Jump to content
Dogomania

TERAZ ALBO NIGDY - zmieniamy prawo! Zasypmy poslow mailami!


shin

Recommended Posts

[quote name='shin']Jak zapewne juz zauwazylas, ja jestem pesymista... [/QUOTE]

Eeee tam, to moich 'ataków' pesymizmu jeszcze nie widziałeś:evil_lol:
Bez porównania zupełnie :eviltong:

[QUOTE]No ale sprobowac nie zaszkodzi :evil_lol: Odezwiesz sie w tej sprawie?[/quote]

No właśnie, spróbować nie zaszkodzi, najwyżej odmówi, ale przynajmniej będziemy wiedzieć, że próbowaliśmy robić wszystko, co w naszej mocy;)
Napiszę do niego maila:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 608
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bamboo ®']Atak na media? :diabloti: Jeśli o mnie chodzi, to bardzo chętnie, tylko co konkretnie byśmy mieli mediom przekazać?:razz: Wysłać im ten list wraz z opisem naszej akcji i prośbą o jakieś wzmianki w TV/necie/prasie?
Czy po prostu tak ogólnie apelować do mediów o poruszanie spraw bezdomności zwierząt, robienie kampanii informacyjnych itp?[/quote]

Proponuje wszystkie możliwe metody:evil_lol:
Ale może na początek wzmianka o naszej akcji?:cool3::cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Z charciego powysyłali, jedna osoba dostała taka odpowiedź:
[QUOTE]Dzisiaj otrzymałam na swoją skrzynkę mailową taka odpowiedź (kopiuję ją w całości):Szanowni Państwo,

Dziękuję za zainteresowanie sprawą nieprzestrzegania praw zwierząt. Podczas
najbliższego posiedzenia Sejmu RP w dniach 30 marca – 3 kwietnia 2009
złożę
na ręce Marszałka Sejmu interpelację poselską w sprawie przestrzegania praw
zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania.
Treść interpelacji dostępna w załączniku.

Z poważaniem,
Iwona Guzowska


Iwona Guzowska
Klub Parlamentarny PO

Szanowny Pan
Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów


Interpelacja poselska
w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania.

Szanowny Panie Premierze,
Podczas mojej pracy poselskiej zetknęłam się z problemem łamania praw zwierząt zasygnalizowanym przez ich obrońców. Szczególnie chodzi tu o problem bezdomności, obowiązkowej kastracji, odpowiedniego oznakowania zwierząt oraz stworzenie centralnej bazy danych w celu ich rejestracji. Jednakże najważniejszym problemem są nieodpowiednie uregulowania prawne za znęcanie się nad zwierzętami, problem nieczystości oraz opłat podatkowych od posiadania zwierzęcia.
W związku z powyższym zwracam się do Pana Premiera z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:
 Czy istnieje możliwość obowiązkowej kastracji zwierząt w przepełnionych schroniskach, co przyczyniłoby się do zmniejszenia skali bezdomności?
 Czy istnieje możliwość wprowadzenia obowiązkowej rejestracji zwierząt poprzez ich oznakowanie za pomocą czipa, co byłoby pomocne w przypadku ich zaginięcia bądź bezprawnego uśmiercania?
 Czy istnieje możliwość wprowadzenie bardziej restrykcyjnej polityki dotyczącej sprzątania nieczystości po zwierzętach?
 Czy istnieje możliwość przywrócenia podatku od posiadania psa oraz uznania hodowli za działalność gospodarczą?
 Czy istnieje możliwość podpisania i ratyfikacji Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych? [/QUOTE]
[/quote]


Skoro P. Guzowska złożyła interpelację 02.04 (i faktycznie ją złożyła, bo [URL="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/02a8425da98639c6c125759200387224?OpenDocument"]tu[/URL] mamy dowód:cool3:) a na rozpatrzenie jest 21 dni, to 23.04 powinna już mieć odpowiedź od P. Tuska, a więc może należałoby się przypomnieć posłom?:razz:

Ciekawa jestem, co odpowiedział :roll:

Pamięta ktoś może, czy jeszcze jacyś posłowie składali interpelację oprócz P. Guzowskiej?

