Jump to content
Dogomania

[ * ] TEO pojechał do wspaniałych Ludzi. :) Dramat - w schronie niewidomy staruszek porzucony jak śmieć :( On nie wytrzyma zimy w schronie - mróz, głód - niewidomy nie dopcha się do michy. Czy pozwolimy mu odejść w strachu, głodzie, samotności ?


elik

Recommended Posts

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Pokryję w całości koszt transportu:) Staruszek będzie potrzebował dużo kasy na diagnostykę, leczenie, na utrzymanie... Basia ma mi przesłać konto Państwa i prześlę im pieniądze bezpośrednio. Bardzo cieszę się, że tyle nas tu jest i każdy dokłada swoją cegiełkę:) 

Serdecznie dziękuję za wsparcie dla Teosia i za troskę o niego     1990866800_serce7.gif.92351e0ced1e5eadd4a1c6f45a88f96b.gif 

Ten niewidomy staruszek poruszył wiele serc i myślę, że damy radę sprawić, aby jego gehenna przerodziła się za sprawą Hani w pogodną jesień życia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, elik napisał:

Bogusiu bardzo serdecznie dziękuję  1658818314_serce7.gif.ed1b5986fd0341e07a3897966072aace.gif 

Za Basią nazywacie piesionka Teosiem. Zamierzałam zrobić bazarek imienny, żeby zdobyć dla niego fundusze, ale chyba zrezygnuję, bo widzę, że to imię bardzo się Wam podoba :) Niech będzie Teo :)

Też myślę, że pobyt Teosia w hotelu może być długi. Marzy mi się dla niego domek, ale musiałby to być dom bardzo wyjątkowy, prześwietlony na wszystkie strony. Na razie nie nastawiam się na to. Przede wszystkim trzeba sprawdzić jaki jest stan zdrowia Teosia, co mu dolega i czego potrzebuje. Wiem, że u szafirki będzie miał bardzo dobrą opiekę i liczę na to, że  powie co dla Teosia jest potrzebne i oczywiście napiszę o tym na wątku.

Dziękuje bardzo Bogusiu :)

Fajnie,że Teoś zostaje Teosiem :) Też jestem przekonana,że u Hani będzie mu dobrze i zostanie zdiagnozowany i odpowiednio zaopiekowany :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, ewu napisał:

Elu jutro prześlę zdjęcia .Madzia je ma w telefonie.Napisałam smsa ale pewnie już poszła spać. Wstaje codziennie o 6-tej rano.

Ok Basiu :) Najważniejsze, że chłopaczek jest już w ciepełku i z pełnym brzuszkiem. Myślę, że i on już czuje, że teraz będzie już tylko lepiej :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, szafirka napisał:

Zazwyczaj biorę jednego staruszka na grupę, obecnie mam sunię na BDT i nie planowałam kolejnego, ale to był impuls - zobaczyłam zdjęcie i bez konsultacji z mężem powiedziałam elik "TAK". Dziadeczek jest cudowny, kochany. Na dzisiaj jestem w stanie stwierdzić, że nie widzi nic, ale bardzo nadrabia węchem, dużo wącha przed każdym krokiem. Jutro będzie jasno na dworze, to też może inaczej. Porusza się bardzo powoli, często rozjeżdżają mu się łapki i czekam, aż się pozbiera. Podobno całą drogę do nas spał i u nas też. Po podróży załatwił się na dworze, wieczorem również. Głównie leży w legowisku. Zjadł animondę (2 średnie porcje), zobaczymy jak jego jelita zareagują. Postaram się umówić do weta na jutro, aby zrobić badania i ogólne oględziny. Jutro zrobię kilka zdjęć i pewnie będą nowe obserwacje, najważniejsze, że maluchowi ciepło i nie głodno.

Haniu, przede wszystkim chciałam Ci bardzo, bardzo serdecznie podziękować, że zgodziłaś się przyjąć Teosia, nawet pomimo tego, że Lalunia jednak nie pojechała do tego DS, czego zupełnie nie żałuję.

Moje decyzja o zaopiekowaniu się Teosiem, to też był impuls. Jak zobaczyłam to jego chudziutkie ciałko, wiedziałam, że nie mogę go zostawić w schronie, bo on tam umrze. Z zimna, głodu, stresu  :(  

Miałam szczyptę nadziei, że coś widzi. No cóż,  niewidome psiaczki, gdy mają dobrą opiekę, całkiem dobrze sobie radzą.

Martwią te jego rozjeżdżające się łapki :(  Słabość z niedożywienia, czy chore stawy? Dowiemy się po wizycie u weta. Może już jutro :)

Ogromnie jestem ciekawa jego zdjęć, jaki jest duży.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, ewu napisał:

A to Diega , która dzisiaj towarzyszyła Teo w podróży do Szafirki. 

To jej zdjęcie jak była jeszcze w schronisku z gipsem. Dawno o tym zapomniała, ma kochający dom :)

Pokazywałam ją na Maleństwach .

imag7101.jpg.3adc7973644db20cb0ecd741cfe7a874.jpg

Oczywiście, że pamiętam tę panienkę. Nie pamiętałam imienia, ale tę buźkę pamiętam :)

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, ewu napisał:

Posłałam już Teosia na maila.

Proszę bardzo :)

Czy Teoś nie ma zbyt wypukłych gałek ocznych?  Czy to nie jest chorobowe?

