Jump to content
Dogomania

TERAZ ALBO NIGDY - zmieniamy prawo! Zasypmy poslow mailami!


shin

Recommended Posts

[FONT=Verdana]Jest konkret. [/FONT]
[FONT=Verdana]Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Posłanka odważna jest albo nie zna stanowiska własnej partii, takiego że:[/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[I][COLOR=windowtext]„Prezydium Platformy Obywatelskiej nie widzi problemu bezdomnych zwierząt jako problemu społecznego, który trzeba rozwiązać i za którym opowie się opinia publiczna, nie jest to zgodne z linią ideologiczną partii.” [/COLOR][/I]
:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 608
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ada-jeje']Przegiecie, otrzymalam dzisiaj :angryy:
proszę o rozpowszechnienie wsród znajomych i przyjaciół,zamieszczenie
na
stronach,profilach i forach pozdrawiam jp :mad::mad::mad: Do tego zalaczona jest wizytowka ze zdjeciem.[/quote]
Widac, że ma baaardzo duże poczucie humoru.. On sobie chyba kpi.
Ale ostatnio byłam na debacie : Thun - Szejna - Siekierski...
wiecie, czego Pan Siekierski (PSL) startuje PE? Bo już tam jest.. ma znajomych, różne spotkania.. ułożył sobie życie, rodzina się przyzwyczaiła..:roll: jest mu dobrze tak jak jest, więc po co to zmieniać?
Najgorsze jest to, że on nie żartował.. Tak się rozpasł i rozbestwił tam..
Ja tracę wiarę, na wątku Palucha jak zaczęła się kłótnia, spytałam czy nie ma osoby - wśród tych pieniaczy, która zorganizuje przed Sejmej - prostest, czy coś.. Można zrobic listy z imienia i nazwiska itd., żeby później nie było, że jest 50 osób. No ale lepiej się powyzywać, pozarzucac sobie parę rzeczy, wypomniec każde potknięcie... A psy niech siedzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia']Soema - są takie osoby i Twój post nie został niezauważony

nie o wszystkim piszemy, z oczywistych przyczyn ;-)[/quote]
Dziękuję :) przyczyny oczywiste, reakcja modów zaskakująca..
Jak będę mogła jakkolwiek pomóc, to po sesji/ w wakacje chętnie. Bo pewnie w czerwcu nie zdążymy już nic zrobić.. A przecież oni mają "wakacje"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Przegiecie, otrzymalam dzisiaj :angryy:
proszę o rozpowszechnienie wsród znajomych i przyjaciół,zamieszczenie
na
stronach,profilach i forach pozdrawiam jp :mad::mad::mad: Do tego zalaczona jest wizytowka ze zdjeciem.[/QUOTE]

Chyba wszyscy to dostali, ja też:angryy:, brak słów na tego @!$%!!@%!&!

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie glosno mysle, zeby taki marsz pod sejm zorganizowac we wrzesniu, bo teraz faktycznie wszyscy beda myslec o urlopach, ale zeby nie byly to goloslowene obiecanki proponuje na tym watku w pierwszym poscie zamiescic liste osob chetnych, bo faktycznie w 50 osob nie ma tam co isc i sie osmieszac. Przekonamy sie czy dogomaniakom faktycznie zalezy na poprawieniu losu zwierzat czy tylko chetnie pisza posty na dogomani, uwazajc siebie za milosnikow zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby ktoś mnie autem zawiózł to chętnie pójdę:razz:, ale to musiałoby być naprawdę multum ludzi a nie 50 do 100 osób.Dostałam kolejną odpowiedź z biura poseł Beaty Bublewicz:
"Szanowna Pani,

w odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, iż w dniu 21 maja Poseł Beata Bublewicz wraz z grupą posłów wystosowała interpelację do Ministra Rolnictwa - Marka Sawickiego w sprawie problemów godnego traktowania zwierząt w Polsce.

Jak tylko odpowiedź na przedmiotową interpelację wpłynie do naszego biura, jej treśc zostanie zamieszczona na stronie poselskiej Pani Poseł. Serdecznie zapraszam do jej odwiedzenia: [url=http://www.bublewicz.eu]Beata Bublewicz kandydatka PO do Parlamentu Europejskiego[/url].

