Jump to content
Dogomania

TERAZ ALBO NIGDY - zmieniamy prawo! Zasypmy poslow mailami!


shin

Recommended Posts

  • Replies 608
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='evl']Robię prezentację w pps na zajęcia dla małej grupki (max. 20 osób) i mam pytanie oficjalne - czy mogłabym ("na lenia" :eviltong:) sobie pożyczyć troszkę fotek wykorzystanych w prezentacji [B]Bamboo [/B]i [B]shin[/B]a, czy muszę jeszcze raz na piechotę pisać prośbę o udostępnienie fotografii do autorów konkretnych zdjęć?[/quote]Nie mam pojecia. Mysmy prosili o zgode do tego konkretnego filmiku... moze niech sie lepiej Bamboo wypowie >_>

[quote name='Dark Lord']jeden z posłów po nadesłaniu prezentacji napisał, że dziękuje i popsułam mu humor.:mad::diabloti:[/quote]No wstydz sie, posel jadl sobie paczusia, z niecierpliwoscia czekal na obrady, a ty mu zepsulas humorek :/ Ty niedobra :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dark Lord']Mogę Ci przesłać mailem, tylko podaj mi go na pw:razz:.[/quote]

Mail jest podany w profilu:eviltong: ale będę tak wspaniałomyślna:cool3: że wyślę Ci go na pw.

[quote name='evl']Robię prezentację w pps na zajęcia dla małej grupki (max. 20 osób) i mam pytanie oficjalne - czy mogłabym ("na lenia" :eviltong:) sobie pożyczyć troszkę fotek wykorzystanych w prezentacji [B]Bamboo [/B]i [B]shin[/B]a, czy muszę jeszcze raz na piechotę pisać prośbę o udostępnienie fotografii do autorów konkretnych zdjęć?[/quote]

[quote name='shin']Nie mam pojecia. Mysmy prosili o zgode do tego konkretnego filmiku... moze niech sie lepiej Bamboo wypowie >_>
[/quote]

Kiedy ja też nie mam pojęcia...:niewiem:

Hmmm...naprawdę nie znam się w ogóle na prawach autorskich.
My musieliśmy mieć oficjalne zgody, bo filmik jest opublikowany w necie.

U Ciebie sytuacja jest bardziej "kameralna", może prezentację dla 20 osób traktować tak, jak na własny użytek?
Pogrzebałam i poczytałam trochę w necie na ten temat i znalazłam m. in. to:

[I][B]"1. Czy osoby odwiedzające ów portal mogą ściągać nasze zdjęcia i umieszczać je na przykład jako tapetę na własnym monitorze? [/B][/I]
[I] Tak mogą, ale, pod warunkiem, że nie będą zdjęć rozpowszechniać dalej, poza krąg najbliższych im osób (pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa [U]lub stosunku towarzyskiego[/U]). Zdjęcia te będą wykorzystywane tylko do ich użytku i [U]nie będą się wiązać z osiąganiem przez nich korzyści majątkowych[/U]. Złamanie tej zasady grozi nie tylko wysokim odszkodowaniem, ale także karą pozbawienia wolności do lat trzech!"[/I](z portalu money.pl, konkretnie [URL="http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/nawet;amatorskie;zdjecia;z;wakacji;chronione;sa;prawem;autorskim,14,0,260366.html"]stąd[/URL])


Korzyści majątkowych nie osiągniesz dzięki tej prezentacji, no nie? :lol:
Zależy też jeszcze, które zdjęcia by Cię interesowały, bo jeśli od fundacji, to może lepiej zapytać, a jeśli robione przez dogomaniaków, to myślę, że nie byłoby problemu.

Tylko nastaw się na to, że na te zgody się trochę naczekasz. My czekaliśmy na niektóre całymi tygodniami :roll:

No i przede wszystkim podaj źródło każdej fotki, wtedy mniejsza szansa, że ktoś będzie miał pretensje.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][B]Oto dzisiejsza odpowiedź z biura p.Guzowskiej.Poza tym cisza.Nasi posłowie się zacięli...:cool3:
[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B]Szanowna Pani,[/B][/SIZE]
[SIZE=2] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przesyłam Pani link do strony internetowej, na której znajdzie Pani informację o podjętych przez Poseł Guzowską działaniach w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych w sprawie ich posiadania. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Co prawda na stronie nie ma jeszcze wglądu w treść interpelacji oraz odpowiedź, ale niedługo powinny one zostać opublikowane.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W załączniku przesyłam Pani treść interpelacji poselskiej, odpowiedź niestety nie dotarła jeszcze do Biura Poselskiego, więc w chwili obecnej nie mogę przesłać Pani jej treści. [/SIZE][/FONT]