Haniu bardzo proszę zwróć wetowi uwagę na te oczka.

769892517_Pierwszydziewhotelu(1).thumb.jpg.b1012b15e8a49b338891244799a1ba3c.jpg

43282316_Pierwszydziewhotelu(2).thumb.jpg.ce3fb0e59bc264731290e8b99775896f.jpg

Ależ on jest chudziutki :(

1038967784_Pierwszydziewhotelu(3).jpg.ee525a35ec32b1bf0485d2d9e444308f.jpg

715754143_Pierwszydziewhotelu(4).thumb.jpg.611a0e731c8a430ad57cf0c9bec30167.jpg

498441135_Pierwszydziewhotelu(5).thumb.jpg.78257fc631e1ae06025b49b71e65b61d.jpg

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Poker napisał:

Też zauważyłam ,że ma wypukłe gałki oczne. Może to jaskra. Ciekawe czy dużo pije. Mam nadzieję ,że będzie miał zbadany poziom cukru w krwi.

Może jaskra,może nadczynnośc tarczycy,może...guz.Ale - mój kochany 8 letni schroniskowiec tez ma taki wytrzeszcz,przebadany w te i wewtę taka uroda,nic mu nie jest.Mam też dziwne przeczucie,że Teoś...troszke widzi...może się mylę,zobaczymy  co jutro powie wet.Biduś z niego straszny.....

Nie pomogę finansowo,przynajmniej na razie,bo...no bo teraz nie mogę :(

A jeśli chodzi o badania,to cukier,nerki i tarczyca...poza morfologią...

Link to comment
Share on other sites

Pieniążki wczoraj przelane od Bogusik i ode mnie razem jeden przelew.

Trzeba pamiętać o kubraku dla Teosia już jest zimno szczególnie rano i wieczorem.Teosia nie ma co grzać,sama skóra go nie ogrzeje.U Hani psiaki biegają wolno na ogrodzie ale jednak trzeba pamiętać o kubraku aby nie przeziębił się bo będzie z tym związany problem.W moim przekonaniu to jest cudowny,łagodny pies,po zdjęciach widać,że stara się zachować kontakt z otoczeniem jak i z człowiekiem.W hoteliku są praktycznie wszędzie kafle aby utrzymać czystość ale w przypadku Teosia jak mu się rozjeżdżają łapki to może zakupić gumową matę jaką stosuje się do łazienek.Mata jest prosta w utrzymaniu(wystarczy ją włożyć do pralki albo ręcznie wyprać) i nie ślizga się po kaflach i nie jest droga.Nawet można dwie mieć na zmianę.Jest sprzedawana w metrach o różnych kolorach,wzorach.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, malagos napisał:

A ja tak nieśmiało zapytam, czy zamiast animondy i puszek, lepsza by była gotowana - kurczak z ryżem i warzywami?...Ćwiartki kurczaka teraz tania jak barszcz. Tylko czy szafirka by miała czas ugotować?...

W moim przekonaniu to raczej jest nie możliwe,jedynie DT może sobie pozwolić na gotowanie.To jest hotel i spora ilość zwierzaków.Hania opiera się głównie na suchej i mokrej karmie z puszek.Praktycznie by musiała wszystkim psiakom gotować jakieś olbrzymie gary bo nie może być tak,że jeden psiak będzie jadł gotowane a drugi obliże się smakiem.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

Też zauważyłam ,że ma wypukłe gałki oczne. Może to jaskra. Ciekawe czy dużo pije. Mam nadzieję ,że będzie miał zbadany poziom cukru w krwi.

Ja nie jestem biegła w temacie psich chorób więc będę wdzięczna za wszelkie sugestie odnośnie tego jakie badania powinien mieć zrobione Teoś.

Haniu, Ty  masz już doświadczenie w tym kierunku więc bardzo Cię proszę weź pod uwagę wszelkie sugestie i wspólnie z wetem ustalcie, jakie badania byłyby wskazane i konieczne dla Teosia. Mam całkowite zaufanie.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, bou napisał:

Może jaskra,może nadczynnośc tarczycy,może...guz.Ale - mój kochany 8 letni schroniskowiec tez ma taki wytrzeszcz,przebadany w te i wewtę taka uroda,nic mu nie jest.Mam też dziwne przeczucie,że Teoś...troszke widzi...może się mylę,zobaczymy  co jutro powie wet.Biduś z niego straszny.....

Nie pomogę finansowo,przynajmniej na razie,bo...no bo teraz nie mogę :(

A jeśli chodzi o badania,to cukier, nerki i tarczyca...poza morfologią...

Też mam takie przeczucie, może to tylko nadzieja, ale sądzę, że Teoś trochu widzi, tylko trzeba zadbać o jego oczka. Widać, że ma dużą wydzielinę z obu oczu. Co jest tego powodem?

Na pewno przy jego wyglądzie są to badania wskazane.

Obecność na wątku i porady są także pomocą :) Dziękuję  kwietki.jpg.4162592b9dd03e43a2d8ebce93ebe7ad.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

Bądź już zawsze w cieple i zaopiekowany. Teraz będzie już dobrze. 

Te jego oczy rozbrajają od razu. Na szczęście ma już za sobą piekło.

Moją uwagę też zwróciły te jego biedne oczy :(  Cały jest biedny :( Ale to już przeszłość.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...