Łączę pozdrowienia,
Eryka Kuszlewicz
Dyrektor Biura
Poseł Beaty Bublewicz"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Tak sobie glosno mysle, zeby taki marsz pod sejm zorganizowac we wrzesniu, bo teraz faktycznie wszyscy beda myslec o urlopach, ale zeby nie byly to goloslowene obiecanki proponuje na tym watku w pierwszym poscie zamiescic liste osob chetnych, bo faktycznie w 50 osob nie ma tam co isc i sie osmieszac. Przekonamy sie czy dogomaniakom faktycznie zalezy na poprawieniu losu zwierzat czy tylko chetnie pisza posty na dogomani, uwazajc siebie za milosnikow zwierzat.[/quote]
Ada, ja to widzę trochę inaczej.. potrzeba jednej osoby, która czuję się na siłach - po pierwsze wysyłac po kolei pw, albo spamowac na wątkach i zbierać pw ludzi, którzy wyrażają chęć i będą na pewno. Dlatego myślę, żeby lista była z pełnymi danymi osobywymi - ta jedna osoba, by to zapisywała..

Bo niektórzy chcą byc anonimowi, a dobie internetu i 'naszej klasie' wszystko jest mozliwe ;) a są niektórze, co lubią szukac sensacji :p

poza tym to forum lubi zamieszanie..:roll:

Link to comment
Share on other sites

Uważam że podstawą każdego działania jest mi. logistyka.

A zatem pojawia się pytanie: co ta manifestacja ma wspierać?
Konkretnie, jaki jest cel?
Bo nawet największa manifestacja trwa chwilę, przejdzie, da sygnał, rozejdzie sie, i pozamiatane. Wysiłek organizacyjny ogromny, a problem zostanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Zapracowany posel P.

[B]Jak się łapie "świńską grypę"[/B] Znajduje czas na wysylanie glupich meili, widac nie ma nic lepszego do roboty :mad:[/quote]
Człowiek z taaaakim poczuciem humoru, na pewno trafi do PE :p
mam ochotę uciec z tego kraju z krzykiem..

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj obchodziliśmy 20 lat wolności, co mi z tej wolności, jak władza ma mnie głeboko w d..., znieważa mnie, traktuje jak śmiecia i żąda jedynie aby na nią głosować.Nic się nie zmieniło, zmieniły się tylko nazwy niektórych zjawisk.Też mam ochotę uciec z tego kraju z krzykiem, ale szkoda mi Sudety zostawiać i polskie, udręczone zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

Szanowni Państwo,

Na wstępie przepraszam za tak późną odpowiedź, ale dostaliśmy tak
ogromną
ilość wiadomości, że nie byliśmy w stanie na bieżąco odpisywać.

Posłanka Joanna Mucha zajmuje się tematyką ochrony zwierząt niemalże
od
początku kadencji. Przez minione dwa lata Pani Poseł wiele razy
interweniowała w sprawach wymagających zainteresowania oraz nabyła
wiedzę
o problemach trapiących nasze zwierzęta i potrzebie zmiany prawa.
Postulowane zmiany powinny dotyczyć w pierwszej kolejności ograniczania
ilości rodzących się zwierząt poprzez sterylizację i ograniczanie
obrotu
oraz całościową reformę systemu opieki nad zwierzętami bezdomnymi.
Pani
Poseł jest oczywiście za ratyfikowaniem Europejskiej Konwencji Ochrony
Zwierząt Domowych.

Dla opracowania zmian prawnych i wprowadzenia ich w życie powołana
została
„Koalicja dla Zwierząt”, będąca porozumieniem
kilkudziesięciu
organizacji prozwierzęcych. Koalicja po wielu miesiącach pracy stworzyła
projekt nowej Ustawy o ochronie zwierząt. Jednak przeprowadzenie zmian
przez cały proces legislacyjny, szczególnie w czasie kryzysu
ekonomicznego, nie jest jednak łatwe i wymaga ponadpartyjnego porozumienia
Posłów – miłośników zwierząt.

Więcej informacji: [URL="http://www.koalicja.org.pl/"]http://www.koalicja.org.pl[/URL]

Dlatego też 13 lutego br. powołany został Parlamentarny Zespół
Przyjaciół
Zwierząt, którego przewodniczącą została Joanna Mucha. Zespół ma za
zadanie w porozumieniu z organizacjami prozwierzęcymi wypracowywać i
przedkładać inicjatywy w zakresie dbałości o dobrostan zwierząt. W
ramach
Zespołu trwają prace nad uzgodnieniem ze wszystkimi Klubami Poselskimi
zagadnień takich jak trwałe znakowanie zwierząt poprzez chipowanie,
obowiązkowa kastracja, opodatkowanie hodowli, problem niskich kar za
znęcanie się nad zwierzętami czy też wprowadzenie tematyki dobrostanu
zwierząt do programów szkolnych.

