Jump to content
Dogomania

Tobi...2 tyg leżał w rowie...pęknięta miednica, złamany kręgosłup....


Kejciu

Recommended Posts

32 minuty temu, wawer napisał:

To zdecydowałabyś się na operację u "naszych" Traczyków czy jeszcze poczekasz do 5-go? Jaki byłby koszt operacji? Dość skomplikowana sprawa: miednica, łapka i co tam jeszcze. Ja mam do niego zaufanie, bo Szefcia z kawałków poskładał i jak sam mówił, z dziesięć razy miał go na stole. Drugiemu mojemu, Petowi, też łapkę ratował chyba trzy razy, ale psiak miał mocznicę i organizm odrzucił protezę, tylko że to wyszło już później. Mogę być stronnicza, nie nalegam, ale dr Darek to specjalista i opinii można wierzyć.

Problem pojawia się z transportem - ja nie dostanę urlopu, Tobi jest w Warszawie więc trzeba by było po niego pojechać, przywieźć na operację i po takiej poważnej operacji tyle km odwozić no i wrócić z Warszawy. 5 lutego na wizytę zawiozą go Dorota z Mariuszem więc ja nie będę " potrzebna " - niestety nikt nie zaoferował DT ani opieki po operacji a na pewno potrzebne by były wizyty po zabiegu i  na kontrole co dla mnie byłoby niewykonalne przy obecnej sytuacji zawodowej nie mogę wziąść urlopu. Więc w obecnej chwili dla mnie nie do pokonania jest odległość i dojazdy między NDM a Warszawą. Inna sytuacja jest w Warszawie gdzie możemy liczyć na pomoc przyjaciół zaangażowanych na równi z nami w pomoc, wizyty i konsultacje jakie mogą mieć miejsce w stolicy. 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Kejciu napisał:

Problem pojawia się z transportem - ja nie dostanę urlopu, Tobi jest w Warszawie więc trzeba by było po niego pojechać, przywieźć na operację i po takiej poważnej operacji tyle km odwozić no i wrócić z Warszawy. 5 lutego na wizytę zawiozą go Dorota z Mariuszem więc ja nie będę " potrzebna " - niestety nikt nie zaoferował DT ani opieki po operacji a na pewno potrzebne by były wizyty po zabiegu i  na kontrole co dla mnie byłoby niewykonalne przy obecnej sytuacji zawodowej nie mogę wziąść urlopu. Więc w obecnej chwili dla mnie nie do pokonania jest odległość i dojazdy między NDM a Warszawą. Inna sytuacja jest w Warszawie gdzie możemy liczyć na pomoc przyjaciół zaangażowanych na równi z nami w pomoc, wizyty i konsultacje jakie mogą mieć miejsce w stolicy. 

Dokładnie, Kasiu tak jak mówisz! takie szczegóły również należy brać pod uwagę, odległość to bardzo ważne!  :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, wawer napisał:

No tak, problem goni problem. To czekamy do 5-go na wieści. A dr Darek podał jakąś orientacyjną cenę za operację? Mielibyśmy pogląd na skalę kosztów.

500zł zabieg u dr Darka plus organizacja i koszty dojazdów i leki potem

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Kejciu napisał:

500zł zabieg u dr Darka plus organizacja i koszty dojazdów i leki potem

Gdybyście - po wszystkich niezbędnych konsultacjach, bo nie chcę żeby Tobik ucierpiał - zdecydowali się na zabieg u dra Darka i terminy by się dogadało w jakieś soboty, to przewóz biorę na siebie, a raczej na "małża" i to bezpłatny. Ale podkreślam, że nie jest to promocja tej konkretnej przychodni, tylko leży to w zasięgu naszych częstych wyjazdów w tym kierunku w czasie weekendu. Bo w powszedni dzień raczej by się nie zdążyło ze względu na korki, a przychodnia też nie jest czynna całą dobę. Z naszymi psami na ogół tak dawaliśmy radę. Doktorzy tam mają serca jak pociągi, więc chyba by się zgodzili na operację w sobotę, chociaż formalnie nie jest to "ich" dzień operacyjny (ale zawsze coś tam kroją ;)). W każdym razie, jakby co, to trzymaj mnie za słowo transportowe.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, wawer napisał:

