacje stresowe lub wyczerpanie
- nieswoiste zapalenia jelit, enteropatie różnego pochodzenia

Właściwości:
Kombinacja pięciu aktywnych składników sprzyja ograniczeniu objawów biegunki i czasu jej trwania,
wspomaga regenerację i przywrócenie prawidłowej funkcji jelit:
- montmorylonit/smektyt – silny i skuteczny adsorbent, wiąże szkodliwe czynniki i toksyny, chroni i powleka śluzówkę
- prebiotyk – mannano-oligosacharydy (MOS) – stymuluje rozwój i pomaga przywrócić równowagę fizjologicznej mikroflory jelit
- elektrolity – sprzyjają przywróceniu równowagi wodno-elektrolitowej
- dekstroza – stanowi źródło łatwo przyswajalnej energii dla szybszego powrotu do zdrowia
- L-glutamina – zapewnia energię dla enterocytów, wspiera regenerację nabłonka jelit

Sposób stosowania:
Przed użyciem zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii. Podawać doustnie według tabeli lub zalecenia lek.wet., zalecany czas stosowania 1-2 tygodnie. W łagodniejszych przypadkach może wystarczyć 3-dniowe podawanie pasty.


https://www.scanvet.pl/oferta/wlasciciele-hodowcy/rid,113.html

 

Trzymam kciuki za szybki powrót suni do zdrowia.

Jest też opcja karmienia skrobanym/siekanym surowym chudym mięsem (pierś kurza, wołowina), zmieszaną z gotowaną i pogniecioną drobno marchewką(początkowo bez ryżu!) i do tego Gastrolit i glut z siemienia lnianego podawane do paszczy strzykawką, ale wątpię, czy Pani sobie z tym poradzi :(

Magda, zapomniałam o to zapytać?  może zamówić ten lek dla Miłeczki?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.03.2019 o 07:04, konfirm31 napisał:

Cziłka z nożem w zębach, wymiata :D. Super, że Miłka w fachowych rękach i nie będzie zagryzać kaszą biegunki ;). Pani, pewnie chciała dobrze, ale...... 

Cieszę się z tego, tak bardzo ,że skakałbym do góry z radości! jupi.gif

.... jestem przekonana, że chciała dobrze, ale nie wyszło...

21 godzin temu, Nadziejka napisał:

Dobrze, pędzę i przepraszam ,Ewciu buziak.gif

9 godzin temu, beataczl napisał:

w koncu dobre wiesci  :):) 

  trzymam kciuki!

zobaczymy jeszcze co wet powie...

.. chyba jednak nie ?! wygląda ,że to nie będzie ani pierwszy... ani drugi domek dla Miłki...

19 godzin temu, b-b napisał:

Dobrze,że koo opanowane.

Bogusiu, były podejrzenia że to może być trzustka!  bardzo się martwiłam!

 

Link to comment
Share on other sites

Sciskuniam ogrmnie

 za Mileczke

 jaki cud jaki cuyd ze mogla do ulv

 bardzo bardzo cudna istotka

 calem serduchem tulinkam

Podobny obraz
 

Aniu tyle cierpienia

 tyle smierci wokol ...ze serce juz pekniete rozerane na milion kawalkow ...

 juz czasem sie bojam zajrzec nawet

 wszytko to czlowiek ,,czlowiek ,, pon i wladca sprawil

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...