Link to comment
Share on other sites

Mozesz do niej napisac maila z pytaniem, jak tam ta interpelacja? Ja sie chwilowo zawieszam w akcji, bo thunderbirda nie dalo sie reanimowac, wiec ewentualne maile wysylam tylko przez komunikator, co jest dosc upierdliwe :mad: [pewnie zreszta zauwazylas, ze formatowania u mnie od jakiegos czasu zero - yup, nie da sie. Albo jeszcze nie doszedlem do tego.]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Mozesz do niej napisac maila z pytaniem, jak tam ta interpelacja? [/quote]

Maila napisać mogę, to dla mnie żaden problem, tyle że ja od p. Guzowskiej żadnego maila o interpelacji nie dostałam, więc trochę to dziwnie będzie wyglądało, bo teoretycznie nic mi o tejże interpelacji nie powinno być wiadomo...:roll:

Ale oczywiście, jeśli osoby, które informację od p. Guzowskiej otrzymały, a z jakiegoś powodu nie mogą/nie chcą/nie umieją/etc. napisać, to zrobię to.
Chociaż najlepiej byłoby, gdyby więcej osób zadało p. poseł takie pytanie..wtedy szansa na odpowiedź też jest większa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']Bez odpowiedzi :p[/quote]

No właśnie. Dlatego nie możemy ustawać w działaniu, bo posłowie pomyślą, że to tylko był chwilowy zryw grupki zapaleńców, którzy pokrzyczą, pokrzyczą i sobie pójdą:p
Ale jeszcze nie znają siły dogo:diabloti:

Piszmy pytania o wynik interpelacji, ślijmy ten ogólny list, byle był ruch w poselskich skrzynkach:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']No właśnie. Dlatego nie możemy ustawać w działaniu, bo posłowie pomyślą, że to tylko był chwilowy zryw grupki zapaleńców, którzy pokrzyczą, pokrzyczą i sobie pójdą:p
Ale jeszcze nie znają siły dogo:diabloti:

Piszmy pytania o wynik interpelacji, ślijmy ten ogólny list, byle był ruch w poselskich skrzynkach:diabloti:[/quote]
a jak inaczej ja to wczoraj wysłałam po 5 listów na jednego posła:crazyeye::crazyeye::crazyeye: :cool3::cool3::cool3: :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tiara']a jak inaczej ja to wczoraj wysłałam po 5 listów na jednego posła:crazyeye::crazyeye::crazyeye: :cool3::cool3::cool3: :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]

dziewczyny, dzielne jesteście!!!

nigdy nie wierzyłam, że takie ruchy mogą coś zmienić, a tu posłowie zaraz na msze dadzą, żeby już im dać spokój z tymi zwierzakami

jestem pod wrażeniem:lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][B]Przeciwko zwodzicielom[/B][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=1]Bertolt Brecht[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=1]:mad:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][B]Nie pozwólcie, by ktoś was zwiódł![/B][/FONT]
[FONT=Verdana]Stamtąd już nie powrócicie.[/FONT]
[FONT=Verdana]Dzień stoi wszak u wrót;[/FONT]
[FONT=Verdana]Nocy bliskiej czujecie już chłód:[/FONT]
[FONT=Verdana]Ale świtu nigdy więcej nie ujrzycie.[/FONT]

[FONT=Verdana][B]Nie pozwólcie, by ktoś was omamił![/B][/FONT]
[FONT=Verdana]Życie to chwila jedynie.[/FONT]
[FONT=Verdana]Szybkimi je pijecie haustami![/FONT]
[FONT=Verdana]Z niesytymi was zostawi wargami,[/FONT]
[FONT=Verdana]Gdy wasz czas bezpowrotnie przeminie.[/FONT]

[FONT=Verdana][B]Nie pozwólcie, by przyszłością was ktoś łudził![/B][/FONT]
[FONT=Verdana]Bo czasu macie już mało![/FONT]
[FONT=Verdana]Niech gnije, kto dla zbawienia się trudził![/FONT]
[FONT=Verdana]To życie jest największym skarbem ludzi:[/FONT]
[FONT=Verdana]Już niewiele go wam pozostało.[/FONT]

[FONT=Verdana][B]Nie pozwólcie, by ktoś was opętał![/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B]Niewolników z was uczynił i nędzarzy![/B][/FONT]
[FONT=Verdana]Czegóż jeszcze możecie się lękać?[/FONT]
[FONT=Verdana]Wszak umrzecie jak wszystkie zwierzęta[/FONT]
[FONT=Verdana]A potem nic już więcej się nie zdarzy."[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Niceravik, skutecznie zagrzewasz do walki:cool3:

A ja dostałam dziś takiego maila:

[I]"Szanowna Pani[/I],
[I][FONT=Arial][SIZE=2]Argumenty zawarte w tym apelu (w ramach szerszej akcji,gdyż identycznych e-maili otrzymałem dziesiątki) zasługują na uwzględnienie.[/SIZE][/FONT][/I] [I][FONT=Arial][SIZE=2]Z ukłonami,[/SIZE][/FONT][/I]