[SIZE=2][B][URL="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/02a8425da98639c6c125759200387224?OpenDocument"]Interpelacja w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania[/URL][/B][/SIZE]


[SIZE=2][B][URL="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/02a8425da98639c6c125759200387224?OpenDocument"]
[/URL][/B][/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']No i przede wszystkim podaj źródło każdej fotki, wtedy mniejsza szansa, że ktoś będzie miał pretensje.[/quote]

Kurde, właśnie nie bardzo mam czas, żeby tymi tygodniami czekać... chyba po prostu zrobię tak, że podpiszę oczywiście każdą fotkę podając źródło i tyle. korzyści materialnych za to nie będzie :lol: tylko ta prezentacja jest warunkiem do uzyskania zaliczenia ;) powiedzmy, że potraktuję to jako "własny użytek", bo te 15-20 osób znam z imienia i nazwiska i znamy się od początku semestru, podciągnę ich pod "krąg najbliższych osób" i już :cool3: dzięki za wycinek "prawny", [B]Bamboo [/B]:Rose:

Link to comment
Share on other sites

Posłowie zamilkli łącznie z Piechocińskim, najczęściej odpowiadają ich asystenci(rany, oni jeszcze asystentów muszą mieć:roll:), oto odpowiedź jednego z nich:
"Szanowna Pani Anno,

<prezentację przekażę panu posłowi,

<jest smutna prawdą o człowieku,



<weszliśmy do Unii Europejskiej 5 lat temu i mam osobiście przekonanie, iż w wyniku harmonizacji nasze przepisy będą zbieżne z unijnymi,



<pozdrawiam serdecznie asystent posła Marka Biernackiego,

Elżbieta Kamrowska"
Ludzie, chodźmy palić te opony bo te maile możemy sobie wysyłać przez kolenie kadencje kolejnych rządów i nic z tego konkretnego nie wyniknie.

Link to comment
Share on other sites

A mi, do jasnej anielki, nikt nic nie odpisał:mad::placz:
Ani p. Guzowska, ani p. Piechociński, ani ich asystenci, ani pomocnicy asystentów, ani nawet pani sprzątaczka (albo pan sprzątacz, tak jak w Brainiacu:evil_lol:).
Nie lubią mnie tam w sejmie chyba :diabloti:
Albo mają mnie dość :diabloti:
Albo się mnie boją :diabloti:
Albo po prostu kampanię mają i zero czasu dla szarego obywatela :cool1:

-------------------------------
Jakiś czas temu była mowa o TVS.
Udało się coś załatwić, Ada-jeje?
Rozmawialiście z nimi?

Link to comment
Share on other sites

Mam parę informacji.
Ja jutro znów muszę wybyć na parę tygodni, będę odcięta od neta (najwyżej kafejka, ale to wątpliwe raczej).

Jakby coś przypadkiem miało drgnąć w sejmie podczas mojej nieobecności, to wysłałam kahoonie oryginał filmiku i list w Wordzie, także wszystko mamy pod kontrolą.

Proszę, nie ustawajcie w wysyłaniu listów. Kto może, niech wysyła.
Liczymy na Was, dogomaniacy, dziękujemy za wspaniały odzew z Waszej strony i wsparcie akcji.

No i na zakończenie wiadomość, która pewnie wielu z Was (bo mnie bardzo) zmartwi:
'shin has left the building'...
Mam nadzieję, że nie na zawsze, ale uszanujcie proszę ten wybór.
Osobiście uważam, że byłaby to duża strata dla dogo, gdyby całkowicie zrezygnował...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']No i na zakończenie wiadomość, która pewnie wielu z Was (bo mnie bardzo) zmartwi:
'shin has left the building'...
Mam nadzieję, że nie na zawsze, ale uszanujcie proszę ten wybór.
Osobiście uważam, że byłaby to duża strata dla dogo, gdyby całkowicie zrezygnował...[/quote]

o jejku, naprawdę? ale czemu, przez sesję czy "dogo-atmosferkę" czy z powodów prywatnych? szkoda... tak dużo ludzi ostatnio 'odstawia' dogo... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']

Proszę, nie ustawajcie w wysyłaniu listów. Kto może, niech wysyła.
Liczymy na Was, dogomaniacy, dziękujemy za wspaniały odzew z Waszej strony i wsparcie akcji. [/quote]