Informacje o członkach Zespołu:
[url=http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/zesp?OpenAgent&56]PARLAMENTARNY ZESPӣ PRZYJACIӣ ZWIERZ

Link to comment
Share on other sites

Czyli dostalismy... wow... dokladnie to samo, co wiedzielismy. Ze jest Koalicja [ktora prawdopodobnie i tak nie dziala], ze jest ten klubik pseudoprzyjaciol zwierzat [kastracja = ZUUUUUOOOOOOOO], ze nic sie nie dzieje.

No i staly punkt mojego programu: [B]precz z obowiazkowa kastracja [/B]wszystkiego, co sie da.

Link to comment
Share on other sites

Akcja godna pochwały. Ale musimy mieć świadomość, że jesteśmy zaledwie kroplą drążącą...beton. Dlatego potrzeba wytrwałości, nieustawania w mozolnym wysiłku choćby przez lata...świetlne. Tysiące istnień odejdzie w tym czasie w niewyobrażalnych męczarniach - i to jest porażające. Jeśli jednak poddamy się z tego powodu - po upływie lat nic się nie zmieni.
Natrętne wysyłanie maili o tej samej treści, wypowiedzi podszyte złością - mogą odnieść odwrotny skutek. Myślę, że lepiej byłoby, gdyby tysiące ludzi napisało posłom coś od siebie, ukazując codzienność zwierząt ze swojego podwórka. I proponuję kolejną - ogólnopolską petycję i zebranie 100tys. podpisów...I tak do skutku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bmj']potrzeba wytrwałości, nieustawania w mozolnym wysiłku choćby przez lata...świetlne.[/quote]Rozumiem co masz na mysli, jednak nie zgadzam sie na uzywanie niepoprawnych zwrotow. Lata swietlne to jednostka [B]odleglosci[/B], dystans, czy jak tam kto woli to nazwac. Rok swietlny to po prostu zarabiascie duzo kilometrow :eviltong:

[quote]Tysiące istnień odejdzie w tym czasie w niewyobrażalnych męczarniach - i to jest porażające. Jeśli jednak poddamy się z tego powodu - po upływie lat nic się nie zmieni.[/quote]...? Nie rozumiem. Czy ktos tu sie poddaje?

[quote]Natrętne wysyłanie maili o tej samej treści, wypowiedzi podszyte złością - mogą odnieść odwrotny skutek. Myślę, że lepiej byłoby, gdyby tysiące ludzi napisało posłom coś od siebie[/quote]Bardzo fajnie. Znajdz teraz te tysiace ludzi chetnych do napisania tego. Po to jest ten list i od razu spis poslow, zeby ktos sie nie musial wysilac, bo ludziom sie generalnie nie chce. Jak X ma wyslac gotowca, to latwiej mu to przyjdzie, niz samodzielnie cos sklecic. I prawde mowiac to ja nawet tak wole, zeby ludzie wysylali gotowca, niz jakby jakis posel mial dostac zenue pt 'ja kcem rzeby piezkom byuo lepiej zrubcie coz z tym!!!!!!!!!!!!!!!111jedenjeden!!!!!, podpisano SłitaśnaLolitka97'

[quote]I proponuję kolejną - ogólnopolską petycję i zebranie 100tys. podpisów...I tak do skutku...[/quote]Poprzednia petycja nie odniosla skutku, prawda? A raczej nie znalazlo sie tyle podpisow [chyba], wiec po co proponowac kolejna? Jak sie czlowiek angazuje i ma z tego zero efektu, to nastepnym razem mniejsza bedzie mial ochote. I tak do skutku - braku jakiegokolwiek dzialania.

Link to comment
Share on other sites

Shin ma rację, nie jest łatwo zebrać tysiące ludzi a nawet jak się zbierze i podpisze tę petycję to nic z tego bo ile już takich petycji przepadło i jest to jednorazowa akcja, a maile jest łatwo wysyłać z tym samym listem, są wysyłane długofalowo, że tak powiem i nie wymaga to przygotowywania, zbierania ludzi itp. masz komputer, wysyłasz, nic nie kosztuje.Trzeba nachalnie i namolnie już była mowa o tym, że grzecznością z posłami niewiele się zdziała.A od siebie też wysyłam, owszem, zrobiłam nawet prezentację, którą katuję posłów i będę katować.