[I][FONT=Arial][SIZE=2] Prof.dr hab. Tadeusz Iwiński"

[/SIZE][/FONT][/I][quote name='niceravik']
"[FONT=Verdana][B]Nie pozwólcie, by przyszłością was ktoś łudził![/B][/FONT]"
[/quote]

Otóż to! Nie dajmy się zwieść tekstom j.w., czyli :[I]"Argumenty zawarte w tym apelu (...) zasługują na uwzględnienie"[/I].
Tyle to sami wiemy, prawda??? :diabloti::diabloti::diabloti:

Pan Poseł Iwiński nieświadomie i niechcący zapewne:evil_lol: niejako zachęcił nas (a przynajmniej mnie:eviltong:) do dalszych 'ataków' mailowych, pisząc: "[I][FONT=Arial][SIZE=2]identycznych e-maili otrzymałem [B]dziesiątki[/B]".

[/SIZE][/FONT][/I][FONT=Arial][SIZE=2]Dziesiątki??? Tylko dziesiątki??? Nie setki??? Nie tysiące???
Cóż to jest kilkadziesiąt e-maili!
Toż to garstka...[/SIZE][/FONT][I][FONT=Arial][SIZE=2]

[/SIZE][/FONT][/I][FONT=Arial][SIZE=2]Aby nasz apel przyniósł jakiś efekt, nie możemy poprzestać na tych "dziesiątkach e-maili"!

Wysyłajmy dalej! Niech posłowie piszą nam o setkach maili (at least!:p)[/SIZE][/FONT][I][FONT=Arial][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT][/I][FONT=Arial][SIZE=2][B]Do boju dogomaniacy![/B][I]:multi:


[/I]P.S. Od P. Guzowskiej nie dostałam jeszc[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]ze odpowiedzi, z GW też nie...[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][I]:roll:
[/I]Ale była majówka, więc daję im jeszcze parę dni na reakcję[I];)
[/I][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosikf & dogs']Mi piszą o dużych ilościach maili:eviltong:[/quote]

załóżmy, że:

"duże ilości" ~ dziesiątki maili :diabloti:
ogromne ilości ~ setki maili :diabloti::diabloti:
gigantyczne ilości ~ tysiące maili :diabloti::diabloti::diabloti:

"Duże ilości" nie powinny nas satysfakcjonować :evilbat:
Czekam, aż posłowie będą się skarżyć na gigantyczne ilości maili, którymi są zasypywani !
:ylsuper:

Link to comment
Share on other sites

Ten facet w rządzie Tuska odpowiada za budowę autostrad...
A pisze tak:

[I]„Dziękujemy za przesłaną wiadomość.[/I]
[I]Biuro Poselskie Posła Platformy Obywatelskiej [/I]
[I]Cezarego Grabarczyka[/I]

[I](Komunikat został wygenerowany automatycznie.[/I]
[I]To potwierdzenie dostarczenia wiadomości oznacza tylko, że wiadomość została [/I][I]wyświetlona na komputerze adresata[B].[/B] [/I]
[I]Nie ma gwarancji, że treść tej wiadomości została przeczytana.)”[/I]

Zlewa autostrady, zlewa zwierzęta.
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Prawdziwy Śmigus Dyngus. :mad:[/SIZE][/FONT]


[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich .
Mam pytanie odnośnie maili do posłow:Czy byłoby możliwe sporządzenie listy tych , którzy już zostali nimi "obdarowani" , jak również zamieszczanie kolejnych nazwisk na bieżąco , wraz z informacją o ich ewentualnych odpowiedziach ( lub braku)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Josefina']Witam wszystkich .
Mam pytanie odnośnie maili do posłow:Czy byłoby możliwe sporządzenie listy tych , którzy już zostali nimi "obdarowani" , jak również zamieszczanie kolejnych nazwisk na bieżąco , wraz z informacją o ich ewentualnych odpowiedziach ( lub braku)?[/quote]Teoretycznie dostali maile wszyscy na liscie, ktorzy nie mieli zapchanych skrzynek. Z odpowiedzia juz gorzej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Josefina']Witam wszystkich .
Mam pytanie odnośnie maili do posłow:Czy byłoby możliwe sporządzenie listy tych , którzy już zostali nimi "obdarowani" , jak również zamieszczanie kolejnych nazwisk na bieżąco , wraz z informacją o ich ewentualnych odpowiedziach ( lub braku)?[/quote]