Gdybyście - po wszystkich niezbędnych konsultacjach, bo nie chcę żeby Tobik ucierpiał - zdecydowali się na zabieg u dra Darka i terminy by się dogadało w jakieś soboty, to przewóz biorę na siebie, a raczej na "małża" i to bezpłatny. Ale podkreślam, że nie jest to promocja tej konkretnej przychodni, tylko leży to w zasięgu naszych częstych wyjazdów w tym kierunku w czasie weekendu. Bo w powszedni dzień raczej by się nie zdążyło ze względu na korki, a przychodnia też nie jest czynna całą dobę. Z naszymi psami na ogół tak dawaliśmy radę. Doktorzy tam mają serca jak pociągi, więc chyba by się zgodzili na operację w sobotę, chociaż formalnie nie jest to "ich" dzień operacyjny (ale zawsze coś tam kroją ;)). W każdym razie, jakby co, to trzymaj mnie za słowo transportowe.

niestety nie ma możliwości przeprowadzenia tej operacji w sobotę - bo to będzie długi bardzo zabieg jedynie w tygodniu i to w rannych godzinach. Ale dziękuję za chęć pomocy :* konsultacja po operacji pewnie w sobotę mogłaby się odbyć ( ale trzeba by było się wstrzelić w tą przez doktora pracującą) a jeśli by doktor chciał obejrzeć Tobiego wcześniej to nie mam możliwości aby go wozić ( nie dostanę urlopu )  - ale niestety zabiegu nie uda się w weekend :(

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, podajcie mi namiary na siebie, zrobię Tobiemu ogłoszenie z prośbą o DT - Kasia Piasecka z TV miała pokazac innego psiaczka w potrzebie (na swoim profilu)... ale ten otrzymał już pomoc... pomyślałam o Tobim. Tylko muszę psiaka podesłać do 20:30, bo tak się umówiłam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Dziewczyny, podajcie mi namiary na siebie, zrobię Tobiemu ogłoszenie z prośbą o DT - Kasia Piasecka z TV miała pokazac innego psiaczka w potrzebie (na swoim profilu)... ale ten otrzymał już pomoc... pomyślałam o Tobim. Tylko muszę psiaka podesłać do 20:30, bo tak się umówiłam.

Prośba o kontakt telefoniczny numer podałam Ci na PW

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Dziewczyny, podajcie mi namiary na siebie, zrobię Tobiemu ogłoszenie z prośbą o DT - Kasia Piasecka z TV miała pokazac innego psiaczka w potrzebie (na swoim profilu)... ale ten otrzymał już pomoc... pomyślałam o Tobim. Tylko muszę psiaka podesłać do 20:30, bo tak się umówiłam.

Zadzwonila jakaś dziewczyna, w tle śmiechy ostre - pierwsze pytanie czy będzie spisywana umowa " na to! " i co psu jest - zapytalam czy nie doczytala ogłoszenia mowi ze nie że zobaczyła i od razu zadzwoniła...

nie ma żadnych zwierząt i nie ma do swiadczenia w opiece... powiedziałam że przed nami w poniedziałek konsultacja jeszcze i dopytywala strasznie czy " TO " będzie wszystko załatwione więc aż jej zwróciłam uwagę że to pies nie TO :) i powiedziała że w poniedziałek będzie się odzywać :)

dla mnie temat spalony nawet nie pojadę sprawdzić :)

jakieś dzieci chyba poprostu :)

to jak taki telefon za nami to teraz już tylko dobe muszą dzwonić :)

 

a masz info czy Kasia Piasecka udostępniła może ?:)

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, Kejciu napisał:

Zadzwonila jakaś dziewczyna, w tle śmiechy ostre - pierwsze pytanie czy będzie spisywana umowa " na to! " i co psu jest - zapytalam czy nie doczytala ogłoszenia mowi ze nie że zobaczyła i od razu zadzwoniła...

nie ma żadnych zwierząt i nie ma do swiadczenia w opiece... powiedziałam że przed nami w poniedziałek konsultacja jeszcze i dopytywala strasznie czy " TO " będzie wszystko załatwione więc aż jej zwróciłam uwagę że to pies nie TO :) i powiedziała że w poniedziałek będzie się odzywać :)

dla mnie temat spalony nawet nie pojadę sprawdzić :)

jakieś dzieci chyba poprostu :)

to jak taki telefon za nami to teraz już tylko dobe muszą dzwonić :)

 

a masz info czy Kasia Piasecka udostępniła może ?:)

dzwonila ta sama dziewczyna przed chwilą i pierwsze pytanie o umowę...usilnie szukają psa nie wiem po co i znowu śmiechy w tle... rozłączyła się - gdzie można ostrzec przed tym numerem i osobą dzwoniącą z tego numeru aby ludzie byli ostrożni ???????ona myslalam ze o inne ogloszenie dzwoni :)i teraz jakieś głupie sms jeszcze dostaję od niej....co za ludzie brak słów...