Link to comment
Share on other sites

Shin - ja też na wiele rzeczy się nie zgadzam i co z tego? Np. nie zgadzam się na hamowanie mojej ekspresji;)
Racja - niewielu ludziom będzie się chciało pisać od siebie, ale np. z trzydzieści sensownych wypowiedzi, oprócz ogromu maili spod jednej matrycy, znalazłoby się chyba? Wydaje mi się, że namolne wysyłanie tego samego nie jest odbierane z należytą powagą przez adresatów ani też nie uprzykrza życia na tyle, by wreszcie coś z tym zechcieli zrobić.
Nie mówię, że nie słać w ogóle, tylko nie do skutku, którym pewnie nie będzie ten przez nas oczekiwany:p
I co z tego, że poprzednia petycja nie dała rezultatu? Za którymś razem musi się udać! To był dobry kierunek, nie wiem co prawda w ktorym momencie i co zaszwankowało, ale kierunek był kurka dobry...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bmj']Shin - ja też na wiele rzeczy się nie zgadzam i co z tego? Np. nie zgadzam się na hamowanie mojej ekspresji;)[/quote]Uzewnetrzniasz sie w niepoprawnych zwrotach? Zaiste ciekawa forma ekspresji. Sugeruje zaczac pisac 'hamowanie' przez ch, czeste uzycie capsa, zwrotow typu 'akwen wodny' i 'cofac sie do tylu'. A serio - palnelas glupote, nie umiesz sie przyznac - twoj problem. Mam tylko nadzieje, ze ktos skorzysta na tym poprawieniu. EOT jesli chodzi o orty czy inne bledy.

[quote]Racja - niewielu ludziom będzie się chciało pisać od siebie, ale np. z trzydzieści sensownych wypowiedzi, oprócz ogromu maili spod jednej matrycy, znalazłoby się chyba?[/quote]Nikt nie broni - rob, zalatwiaj, zeby inni robili. Nie zrozumielismy sie troche i tyle. Jak ma to byc akcja 'obok' tej, to no problem :eviltong:

[quote]Wydaje mi się, że namolne wysyłanie tego samego nie jest odbierane z należytą powagą przez adresatów ani też nie uprzykrza życia na tyle, by wreszcie coś z tym zechcieli zrobić.[/quote]Nam sie wydaje inaczej :eviltong: Najlepszym przykladem jak jest to upierdliwe jest posel Piechocinski, ktory juz tu nas, sloneczka, blagal, zebysmy przestali. [SIZE=1]I bedzie musial sie z nami jeszcze troche pomeczyc, bo nie zostal europoslem. Nie ma wiekszych pieniazkow :evil_lol:[/SIZE]
[quote]To był dobry kierunek, nie wiem co prawda w ktorym momencie i co zaszwankowało, ale kierunek był kurka dobry...[/quote]W momencie znajdowania chetnych, ludzie zawiedli... 100k ludzi to wbrew pozorom jest ogromna liczba. Popatrz na samych dogomaniakow - ilu z nas jest pelnoletnich? Sprawa Ozzy'ego byla mocno naglosniona, ile jest podpisow? Niby fajnie, niby duzo - tylko co z tego, skoro to jest na necie, wiec podpisac sie moze kazdy, a petycja chyba nie zostala nawet wyslana? A znajdz teraz z ulicy 100k ludzi, bo tylko taka petycja bedzie wiarygodna.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Taka inicjatywa ustawodawcza obywateli też bywa ryzykowna. [/FONT]

[FONT=Verdana]Przykład sprzed pół roku około.[/FONT]
[FONT=Verdana]Pod przewodnictwem Mirosława Kropiwnickiego, prezydenta Łodzi, ludzie zebrali ponad 110 tyś. podpisów pod projektem ustawy aby święto Trzech Króli było dniem wolnym od pracy. Do kancelarii sejmu zwalili kartony z arkuszami podpisów, media zaangażowane, TVP1, Panorama, FAKTY TVN, Polsat,i nic się dalej nie dzieje. Pomijając sens takiego pomysłu, sprawa spokojnie sobie leży a posłowie - lenie zajmują się innymi „ważnymi” sprawami np. pokazywaniem biustu w seksownym TOP’ie na okładce czasopisma WPROST LIGHT. Po prostu, marszałek sejmu wetknął papiery do szuflady i już. [/FONT]

[FONT=Verdana]A teraz wszyscy śpiewamy z Aśką,[/FONT]
[FONT=Verdana]Jarek, "Daj mi tę noc..." ;)[/FONT]

[FONT=Verdana][URL="http://www.youtube.com/watch?v=TcNA3H1PVpE"]YouTube - Bolter-Daj mi tę noc[/URL] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...