[B]Największym problemem, jeśli chodzi o przestrzeganie praw zwierząt w Polsce, jest brak egzekucji obowiązujących przepisów - uważa prof. Andrzej Elżanowski, zoolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. (...)
[/B]W jego opinii, w ciągu ostatnich lat sytuacja zwierząt w Polsce nie poprawiła się znacznie, jednak można zaobserwować pozytywne zmiany. "[B]Są przepisy unijne, które wprowadzają określone wymogi[/B], jeśli chodzi o hodowlę cieląt czy kur niosek. [B]Niestety nie dotyczą wszystkich zwierząt[/B] hodowlanych, w szczególności futerkowych, a także [B]kotów i psów"[/B]
Fragment pochodzi z [url=http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=szablon.depesza&dep=361597&data=&lang=PL&_CheckSum=1951893420]Serwis Nauka w Polsce - PAP SA[/url]

Mamy więc prawo słabo chroniące zwierzęta, które nawet w tej wersji light ... nie jest przestrzegane :shake:
Czy musimy się na to godzic? :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Oto , na co nasz rząd wydaje pieniądze.:mad:
[URL="http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,6657178,Kylie_dostanie_az_11_milionow_zlotych_.html"]Kylie dostanie a� 11 milion�w z�otych?[/URL]

Po co im jakieś tam sterylizacje? Wedlug nich przecież są to pieniądze wyrzucone w błoto.
A przy okazji melduję poslusznie , że każdy poseł , z premierem na czele ,otrzymal maila ode mnie.Tylko odzew niespecjalny...:cool3: Ale zapewne szanowni asystenci naszych dzielnych poslow mają przykazane ,aby nie psuc im humoru nędznymi kundlami.Marzy mi się akcja typu : Wiedz , na kogo głosujesz.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

niestety ostatnio borykam się z dramatycznym i permanentnym brakiem czasu dlatego niestety nie jestem na bieżąco z akcjami na dogo. Niemniej jednak pamiętam i od czasu do czasu list do posłów ponownie rozsyłam. No i po raz kolejny otrzymałam od Posła Piechocińskiego projekt ustawy związany z jego konikiem:
"Szanowni Państwo
przesyłam projekt ustawy o zmianie ustawy o czasie pracy kierowców, która
reguluje poważny problem społeczny i ekonomiczny wynikły po orzeczeniu Sądu
Najwyższego pozdrawiam Janusz Piechociński"

Moja odpowiedź:
"Doceniam. Dziękuję. Niemniej jednak uważam, że są ważniejsze i pilniejsze tematy społeczne, którymi Państwo powinniście się zająć, jak choćby ustawa o prawach zwierząt czy nowelizacja prawa karnego. Dziś polskie prawo mówi społeczeństwu wyraźnie: przedmiot, rzecz jest cenniejsza od godności, zdrowia czy życia. Proszę wybaczyć, ale mi się w głowie nie mieści, że prawo dopuszcza do sytuacji, w których złodziej za kradzież odbywa karę pięciu lat pozbawienia wolności podczas, gdy gwałciciel, pedofil czy morderca zwierząt chodzi wolno lub w najlepszym wypadku odsiaduje karę dwóch lat! Fakt, że Posłowie zwyczajnie olewają tak palące problemy dobitnie świadczy o tym, że dla Was Panowie i Panie faktycznie ważniejsze i pilniejsze są sprawy materialne i nasze prawo stan ten tylko odzwierciedla. Projekt ustawy ładny i niewątpliwie przydatny. My tu jednak niestety borykamy się z poważniejszymi problemami.
Życzę dobrego samopoczucia i spokojnego snu
Pozdrawiam
Kamila ..."

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Też dostałam od posła ten projekt ustawy. I co czytam:[/FONT]
[I][FONT=Verdana]„ Art. 26a. 1. [/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana]Kierowcy [B]mogą[/B] być przyznane świadczenia rekompensujące zwiększone wydatki na wyżywienie lub przeznaczone na pokrycie innych, uzasadnionych wydatków związanych z wykonywaniem zadań (obowiązków) służbowych na terenie kraju lub poza jego granicami.[/FONT][/I]

[COLOR=windowtext]A więc kierowca [B]może ale nie musi[/B] dostać rekompensaty, [B]mimo istnienia zwiększonych wydatków[/B]. Rzecz jest całkowicie [B]uznaniowa[/B]. Tzn. że w jednej firmie otrzyma dodatek a w innej może nie otrzymać. BTW, Konstytucja mówi że obywatele są równi.[/COLOR]
[COLOR=windowtext]Tzn. że gdy nie otrzyma rekompensaty, finansuje działalność firmy z własnego wynagrodzenia bo sam kierowca ponosi te zwiększone wydatki związane z pracą. Pojawia się nowe źródło finansowania firmy. I co dalej? A już na pewno dowolne kształtowanie nieopodatkowanej rekompensaty ma wpływ na dochody budżetu państwa. [/COLOR]
[COLOR=windowtext]Jednym słowem brak logiki i same bzdury, za które wszyscy zapłacą. [/COLOR]
I to w sytuacji kiedy tyle waznych problemów nierozwiązanych.
[COLOR=windowtext]Zgroza!:angryy::mad:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dostałam odpowiedź od asystenta:cool3: Teresy Piotrowskiej:
"Witam serdecznie

Uprzejmie informuję, iż Poseł Teresa Piotrowska wystosowała interpelację
poselską dotyczącą kwestii ochrony zwierząt. Materiał w załączeniu.