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Kejciu napisał:

dzwonila ta sama dziewczyna przed chwilą i pierwsze pytanie o umowę...usilnie szukają psa nie wiem po co i znowu śmiechy w tle... rozłączyła się - gdzie można ostrzec przed tym numerem i osobą dzwoniącą z tego numeru aby ludzie byli ostrożni ???????ona myslalam ze o inne ogloszenie dzwoni :)i teraz jakieś głupie sms jeszcze dostaję od niej....co za ludzie brak słów...

Na wątku "czarne kwiatki" @domtymczasowykasandra opisała podobne zdarzenie:

6 godzin temu, domtymczasowykasandra napisał:

tel. 535295**5 Warszawa rozbawione towarzystwo pilnie szuka psa na DT ( w ogłoszeniu treść że płatnego dt szukamy )  - dziewczyna dzwonila dwa razy do mnie w sprawie jednego ogłoszenia myśląc że dzwoni o inne  jakby ktoś chciał więcej szczegółów zapraszam na priv - dla mnie sposób i treść rozmowy bardzo podejrzana

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ależ masz przeboje z durnymi telefonami... może to marne pocieszenie, ale chociaż wiadomo, że olx jest przeglądany :)
O Kasi P. nic nie wiem niestety... dopytam co z ogłoszeniem...

Tysiu proszę o zdjęcie ogłoszenia - miałam kilka telefonów dzisiaj i same oszołomy które zwęszyły złoty interes - kasa za pobyt psa...jedna pani zapytała wprost ile płacę bo taka informacja znajduje się w ogłoszeniu aaa i była z Wrocławia czyli cała Polska zainteresowana pomocą Tobiemu za $ :) Nawet w snach sobie nie wyobrażałam że tyle osób będzie dzwoniło!
nie oddamy Tobiego komuś przypadkowemu z ogłoszenia, sądząc po rozmowach z dzisiaj utwierdziło mnie to tylko w słuszności mojej decyzji.
Jeśli znalazłby się ktoś zaufany, znany chociaż by z dogomanii to owszem - ale komuś przypadkowemu....nie wyobrażam sobie sytuacji że ktoś np. nie udostępni nam psa do wizyty u weta, czy zabroni odwiedzić. DT musi być z Warszawy i nie może to być ktoś anonimowy i przypadkowy. 
bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy  - ale to chyba za wcześnie aby go ogłaszać - nikt z dzwoniących nie doczytał w treści ogłoszenia że Tobi jest po wypadku, przed operacją i w trakcie diagnozy - widzieli hasło KASA i za tel i dzwonili :)jeden pan 75 latek był oburzony że myślał że dzwoni i przywieziemy mu psa bo szuka do adopcji !!! :) a nie że on chory...
Kochana nie gniewaj się - bardzo Ci dziękuję i jeśli będzie taka możliwość poproszę o pomoc w ogłoszeniach jak już Tobi będzie szukał domku. Jeśli macie, znacie kogoś kogo z czystym sumieniem możecie polecić jako DT to nadal jesteśmy otwarci :)

Link to comment
Share on other sites

Mogę zdjąć, ale mogę też dodać w tytule, że pies po wypadku i szuka DT... :)
I usunąć informację o szukaniu płatnego hoteliku - początkowo przecież tej informacji nie było.

Ogłoszenie jest wyróżnione, więc jak nie będziesz chciała jednak ogłoszenia, to podmienię na innego bezdomniaka.
Wcale się nie gniewam :)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Mogę zdjąć, ale mogę też dodać w tytule, że pies po wypadku i szuka DT... :)
I usunąć informację o szukaniu płatnego hoteliku - początkowo przecież tej informacji nie było.

Ogłoszenie jest wyróżnione, więc jak nie będziesz chciała jednak ogłoszenia, to podmienię na innego bezdomniaka.
Wcale się nie gniewam :)

Proszę o podmienienie :) tak jak pisałam powyżej osobie przypadkowej, o której nic nie wiemy, a zazwyczaj takie osoby będą z OLX nie damy go na DT - szukamy w gronie znajomych, dogomaniaków, znajomych znajomych :)W poniedziałek wizyta u dr Olkowskiego

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...