Tak jak shin napisał już, czyli teoretycznie maile dostali WSZYSCY posłowie (i prezydent), bo o to właśnie chodzi w tej akcji: żeby każdego posła "obdarować" mailem...Ba! setkami maili!:diabloti:
I dostaną jeszcze niejednego!:cool3:

A nie, żeby każdy poseł dostał tylko po 1 liście, bo to na pewno nie przyniosłoby żadnego efektu:shake:

Zatem teoretycznie każdy z posłów dostał kilkadziesiąt do kilkuset maili:loveu::diabloti:

A co do listy tych, którzy dali odpowiedź-można takową zrobić. Zajmę się tym:p

Link to comment
Share on other sites

Fajnie , dzięki.Ja zaczęlam wysyłanie maila zredagowanego przez siebie, o dość stanowczej treści do tych , o ktorych wspomnieliście tu na forum.Dodatkowo opatrzyłam go odpowiednimi fotkami pochodzącymi ze "schronisk" i pseudohodowli-przyznaję , dosc drastycznych, ale trzeba im otworzyć oczy , a moim zdaniem fotki bardziej do nich przemówią.Poza tym na koniec takiej akcji warto byloby sporządzić "rejestr zasług" w tym temacie konkretnych poslow i ewentualnie wykorzystać to przy okazji kampanii wyborczej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']
A co do listy tych, którzy dali odpowiedź-można takową zrobić. Zajmę się tym:p[/quote]


Przeczytałam wątek raz jeszcze i takie odpowiedzi od posłów znalazłam:


[quote]"Witam!

Dziękuję bardzo za Pani maila. Proszę o przekazanie postulatów Posłom z Komisji Ochrony Środowiska (skład Komisji na stronach sejmowych), którzy rozpatrzą Pani postulaty przy nowelizacji stosownych ustaw.

Z poważaniem

Poseł na Sejm RP
[COLOR=Red][B]Marek Zieliński[/B][/COLOR]"[/quote] [quote]"Witam Pani Karino,
wszystkie przedstawione przez Pania argumenty polegają na prawdzie i sa to niezaprzeczalne fakty. Pracuje nad projektem ustawy, ktora moze byc pierwszym krokiem do ograniczenia nadpopulacji psow i kotow. Zbieram obecnie wszystkie informacje z krajow UE oraz USA(a w wielu z nich mam przyjaciol kynologow i hodowcow). Jestem dobrej mysli i sadze, ze jest mozliwym ruszenie tego tematu z posad, aczkolwiek w zwiazku z kryzysem nie jest to temat politycznie uzasadniony.
Pozdrawiam - [COLOR=Red][B]Pawel Suski[/B][/COLOR]"
[/quote][quote]"Dziękuję Pani Karino za e-mail oraz argumenty,które wezmę pod uwagę.
Z ukłonami,

Prof.dr hab. [B][COLOR=Red]Tadeusz Iwiński[/COLOR][/B]"[/quote][quote]"Szanowna Pani,
Argumenty zawarte w tym apelu (w ramach szerszej akcji,gdyż identycznych e-maili otrzymałem dziesiątki) zasługują na uwzględnienie. Z ukłonami,

Prof.dr hab. [COLOR=Red][B]Tadeusz Iwiński[/B][/COLOR]"[/quote] [quote]"Witamy, Poseł [B][COLOR=Red]Waldemar Andzel[/COLOR][/B] interpeluje w tej sprawie do Ministra Sprawiedliwości. Interpelacja zostanie złożona w bieżącym tygodniu sejmowym. Pozdrawiam."[/quote][quote]"Dziękuję za zainteresowanie sprawą nieprzestrzegania praw zwierząt. Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu RP w dniach 30 marca – 3 kwietnia 2009 złożę na ręce Marszałka Sejmu interpelację poselską w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania.
Treść interpelacji dostępna w załączniku.

[COLOR=Red][B]Iwona Guzowska[/B][/COLOR]
Klub Parlamentarny PO

Szanowny Pan
Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów


Interpelacja poselska
w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania.