Pozostając w kontakcie
Monika Matowska
Asystentka Poseł Teresy Piotrowskiej"


A poniżej treść tej interpelacji, choć nie wiem czy to nie jedna i ta sama, bo chyba już pani poseł taką interpelację złożyła, w każdym razie męczyć ich mailami do skutku, niech zaczną te interpelacje składać, robić coś do jasnej..:mad:








Teresa Piotrowska
Klub Parlamentarny
Platforma Obywatelska





Szanowny Pan
Bronisław Komorowski
Marszałek Sejmu RP





Szanowny Panie Marszałku,
Na podstawie art.191 i 192 Regulaminu Sejmu składam na ręce Pana Marszałka interpelację do Grzegorza Schetyny Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustawy o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997 r.





Warszawa, 2 czerwca 2009r.

Teresa Piotrowska
Klub Parlamentarny
Platforma Obywatelska


Szanowny Pan
Grzegorz Schetyna
Minister Środowiska



INTERPELACJA

w sprawie ustawy o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997 r.


Z roku na rok zwiększa się liczba bezdomnych psów i kotów, pogarszają się również warunki panujące w schroniskach, które nie posiadają środków finansowych zarówno na pełne wyżywienie, leki jak i przystosowanie boksów dla zwierząt. W konsekwencji zwierzęta, które żyją w takich warunkach są chore, stają się agresywne oraz niebezpieczne. Obecnie ustawa nie zobowiązuje gmin do opieki nad zwierzętami nawet w minimalnym zakresie.
Koszty jakie obecnie są wydatkowane na umieszczanie zwierząt w schroniskach sięgają nawet 1700 zł (wyłapanie bezdomnych zwierząt, transport oraz samo umieszczenie w schronisku). W wielu krajach stosuje się oznakowanie psów oraz zabiegi sterylizacji. Koszty opiewają na kwotę około 120 – 300 zł., tego rodzaju rozwiązania umożliwiają ograniczenie populacji zwierząt bezdomnych, nie pochodzących z hodowli. Statystyki dotyczące rozmnażania psów są bulwersujące - liczba psów po 5 latach rozmnażania suki i jej potomstwa: 9330, odsetek psów potencjalnie trafiających do schronisk wynosi 30 %
Sterylizacja, która jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, niosącym korzyści zarówno dla zwierząt ( niezaspokojenie naturalnego popędu u zwierząt prowadzi do nadpobudliwości, niepokoju, jak i dla ludzi pozwoliłaby na ograniczenie kosztów oraz poprawę warunków panujących w schroniskach. Dla zobrazowania skali problemu przedstawiamy przykładowe wyliczenie, wykonane w oparciu o wieloletnie obserwacje.
Należy również zwrócić uwagę, że liczba psów przebywających w schroniskach szacowana jest na ponad 70 tys. Statystyki dotyczące zwierząt bezdomnych, które nie zostały umieszczone w przytułkach nie są znane.


W związku z tym mam do Pana Ministra następujące pytania:

1. Czy Pan Minister bierze pod uwagę wprowadzenie zmian dotyczących nałożenie obowiązku ponoszenia części kosztów opieki nad zwierzętami na gminy?
2. Jaka jest opinia Pana Ministra o powyżej przedstawionych rozwiązaniach, które wykorzystywane są w wielu krajach Europy Zachodniej?
3. Jaka jest opinia Pana Ministra o proponowanym przez inicjatywę dla zwierząt pomyśle oznakowaniu psów?
4. Czy nie uważa Pan Minister, że wydatkowanie co roku około 3 mln. zł. na bezdomne rozmnażające się psy nie jest zbyt dużą kwotą dla budżetu?

Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony ciesze sie, ze ktos przeczytal nasz text, przetrawil go i skorzystal, a z drugiej... moze by tak bardziej po polsku robic to copy+paste...

Serio... ciesze sie, ze jest kolejna interpelacja, zawsze to cos, ale... [SIZE=1]ludzie, jesli dokumenty w sejmie wygladaja jak ten... to ja sie nie dziwie, ze w tym kraju jest jak jest.
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...