Szanowny Panie Premierze,
Podczas mojej pracy poselskiej zetknęłam się z problemem łamania praw zwierząt zasygnalizowanym przez ich obrońców. Szczególnie chodzi tu o problem bezdomności, obowiązkowej kastracji, odpowiedniego oznakowania zwierząt oraz stworzenie centralnej bazy danych w celu ich rejestracji. Jednakże najważniejszym problemem są nieodpowiednie uregulowania prawne za znęcanie się nad zwierzętami, problem nieczystości oraz opłat podatkowych od posiadania zwierzęcia.
W związku z powyższym zwracam się do Pana Premiera z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:
-Czy istnieje możliwość obowiązkowej kastracji zwierząt w przepełnionych schroniskach, co przyczyniłoby się do zmniejszenia skali bezdomności?
-Czy istnieje możliwość wprowadzenia obowiązkowej rejestracji zwierząt poprzez ich oznakowanie za pomocą czipa, co byłoby pomocne w przypadku ich zaginięcia bądź bezprawnego uśmiercania?
-Czy istnieje możliwość wprowadzenie bardziej restrykcyjnej polityki dotyczącej sprzątania nieczystości po zwierzętach?
-Czy istnieje możliwość przywrócenia podatku od posiadania psa oraz uznania hodowli za działalność gospodarczą?
-Czy istnieje możliwość podpisania i ratyfikacji Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych?" [/quote][quote]"Szanowna Pani,
Z upoważnienia przewodniczącego Klubu Poselskiego Lewica, posła Wojciecha

OLEJNICZAKA, w odpowiedzi na Pani pismo, pragnę poinformować, że ze
względu na istotną wagę poruszonych w nim kwestii, z jego treścią pozwoliłem sobie zapoznać parlamentarzystów Klubu Poselskiego Lewica, którym problematyka ochrony zwierząt jest szczególnie bliska, i którzy koordynują w naszym Klubie prace legislacyjne w tym zakresie.


Z poważaniem
[COLOR=Red][B]Jarosław OLSZEWSKI[/B][/COLOR]
Dyrektor Biura KP Lewica"[/quote] [quote]"Szanowni Państwo,

Uprzejmie potwierdzam, iż wiadomości Państwa dotarły na adres mailowy Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Serdecznie dziękuję za sformułowaną przez Państwa opinię, zapoznałam się z nią z należytą uwagą.

Nawiązując do poruszonych przez Państwa kwestii, informuję, iż pozwoliłam sobie przekazać Państwa apel do posłów - Jarosława Zielińskiego- wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Marka Kuchcińskiego - przewodniczącego sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z prośbą o zapoznanie się ze sprawą i podjęcie ew. inicjatywy.
Gdyby zechcieli Państwo w przyszłości podzielić się z nami swoimi uwagami, proszę się nie wahać, zapewniam, iż żaden Państwa list nie pozostanie bez odpowiedzi.

Z wyrazami szacunku
[COLOR=Red][B]Karolina Jakubowska[/B][/COLOR]
Klub Parlamentarny
Prawo i Sprawiedliwość"[/quote][quote]"Szanowna Pani

Zgadzam się z postulatami, jakie Pani i inni miłośnicy zwierząt przesyłają mi już od jakiegoś czasu.
Mogę Panią zapewnić, że ze swojej strony będę się starał zwrócić uwagę moich koleżanek i kolegów parlamentarzystów na ten palący problem.
Nie mogę niczego obiecać, ale ja również mam wielką nadzieję, że w jak najbliższym czasie zostanie podpisana i ratyfikowana przez władze naszego państwa Europejska Konwencja Ochrony Zwierząt Domowych. Osobiście również jestem miłośnikiem zwierząt i zadziwia mnie fakt, że jeszcze do tej pory nic w tym trudnym temacie nie zostało poczynione.
Łączę się w Państwa akcji mającej na celu zapewnienie godnego życia zwierząt.


Z wyrazami szacunku

[COLOR=Red][B]Krzysztof Maciejewski[/B][/COLOR]
Poseł na Sejm RP"[/quote]Oczywiście nie liczymy odpowiedzi typu: "Nie mogę odczytać teraz poczty.
Twój list odczytam po powrocie." i innych automatycznych potwierdzeń odbioru.


Od p. Adama Hofmana mamy też tak rozpaczliwe, jak bezskuteczne :diabloti: prośby o zaprzestanie wysyłania spamu:evil_lol:
Poza tym mamy jeszcze kilka odpowiedzi od p. Janusza Piechocińskiego (to ten, który uznał, że wszyscy z jednego kompa wysyłamy:evil_lol: albo podszywamy się pod setki osób :crazyeye:), ale nie wiem, czy mam to tu wklejać, żebyśmy znów się nie denerwowali treścią i formą tej korespondencji...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Bamboo, super dzielo.Ja jak dotąd od posła Piechocińskiego dostałam to: dziękuję za opinię pozdrawiam jp. Dołączył mi raport z przygotowań do Euro 2012- faktycznie na temat he...he.. Obecnie czekam na odpowiedź poslów Grada i Napieralskiego. Zaraz siadam i wysyłam dalej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...